MtgSuomi.fi
Kauppapaikka => Korttien arvot => Aiheen aloitti: Romppa - 13.04.08 - klo 16:28
-
Juu, tuommonen tuli joskus napattua boosterista. Kortin laiton heti suojan sisään eli aikalailla mintti kunto on. Kysymys kuuluukin, että paljonkos tommosen hinta olisi nykyään, jos alkaisin korttia myymään??
-
Juu, tuommonen tuli joskus napattua boosterista. Kortin laiton heti suojan sisään eli aikalailla mintti kunto on. Kysymys kuuluukin, että paljonkos tommosen hinta olisi nykyään, jos alkaisin korttia myymään??
Ystävämme MOTL sanoo foilille hinnaksi 30 dollaria. Se ei kuulosta kovin realistiselta arviolta kun osumia on vain kahdeksan. Normi versiolle taas se sanoo vajaa 10 dollaria (9,71). Eli tästä voisi laskea sille foilille hinnaksi 15-20 :) Tämä on oma arvio, mutta todellinen hinta selviää myymällä jos on halukas luopumaan.
-
Jenkeissä on myös kaikenlaisia enkeli- ja lohikäärmepölhöjä, jotka nostavat Akroman hintaa entisestään. Esim. nyky-Magicissa täysin pelikelvottomat klassikot Serra Angel ja Shivan Dragon saavat MOTLissa hintaa parhaimmillaan pari kymppiä kumpainenkin.
-
Tarjoan tuon 15 jos olet halukas myymään.
-
Kyllä itse arvostaisin tuon korkeammalle kun tuohon 15e, 20e on lähempänä totuutta mielestäni.
-
20e on myös ihan realistinen arvio, mutta aika kauan taitaa joutua odottelemaan jos sen verran tuosta lapusta meinaa saada. Nyt kuitenkin puhutaan kortista jolle kysyntä täälläpäin on aika hemmetin pientä.
-
Tarjotaan 16 euroa.
-
Sehän on läskien läski, joten aina sille löytyy käyttöä re-animaattoreissa ja muissa läskien herättelyissä. Eikä ole edes ruma TS-versio, joten kyllä minäkin arvottaisin sen jonnekin 20 euron hujakoille. Toki kannattaa myydä pois vähän halvemmalla jos on kaipuuta massiin.