Poromagia

Äänestys

Mitä seuraavista pelaisit mieluiten Maraconissa?

Modern Masters 2015 rare draft booster palkinnoilla (kaikki kortit saa pitää, palkinnoksi boostereita)
3 (25%)
Dragons of Tarkir Sealed
0 (0%)
Modern Masters 2015 draft palkinnoilla (raret pikataan lopussa)
2 (16.7%)
Modern Masters 2015 rare draft (ei palkintoja, kaikki kortit saa pitää)
7 (58.3%)

Äänestäjiä yhteensä: 12

Kirjoittaja Aihe: [Oulu] Maracon 22.5-24.5 - mitä järjestetään?  (Luettu 1637 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa Larty

Oulun yliopiston lauta- ja roolipelikerho CRYO järjestää perjantaina 22.5.2015 alkaen Kaijonharjun nuorisotalolla (Kalevalantie 5, Oulu) Maracon-pelitapahtuman. Maraconissa on valtavasti lautapelejä, roolipelejä ja korttipelejä. Lisäksi tulet varmasti kohtaamaan Magic-ihmisiä conissa. Tapahtuma kestää koko viikonlopun sunnuntaihin asti.

Viimeaikojen Maraconeissa on järjestetty Khans of Tarkir ja Fate Reforged sealed -turnauksia. Tuleva Maracon on sattumoisin samana viikonloppuna kuin Modern Masters 2015 julkaistaan. Näin meillä on vaihtoehtoja siitä minkä turnauksen voimme järjestää.

Esittelen vaihtoehdot:

Dragons of Tarkir Sealed:
Kustantaa 25 euroa/osallistuja. Sealed pool on kaksi Fate Reforged boosteria ja neljä Dragons of Tarkir boosteria. Aloittelijaystävällisin vaihtoehto, sillä säännöt on helppo selittää.

Modern Masters 2015 draft palkinnoilla (raret pikataan lopussa):
Kustantaa 25 euroa/osallistuja. Lopussa palkintoina toimii draftissä käytetyt raret, mitkä pikataan pelaajien parhausjärjestyksessä.

Modern Masters 2015 rare draft (ei palkintoja, kaikki kortit saa pitää):
Sama kuin edellinen, paitsi kaikki draftissä pikatut kortit saa pitää eikä palkintoja ole.

Maraconista ja sen ohjelmasta tiedotan tarkemmin lähiviikkoina näilläkin foorumeilla. Voit seurata tapahtumaa myös facebook-sivuilla: https://www.facebook.com/events/345595275639242/

Poissa Larty

Vs: [Oulu] Maracon 22.5-24.5 - mitä järjestetään?
« Vastaus #1 : 20.04.15 - klo 19:02 »
Sain kuulla että rare-draft turnauksissa on normaalisti booster-palkinnot parhaimmille pelaajille. Tämä tuli minulle vähän uutuutena sillä en ole koskaan aiemmin ollut missään rare-draft turnauksessa. Lisäsin vaihtoehdon kyselyyn. Voit vaihtaa ääntäsi mikäli uusi vaihtoehto tuntuu kiinnostavammalta.

Ainoa ongelma tässä mallissa on varmaan pääsymaksun suuruus. Kolme Modern Masters boosteria maksaa hulppeat 25 euroa. Tähän päälle vielä pari palkintoboosteria osallistujaa kohti niin osallistumismaksu lienee yli 30 euroa. Toki palkintoina voitaisiin käyttää vaikka Dragons of Tarkir-boostereita, jolloin osallistumismaksu jäisi ehkä alle 30 euron.

Voitte ehdottaa muitakin vaihtoehtoja.
« Viimeksi muokattu: 20.04.15 - klo 19:07 kirjoittanut Larty »