Kauppapaikka > Vaihto- ja kauppaongelmat

Pari pientä kysymystä koskien kaupankäyntiongelmia.

<< < (2/2)

Wintersmith:
Vastaan omasta puolestani, kun epäilen olevani tämä vaihtaja, jonka lähettämät kortit ovat kadonneet. Itsekin ihmettelen mihin ne kortit katosivat. Lähetin 2 kuoressa yhteensä 16+20 korttia. Toinen kuori meni ykkösluokassa 85 sentillä, toinen painoi 52 grammaa ja maksoi 1, 05 euroa. Kun perille tuli vain yksi kuori, otin yhteyttä Postiin, sieltä kyseltiin kuoren tietoja ja luvattiin ottaa yhteyttä. Jätin puhelinnumeron ja sähköpostiosoitteen maanantaina. Lauantaihin mennessä ei ole tullut yhteydenottoa. Keskiviikkona alkoivat kertausharjoitukset, joista käsin en ole voinut hoitaa asiaa eteenpäin. Suokkis on ollut joustava ja kärsivällinen korttivaihdossa, mistä kiitokset hänelle. Kunhan pääsen täältä telttamajoituksesta takaisin sivistyksen pariin, niin jatkan selvityksiä.

Wintersmith:

--- Lainaus käyttäjältä: Wintersmith - 26.10.13 - klo 20:58 ---Vastaan omasta puolestani, kun epäilen olevani tämä vaihtaja, jonka lähettämät kortit ovat kadonneet. Itsekin ihmettelen mihin ne kortit katosivat. Lähetin 2 kuoressa yhteensä 16+20 korttia. Toinen kuori meni ykkösluokassa 85 sentillä, toinen painoi 52 grammaa ja maksoi 1, 05 euroa. Kun perille tuli vain yksi kuori, otin yhteyttä Postiin, sieltä kyseltiin kuoren tietoja ja luvattiin ottaa yhteyttä. Jätin puhelinnumeron ja sähköpostiosoitteen maanantaina. Lauantaihin mennessä ei ole tullut yhteydenottoa. Keskiviikkona alkoivat kertausharjoitukset, joista käsin en ole voinut hoitaa asiaa eteenpäin. Suokkis on ollut joustava ja kärsivällinen korttivaihdossa, mistä kiitokset hänelle. Kunhan pääsen täältä telttamajoituksesta takaisin sivistyksen pariin, niin jatkan selvityksiä.

--- Lainaus päättyy ---

Liian väsynyt löytääkseni muokkaa-nappulan ja luetun ymmärtäminen pätkii. Tässähän taisi olla pari eri keissiä.

Suokkis:
Joo kyllä, jälkimmäinen ei koske winter mitenkään sinua :)

Ja kyllä minä kärsivällinen olen tämmösten asioitten suhteen, asiat vie oman aikansa, tämmöset asiat on nähtävästi meistä riippumattomia, eikä toisen hoputus tämmöisessä ollenkaan paranna asioita :)

//S

Suokkis:
Jep, jälkimmäinenkin asia nyt reilassa, kaveri vaan oli matkaamassa maailmalla niin ei ollut päässyt kirjautumaan.

Thaurwylth:
Toisinaan Itella saattaa löytää tuommoiset hukkaan menneet kirjeet yllättävänkin pitkällä viiveellä, jopa 2-4 viikkoa. Usein niitä ei toki löydy enää ollenkaan.

Vaihto-ongelmia koskevia viestejä emme voi me tavalliset käyttäjät muokata. Tämä on ihan tarkoituksella.

Yleinen fiilis taitaa olla, että jos kortit on postitettu 4-7 päivää sen jälkeen, kun toinen osapuoli jo hoiti osuutensa, niin siitä pitää jo jokin selitys saada. Perillemenoajoille ei kukaan yksityisesti tietenkään voi mitään.

-- Nute
Oulu

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta