Poromagia

Kirjoittaja Aihe: Pahvilaatikot  (Luettu 3851 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa t-m

Pahvilaatikot
« : 21.09.08 - klo 15:44 »
Minkälaisia säliytysjärjestelmiä käytätte korteille?

Itsellä kortit tällähetkellä lojuvat nurkissa/lattialla/pöydällä. Kerran viikossa ainakin muutama kortti menee roskiskuntoon kun siihen kaatuu vettä/kaljaa/kahvia. Ajattelin hommata jonkun järkevän säilytysjärjestelmän. Kritteerinä olisi kuitenkin helppo korttien saatavuus.

Ajattelin tällaista: http://www.amazon.com/BCW-Super-Monster-Storage-5000/dp/B000K41E7E/ref=sr_1_9?ie=UTF8&s=sporting-goods&qid=1221998224&sr=1-9

Saakohan näitä suomesta? Amzoni ei ainakaan suostunut lähettämään moista.

Poissa jkk

  • L3-tuomari / Regional Coordinator
  • Vaihtopalaute:
    ( | | )
  • ***
  • EN VASTAA YKSITYISVIESTEIHIN
Vs: Pahvilaatikot
« Vastaus #1 : 21.09.08 - klo 15:57 »
Kyllähän noita löytyy Fantasiapelien valikoimasta. Saatavuus sivuliikkeistä voi vähän vaihdella, kannattaa kysyä lähimmästä Fantsusta.
Lainaus käyttäjältä: shazzle
Uskon että olen sinua kokeneempi "internetissä".
Lainaus käyttäjältä: yeou
miten tolla tyypillä on aina plussia postissaan? onko se joku julkkis?

Poissa Thaurwylth

  • Oulu
  • Vaihtopalaute:
    ( | | )
  • *
  • Vastaan yks.viesteihin vain sähköpostitse!
Vs: Pahvilaatikot
« Vastaus #2 : 21.09.08 - klo 20:30 »
Kyseiset laatikot ovat erittäin mainioita. Hyvä juttu, jos ovat Fantsunkin valikoimassa nykyään - tai tietysti vielä parempi, jos noita on ollut jo kauan.