Lorwyn booster draft-turnaus Otaniemessä 9.12.

Aloittaja jkk, 01.11.07 - klo 13:44

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

jkk

Jouluinen draftiturnaus Otaniemessä 9.12.


Järjestän 9.12. Lorwyn booster draft-turnauksen Espoon Otaniemessä, alkaen n. klo 10 . Turnauksessa pelataan kaksi booster draftia, sekä top 8 jos pelaajia on yli runsaanpuoleisesti (yli 24).

Turnauspaikka: Peli- ja sitsitila, Jämeräntaival 3A, Otaniemi. Bussilla perille: http://www.reittiopas.fi .

Alkaa: ilmoittautuminen klo 10, draftaaminen alkaa aikaisintaan klo 10:30. Olkaa ajoissa paikalla. Jos ulko-ovi on lukossa, soittakaa numeroon jonka olen sensuroinut tästä pois koska sitä ei enää tarvita, tai elämöikää ikkunan takana siihen malliin että huomaamme sinut.  ;D


Osallistumismaksu:
20 EUR, sisältää draftiboosterit (6 kpl). Suosittelen tasarahalla maksamista. Pankkikortit tms. eivät käy maksuvälineenä.

Palkinnot: Lorwyn-boostereita: vähintään 36 kpl, mahdollisesti enemmänkin pelaajamäärästä riippuen. Lisäksi DCI-foileja (Meddling Mage ja Exalted Angel) ja muuta pientä kivaa.

Ota mukaan: DCI-numerosi (jos sinulla ei vielä ole numeroa, saat sellaisen paikan päältä)  paperia, kynä, nopat/tokenit/counterit, sleevet (niitä ei ole paikan päällä myynnissä). Basic landia on tarjolla järjestäjän puolesta, mutta omiakin saa ottaa mukaan. Lähistöllä on ostari josta saa peruselintarvikkeita.

Turnaus on DCI-sanktioitu. K-value on 16. Päätuomari olen minä. Uteliaille tiedoksi: järjestän tämän turnauksen yksityishenkilönä, tuomaripalkkiona saamillani boostereilla.

Turnauksessa on tilaa 40 pelaajalle. Ilmoittaudu vastaamalla tähän viestiin (laita mukaan nimesi ja DCI-numerosi). Saa kysyä jos on kysyttävää.

Ilmoittautuneet:

1. Kosti Jokinen 8012899207
2. Anssi Alkio 5098367477
3. Kim Leino 1203542665
4. Eero Palomäki 1204244544
5. Jukka Autio 6022898897
6. Sami Tuomi 1072899339
7. pikku-Valtteri 28448993
8. mystery man 31158553
9. Markku Heikkilä 12898337
10. Kalle Sundberg 7029120051
11. Tuomas Vanhanen 9071134197
12. Esko Virri 2048440124
13. Teemu Myllynen 6062874453
14. Miikka Notkola 12898191
15. Max Sjöblom 48299177
16. Esko Järnfors 52899229
17. Simo Lagerspetz 5208059001
18. Mikko Peltola  70205265

Lainaus käyttäjältä: shazzle
Uskon että olen sinua kokeneempi "internetissä".
Lainaus käyttäjältä: yeou
miten tolla tyypillä on aina plussia postissaan? onko se joku julkkis?

Polari

Twitch-kanava (ensisijaisesti Mega Man -speedrunausta)

Anssi

Kaikki kortit löytyvät myös Cardtraderistä

Frein

Missään ei lue kellonaikaa, mutta luultavasti pääsen paikalle, joten ilmoittaudun.

Kim Leino
1203542665

jkk

Ai joo, kellonaika unohtui. Varmistuu myöhemmin, mutta noin kymmeneltä aloitellaan.
Lainaus käyttäjältä: shazzle
Uskon että olen sinua kokeneempi "internetissä".
Lainaus käyttäjältä: yeou
miten tolla tyypillä on aina plussia postissaan? onko se joku julkkis?

ejp


KukistajA

Allekirjoitus näkyy vain MtgSuomi Premium™ -jäsenille.

Saimu

Eiköhän sitä voi lähteä pelaamaan.

Sami Tuomi
1072899339
"Et pysähdy, kun olet väsynyt - pysähdyt, kun olet maalissa."
Triathlonblogini

jobim


so not

joo mäkin voisin tulla pieksemään valtteria

31158553
Lainaus käyttäjältä: ilpo - 17.01.09 - klo 06:25
Väänänen on roiskapoönttöpää. Paska jätk äsiis.

paavo3

Markku Heikkilä 12898337
Kalle Sundberg 7029120051

jobim

Jos joku minua pieksee niin se on Sami Tuomi ja paikkana minun makuuhuone.

jkk

Lisätty osallistujalista. Vielä muutama pelaaja mukaan niin saadaan tästä oikea turnaus!
Lainaus käyttäjältä: shazzle
Uskon että olen sinua kokeneempi "internetissä".
Lainaus käyttäjältä: yeou
miten tolla tyypillä on aina plussia postissaan? onko se joku julkkis?

Tomppa

Kyllähän tuonne voisi ehtiä.
Tuomas Vanhanen 9071134197
Myynnit MCM:ssä nickillä DefaultUser

--
Tomppa

Farseer

Näyttäisi tuo viikonloppu käyvän elikkäs ilmoittaudun:
Esko Virri #2048440124
http://mtgsuomi.fi/listat/Farseer/om/ - Partanetin paras valikoima boostereita, muuta produktia sekä irtokortteja! Esimerkiksi boksit: T2 87€ tai 85€ jos ostat kaksi boksia tai enemmän!

MtG Helsinki-ryhmä facebookissa[/url


Random Turtti

Jeeps enköhän pääse itekin tulemaan

Teemu Myllynen
6062874453

Aziraphale


Mreikon

Periaatteessa sinne vois tulla jos ei täydy nähä kohtuutonta vaivaa päästä paikalle. Jos Hämeenlinnan suunnalta tulis junalla miten lähelle pääsee?

Nastaboi

Lainaus käyttäjältä: Mreikon - 26.11.07 - klo 15:04
Jos Hämeenlinnan suunnalta tulis junalla miten lähelle pääsee?

Joudut vaihtamaan vielä bussiin, mikä lisää matka- ja vaihtoaikaa puolisen tuntia.

Koetan päästä mukaan, pitää neuvotella vielä kotona. Laitan DCI-numeron kun tiedän tulevani.

"Mystery man" lienee Allu, ja Tomppa saa Savannensa jos tuonne pääsen.
Lainaa[09:36] <Saimu> ei deckin tarvii voittaa nopeasti
Lainaus käyttäjältä: jkk
it's adorable when Sami Häggkvist's opponents think they have a good matchup. Because it never, ever is.
HW
OM

jkk

Junalla pääsee Helsingin keskustaan, ja rautatieasemalta on lyhyt kävelymatka Kampin keskukseen, josta pääsee esim. bussilla 102 turnauspaikalle. Bussiaikatauluja löytyy osoitteesta http://www.reittiopas.fi .Lähijuna R Hämeenlinnasta klo 8:18 on Helsingissä 9:41 ja sillä ehtii perille nipin napin. Pikajunalla 247 klo 7:05 ehtii jo vähän reilummin :)
Lainaus käyttäjältä: shazzle
Uskon että olen sinua kokeneempi "internetissä".
Lainaus käyttäjältä: yeou
miten tolla tyypillä on aina plussia postissaan? onko se joku julkkis?

jkk

Turnauksen tietoja päivitetty. Tervetuloa pelaamaan, edelleenkin saa ilmoittautua mukaan.
Lainaus käyttäjältä: shazzle
Uskon että olen sinua kokeneempi "internetissä".
Lainaus käyttäjältä: yeou
miten tolla tyypillä on aina plussia postissaan? onko se joku julkkis?

Maxx

Ilmoittaudunpa mukaan.
Max Sjöblom
DCI# 48299177

euj

No jos sitä sitten..

Esko Järnfors
52899229

--
Esko


jkk

Lainaus käyttäjältä: shazzle
Uskon että olen sinua kokeneempi "internetissä".
Lainaus käyttäjältä: yeou
miten tolla tyypillä on aina plussia postissaan? onko se joku julkkis?

Mreikon

Joo täitää jäädä väliin tällä kertaa..
Liian tuskasta vaihtaa bussiin ja liian pieni siirtymäaika ja kun vr:kin tunnetaan.

Ellei joku rautatieaseman kautta kulkeva haluais tarjota kyytiä.

hocco3


Tomppa

   Pahoitteluni, mutta joudun perumaan osallistumiseni. Olen Sotkamosta käsin hengessä mukana.
Myynnit MCM:ssä nickillä DefaultUser

--
Tomppa

jkk

Noniin, vieläkin saa ilmoittautua. Paikalle saa myös tulla vaikka ei olisi ilmoittautunut etukäteen, mutta jos paikalle ilmestyy puuntakaisesti 20 ylimääräistä pelaajaa, niin voi käydä niin ettei mukana ole tarpeeksi boostereita kaikille. ^_^

Lainaus käyttäjältä: shazzle
Uskon että olen sinua kokeneempi "internetissä".
Lainaus käyttäjältä: yeou
miten tolla tyypillä on aina plussia postissaan? onko se joku julkkis?