Planeswalkerit ja Hurricane/squall line ym.

Aloittaja Juho1992, 03.11.07 - klo 18:31

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Juho1992

eli siis minulla on vaikka pöydässä garruk wildspeaker ja käytän [card]Hurricane[/card]n/muun vastaavan niin lähteekö garrukilta loalty counttereita koska minä otan päähäni [card]Squall Line[/card]sta?
H/W

duracel

Ei lähde. Eikä Planeswalkereilta muutenkaan ikinä lähde Loyalty countereita, jos pelaaja ottaa vahinkoa. Sääntö, joka antaa pelaajan siirtää jonkin spellin tai abilityn pelaajaan tekemän vahingon Planeswalkeriin koskee vain vastustajan controlloimia sourceja.

212.9g If noncombat damage would be dealt to a player by a source controlled by an opponent, that opponent may have that source deal that damage to a planeswalker the first player controls instead.

~jari
Tätä se dementia teettää. Ei dementia! Ei, ei vaan dementia. Sanoinko mä sen dementian taas? Ei dementia vaan väsymys. Väsymystä tarkoitin. Meni sanat sekasin, kun on tämä dementia. Ei dementia ole minulla! Väsymys on vaan. Väsymys ja dementia. Jumalauta!