MtgSuomi.fi
Kortit ja pakat => Keittiönpöytäpakat => Aiheen aloitti: minics4 - 11.07.11 - klo 15:39
-
http://vaihdetaan.kapsi.fi/forums/index.php/topic,64694.0.html
-
Stoneforge Mystic on bännätty standardista.
-
Dread Statuaryllä ei tee mitään, Steppe lynxien ja Plated Geopedejen (pelaa näitä neljää) kanssa pitäs olla 4x Arid Mesa+Scalding Tarn+Marsh Flats. Whispersilk Cloak, Batterskull, SoBaM, ja Armored Ascensionit ulos, Chandra Nalaar on huono, Adventuring Geareista ja Squadron Hawkeista (ei varmaan jaksa haukat ilman miekkoja) en tiedä. Grim Lavamancerit on varmaan tässä dekissä hyviä, ja Stoneforge on tosiaan bännissä.
-
-
-
-
-
Siirsin casualin puolelle, koska Mystic on bännissä standardissa.
-
-
-
-
-
-
-
Kuten aiemmin jo mainittu, Geopedet ja Lynxit on avuttomia ilman 8+ fetsiä. Sama juttu Adventuring Gearien kanssa.
Kotheja kaks, max kolme pakkaan.
Armored Ascension äkkiä ulos.
Jotain polttoa lisää?
-
-
-
Arc Trail, Forked Bolt, Incinerate, Burst L.. onha punasella ainaki vaihtoehtoja.
Ascensionin tilalle justiinsa jotain polttavaa, ihan oman maun mukaan vaa ;D
-
-
-
-
-
Goblin gavaleer on kamala. Nuo miekat ei välttämättä myöskään sovi tänne. Kotheja ja Hero of Oxid Ridgejä vois pelata jollain 2-2 tai 3-1 splitillä.
-
-
-
kamalako?
Kyllä, kamala, ilman miekkaa se on yhden manan 1/1. Ja miekankin laittaisin melkeen mielummin Lynxiin yms kiinni.
-
kamalako? Miekka kiinni niin on jo 5/2 trample ja vielä yhellä manalla
Joo, miekka ei tee yksin mitään ja Caveleer on on ilman sitä yksiperseinen mies joka ei juokse läpi mistään.
-
Ei se Gaveleer ole niin kamala mitä väitätte. Joo, ei se oo mikään mysticci eikä mitään sinnepäinkään mut kyl sillä saa pahaa jälkeä aikaan.
Aina ei tarvii vetää copypastella.
-
-