Poromagia

Kirjoittaja Aihe: City of Traitors + pomppumaat  (Luettu 3315 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa Nastaboi

City of Traitors + pomppumaat
« : 14.04.08 - klo 11:41 »
Minulla on pelissä City of Traitors ja pelaan Dimir Aqueductin. Voinko palauttaa pomppumaan CIP-triggerillä Cityn käteen?

Cityn uhrausefekti virittyy Aqueduktia pelatessa ja pomppuefekti sen tullessa peliin. Koska landia pelatessa kortti tulee kuitenkin pöytään käyttämättä stäkkiä, arvelisin että voin pistää molemmat triggerit stäkkiin haluamassani järjestyksessä ja että Cityn teksti on muotoiltu tuolla tapaa vain siksi, että esimerkiksi fetsit toimivat paremmin sen kanssa. Vai olenko ihan pihalla?
Lainaus
[09:36] <Saimu> ei deckin tarvii voittaa nopeasti
Lainaus käyttäjältä: jkk
it's adorable when Sami Häggkvist's opponents think they have a good matchup. Because it never, ever is.
HW
OM

Poissa duracel

Re: City of Traitors + pomppumaat
« Vastaus #1 : 14.04.08 - klo 12:33 »
Et ole pihalla ainakaan tässä asiassa. Voit tosiaan valita miten laitat nuo kaksi triggeriä stäkkiin.

~jari
Tätä se dementia teettää. Ei dementia! Ei, ei vaan dementia. Sanoinko mä sen dementian taas? Ei dementia vaan väsymys. Väsymystä tarkoitin. Meni sanat sekasin, kun on tämä dementia. Ei dementia ole minulla! Väsymys on vaan. Väsymys ja dementia. Jumalauta!