Eli pieni turnaus tulossa ja kaverin kanssa menossa pelaamaan. Jos minut pairataan kaveriani vastaan saanko luovuttaa heti ekan pelin ja alottaa suoraan sidejen kanssa 0-1 tilanteesta ajan säästämiseksi vai pitääkö sekottaa pakat ja ottaa aloituskäsi ennen kuin voi luovuttaa?
Saa sitä luovuttaa missä tahansa vaiheessa. En suoraan sanoen ymmärrä miksi niin haluaisit tehdä, mutta se on täysin sallittua. ;)
Kannattaa kuitenkin kommunikoida hyvin kaverin kanssa siinä että molemmat ymmärtävät missä vaiheessa matsia ollaan.
Ollaan kaverin kanssa pelattu ja mahdollisuuteni voittaa ennen sidejä ovat jotain 0.1% luokkaa. Kaveri pelaa melko hitaasti joten jotta aika riittää kahteen peliin en halua tuhlata sitä peliin jota en voi voittaa.