MODERNIN dekkijakauma
3x Tron
3x UW control (Miracles)
2x Burn
2x Jund
2x Eldrazi (Powder)
1x DT Eldrazi
1x Amulet Titan
1x Scapeshift
1x GB midrange
1x Griselshoal
1x UWR Saheeli
1x UG infect
1x Hollow-vine
1x Elves
1x Grixis control
1x Blue Moon
1x RG Zoo
1x Junk Company
1x Dredge
1x Bant Spirits
1x UB Mill
1x Affis
4 rundin standingsit:
(https://i.imgur.com/qDHETg1.jpg)
Modern TOP8
1 Arttu Malviala (Jund) vs 8 Kaarle Tukia (Tron) 1-2
2 Joonas Palsio (Griselshoal) vs 7 Tepponen, Heikki (Grixis-Control) 2-1
3 Elmeri Pitkänen (Eldrazi) vs 6 Teemu Salo (Naya burn) 2-0
4 Niklas Lyytikäinen (UWR Saheeli) vs 5 Janne Tabell (Hollow-vine) 0-2
TOP4
Palsio Joonas vs Pitkänen Elmeri 2-1
Tukia Kaarle vs Tabell Janne 2-1
FINAL - Prize split
Dekkilistat:
Kaarle Tukia: MonoG Tron
4 Wurmcoil Engine
2 Ulamog, the Ceaseless Hunger
3 Walking Ballista
4 Karn Liberated
2 Ugin, the Spirit Dragon
1 Thragtusk
3 Oblivion Stone
2 Relic of Progenitus
4 Chromatic Star
4 Chromatic Sphere
4 Ancient Stirrings
4 Sylvan Scrying
4 Expedition Map
4 Urza's Tower
4 Urza's Mine
4 Urza's Power Plant
1 Ghost Quarter
1 Urza's Factory
1 Sanctum of Ugin
4 Forest
SB:
3 Thragtusk
2 Thought-Knot Seer
4 Nature's Claim
1 Crucible of Worlds
1 Relic of Progenitus
2 Grafdigger's Cage
2 Spatial Contortion
Joonas Palsio: Griselshoal
4 Griselbrand
4 Worldspine Wurm
4 Simian Spirit Guide
2 Borborygmos Enraged
1 Jin-Gitaxias, Core Augur
4 Goryo's Vengeance
4 Through the Breach
4 Nourishing Shoal
4 Desperate Ritual
4 Faithless Looting
3 Collective Brutality
1 Discovery // Dispersal
1 Manamorphose
4 Temple of Malice
4 Bloodstained Mire
3 Mountain
3 Swamp
2 Blood Crypt
2 Molten Slagheap
2 Geier Reach Sanitarium
SB:
3 Chalice of the Void
2 Ratchet Bomb
2 Engineered Explosives
1 Blood Moon
1 Quicksilver Amulet
1 Rakdos Charm
1 Shattering Spree
1 Jaya Ballard, Task Mage
1 Boseiju, Who Shelters All
1 Lightning Axe
Heikki Tepponen: Grixis Control
4 Polluted Delta
2 Scalding Tarn
2 Bloodstained Mire
2 Watery Grave
2 Steam Vents
1 Blood Crypt
2 Field of Ruin
2 Creeping Tar Pit
1 Drowned Catacomb
2 Island
2 Swamp
1 Mountain
4 Thought Scour
1 Inquisition of Kozilek
3 Lightning Bolt
2 Thoughtseize
1 Spell Snare
2 Fatal Push
1 Terminate
1 Dreadbore
3 Snapcaster Mage
2 Search for Azcanta
3 Collective Brutality
3 Kolaghan's Command
1 Vendilion Clique
1 Liliana, Last Hope
3 Cryptic Command
2 Tasigur, the Golden Fang
4 Gurmag Angler
SB:
1 Engineered Explosives
1 Surgical Extraction
2 Dispel
3 Young Pyromancer
1 Damping Sphere
2 Fulminator Mage
1 Izzet Staticaster
1 Anger of the Gods
3 Leyline of the Void
Arttu Malviala: Jund
4 Inquisition of Kozilek
3 Lightning Bolt
2 Thoughtseize
2 Fatal Push
1 Nihil Spellbomb
4 Tarmogoyf
3 Scavenging Ooze
1 Assassin's Trophy
1 Abrupt Decay
3 Liliana of the Veil
2 Maelstrom Pulse
2 Kolaghan's Command
1 Liliana, the Last Hope
3 Bloodbraid Elf
1 Kalitas, Traitor of Ghet
4 Raging Ravine
1 Stomping Grounds
3 Blackcleave Cliffs
1 Blood Crypt
1 Blooming Marsh
2 Overgrown Tomb
4 Verdant Catacombs
3 Bloodstained Mire
1 Wooded Foothills
SB:
1 Engineered Explosives
2 Nihil Spellbomb
1 Grafdigger's Cage
1 Damping Sphere
1 Ancient Grudge
2 Collective Brutality
1 Choke
3 Fulminator Mage
1 Kitchen Finks
1 Bloodbraid Elf
1 Ishkanah, Grafwidow
Niklas Lyytikäinen: Jeskai Saheeli
3 Island
1 Plains
1 Mountain
2 Steam Vents
2 Hallowed Fountain
1 Sacred Foundry
4 Flooded Strand
4 Scalding Tarn
1 Arid Mesa
3 Celestial Colonnade
1 Sulfur Falls
4 Serum Visions
4 Lightning Bolt
4 Path to Exile
2 Lightning Helix
4 Remand
1 Cryptic Command
1 Electrolyze
3 Saheeli Rai
2 Jace, the Mind Sculptor
3 Felidar Guardian
4 Snapcaster Mage
1 Vendilion Clique
2 Wall of Omens
2 Spreading Seas
SB:
2 Dispel
1 Negate
1 Damping Sphere
1 Engineered Explosives
1 Counterflux
1 Izzet Staticaster
1 Anger of the Gods
1 Supreme Verdict
1 Detention Sphere
1 Timely Reinforcements
1 Rest in Peace
1 Stony Silence
1 Wear//Tear
1 Alpine Moon
Janne Tabell: Hollowine
4 Mountain
1 Forest
4 Bloodstained Mire
4 Wooded Foothills
3 Stomping Ground
4 Street Wraith
4 Vengevine
4 Hollow One
4 Flameblade Adept
4 Insolate Neonate
4 Goblin Guide
4 Burning-Tree Emissary
4 Reckless Bushwhacker
3 Hooting Mandrills
4 Faithless Looting
3 Cathartic Reunion
2 Lightning Bolt
SB:
4 Leyline of the Void
3 Blood Moon
2 Grim Lavamancer
2 Lighting Axe
2 Ancient Grudge
2 Feed the Clan
Teemu Salo: Naya Burn
4 Eidolon of the Great Revel
4 Goblin Guide
4 Monastery Swiftspear
1 Grim Lavamancer
4 Lightning Bolt
4 Searing Blaze
4 Boros Charm
2 Skullcrack
2 Lightning Helix
4 Rift Bolt
4 Skewer the Critics
4 Lava Spike
4 Inspiring Vantage
2 Sacred Foundry
1 Stomping Ground
2 Mountain
4 Wooded Foothills
3 Bloodstained Mire
2 Scalding Tarn
1 Arid Mesa
SB:
3 Cindervines
2 Exquisite Firecraft
2 Skullcrack
2 Grafdigger's Cage
2 Path to Exile
1 Grim Lavamancer
1 Searing Blood
1 Deflecting Palm
1 Destructive Revelry
Elmeri Pitkänen: Eldrazi Aggro
4 Eldrazi Temple
4 Blinkmoth Nexus
4 Ghost Quarter
2 Mutavault
2 Zhalfirin Void
2 Gemstone Caverns
2 Cavern of Souls
2 Wastes
1 Sea Gate Wreckage
4 Eldrazi Mimic
4 Reality Smasher
4 Thought-Knot Seer
4 Simian Spirit Guide
4 Eternal Scourge
4 Matter Reshaper
4 Chalice of the Void
4 Serum Powder
4 Dismember
1 Smuggler's Copter
SB:
3 Spatial Contortion
2 Pithing Needle
3 Relic of Progenitus
1 Batterskull
1 Damping Sphere
3 Ratchet Bomb
2 Warping Wail
----------------------------------------------------------
GERMAN HIGHLANDER ilmoittautuneita pelaajia 29kpl.
Dekkijakauma:
3 Elves
2 Sultai Goodstuff
2 White Weenie
2 Burn
2 Reanimator
1 RUG Ramp
1 MonoU Stax
1 MonoU control
1 UR control
1 UW control
1 RG lands(?)
1 5c-goodstuff
1 MonoW control
1 RUG goodstuff
1 Big Red
1 Midrange Red
1 MonoB control
1 4c-blood
1 4c-workshop combo
1 Ub Wizards
1 MonoG
1 Doomsday Storm
+ 1 tuntematon (cover-aasi skuuppaa mökille)
Huomenna tulee sitten tietoa Legacysta, mikäli ketään kiinnostaa.