MtgSuomi.fi
Muu MTG => Turnaukset, tapahtumat ja peliporukat => Aiheen aloitti: Pecci - 06.09.08 - klo 21:18
-
Nih, olisko noin että tänne foorumeille olisi eksynyt Magicin läiskijöitä täältä itäisestä Suomesta, Pyhäselästä? Jos, niin sais aina pikku peli-iltamia järkkäillä tai jauhaa paskaa porukalla.
-
Pyhäselän suhteen voi olla aika hiljaista, mutta ainakin naapurissa Joensuussa on ihan kunnon peliporukat. Ehkä olet siellä käynytkin pelaamassa. Uusin joensuulaisten turnaustiedote on http://vaihdetaan.kapsi.fi/forums/index.php?topic=51298.0 .
-
En tiedä ovatko kirjoilla täällä foorumilla mutta 3 kaverusta käy yleensä gatewayta pelailemassa täällä joensuussa pyhäselästä. Pitää kysäistä jos satutaan fantsuun samaan aikaan.
-
Jepa, meitä on täällä lukiolla ainakin kahden kopla abeja, lähinnä drafteilla tulee käytyä JNSn fantsussa aikataulujen takia. Että kolmen sällin kerho... Ei kyllä hirveästi pyöri naapureilta näyttäviä siellä iltamissa mutta katellaas.