MtgSuomi.fi

Kortit ja pakat => Keittiönpöytäpakat => Aiheen aloitti: Dark Knight - 06.09.06 - klo 12:50

Otsikko: Dark Knightin tribal-pakat osa 4. Jättiläiset
Kirjoitti: Dark Knight - 06.09.06 - klo 12:50
Taas on tullut aika tehdä uusi Tribal-pakka piristämään tätä tylsää maailmaa ja vuorossa ovat jättiläiset. Kokopunainen jättiläispakka pitäisi saada taistelukuntoon. Apua tarviisiin. Alkuviritelmä on seuraavanlainen:


Monored Giants


Maat (20):
Forgotten Cave 4
Keldon Necropolis 1
Mikokoro, Center of the Sea 1
Shivan Gorge 1
Mountain 13

Olennot (27):
Bloodfire Colossus 2
Callous Giant 3
Cunning Giant 3
Flowstone Giant 4
Lowland Giant 4
Magma Giant 4
Thundering Giant 3
Two-Headed Giant of Foriys 4

Muut kortit (13):
Coat of Arms 2
Loxodon Warhammer 2
Ruby Medallion 4
Shiv's Embrace 1
Urza's Incubator 4


ps. Ja muistutuksena vähintään 1/3 pakasta pitäisi olla jättiläisiä ja Legacy-formaattiin olen pakkani suunnitellut.
Otsikko: Vs: Dark Knightin tribal-pakat osa 4. Jättiläiset
Kirjoitti: hall0n - 06.09.06 - klo 15:22
En keksi muuta kuin että Hill Giant on huono... Eikö kannattaisi ottaa ainakin 2 hill gianttia poies ja pistää vaikka 2 flowstone gianttia (sama cc tuplacasteria lukuunottamatta mutta jälkimmäisellä sentään joku kyky ;))
Otsikko: Vs: Dark Knightin tribal-pakat osa 4. Jättiläiset
Kirjoitti: Dark Knight - 07.09.06 - klo 17:58
Hyvin hoksattu QN. Poistan saman tien kaikki Hill Giantit ja korvaan ne kahdella Flowstone Giantilla ja kahdella Coat of Armssilla. (olin unohtanut ne ihan kokonaan)