Poromagia

Kirjoittaja Aihe: Wildfire  (Luettu 7248 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa Tube_242

Wildfire
« : 21.04.09 - klo 20:38 »
Ehkä vähän typerästä aiheesta pölisen mutta Wildfire on ilmestymisestä asti ollut meikäläisen lempparilappuja ja nyt tauon jälkeen olisi vänkää kasata pino taas sen ympärille. Tosin taitaa mennä casualin puolelle koska Eternalissa wildfireä pelataan ilmeisesti LD:n kylkiäisenä ja alkuperäistä Urza blokin wildfire pinoa on mahdoton tehdä pelattavaksi rajoitusten takia ja taas jossain casualissa monoliittien ja voltaic keyden viuhuminen on vähän brokenia.
Eli eli apua tarvittaisiin vinkkien muodossa mitkä olisivat hyvät kaverit tälle. Mustit, isot miehet ja peruskamat on hallussa, mutta etenkin punainen controllkama ja uudet artifactit Mirrordin blokista ja siitä eteenpäin esmes kiinnostavat!   

Poissa Mozzam

Vs: Wildfire
« Vastaus #1 : 21.04.09 - klo 22:36 »
Kamigawan lohareita pelattiin joskus standardissa wildfiren kanssa. (Kokusho tai Keiga). Lisäks sinetit on poikaa, niitä löytää ravnicablokista.
Johdatte minua harhaan, harhaanjohtajat. Minä en enää keskustele teidän kanssanne.

Poissa Dark Knight

Vs: Wildfire
« Vastaus #2 : 21.04.09 - klo 23:08 »
Yhdeksännen painoksen ollessa typessä oli paljon LD-pakkoja, joissa oli paljon sorceryitä (tärkeimpänä korttina Wildfire) ja Magnivoreja. Kaikkia ei välttämättä ländituho nappaa, mutta siinä oli nyt ainakin yksi ajatus.
Tässä vaihtolistani:
http://mtgsuomi.fi/listat/Dark%20Knight/hw/

"One man's trash is Dark Knight's treasure."

Poissa Nastaboi

Vs: Wildfire
« Vastaus #3 : 21.04.09 - klo 23:16 »
Coalition Relic istuu curveen melko täydellisesti. Viime vuosina korttia on paritettu sinisen värin kanssa etenkin Annexin vuoksi.
Lainaus
[09:36] <Saimu> ei deckin tarvii voittaa nopeasti
Lainaus käyttäjältä: jkk
it's adorable when Sami Häggkvist's opponents think they have a good matchup. Because it never, ever is.
HW
OM