Juu. Vihreällä tässä pakassa ei ole kuin nuo 8 korttia. 4x birds of paradise pitäisi korvata aether vialilla, mikä on hitaampi vaihtoehto tässä pakassa kuin bop, koska 1cc ötököitä ei ole. Ehkä legacy turnauksessa ei pelata enchantmenttejä / artifakteja niin paljoa kuin casual peleissä... Ja kun nuo tropical islandit on, niin ei kehtaa roskiinkaan heittää

Kyllä nuiden manojen pitäisi pelata ihan riittävän hyvin.
Jittejä voisi olla täysi setti. Voihan sillä aina poistaa kaverin jitten. Budjetti tulee vastaan tjsp.
Bopit mahdollistavat sen, että 3cc spellejä voi helposti pelata kolmannella vuorolla.
Ehkäpäs nuiden tokenien tekeminen ei ole huono strategia tässä pakassa. Siihen sopisi hyvin opposition. Alkuperäinen idea oli kuitenkin siinä, että pride of the clouds kasvaa sitä mukaan kun tulee lentäviä ötököitä pöytään. Fowit/dazet ja spiketail hatchlingit estämään vastustajan kriittisimmät spellit.
edit : ancient tombit ja city of traitorsit ovat ihan toinen strategia. starcitygamesista taisi löytyä joku legacy pakka (faerie stompy) tai jotain, jossa käytettiin tällaista manakiihdytystä.