Poromagia

Kirjoittaja Aihe: Tin Street Hooligan  (Luettu 3154 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa GhettoBoyFIN

Tin Street Hooligan
« : 05.03.10 - klo 18:48 »
Semmonen hauska kysymys että, voiko spelliä castatessa maksaa halutessaan ylimääräistä sen pelatakseen (kun kerta omia ländejäkin voi täppiä ihan vaan huvikseen).
Esim. jos mulla on kentällä joku joka antaa kutsua goboja 1 värittömällä manalla vähemmän kuten vaikka Frogtosser Banneret, niin Tin Street Hooligan maksaisi käytännössä 1mountainin, mutta voinko halutessani maksaa sen castaamiseen myös vihreän?
 :)

E: kirjoitusvirheen fiksasin  ;)
http://mtgsuomi.fi/listat/GhettoBoyFIN/om/

How to shave your beard like a man? You don't, you don't shave.. That's how man shaves.

Poissa Polari

Vs: Tin Street Hooligan
« Vastaus #1 : 05.03.10 - klo 19:47 »
Et voi.

Landeja voit täppäillä huviksesi koska tuolloin kyseessä on yksinkertaisesti activated abilityn käyttäminen, mikä ei eroa mitenkään siitä että täppäät vaikkapa Llanowar Elvesin, ja hyvin vähän esim. Marble Chalicenkaan abilityn käyttämisestä. Spelleistä maksamisen kanssa tällä ei ole mitään tekemistä.
Twitch-kanava (ensisijaisesti Mega Man -speedrunausta)