Jouluinen draftiturnaus Otaniemessä 9.12.
Järjestän 9.12. Lorwyn booster draft-turnauksen Espoon Otaniemessä, alkaen n. klo 10 . Turnauksessa pelataan kaksi booster draftia, sekä top 8 jos pelaajia on yli runsaanpuoleisesti (yli 24).
Turnauspaikka: Peli- ja sitsitila, Jämeräntaival 3A, Otaniemi. Bussilla perille: http://www.reittiopas.fi (http://www.reittiopas.fi) .
Alkaa: ilmoittautuminen klo 10, draftaaminen alkaa aikaisintaan klo 10:30. Olkaa ajoissa paikalla. Jos ulko-ovi on lukossa, soittakaa numeroon jonka olen sensuroinut tästä pois koska sitä ei enää tarvita, tai elämöikää ikkunan takana siihen malliin että huomaamme sinut. ;D
Osallistumismaksu: 20 EUR, sisältää draftiboosterit (6 kpl). Suosittelen tasarahalla maksamista. Pankkikortit tms. eivät käy maksuvälineenä.
Palkinnot: Lorwyn-boostereita: vähintään 36 kpl, mahdollisesti enemmänkin pelaajamäärästä riippuen. Lisäksi DCI-foileja (Meddling Mage ja Exalted Angel) ja muuta pientä kivaa.
Ota mukaan: DCI-numerosi (jos sinulla ei vielä ole numeroa, saat sellaisen paikan päältä) paperia, kynä, nopat/tokenit/counterit, sleevet (niitä ei ole paikan päällä myynnissä). Basic landia on tarjolla järjestäjän puolesta, mutta omiakin saa ottaa mukaan. Lähistöllä on ostari josta saa peruselintarvikkeita.
Turnaus on DCI-sanktioitu. K-value on 16. Päätuomari olen minä. Uteliaille tiedoksi: järjestän tämän turnauksen yksityishenkilönä, tuomaripalkkiona saamillani boostereilla.
Turnauksessa on tilaa 40 pelaajalle. Ilmoittaudu vastaamalla tähän viestiin (laita mukaan nimesi ja DCI-numerosi). Saa kysyä jos on kysyttävää. Ilmoittautuneet:
1. Kosti Jokinen 8012899207
2. Anssi Alkio 5098367477
3. Kim Leino 1203542665
4. Eero Palomäki 1204244544
5. Jukka Autio 6022898897
6. Sami Tuomi 1072899339
7. pikku-Valtteri 28448993
8. mystery man 31158553
9. Markku Heikkilä 12898337
10. Kalle Sundberg 7029120051
11. Tuomas Vanhanen 9071134197
12. Esko Virri 2048440124
13. Teemu Myllynen 6062874453
14. Miikka Notkola 12898191
15. Max Sjöblom 48299177
16. Esko Järnfors 52899229
17. Simo Lagerspetz 5208059001
18. Mikko Peltola 70205265
Kosti Jokinen / 8012899207
Anssi Alkio, 5098367477
Missään ei lue kellonaikaa, mutta luultavasti pääsen paikalle, joten ilmoittaudun.
Kim Leino
1203542665
Ai joo, kellonaika unohtui. Varmistuu myöhemmin, mutta noin kymmeneltä aloitellaan.
Mä tuun.
Eero Palomäki
1204244544
Jukka Autio 6022898897
Eiköhän sitä voi lähteä pelaamaan.
Sami Tuomi
1072899339
Työvarauksella olen mukana.
28448993
joo mäkin voisin tulla pieksemään valtteria
31158553
Markku Heikkilä 12898337
Kalle Sundberg 7029120051
Jos joku minua pieksee niin se on Sami Tuomi ja paikkana minun makuuhuone.
Lisätty osallistujalista. Vielä muutama pelaaja mukaan niin saadaan tästä oikea turnaus!
Kyllähän tuonne voisi ehtiä.
Tuomas Vanhanen 9071134197
Näyttäisi tuo viikonloppu käyvän elikkäs ilmoittaudun:
Esko Virri #2048440124
Varmennan tuloni.
-valzu
Jeeps enköhän pääse itekin tulemaan
Teemu Myllynen
6062874453
Miikka Notkola
12898191
Periaatteessa sinne vois tulla jos ei täydy nähä kohtuutonta vaivaa päästä paikalle. Jos Hämeenlinnan suunnalta tulis junalla miten lähelle pääsee?
Lainaus käyttäjältä: Mreikon - 26.11.07 - klo 15:04
Jos Hämeenlinnan suunnalta tulis junalla miten lähelle pääsee?
Joudut vaihtamaan vielä bussiin, mikä lisää matka- ja vaihtoaikaa puolisen tuntia.
Koetan päästä mukaan, pitää neuvotella vielä kotona. Laitan DCI-numeron kun tiedän tulevani.
"Mystery man" lienee Allu, ja Tomppa saa Savannensa jos tuonne pääsen.
Junalla pääsee Helsingin keskustaan, ja rautatieasemalta on lyhyt kävelymatka Kampin keskukseen, josta pääsee esim. bussilla 102 turnauspaikalle. Bussiaikatauluja löytyy osoitteesta http://www.reittiopas.fi (http://www.reittiopas.fi) .Lähijuna R Hämeenlinnasta klo 8:18 on Helsingissä 9:41 ja sillä ehtii perille nipin napin. Pikajunalla 247 klo 7:05 ehtii jo vähän reilummin :)
Turnauksen tietoja päivitetty. Tervetuloa pelaamaan, edelleenkin saa ilmoittautua mukaan.
Ilmoittaudunpa mukaan.
Max Sjöblom
DCI# 48299177
No jos sitä sitten..
Esko Järnfors
52899229
--
Esko
Simo Lagerspetz
#5208059001
Hop hop ilmoittautumaan! ;D ;D
Joo täitää jäädä väliin tällä kertaa..
Liian tuskasta vaihtaa bussiin ja liian pieni siirtymäaika ja kun vr:kin tunnetaan.
Ellei joku rautatieaseman kautta kulkeva haluais tarjota kyytiä.
Mikko Peltola 70205265
Pahoitteluni, mutta joudun perumaan osallistumiseni. Olen Sotkamosta käsin hengessä mukana.
Noniin, vieläkin saa ilmoittautua. Paikalle saa myös tulla vaikka ei olisi ilmoittautunut etukäteen, mutta jos paikalle ilmestyy puuntakaisesti 20 ylimääräistä pelaajaa, niin voi käydä niin ettei mukana ole tarpeeksi boostereita kaikille. ^_^
Olisin tulossa MrDantesin kanssa vasta 10 jälkeen kulkuyhteyksien vaikeuden takia (silti varmaankin tarpeeksi aikain, jos on ennen 10.30?) . Saman kulkuyhteysrajoituksen vuoksi myös kysyn että montahan kierrosta pelataan, että voisi veikata milloin pelit olisi ohi?
MrDantes ilmoittaa itsestään itse.
EDIT: Muuttelin typeryyksiä :P
Tässähän minä...
Ilmoittaudun myös mukaan.
Tuomas Martinsaari
5208-065-025
Täältä tulee hirmuinen paisti.... ei ku siis:
Pekka Kopra
72898240
Mukana ollaan jos mahdutaan,
Tomi Kilpeläinen 78007944
Setä tulee leikkimään maagisilla korteilla.
20149159
Kaksi draftia, kuusi kierrosta. Mukaan ehtii jos on paikalla viimeistään 10:30.
Kaikki tässä threadissa olevat ilmoittautumiset on nyt otettu huomioon.
Paikalta kerätty pelien jälkeen takki, huppari ja jonkun basic land -boksi. Ottakaapa yhteyttä jos kaipaatte tällaisia takaisin.
Kiitoksia kaikille osallistujille! ;D
Minulla on tallessa yksi Planeswalker-kortti, jonka joku ilmeisesti unohti lähtiessään. Jos haluat takaisin tämän arvokkaan reerin niin ota yhteyttä ja kerro tuntomerkit (mikä planeswalker ja millaisessa sleevessä).
EDIT: Löytyivätkin jo, eipä enää mitään.