Veikkaus on, että valkoisen puolella näkyillään Wrath of Godeja (oiskohan sentään), Oblivion Ringejä, PLC:n kounterspellejä, ehkä 1x StoP ja luultavasti jotain Angel of Mercyn tyylisiä roskaenkeleitä. Luultavasti lifegain ilmaantuu kaikissa mahdollisissa olomuodoissaan. Pariah?
Mustassa luultavasti on sitten ainakin Shriekmaw, jotain Hand of Crueltyjä ja Carnophageja, jos Witxzards on mennyt sekaisin, niin Nantuko Shade, ja oikeastaan jopa Bitterblossom vaikuttaisi kuuluvan tähän dekkiin, sitten on yksi Tendrils of Agony, kasuaalipelaajien kannalta huonolla tuurilla enemmän, ja sitä ei tule saamaan koskaan pelattua stormeilla.
Musta siis on helppo pelata, Suicide. Valkoinen on se älyttömän rasittava ja heti LD:n jälkeen vihatuimpien kasuaalidekkien listalla 2: valkoinen kontrolli. IMHO