MtgSuomi.fi
Kortit ja pakat => Keittiönpöytäpakat => Aiheen aloitti: Wrakis - 22.07.12 - klo 00:02
-
Lands: 22
4 Terramorphic Expanse
4 Evolving Wilds
6 Island
8 Mountain
Creatures: 22
4 Krenko, Mob Boss
2 Skirk Fire Marshal
4 Goblin Chieftain
4 Skirk Prospector
4 Goblin Matron
4 Goblin Warchief
Other Spells: 16
4 Intruder Alarm
4 Faces of the Past
4 Goblin Bombardment
4 Spell Pierce
Strategiana saada Krenko tiskiin, antaa vauhtia Chieftainin ja/tai Warchiefin kautta ja pitää pyörät pyörimässä Intruder Alarmin ja Faces of the Pastin voimin. Vuorolla viis tuntuis pyörähtävän mukavasti.
Lekatasoa tästä ei millään saa, joten ei tähän viitti satasia panostaakaa. Onkos mitään ehdotuksia, että mitäs tälle voisi tehdä parantaakseen nopeutta/varmuutta loputtomien toukkien pyöräyttämiseen?
-
aether vial vois hyvinkin mennä tuohon pakkaan niin pääset pelaamaan gobbosi counterien ohi
-
Tuntuu aika turhalta toi Skirk Fire Marshal (paitsi ehkä multiplayeriin? Endless compot on kyllä aika suolasia muitten pelaajien kannalta multiplayerissä :-X), teet jo kuitenkin loputtomat haste gobbot tai ammut ne päähän Goblin Bombardmentilla. Aether Vial ja/tai Goblin Lackey helpottaa countterien ohitusta ja nopeuttaa deckkiä. Mana Leakin sijaan ehkä Spell Pierce?
Siisti deckki kyllä 8)
-
Spell Pierce vois kyllä olla poikaa.
Ja Vialit/Lackeyt muuten olis hyvä, mutta kun ei niitä viitsi hommata casual deckin takia. Maksaa kuitenkin useampia kymppejä. Fire Marshal on ihan vaa multeja varten ja sellaiseen tilanteeseen, jos itellä on henki lähdössä, niin tapan sitten kaikki muutkin siinä samalla.