Poromagia

Kirjoittaja Aihe: Source of your Choise  (Luettu 3816 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa Nox

Source of your Choise
« : 16.04.06 - klo 19:55 »
Nii että mitkä määritellään nyt lähteeksi/sourceksi? Voiko esim. Instant olla damagen source?

Poissa duracel

Source of your Choise
« Vastaus #1 : 17.04.06 - klo 13:17 »
Source on se objekti, joka damagen teki. Instant voi olla Source.

~jari
Tätä se dementia teettää. Ei dementia! Ei, ei vaan dementia. Sanoinko mä sen dementian taas? Ei dementia vaan väsymys. Väsymystä tarkoitin. Meni sanat sekasin, kun on tämä dementia. Ei dementia ole minulla! Väsymys on vaan. Väsymys ja dementia. Jumalauta!

Poissa one fool

Vs: Source of your Choise
« Vastaus #2 : 26.11.06 - klo 14:16 »
En ole oikein ymmärtänyt kunnolla sitä, että voinko valita sourceksi vaikka kaikki instantit mitkä ovat stäkissä (leikitään nyt, että siellä on char ja volcanic hammer)vai joudunko valitsemaan vain toisen? ???

Poissa korpi

Vs: Source of your Choise
« Vastaus #3 : 26.11.06 - klo 18:31 »
Sourceksi ei siis valita korttityyppiä, vaan yksi vahingon lähde, eli vaikkapa Char tai Volcanic Hammer. Et siis valitse sourceksi esim. creatureita tai instantteja vaan yhden creaturen tai instantin (tai minkä tahansa muun ehdot täyttävän tyyppisen kortin/spellin).