Oulun yliopiston lauta- ja roolipelikerho CRYO-ry järjestää perjantaina 31. tammikuuta 2016 alkaen Puolivälinkankaan nuorisotalolla (Mielikintie 7, Oulu) Maracon-pelitapahtuman. Ovet aukeavat perjantaina klo 19.00 ja tapahtuma kestää koko viikonlopun sunnuntaihin asti. Pelata voi yötä-päivää jos haluaa.
Maracon on ilmainen, päihteetön ja kaikille avoin pöytäpelitapahtuma. Luvassa on roolipelejä, lautapelejä, figupelejä ja Magic-pelejä! Viime Maraconeissa on päivittäin näkynyt Magic-pelaajia pelaamassa muun muassa modernia, legacyä, commanderia, tiny leadersiä ja cube draftiä. CRYO tuo paikalle lautapelivarastonsa (lista täällä:
http://cryo.fi/site/node/278 ) ja lisäksi voit tuoda omia pelejäsi. Roolipeleihin ilmoittautuminen ja omien roolipelien ilmoittaminen tapahtuu pääilmoitustaululla aulassa.
Ajankohtaisimmat tiedotteet tapahtumasta voit löytää Facebook-tapahtumasivuilta:
https://www.facebook.com/events/1638617796406694/Sunnuntaina klo 12:00 alkaen yksi kaveri on järjestämässä tällaista:

Tervetuloa!