Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: Avatarin W: cubea, budget-EDH, Highlander, random / H: ryönää (Luettu 1582 kertaa)

Poissa Avatar

Korttini puhuvat pääsääntöisesti englantia ellei toisin mainita, ja haluan samaa myös minulle tulevista pahveista.
Omien pahvieni kunnot vaihtelevat, kyselkää tarkemmin kuntoluokituksista. Ilmoitan vaihdon yhteydessä, jos kortissa on kulumaa tms. Minulle ei ole niin väliä, minkä kuntoisia pahveja lähetätte, kunhan suojissa pystyy pelaaman, eikä ole ihan hiirien jyrsimiä. :D
En ole kiiltokuvien perään, mutta tapauskohtaisesti neuvoteltavissa.

Preferoimani setti on merkattuna kortin perään, muussa tapauksessa se on neuvoteltavissa.

Selailen mieluusti listoja, mikäli wanttini vaikuttaa suppealta.

Hinnoittelussa olen tottunut käyttämään MCM:ää.

*** = kaupat kesken.

Listaa päivitetty viimeksi: 17.5.2019
CUBE:

1 Changeling Berserker

1 Travel Preparations

1 Mortician Beetle
1 Corrosive Mentor

1 Complicate
1 Riptide Survivor

1 Kulrath Knight
1 Kiora, Behemoth Beckoner
1 Jiang Yanggu, Wildcrafter

1 Blight Sickle
1 Lockjaw Snapper
1 Retrofitter Foundry

1 Westvale Abbey // Ormendahl, Profane Prince

RANDOM:

1 Griselbrand
1 Bloodghast
1 Ramunap Excavator
1 Havengul Lich
1 Walking Ballista

1 Entomb

1 Altar of Dementia
1 Crucible of Worlds

1 Wooded Foothills
2 Island (Unstable)
2 Swamp (Unstable)
2 Forest (Unstable)

BUDGET-EDH:

1 Zur the enchanter
1 Eternal Dragon
1 Ruthless Sniper
1 Vile Manifestation
1 Noxious Gearhulk

1 Akroma's Blessing
1 Censor
1 Imaginary Threats

1 Decree of Pain
1 Razaketh's Rite

1 Aura of Silence
1 Decree of Silence
1 Faith of the Devoted
1 Lay Claim
1 Oblivion Ring (Lorwyn)

1 Fluctuator
1 Azorius Signet

Highlander:

1 Armory Automaton
1 Auriok Edgewright
1 Auriok Steelshaper
1 Balan, Wandering Knight
1 Etched Champion
1 Leonin Shikari
1 Puresteel Paladin
1 Sram, Senior Edificer
1 Steelshaper Apprentice
1 Sun Titan
1 Sunspear Shikari
1 Taj-Nar Swordsmith
1 Grand Abolisher
1 Monastery Mentor

1 Batterskull
1 Masterwork of Ingenuity
1 Sword of Fire and Ice
1 Sword of the Animist

1 Nahiri, the Lithomancer

1 Open the Armory
1 Devouring Light
1 Dispatch

1 Endless Horizons
1 Sigarda's Aid
1 Land Tax (Battlebond)

30 Plains (Portal, Mercadian Masques, Invasion, Odyssey, Onslaught)

Red-Blue Burn:

1 Soul-Scar Mage
1 Monastery Swiftspear
1 Stromkirk Noble
1 Abbot of Keral Keep
1 Young Pyromancer
1 Rampaging Ferocidon
1 Bedlam Reveler

1 Price of Progress
1 Dig Through Time
1 Gush
1 Thought Scour
1 Mission Briefing
1 Deprive
1 Memory Lapse
1 Psionic Blast
1 Lightning Strike
1 Electrolyze
1 Forked Bolt
1 Chain Lightning
1 Arc Trail
1 Exquisite Firecraft
1 Gitaxian Probe
1 Preordain
1 Sleight of Hand
1 Treasure Cruise
1 Force Spike
1 Spell Snare
1 Fire // Ice
1 Searing Spear

1 Runechanter's Pike

1 Shivan Reef

Tokens:

1 Marit Lage
4 Blue 1/1 Squid with Islandwalk
3 Blue 1/1 Thopter Artifact with Flying
3 Red 1/1 Elemental
1 Black 1/1 Vampire Knight with Lifelink
2 Green 1/1 Squirrel
1 Black 2/2 Vampire with Flying
5 White and Black 1/1 Human Cleric Token
5 White 1/1 Monk with Prowess


Throw-in/tasoitus:
Xx Basic Lands (Portal, Mercadian Masques, Invasion, Odyssey, Onslaught)
Xx Tokeneita
WHITE:

1 Deicide
1 Chained to the Rocks
1 Kongming, "Sleeping Dragon" (Commander 2013)
1 Cradle of Vitality (1 Shards of Alara ja 1 Commander 2013)
1 Celestial Dawn (Time Spiral)
1 Consecrate Land (Time Spiral)
2 Serene Master
1 Favor of the Mighty
2 Invincible Hymn
1 Retether
1 Serra Avatar (Commander 2013)
1 Act of Authority
3 Cho-Manno, Revolutionary (Xth Edition)
2 Day of Judgment (Zendikar)
1 Light from Within
2 Felidar Sovereign (Battle for Zendikar)
1 Twilight Shepherd (Duel Decks: Divine vs. Demonic)
1 Reya Dawnbringer (Duel Decks: Divine vs. Demonic)
3 Divine Sacrament
1 Loxodon Gatekeeper
2 Light of Sanction
1 Flickerform (Ravnica: City of Guilds)
1 Blazing Archon (Ravnica: City of Guilds)
1 Ghosts of the Innocent
1 Hunted Lammasu
1 Hour of Reckoning (Ravnica: City of Guilds)
2 Divine Deflection (Avacyn Restored) (1 FOIL)
1 Mentor of the Meek (Innistrad)
1 Scion of Vitu-Ghazi
1 White Sun's Zenith (Mirrodin Besieged)
4 Gideon's Avenger (Magic 2012)
1 Intrepid Hero (Magic 2013)
1 Mesa Enchantress (Magic 2012)
1 Cathars' Crusade (Avacyn Restored)
1 Sudden Disappearance
1 Mastery of the Unseen (Fate Reforged)
1 High Sentinels of Arashin (Khans of Tarkir)
1 Dragonscale General (Fate Reforged)
1 Aven Brigadier
1 Celestial Archon (Theros)
1 Storm Herd (Guildpact)
1 Chronosavant
1 Honor of the Pure (Magic 2010)
1 Regal Caracal
1 Dusk // Dawn
1 Hero of Bladehold (Prerelease Promos)
1 Gideon's Intervention (Amonkhet)
2 Aven Mindcensor (Amonkhet)
1 Master Trinketeer (Kaladesh)
1 Yosei, the Morning Star (Champions of Kamigawa)
1 Elspeth, Knight-Errant (Shards of Alara)
3 Knight-Captain of Eos (Shards of Alara)
2 Ajani Goldmane (Lorwyn, Magic 2010)
2 Talus Paladin
1 Darien, King of Kjeldor (Coldsnap)
1 Benalish Commander (FOIL)
2 Mark of Asylum
1 Pariah (Xth edition)
1 Fall of the Thran (Dominaria)
1 Goring Ceratops (Ixalan)
1 Gerrard Capashen (Duel Decks: Phyrexia vs. The Coalition)
1 Jazal Goldmane (Commander 2014)
1 Evra, Halcyon Witness (Dominaria)
1 Aegis of the Gods
1 Hixus, Prison Warden (Magic Origin)
1 Anafenza, Kin-Tree Spirit (Dragons of Tarkir)
1 Ancestor's Prophet
1 Solemn Recruit (Aether Revolt)
1 Daring Archaeologist (Dominaria)
1 Ajani's Last Stand (Core 2019)
1 Gift of Immortality
1 Master of Pearls (Khans of Tarkir)
1 Luminous Angel (Mirrodin)
1 Dust Elemental
1 Tethered Griffin
1 Divine Visitation

4 Loam Lion (Worldwake)
4 Wizened Cenn
2 Crib Swap (Lorwyn)
5 Oblivion Ring (4 Shards of Alara ja 1 M12)
4 Seal of Cleansing (Nemesis)
5 Goldenglow Moth (Shadowmoor) (1 FOIL)
1 Dromoka Captain
1 Angelic Gift
1 Roil's Retribution
1 Ivory Giant (Time Spiral)
1 Niblis of the Urn
1 Topple
1 Hollowhenge Spirit (Dark Ascension)
3 Kor Cartographer (Zendikar)
2 Mycologist
2 Patrol Signaler
1 Leonin Relic-Warder
3 Ethereal Haze
1 Knight of Glory
5 Judge of Currents
2 Herald of Dromoka
1 Azorius Herald (Commander 2013)
1 Cloudgoat Ranger (Lorwyn)
1 Elite Scaleguard (Fate Reforged)
3 Rally the Peasants (Innistrad)
1 Rootborn Defenses (Return to Ravnica)
2 Sunlance (Planar Chaos)
1 Soul Summons (Fate Reforged)
1 Alabaster Mage
1 Hallowed Healer
2 Misthoof Kirin
1 Griffin Guide (Time Spiral)
1 Dazzling Reflection
3 Soltari Trooper
1 Even the Odds
2 Sheer Drop (Battle for Zendikar)
3 Knight of Meadowgrain (Lorwyn)
1 Gideon's Reproach
1 Retreat to Emeria
2 Smite (Rise of the Eldrazi)
1 Center Soul
1 Seraph of Dawn
3 Pentarch Ward
1 Benevolent Bodyguard (Judgment)
1 Mana Tithe (Planar Chaos)
3 Tragic Poet
3 Cenn's Tactician (Morningtide)
5 Otherworldly Journey (4 Duel Decks: Divine vs. Demonic ja 1 Modern Masters)
1 Marshaling Cry
1 Kabira Vindicator (Rise of the Eldrazi)
2 Stonecloaker (Planar Chaos)
2 Gaze of Justice
1 Timely Hordemate
2 Changeling Hero
3 Stonybrook Schoolmaster
1 Inviolability
2 Master Splicer (New Phyrexia)
1 Angelic Blessing (Tenth Edition)
1 Meadowboon (Morningtide)
1 Rain of Blades (Scourge)
5 Emancipation Angel (Avacyn Restored)
1 Peace Talks (Visions)
1 Fairgrounds Warden
4 Weight of Conscience
1 Curse of the Forsaken
3 Holy Strength (1 Eighth Edition ja 2 Xth Edition)
2 Summon the School
1 Stave Off (Magic 2012)
7 Serra Angel (4 Magic 2012 ja 3 Magic 2014)
1 Soulcatcher (Eternal Masters)
2 Arrest (Return to Ravnica)
2 Nearheath Pilgrim
1 Pegasus Refuge
2 Flickering Spirit
1 Echoing Calm (FOIL)
2 Recumbent Bliss (Eventide)
1 Ritual of Restoration
1 Mosquito Guard (Morningtide)
1 Pollen Lullaby (Lorwyn)
1 Seed Spark (Ravnica: City of Guilds)
2 Strip Bare
6 Aven Riftwatcher (Planar Chaos)
1 Revered Dead
1 Lairwatch Giant
1 Darksteel Mutation
1 Lone Missionary (Rise of the Eldrazi)
1 Mistmoon Griffin
1 Kithkin Zephyrnaut (FOIL)
1 Soltari Foot Soldier (Tempest)
2 Rune-Cervin Rider
2 Squadron Hawk (Magic 2011)
2 Pull from Eternity
1 Stand Firm (Fifth Dawn)
1 Anoint
3 Whitemane Lion (Planar Chaos)
4 Ballyrush Banneret
2 Glare of Heresy
3 Elite Vanguard (Eternal Masters (1 Foil))
3 Boros Elite
2 Kor Skyfisher (Zendikar)
4 Goldmeadow Harrier (Lorwyn)
2 Setessan Battle Priest
1 Temporal Isolation
1 Suppression Bonds
1 Leonin Squire
1 Seize the Initiative
2 Gate Hound
2 Feat of Resistance
4 Pacifism (1 Dragons of Tarkir ja 3 Xth edition)
1 Lagonna-Band Elder
1 Master Decoy (Tempest)
2 Momentary Blink (Time Spiral)
1 Veteran Armorer (Modern Masters)
1 Call to Serve
1 Ramosian Captain
1 Cavalry Master
1 Borrowed Grace
1 Benalish Cavalry
1 Ballista Squad (Ninth Edition)
1 Kor Chant (Conspiracy)
1 Soulsworn Jury (Dissension)
1 Allied Reinforcements
1 Holy Mantle
1 Veteran of the Depths
1 Gearshift Ace
3 Wandering Graybeard
2 Spirit Loop
3 Kami of False Hope
3 Cage of Hands (Champions of Kamigawa)
3 Harpoon Sniper
1 Springjack Shepherd
2 Survival Cache (1 Rise of the Eldrazi ja 1 Commander 2013)
2 Terashi's Grasp (Betrayers of Kamigawa) (FOIL)
1 Triclopean Sight (Lorwyn)
1 Saltblast (Planar Chaos)
1 Genju of the Fields (Betrayers of Kamigawa)
1 Icatian Javelineers (Time Spiral)
1 Pitfall Trap (Zendikar)
1 Goldmeadow Lookout
4 Kithkin Harbinger
3 Asha's Favor
2 Burrenton Forge-Tender (Lorwyn)
1 Defensive Formation
2 Ramosian Sergeant
2 Djeru's Resolve
1 Oathsworn Giant
1 Stormfront Riders (Planar Chaos)
2 Aviary Mechanic
1 Celestial Crusader (Time Spiral)
1 Mistmeadow Skulk (Shadowmoor)
1 Armored Ascension (Shadowmoor)
1 Lapse of Certainty
1 Calciderm (Planar Chaos)
3 Serra's Embrace (1 Urza's Saga ja 2 Xth edition)
1 Cenn's Enlistment (Eventide)
1 Vizier of Deferment
1 Fan Bearer
2 Sacred Cat
1 Stonehorn Dignitary
1 Devoted Crop-Mate
1 Faith's Shield
1 Loyal Cathar // Unhallowed Cathar
1 Reciprocate (Champions of Kamigawa)
3 Acrobatic Maneuver
1 Ninth Bridge Patrol
1 Gearshift Ace
1 Skywhaler's Shot
1 Aerial Responder (Kaladesh)
2 Refurbish
1 Trusty Companion
1 Servo Exhibition (Kaladesh)
1 Built to Last
2 Fragmentize
1 Consul's Shieldguard
2 Consulate Surveillance
1 Inquisitor Exarch
1 Spectral Procession (Shadowmoor)
1 Evangel of Heliod
1 Raise the Alarm (Conspiracy: Take the Crown)
1 Daily Regimen (Morningtide)
1 Wall of Essence (Stronghold)
1 Vizier of Remedies
1 Cartouche of Solidarity
1 Sunscourge Champion
1 Renewed Faith (Amonkhet)
1 Sidewinder Sliver
2 White Knight (Magic 2010)
2 Soul Warden (Magic 2010)
1 Hada Freeblade (Worldwake)
2 Kor Firewalker (Worldwake)
4 Kor Sanctifiers (Zendikar)
1 Sentinel Sliver
2 Auramancer (Magic 2014)
1 Kazandu Blademaster
2 Gideon's Lawkeeper (Magic 2012)
1 Disenchant (Iconic Masters)
1 Righteousness (Magic 2010)
2 Hive Stirrings (Magic 2014)
1 Return to Dust (Time Spiral)
1 Trostani's Judgment
1 Sphere of Safety (Return to Ravnica)
1 Eyes in the Skies (Return to Ravnica)
1 Fencing Ace (Return to Ravnica)
1 Knightly Valor (Return to Ravnica)
1 Wake the Reflections (Dragon's Maze)
1 Perimeter Captain
1 Ondu Cleric
4 Path to Exile (Conflux)
1 Blessing (Magic 2014)
2 Faith's Fetters (DD: Divine vs Demonic)
1 Outrider en-Kor
1 Quest for the Holy Relic
1 Journey to Nowhere (Zendikar)
1 Holy Day (Xth edition)
1 Kor Outfitter
2 Condemn (Xth edition)
1 Cloudshift (Avacyn Restored)
3 Join the Ranks
1 Brave the Elements (Zendikar)
1 Rest for the Weary
1 Soul Tithe
1 Defiant Strike (Khans of Tarkir)
2 Doomed Traveler (Innistrad)
1 Undead Slayer
1 Abzan Battle Priest (Khans of Tarkir)
1 Suspension Field (Khans of Tarkir)
1 Shrieking Grotesque

RED:

1 Barrage Tyrant (Battle for Zendikar)
6 Incandescent Soulstoke (Lorwyn)
1 Nova Chaser
2 Caldera Hellion
3 Goblin Assault (Shards of Alara) (1 FOIL)
1 Inferno Titan (Commander 2013)
1 Manabarbs (Magic 2012)
2 Hateflayer
1 Thunderblust (Eventide)
1 Pact of the Titan
1 Utvara Hellkite
1 Ashling the Pilgrim
1 Spikeshot Elder (Scars of Mirrodin)
1 Flayer of the Hatebound
1 Fortune Thief
2 Vicious Shadows
1 Bloodhall Ooze
1 Mannichi, the Fevered Dream
1 Reiterate
2 Magus of the Arena (Planar Chaos)
1 Molten Disaster (Future Sight)
2 Crucible of Fire (Shards of Alara)
1 Taurean Mauler (Morningtide)
1 Zirilan of the Claw (Mirage)
4 Vengeful Firebrand (Morningtide)
1 Ashling's Prerogative
4 Mogg Sentry (Eighth Edition)
2 Goblin King (Revised)
1 Godo, Bandit Warlord (Champions of Kamigawa)
2 Heartless Hidetsugu (Betrayers of Kamigawa)
2 Goblin Pyromancer (Onslaught)
1 Excruciator
1 Hammerfist Giant (Ravnica: City of Guilds)
1 Mindblaze
2 Relentless Assault (Eighth Edition)
1 Hunted Dragon (Ravnica: City of Guilds)
4 Ben-Ben, Akki Hermit
4 Patron of the Akki
1 Warp World (Ravnica: City of Guilds)
2 Flame Fusillade
1 Tide of War
1 Clickslither (Legions)
1 Burn at the Stake
2 Invader Parasite
2 Goblin Piledriver (Onslaught)
2 Tyrant of Discord
1 Archwing Dragon
1 Hamletback Goliath (Magic 2013)
4 Flameblast Dragon (3 Magic 2012 ja 1 Shards of Alara)
2 Charmbreaker Devils (Innistrad)
1 Goblin Welder (Urza's Legacy)
1 Ib Halfheart, Goblin Tactician (Time Spiral)
1 Bearer of the Heavens
1 Where Ancients Tread (Shards of Alara)
1 Wild Ricochet (Lorwyn)
1 Lavaball Trap
3 Borderland Behemoth (Morningtide)
2 Rockshard Elemental (Legions)
1 Molten Firebird
3 Pardic Dragon (Time Spiral)
3 Shivan Dragon (1 Fourth Edition ja 2 Magic 2019)
4 Dragonstorm (2 Scourge ja 2 Time Spiral)
4 Bogardan Hellkite (3 Commander 2014 ja 1 Time Spiral)
1 Howl of the Horde
1 Dragon Whisperer
2 Hazoret's Favor (Amonkhet)
1 Pia Nalaar (Kaladesh)
1 Madcap Experiment (Kaladesh)
1 Combustible Gearhulk (Kaladesh)
1 Territorial Gorger (Kaladesh)
1 Titan's Revenge
1 Predator Dragon
2 Magma Phoenix (Magic 2010)
2 Kamahl, Pit Fighter (Xth edition)
1 Beacon of Destruction (Xth edition)
1 Tilonalli's Summoner (Rivals of Ixalan)
1 Angrath's Marauders (Ixalan)
1 Erratic Cyclops
1 Devil's Play (Innistrad)
1 Molten Primordial
1 Firewing Phoenix (Magic 2013)
1 Monstrous Hound (Exodus)
1 Amplifire (Ravnica Allegiance)
1 Mirror March (Ravnica Allegiance)
1 Glorybringer (Amonkhet)
1 Form of the Dinosaur (Rivals of Ixalan)
1 Two-Headed Giant (Dominaria)
1 Haphazard Bombardment (Dominaria)
1 Kurkesh, Onakke Ancient
1 Reverberate (Magic 2013)
1 The First Eruption (Dominaria)
1 Pyrewild Shaman (Dragon's Maze)
1 Labyrinth Champion
1 Skyship Stalker (Kaladesh)
1 Tyrant's Familiar (Commander 2014)
1 Kilnmouth Dragon (Legions)
1 Hoard-Smelter Dragon (Scars of Mirrodin)
1 Hellkite Igniter (Mirrodin Besieged)
1 Hoarding Dragon (Magic 2015)
1 Two-Headed Dragon (Archenemy)

2 Goblin Lackey (Urza's Saga)
2 Ancient Grudge (Time Spiral)
1 Stormblood Berserker (Magic 2012)
1 Shard Volley (FOIL)
2 Pyroclasm (1 Player Rewards Promos ja 1 Magic 2010)
2 Fireball (2 Fourth Edition)
2 Goblin Wardriver
7 Flamekin Harbinger (Lorwyn)
1 Pyrohemia (Planar Chaos)
3 Browbeat (Judgment)
2 Goblin Chirurgeon (Version 1) (Fallen Empires)
2 Goblin Ringleader (Apocalypse)
3 Goblin Matron (2 Urza's Saga ja 1 Seventh Edition)
1 Gempalm Incinerator (Legions)
2 Pyrokinesis (Alliances)
5 Skirk Prospector (Onslaught)
3 Tarfire (Lorwyn) (1 FOIL)
2 Tuktuk Scrapper
4 Stingscourger (Planar Chaos)
2 Mogg Fanatic (1 Gateway Promos ja 1 Xth Edition)
3 Lightning Shrieker
2 Dragon Whelp (1 Time Spiral ja 1 Magic 2010))
3 Chandra's Outrage (Magic 2012)
1 Priest of Urabrask (New Phyrexia)
7 Incinerate (3 Ice Age, 3 Xth Edition ja 1 Coldsnap Theme Decks)
3 Seismic Spike
2 Brute Force (Planar Chaos)
5 Dragon Fodder (3 Shards of Alara, 1 Magic Origins ja 1 Dragons of Tarkir)
2 Shivan Meteor
2 Circle of Flame (Magic 2012)
1 Orcish Lumberjack (Coldsnap Theme Decks)
3 Goblin Ruinblaster
2 Tar Pitcher (Lorwyn)
1 Magnetic Theft
1 Honden of Infinite Rage (Champions of Kamigawa)
2 Boggart Shenanigans (Lorwyn)
2 Sparksmith (Onslaught)
1 Volcanic Awakening
3 Mogg Flunkies (2 Magic 2013 ja 1 Stronghold)
1 Emblem of the Warmind
5 Titan's Strength (3 Theros ja 2 Magic Origins)
1 Ignite Memories
1 Crimson Mage
1 Draconic Roar
1 Kill-Suit Cultist
1 Rustrazor Butcher
2 Pyroblast (Ice Age)
3 Chartooth Cougar (Scourge)
2 Red Elemental Blast (Fourth Edition)
3 Disintegrate (Fourth Edition)
1 Dragonlord's Servant (Dragons of Tarkir)
7 Smokebraider (Lorwyn)
1 Expedite
1 Akki Coalflinger (Champions of Kamigawa)
1 Brightstone Ritual
2 Rummaging Goblin (Magic 2013)
2 Reckless One (Onslaught)
1 Goblin Tunneler (Magic 2012)
1 Goblin War Strike (Scourge)
1 Scourge of Geier Reach
1 Akoum Stonewaker
4 Goblin Cohort (3 Duel Decks: Elves vs. Goblins ja 1 Betrayers of Kamigawa)
1 Lava Burst (Ice Age)
1 Temur Battle Rage
3 Desperate Ravings (Innistrad)
2 Empty the Warrens (Time Spiral)
1 Threaten (Tenth Edition)
1 Akki Rockspeaker (FOIL)
1 Kindle the Carnage
1 Reckless Waif / Merciless Predator
1 Shattered Perception
1 Wild Slash
1 Flame Jab (Eventide)
1 Rolling Thunder (Battle for Zendikar)
1 Battle Rampart (Rise of the Eldrazi)
2 Brute Strength
1 Manic Vandal (Magic 2012)
1 Pyreheart Wolf
1 Goblin Bangchuckers
1 Thunderous Wrath (Avacyn Restored)
1 Fractured Loyalty
1 Rakish Heir
3 Goblin Striker (Mirrodin)
3 Spikeshot Goblin
1 Bloodrock Cyclops (Xth Edition)
1 Combust (Magic 2012)
7 Magma Spray (6 Shards of Alara ja 1 Amonkhet)
3 Yamabushi's Flame
2 Salivating Gremlins
3 Goblin War Drums (2 Fallen Empires [Version 1,2] ja 1 Seventh Edition)
1 Blind with Anger
2 Fiery Conclusion (Ravnica: City of Guilds) {normissa Leima} (1 FOIL)
1 Shockmaw Dragon
2 Thick-Skinned Goblin
1 Rolling Temblor
2 Goblin Grenade (2 Fallen Empires [Version 2,3])
1 Goblin Patrol
1 Havengul Vampire (Avacyn Restored)
2 Panic (Ice Age)
2 Overblaze
1 Rockslide Elemental (Shards of Alara)
1 Giant Harbinger
3 Raging Goblin (Xth Edition)
1 Dwarven Catapult (Fallen Empires)
3 Brighthearth Banneret
3 Shock (2 Tenth Edition ja 1 Magic 2014)
1 Blaze (Tenth Edition)
2 Messenger's Speed
1 Volt Charge (Duel Decks: Heroes vs. Monsters)
1 Uthden Troll (Fourth Edition)
2 Ordeal of Purphoros (Theros)
3 Dragon Mantle
1 Ravaging Blaze
2 Dynacharge (Return to Ravnica)
1 Pyre Charger (Shadowmoor)
1 Outnumber
1 Vaultbreaker
1 Sulfurous Blast (Conspiracy: Take the Crown)
1 Mana Seism
1 Inventor's Apprentice
2 Spireside Infiltrator
1 Welding Sparks
1 Aethertorch Renegade
1 Akki Avalanchers
1 Sabretooth Tiger (Eighth Edition) (FOIL)
2 Electrostatic Bolt
2 Krenko's Command (Magic 2013)
4 Dead // Gone
1 Stingmoggie (FOIL)
1 Gathan Raiders (Future Sight)
1 Gorilla Shaman (Coldsnap Theme Decks)
1 Arc Lightning (Urza's Saga)
2 Viashino Bladescout
2 Ghitu Firebreathing
1 Æther Membrane (Planar Chaos) (FOIL)
3 Desperate Ritual (Champions of Kamigawa)
1 Spite of Mogis
7 Bogardan Firefiend (Xth Edition)
2 Ember Hauler
2 Earthen Goo
1 Slavering Nulls (Worldwake)
2 Punishing Fire (Zendikar)
1 Magmatic Insight
2 Tormenting Voice (1 Khans of Tarkir ja 1 Amonkhet)
1 Faithless Looting (Eternal Masters)
1 Inner-Flame Acolyte (Lorwyn)
1 Keldon Marauders (Eternal Masters)
1 Skred
1 Reckless Fireweaver
1 Bloodmark Mentor (Shadowmoor)
1 Kird Ape (Eternal Masters)
1 Needle Drop
1 Arcane Teachings (Xth Edition)
1 Flame Slash (Conspiracy: Take the Crown)
1 Dance with Devils
1 Death by Dragons (Commander)
3 Guttersnipe (Return to Ravnica)
1 Goblin Heelcutter
1 Akroan Crusader
1 Tin Street Hooligan
2 Incendiary Sabotage
1 Spark of Creativity
2 Welding Sparks
3 Cathartic Reunion
1 Aethertorch Renegade
1 Warfire Javelineer
1 Battlefield Scavenger
1 Pursue Glory
1 Fireblast (Duel Decks: Jace vs. Chandra)
1 Grapeshot (Time Spiral)
1 Goblinslide
1 Desert Cerodon
2 Ingot Chewer (Lorwyn)
3 Burning Inquiry
3 Searing Blaze (Worldwake)
1 Heat Ray (Iconic Masters)
1 Dragon Hatchling (Magic 2014)
1 Bonesplitter Sliver
1 Horde of Boggarts
1 Quest for the Goblin Lord
1 Quest for Pure Flame
5 Magma Rift
1 Brood Birthing
1 Ricochet Trap
1 Battle Sliver
2 Blur Sliver
6 Roiling Terrain
3 Skitter of Lizards (Worldwake)
2 Spitting Earth (Xth edition)
2 Viashino Sandscout (Xth edition)
2 Riot Piker
2 Annihilating Fire
1 Thatcher Revolt
1 Zektar Shrine Expedition
1 Two-Headed Sliver
1 Mark of Mutiny (Zendikar)
1 Act of Treason (Magic 2014)
1 Hanweir Lancer (Avacyn Restored)
2 Goblin Rally (Return to Ravnica)
1 Lava Coil
1 Molten Rain (Modern Masters 2017)
1 Rubble Reading
1 Lava Spike (Modern Masters)
1 Kiln Fiend (Conspiracy: Take the Crown)
1 Sparkspitter (Future Sight)
1 Mudbutton Torchrunner (Lorwyn)
1 Pyre Hound (Shadows over Innistrad)
1 Bloodmad Vampire
1 Trove of Temptation

BLUE:

1 Isleback Spawn (Shadowmoor)
3 Shapesharer
1 Fathom Trawl
1 Knowledge Exploitation (FOIL)
1 Spellshift
1 Devastation Tide (Avacyn Restored)
1 Tidal Force
2 Arcanis the Omnipotent (Xth Edition)
1 Mindlock Orb (FOIL)
1 Future Sight (Onslaught)
1 Icefall Regent (Dragons of Tarkir)
1 Sharding Sphinx (Commander 2013)
1 Bringer of the Blue Dawn
1 Vedalken Archmage
1 Chief Engineer (Magic 2015)
1 Reshape
1 Increasing Confusion
1 Tunnel Vision
1 Followed Footsteps (Ravnica: City of Guilds)
2 Hunted Phantasm
1 Cerulean Sphinx
1 The Unspeakable
1 Dream Leash
1 Time Stop (Champions of Kamigawa) (FOIL)
1 Sphinx of the Chimes
1 Havengul Runebinder (Dark Ascension)
1 Phyrexian Ingester (New Phyrexia)
1 Xenograft
2 Chancellor of the Spires (New Phyrexia)
1 Infinite Reflection (Avacyn Restored)
2 Geralf's Mindcrusher (1 FOIL)
1 Quicksilver Gargantuan
1 Mind Unbound
1 Back from the Brink
2 Rooftop Storm
2 Artisan of Forms (FOIL)
2 Djinn of Wishes (Magic 2012)
1 Stasis (Fifth Edition)
1 Psychic Surgery
1 Hisoka, Minamo Sensei
2 Heidar, Rimewind Master
2 Skill Borrower (1 FOIL)
2 Supreme Exemplar
1 Counterbore (Shadowmoor)
1 Insidious Will (Kaladesh)
1 Gather Specimens
1 Skaab Ruinator
1 Order of Succession
1 Scatter to the Winds (Battle for Zendikar)
2 Keiga, the Tide Star (Champions of Kamigawa)
1 Living Lore (Dragons of Tarkir)
1 Guile (Modern Masters 2015)
1 Master of Etherium (Duel Decks: Elspeth vs. Tezzeret)
1 Vesuvan Shapeshifter (Time Spiral)
1 Confiscation Coup (Kaladesh)
1 Metallurgic Summonings (Kaladesh)
1 Swarm Intelligence (Hour of Devastation)
1 Jace, Memory Adept (Magic 2012)
1 Jace Beleren (Magic 2011)
2 Mystical Tutor (Mirage)
1 Glen Elendra Archmage (Modern Masters)
1 Stormtide Leviathan (Magic 2011)
1 Kederekt Leviathan
1 Lorthos, the Tidemaker (Zendikar)
2 Jwari Shapeshifter
1 Sea Gate Loremaster
1 Inkwell Leviathan (Conflux)
1 Clone (Magic 2010)
2 Quest for Ula's Temple
2 Dissipation Field
1 Denizen of the Deep (Xth edition)
2 Drowned Secrets
1 Ice Cave
2 Sphinx of Magosi (Welcome Deck 2017)
1 Mystic Remora
1 Narcomoeba (Guilds of Ravnica)
1 Dungeon Geists (Commander 2013)
1 Aethersquall Ancient (Kaladesh)
1 Harbinger of the Tides (Magic Origins)
1 Dreamcaller Siren (Ixalan)
1 Merfolk Sovereign (Duel Decks: Merfolk vs. Goblins)
1 Precognition Field (Dominaria)
1 Quasiduplicate (Guilds of Ravnica)
1 Zahid, Djinn of the Lamp (Dominaria)

2 Trinket Mage (Scars of Mirrodin)
1 Mental Note (Judgment) ***
1 Noble Benefactor
1 Courier's Capsule (Shards of Alara) (FOIL)
3 Opportunity (1 Urza's Legacy ja 2 Magic 2014)
2 Jeskai Elder (Khans of Tarkir)
2 Voidmage Husher (Time Spiral)
2 Phantasmal Dragon (Magic 2012)
1 Windrider Patrol
1 Hinder (Champions of Kamigawa)
4 Drift of Phantasms
5 Etherium Sculptor (Shards of Alara)
1 Phantasmal Bear (Magic 2012)
1 Stormscape Familiar (Planeshift)
6 Ovinize
1 Eyes of the Watcher
1 Vedalken Æthermage
1 Hibernation (Eighth Edition)
1 Thoughtcast (Mirrodin)
1 Taniwha
2 Vapor Snag (New Phyrexia)
2 Jace's Erasure (1 Magic 2011 ja 1 Magic 2012)
2 Unsummon (1 Conflux ja 1 Magic 2012)
1 Diminish
2 Foresee (Future Sight)
1 Information Dealer
8 Paradox Haze (Time Spiral)
2 Annul (Mirrodin)
8 Negate (4 Morningtide ja 4 Dragons of Tarkir)
1 Glint (FOIL)
1 Vedalken Engineer (Darksteel)
2 Counterspell (1 Seventh Edition ja 1 Mercadian Masques)
1 Boomerang (Xth Edition)
1 Eerie Procession
3 Reality Shift (Fate Reforged)
1 Cephalid Sage (Torment)
1 Discombobulate (Xth Edition)
2 Disdainful Stroke
2 Merrow Commerce
4 Invisible Stalker
1 Lantern Spirit
1 Flashfreeze (Magic 2012)
1 Peek (Xth Edition)
4 Remove Soul (Xth Edition)
6 Dispel (3 Battle for Zendikar ja 3 Worldwake)
1 Regress (Rise of the Eldrazi)
4 Disperse (1 Morningtide ja 3 Magic 2014))
1 Master Thief (Magic 2012) (FOIL)
2 Hour of Need
1 Logic Knot (Future Sight)
1 Breakthrough (Conspiracy)
1 Convolute (Ravnica: City of Guilds) (FOIL)
7 Latchkey Faerie (Morningtide)
2 Robe of Mirrors (Xth Edition)
1 Deluge (Tenth Edition)
2 Azure Mage (Magic 2012)
4 Into the Roil (Zendikar)
1 Peer Through Depths (Champions of Kamigawa)
1 Merfolk Looter (Xth Edition)
1 Twisted Image
1 Niblis of the Breath
1 Tandem Lookout (Avacyn Restored)
1 Nephalia Smuggler (Avacyn Restored)
3 Toils of Night and Day
2 Second Wind
5 Æthersnipe (Lorwyn)
1 Ulamog's Reclaimer
1 Retreat to Coralhelm
1 Prescient Chimera
1 Vacuumelt (Guildpact)
2 Snapback
7 Gigadrowse
2 Inspired Sprite
1 Train of Thought (Guildpact)
1 Curse of Inertia
3 Faerie Harbinger
1 Martyr of Frost (Coldsnap)
1 Reach Through Mists (Champions of Kamigawa)
2 Fog Bank (Magic 2013)
3 Dramatic Reversal
1 Wipe Away
1 Advice from the Fae
1 Deepchannel Mentor
1 Thirst for Knowledge (Mirrodin)
2 Inspiration (Eighth Edition)
2 Murder of Crows
4 Counsel of the Soratami (Champions of Kamigawa) (1 FOIL)
2 Cryptic Annelid (Future Sight)
1 Sapphire Charm
1 Stern Mentor
2 Tower Geist (Dark Ascension)
2 Aquitect's Will
3 Skaab Goliath (Innistrad)
2 Mistform Warchief
1 Twiddle (Eighth Edition)
1 Stonybrook Angler
1 Drake Familiar (FOIL)
1 Monastery Flock
1 Levitation (Magic 2012)
3 Ray of Command (Ice Age)
4 Select for Inspection
1 Spined Thopter
3 Anticipate (Dragons of Tarkir)
2 Spiketail Drakeling
2 Stubborn Denial
1 Power Sink (Mirage)
2 Fate Foretold
1 Aqueous Form
3 Peel from Reality (Avacyn Restored)
2 Screeching Skaab (1 Eternal Masters ja 1 Dark Ascension)
1 Crosstown Courier (Return to Ravnica)
1 Comparative Analysis
1 Psychic Rebuttal
1 Aether Theorist
4 Revolutionary Rebuff
2 Stitchwing Skaab
1 Carry Away
1 Void Snare
2 Minamo's Meddling
1 Elgaud Shieldmate
1 Calculated Dismissal
2 Glimmerdust Nap
1 Era of Innovation
1 Whiplash Trap (Zendikar)
1 Viscerid Drone (Coldsnap Theme Decks)
2 Phantom Warrior (1 Xth Edition ja 1 Magic 2010)
1 Undo (Visions)
1 Flight of Fancy (Ravnica: City of Guilds)
2 Looter il-Kor
1 Sift Through Sands
3 Banishing Knack
3 See Beyond (Planechase 2012)
1 Sift (Tenth Edition)
1 Vedalken Infuser
1 Propaganda (Tempest (puhuu saksaa))
1 Soul Seizer / Ghastly Haunting
2 Into the Void (Avacyn Restored)
1 Sea Gate Oracle (Rise of the Eldrazi)
1 Gaseous Form (Tempest)
4 Spell Pierce (Zendikar)
2 Mana Leak (Stronghold)
1 Waterfront Bouncer (Mercadian Masques)
2 Dissipate (Innistrad)
1 Cursecatcher
1 Domestication (Rise of the Eldrazi)
1 Circular Logic (Torment)
3 Mind Control (1 Magic 2012 ja 2 Magic 2010)
1 Rise from the Tides (Shadows over Innistrad)
1 Lumengrid Sentinel
1 Switcheroo
1 Krovikan Sorcerer (Ice Age)
2 Surveilling Sprite (Ravnica: City of Guilds)
1 Living Tsunami
1 Unstable Mutation (Fourth Edition)
1 Raven Familiar (Commander 2013)
5 Reality Strobe
2 Memory's Journey
4 Foresight (Alliances) (3 Version 1 ja 1 Version 2)
6 Spellstutter Sprite (Lorwyn)
1 Mirran Spy (FOIL)
1 Standstill (Odyssey)
1 Disappearing Act
1 Era of Innovation
2 Aether Tradewinds (Kaladesh)
1 Glint-Nest Crane
2 Glimmer of Genius
1 Ceremonious Rejection
1 Aether Theorist
1 Talrand's Invocation
1 Salvage Drone
1 Essence Scatter (Amonkhet)
1 Abstruse Interference
1 Freed from the Real
2 Squelch
1 Forbidden Alchemy (Duel Decks: Blessed vs. Cursed)
1 Strategic Planning (Hour of Devastation)
1 Hieroglyphic Illumination
1 Mental Misstep
1 Dissolve (Friday Night Magic Promos)
1 Hinder (Champions of Kamigawa)
1 Impulse (Visions)
2 Latch Seeker (Avacyn Restored)
1 Pestermite (Lorwyn)
1 Nevermaker (Morningtide)
1 Parasitic Strix (Conflux)
2 Delver of Secrets / Insectile Aberration
1 Fettergeist
1 Serendib Efreet (Revised) ***
1 Condescend (Fifth Dawn)
1 Diviner Spirit (Commander 2013)
1 Rewind (Urza's Saga)
1 Serum Visions (Fifth Dawn)
1 Brainstorm (Mercadian Masques) ***
1 Daze (Duel Decks: Jace vs. Chandra) ***
1 Illusory Angel (Magic 2015)
1 Wash Out (Invasion)
1 Spiketail Hatchling (Xth edition)
1 Repeal (Guildpact)
2 Shriekgeist (1 Iconic Masters ja 1 Dark Ascension)
2 Esperzoa (Conflux)
1 Sage of Epityr (Time Spiral)
1 Fatestitcher (Shards of Alara)
1 Riftwing Cloudskate (Time Spiral)
1 Fathom Seer (Time Spiral)
3 Archaeomancer (Magic 2014)
5 Tome Scour (4 Magic 2014 ja 1 Magic 2010)
1 Ghostly Flicker (Avacyn Restored)
3 Clockspinning (Time Spiral)
1 Prodigal Sorcerer (Time Spiral) (FOIL)
3 Treasure Hunt (Worldwake)
1 Claustrophobia (Iconic Masters)
1 Ghostly Touch
1 Vapor Snare
2 Quest for Ancient Secrets
3 Reality Acid
3 Ior Ruin Expedition (Zendikar)
1 Shared Discovery
1 Psychic Spiral
1 Warden of Evos Isle (Magic 2014)
3 Illusionary Servant
3 Tidings (Xth edition)
2 Sage Owl (Xth edition)
2 Timebender
1 Sage's Row Denizen (FOIL)
1 Shadow Sliver
1 Hedron Crab
1 Ponder (Magic 2010) ***
1 Sensory Deprivation (Magic 2014)
1 Aether Figment (Zendikar)
1 Alluring Siren (Magic 2010)
2 Welkin Tern (Zendikar)
3 Halimar Excavator (1 FOIL)
1 Spell Burst
1 Twitch (Worldwake)
1 Summoner's Bane (Zendikar)
3 Spell Contortion
1 Horseshoe Crab (Masters 25)
1 Faerie Impostor (Return to Ravnica)
1 Psychic Corrosion
1 Retraction Helix (Born of the Gods)
1 Jace's Phantasm (Magic 2013)
1 Familiar's Ruse (Lorwyn)
1 Rabid Hybridization (Gatecrash)
1 Invasive Surgery

GREEN:

1 Woodland Wanderer (Battle for Zendikar)
1 Rites of Flourishing (Future Sight) (FOIL)
2 Hypergenesis (Time Spiral)
4 Mycoloth (3 Shards of Alara ja 1 Planechase 2012)
4 Thelon of Havenwood
1 Lhurgoyf (Commander)
1 Eyes of the Wisent
1 Call of the Herd (Time Spiral)
1 Primordial Sage (Ravnica: City of Guilds)
3 Hibernation's End
1 Magus of the Candelabra
1 Lost in the Woods
1 Unstoppable Ash
1 Oviya Pashiri, Sage Lifecrafter (Kaladesh)
2 Beacon of Creation
1 Assault Formation (Iconic Masters)
1 Leaf-Crowned Elder
5 Scute Mob (Zendikar)
1 Budoka Gardener
1 Panglacial Wurm
1 Verdeloth the Ancient (Archenemy)
1 Splinterfright
1 Sakiko, Mother of Summer
2 Kessig Cagebreakers (Innistrad)
1 Joiner Adept (Xth Edition)
1 Moldgraf Monstrosity
1 Dauntless Dourbark (Lorwyn)
2 Reach of Branches (Morningtide)
1 Quirion Dryad (Xth Edition)
1 Bringer of the Green Dawn {Leima}
1 Wolfbriar Elemental (Conspiracy)
1 Life's Legacy
1 Polukranos, World Eater (Theros)
1 Forgotten Ancient (Archenemy)
1 Hydra Broodmaster (Journey into Nyx)
3 Fresh Meat (New Phyrexia)
1 Arachnus Spinner (Magic 2012)
1 Kodama of the South Tree
1 Ivy Elemental (Odyssey)
1 Living Hive (Mirrodin)
1 Root Elemental
2 Ooze Garden
2 Skullmulcher
3 Spearbreaker Behemoth (1 FOIL)
2 Wurmweaver Coil
1 Sacellum Godspeaker
1 Rhox (Tenth Edition)
2 Foe-Razer Regent (Dragons of Tarkir)
1 Magnigoth Treefolk
1 Vile Redeemer (Oath of the Gatewatch)
1 Ghoultree
1 Deadbridge Goliath (Return to Ravnica)
1 Birds of Paradise (Xth Edition)
1 Maro (Eighth Edition)
1 Kalonian Hydra (Commander 2016)
1 Vengevine (Rise of the Eldrazi)
1 Whisperwood Elemental
1 Silklash Spider (Commander 2013)
1 Decimator of the Provinces (Eldritch Moon)
1 Wren's Run Packmaster (Lorwyn)
1 Gilt-Leaf Archdruid
1 Sandwurm Convergence (Amonkhet)
1 Xantid Swarm (Eternal Masters)
1 Beastmaster Ascension (Commander 2015)
1 Caller of the Claw (Legions)
1 Parallel Lives
1 Splendid Reclamation (Eldritch Moon)
1 Kazandu Tuskcaller (Commander 2013)
1 Shape of the Wiitigo
1 Hooded Hydra
1 Thelonite Hermit (Commander 2016)
1 Thornling
1 Cultivator of Blades (Kaladesh)
1 Somberwald Sage
2 Harabaz Druid (1 FOIL)
1 Oracle of Mul Daya
2 Joraga Warcaller (Release Promo)
1 Molimo, Maro-Sorcerer (Xth edition)
1 Hurricane (Xth edition)
2 Death's Presence
2 Ezuri's Brigade
2 Vivid Revival (Guilds of Ravnica)
1 Shapers' Sanctuary (Ixalan)
1 Creeping Renaissance (Innistrad)
1 Prodigious Growth (Core 2019)
1 World Shaper (Rivals of Ixalan)
2 Elvish Archdruid (Magic 2013)
1 Waker of the Wilds (Ixalan)
1 Fated Intervention (Born of the Gods)
1 Rampaging Baloths (Prerelease Promos)
1 Eidolon of Blossoms (Journey into Nyx)
1 Primeval Bounty
1 Mul Daya Channelers
1 Gyre Sage (Gatecrash)
1 Dubious Challenge (Kaladesh)
1 Boon Satyr (Theros)
1 Ripjaw Raptor (Ixalan)
1 Greenwheel Liberator (Aether Revolt)
1 Pelakka Wurm (Core 2019)
1 Deeproot Elite (Rivals of Ixalan)
1 Bounty of Might (Guilds of Ravnica)
1 Hatchery Spider (Guilds of Ravnica)
1 Oath of Nissa (Oath of the Gatewatch)
1 Naya Soulbeast
1 Saproling Burst (Nemesis)
1 Genesis Wave (Iconic Masters)
1 Ooze Flux
1 Tribal Forcemage
2 Aggressive Mammoth
1 Wildest Dreams (Kaladesh)
2 Architect of the Untamed (Kaladesh)
1 Garruk's Horde (Welcome Deck 2017)
1 Vastwood Hydra
1 Rampage of the Clans

1 Bounty of the Hunt (Coldsnap Theme Decks)
1 Wall of Roots (Mirage)
7 Wolf-Skull Shaman
2 Rancor (Magic 2013)
2 Wellwisher (Onslaught)
1 Wall of Blossoms (From the Vault: Twenty)
1 Treefolk Harbinger
4 Kodama's Reach (Champions of Kamigawa)
1 Boreal Druid (Coldsnap) (FOIL)
7 Sprout Swarm (1 FOIL)
2 Garruk's Companion (1 Magic 2012 ja 1 Magic 2011)
2 Reclaim (Magic 2012)
1 Gloomwidow (Avacyn Restored)
1 Journey of Discovery
2 Twinblade Slasher
2 Lure (Champions of Kamigawa) (1 FOIL)
4 Arbor Elf (1 Magic 2013 ja 3 Worldwake (1 FOIL))
2 Silhana Ledgewalker (Guildpact)
1 Elvish Skysweeper (Ravnica: City of Guilds) (FOIL)
1 Ranger's Path
1 Centaur Omenreader
1 Withstand Death
1 Ezuri's Archers
2 Spider Umbra (Rise of the Eldrazi)
4 Blanchwood Armor (3 Xth Edition ja 1 Eighth Edition)
2 Krosan Drover
12 Wild Nacatl (Shards of Alara)
5 Sporesower Thallid (Time Spiral)
1 Swarmborn Giant
3 Nissa's Chosen (Zendikar)
2 Tinder Wall (Coldsnap Theme Decks)
5 Seal of Primordium (Planar Chaos)
4 Civic Wayfinder (2 Ravnica: City of Guilds ja 2 Xth Edition)
2 Vitaspore Thallid
7 Fog (1, Magic 2010, 2 Magic 2011 ja 4 Magic 2012)
2 Hunting Pack (Scourge)
6 Wickerbough Elder (Eventide)
1 Beast Attack (Odyssey)
1 Imperiosaur (Future Sight)
1 Titanic Growth (Magic 2012)
4 Stone-Seeder Hierophant (1 FOIL)
3 Thallid Shell-Dweller (Time Spiral)
1 Revive (Magic 2013)
4 Thallid ( 2 Fallen Empires [Version 1] ja 2 Time Spiral)
1 Savage Thallid (Time Spiral)
1 Sporoloth Ancient (Future Sight)
1 Uktabi Drake
1 Primal Cocoon
1 Quest for the Gemblades
5 Thornweald Archer (Future Sight)
1 Verdant Eidolon
1 Baloth Woodcrasher (Zendikar)
1 Hunting Wilds
1 Recollect (Tenth Edition)
1 Naturalize (Shards of Alara)
1 Golgari Brownscale
1 Wrap in Vigor (Future Sight)
2 Beast Hunt (Zendikar)
1 Kavu Predator (Planar Chaos)
1 Prey's Vengeance
3 Fists of Ironwood (Ravnica: City of Guilds)
1 Stampeding Elk Herd
2 Scattershot Archer
2 Tracker's Instincts
4 Cudgel Troll (3 Magic 2012 ja 1 Magic 2010)
1 Briarpack Alpha (Dark Ascension)
1 Far Wanderings (Torment)
5 Elvish Visionary (4 Shards of Alara ja 1 Magic Origins)
7 Rampant Growth (6 Xth Edition ja 1 Magic Origins)
2 Avacyn's Pilgrim (Innistrad)
1 Rootgrapple
2 Llanowar Mentor
1 Bosk Banneret
1 Battlewand Oak
6 Jungle Weaver
1 Wildheart Invoker (Rise of the Eldrazi)
2 Mulch (Innistrad)
1 Mighty Emergence
12Commune with Nature (9 Xth Edition ja 3 Champions of Kamigawa)
1 Windstorm (Khans of Tarkir) (FOIL)
1 Gnaw to the Bone
5 Fertile Ground (Lorwyn)
1 Brutalizer Exarch (New Phyrexia)
1 Femeref Archers (Mirage)
1 Fangren Pathcutter (Fifth Dawn)
1 Howl of the Night Pack (Shadowmoor)
2 Grapple with the Past
2 Aquastrand Spider (1 Dissension ja 1 Modern Masters 2015)
1 Boar Umbra (Rise of the Eldrazi)
1 Hunter's Insight
2 Search for Tomorrow (1 Modern Masters ja 1 Time Spiral)
1 Flinthoof Boar (Magic 2013)
3 Pendelhaven Elder
1 Blessings of Nature
5 Giant Growth (4 Xth Edition ja 1 Magic 2014)
2 Acidic Slime (Magic 2012)
1 Lifesmith
5 Overgrowth (Xth Edition)
1 Dawn's Reflection
1 Nature's Panoply
1 Sight of the Scalelords
1 Unnatural Aggression
3 Treetop Bracers (Xth Edition)
2 Wren's Run Vanquisher (Lorwyn)
2 Savage Punch
1 Market Festival
1 Penumbra Spider (Time Spiral)
1 Renowned Weaver
1 Ferocious Charge
1 Solidarity of Heroes (Journey into Nyx)
1 Seek the Wilds (Battle for Zendikar)
1 Gravetiller Wurm
1 Lumberknot (Innistrad)
1 Swell of Growth
2 Gleeful Sabotage (Shadowmoor)
1 Triumph of the Hordes
1 Leafcrown Dryad
1 Stingerfling Spider (Magic 2012)
1 Full Moon's Rise
1 Rolling Spoil
1 Undercity Troll
3 Recross the Paths
1 Plummet (Battle for Zendikar)
1 Reclaiming Vines
1 Presence of Gond (Shadowmoor)
2 Skyshroud Ranger (1 Xth Edition ja 1 Tempest)
1 Gilt-Leaf Ambush
1 Elvish Aberration (Scourge)
1 Font of Fertility (Journey into Nyx)
3 Edge of Autumn (Future Sight)
1 Symbiotic Elf
1 Retreat to Kazandu (Battle for Zendikar)
1 Brawn (Judgment)
2 Feed the Clan
2 Blisterpod
1 Seedguide Ash
1 Scatter the Seeds (Ravnica: City of Guilds)
3 Lys Alana Huntmaster (2 Lorwyn ja 1 Eternal Masters)
1 Indrik Stomphowler (Dissension)
1 Gift of the Gargantuan
1 Elemental Bond
1 Gladecover Scout (Magic 2014)
2 Elephant Guide (1 Conspiracy ja 1 Eternal Masters FOIL)
2 Inspiring Call (Dragons of Tarkir)
1 Mantle of Webs
1 Barkhide Mauler
1 Clip Wings
1 Loam Larva
2 Slime Molding (Return to Ravnica)
1 Might of the Masses (Magic Origins)
1 Traproot Kami
1 Forced Adaptation
1 Aerial Volley
1 Satyr Wayfinder (Magic 2015)
1 Roaring Primadox (Magic 2013)
1 Baloth Pup
1 Voyaging Satyr (Theros)
1 Conclave Naturalists (Magic Origins)
1 Mossdog
1 Axebane Guardian
1 Mortal Wound
1 Nylea's Disciple
1 Juniper Order Druid
1 Elvish Hunter (Fallen Empires) [Version 1]
1 Scryb Sprites (Revised)
1 Battlefront Krushok
1 Longshot Squad
1 Saddleback Lagac (Oath of the Gatewatch)
1 Servant of the Conduit
1 Elves of Deep Shadow (Ravnica: City of Guilds)
3 Bramblecrush (Innistrad)
1 Werebear (Odyssey)
7 Greenseeker
1 Wreath of Geists
1 Rancor (Magic 2013)
1 Aura Gnarlid (Rise of the Eldrazi)
1 Farhaven Elf (Shadowmoor)
2 Sakura-Tribe Elder (Champions of Kamigawa)
1 Wild Mongrel (Odyssey)
2 Aspect of Mongoose
2 Locust Swarm
2 Essence Filter (Ice Age)
2 Yavimaya Ancients (Alliances) [Version 1 ja Version 2]
1 Tropical Storm
1 Yavimaya Gnats
1 Menagerie Liberator
1 Alpha Authority
1 Gamekeeper (Commander 2016)
1 Roar of the Wurm (Eternal Masters)
2 Pulse of Murasa
1 Hunting Triad (Morningtide)
1 Stinging Shot
1 Manglehorn
5 Imperious Perfect (Lorwyn)
1 Savage Conception
1 Commune with the Gods (Eternal Masters) (FOIL)
1 Healing Leaves
1 Young Wolf
1 Boneyard Wurm (Innistrad)
1 Briarhorn (Lorwyn)
1 Crocanura
1 Sixth Sense
1 Incremental Growth (Lorwyn)
1 Abzan Beastmaster
1 Aerie Ouphes
1 Plated Crusher
2 Riparian Tiger
4 Attune with Aether
1 Arborback Stomper
1 Longtusk Cub
1 Nature's Way
1 Thriving Rhino
2 Wild Wanderer
2 Hunt the Weak (Kaladesh)
1 Armorcraft Judge
1 Blossoming Defense
2 Urban Burgeoning
3 Explore (3 Worldwake)
2 Bestial Menace (2 Worldwake)
5 Jagged-Scar Archers (Lorwyn)
1 Experiment One (Gatecrash)
1 Nest Invader (Worldwake)
1 Kalonian Tusker (Magic2014)
1 Sporemound (Magic2014)
2 Predatory Sliver (Magic2014)
1 Manaweft Sliver (Magic2014)
1 Ivy Lane Denizen (Gatecrash)
2 Tukatongue Thallid (Conflux)
2 Stampeding Wildebeests (Xth edition)
3 Leatherback Baloth (Worldwake)
3 llanowar Elves (2 Xth edition ja 1 Magic 2010)
1 Devoted Druid (Shadowmoor)
3 Overrun (1 Xth edition, 1 Magic 2010 ja 1 Magic 2012)
1 Prey Upon (Innistrad)
1 Abundant Growth (Avacyn Restored)
1 Yavimaya Dryad (Time Spiral)
1 Gluttonous Slmie (Conflux)
1 Triumph of Ferocity
1 Frontier Guide (Zendikar)
4 Elvish Mystic (Magic 2014)
1 Mwonvuli Acid-Moss (Time Spiral)
4 Harrow (Zendikar)
5 Nature's Claim (Worldwake)
5 Groundswell (Worldwake)
4 Quest for Renewal
1 Savage Silhouette
2 Entangling Vines
1 Ambush Viper
4 Canopy Cover
3 Caravan Vigil
1 Gatecreeper Vine (Return to Ravnica)
1 Lay of the Land (Magic 2014)
1 Druid's Deliverance (Return to Ravnica)
2 Nature's Spiral (Magic 2010)
1 Creeping Mold (Xth edition)
3 Mold Shambler (Zendikar)
1 Eternal Witness (Ultimate Masters)
1 Haze of Pollen
1 Crawling Sensation
1 Heir of the Wilds (Khans of Tarkir)
1 Karametra's Favor (Born of the Gods)
1 Briarbridge Patrol
1 Temur Sabertooth (Fate Reforged)
2 Return to Nature
1 Groundskeeper (Shadows over Innistrad)
1 Joraga Treespeaker
1 Gather the Pack
1 Coppernhorn Scout (Conspiracy: Take the Crown)
1 Broken Bond
1 Urban Utopia
1 Viridian Shaman (Mirrodin)
1 Howlpack Resurgence
1 Emrakul's Influence
1 Verdant Rebirth

BLACK:

1 Phyrexian Delver (Commander 2013)
2 Sanguine Bond (Commander 2013 ja Magic 2014)
2 Syndicate Trafficker (Kaladesh)
4 Curse of the Cabal
1 Promise of Power (Duel Decks: Divine vs. Demonic)
1 Vengeful Pharaoh
1 Greed (Commander 2013)
1 Endless Ranks of the Dead
1 Nettlevine Blight
1 Roiling Horror
2 Umbra Stalker
2 Archdemon of Unx
1 Magus of the Coffers (Planar Chaos)
1 Reiver Demon (Duel Decks: Divine vs. Demonic)
1 Ob Nixilis Reignited (Battle for Zendikar)
1 Salvage Titan
1 Graveborn Muse (Legions)
1 Pack Rat
1 Toshiro Umezawa
1 Nezumi Shortfang
1 Braids, Cabal Minion (Odyssey)
3 Tar Fiend
1 Avatar of Woe (Premium Deck Series: Graveborn)
1 Glistening Oil
2 Blood Funnel
2 Helldozer (Ravnica: City of Guilds)
2 Kuro, Pitlord (1 Duel Decks: Divine vs. Demonic ja 1 Champions of Kamigawa)
1 Night of Souls' Betrayal
1 Empty the Catacombs
1 Reaper from the Abyss (Innistrad)
3 Ravenous Demon / Archdemon of Greed (2 Prerelease Promos ja 1 Dark Ascension)
1 Call to the Grave (Magic 2012)
1 Night Dealings
1 Dread Slaver
1 Do or Die
1 He Who Hungers
1 Hex (Ravnica: City of Guilds)
2 Chancellor of the Dross
1 Sever the Bloodline (Innistrad)
1 Desperate Research
2 Sins of the Past
1 Increasing Ambition
1 Skirsdag High Priest (Innistrad)
1 Kiku, Night's Flower
1 Abyssal Nocturnus
1 Tempt with Immortality
1 Void Maw
1 Hedonist's Trove
1 Defiant Bloodlord (Battle for Zendikar)
1 Woebringer Demon
1 Fendeep Summoner
1 Gravecrawler (Dark Ascension)
1 Languish (Game Day Promos)
1 Necromancer's Stockpile
3 Midnight Oil (Kaladesh)
1 Fallen Angel (Duel Decks: Divine vs. Demonic)
1 Bloodline Keeper / Lord of Lineage (Innistrad)
1 Puppeteer Clique (Shadowmoor)
1 Damnation (Player Rewards Promos)
1 Rise of the Dark Realms
1 Pontiff of Blight (Dragon's Maze)
1 Mortivore (Xth edition)
1 Ascendant Evincar (Xth edition)
2 Carnifex Demon
1 Blood Operative (Guilds of Ravnica)
1 Cruel Sadist
1 Rite of Belzenlok (Dominaria)
1 Dire Fleet Poisoner (Rivals of Ixalan)
1 Kazarov, Sengir Pureblood (Dominaria)
1 Ob Nixilis, the Fallen (Iconic Masters)
1 Dread Wanderer (Amonkhet)
1 Xathrid Gorgon (Magic 2013)
1 Desecration Demon (Return to Ravnica)
1 Command the Dreadhorde (War of the Spark)
1 Wasteland Strangler (Battle for Zendikar)
1 Grave Betrayal
1 Silence the Believers
1 Triskaidekaphobia (Shadows over Innistrad)
1 Sanguine Praetor (Guildpact)
1 Gravewaker
1 Drakestown Forgotten
1 Guul Draz Overseer (Battle for Zendikar)
1 Fate Unraveler (Born of the Gods)
1 Mindwrack Demon (Shadows over Innistrad)
1 Soul of Innistrad (Commander 2018)
1 Behold the Beyond (Shadows over Innistrad)
1 Undead Gladiator (Onslaught)
1 Liliana, Dreadhorde General (War of the Spark)
1 Awaken the Erstwhile (Ravnica Allegiance)

1 Dread Return (Time Spiral)
1 Okiba-Gang Shinobi (Betrayers of Kamigawa)
2 Deathmark (Magic 2012 ja Magic 2010)
1 Hideous End (Zendikar)
4 Dark Ritual (Ice Age)
1 Razortooth Rats (Ninth Edition) (FOIL)
2 Squeaking Pie Sneak
2 Bone Splinters (Shards of Alara) (1 FOIL)
1 Sengir Autocrat (Time Spiral)
1 Nightshade Schemers (FOIL)
1 Throat Slitter (Betrayers of Kamigawa)
2 Gurmag Angler
2 Gnat Miser
1 Nether Shadow (Fourth Edition)
2 Vampire Hexmage (Zendikar)
4 Frogtosser Banneret
2 Dash Hopes
1 Viper's Kiss
5 Raven's Crime (Eventide)
1 Marsh Gas (Fourth Edition)
2 Tormented Hero (1 Friday Night Magic Promos ja 1 Theros)
4 Shambling Goblin (Dragons of Tarkir)
5 Diabolic Servitude (4 Urza's Saga ja 1 Premium Deck Series: Graveborn)
3 Darkblast
1 Crypt Rats (Visions)
2 Haunting Misery
3 Phyrexian Rager (2 Xth Edition ja 1 Iconic Masters)
7 Nameless Inversion (Lorwyn)
5 Deathspore Thallid
5 Ravenous Rats (3 Xth Edition, 1 Magic 2013 ja 1 Invasion)
1 Disciple of the Vault (Mirrodin)
2 Abyssal Specter (1 Duel Decks: Divine vs. Demonic ja 1 Sixth Edition)
1 Stinkdrinker Bandit
1 Fledgling Djinn
1 Sudden Death
1 Bitter Revelation
1 Nezumi Bone-Reader (Champions of Kamigawa)
3 Warren Weirding (Morningtide)
2 Nantuko Husk (Xth Edition)
1 Fallen Ideal (Time Spiral)
1 Initiates of the Ebon Hand (Fallen Empires) [Version 1]
2 Shrivel (Rise of the Eldrazi)
1 Deadly Allure
1 Skirsdag Flayer
1 Dauthi Slayer (Time Spiral)
1 Trespasser il-Vec
1 Complete Disregard
2 Harrowing Journey
1 Unburial Rites (Innistrad)
4 Last Gasp
1 Gray Merchant of Asphodel (Theros)
1 Deathgreeter (Shards of Alara)
3 Faerie Macabre (Shadowmoor)
1 Rathi Trapper (Planar Chaos)
1 Rescue from the Underworld
1 Struggle for Sanity (Champions of Kamigawa) (FOIL)
1 Foul Imp (Stronghold)
1 Blind Creeper (Fifth Dawn)
1 Corpsehatch (Rise of the Eldrazi)
3 Morbid Curiosity
1 Distress (Champions of Kamigawa)
3 Ruthless Cullblade (Worldwake)
1 Ancestral Vengeance
1 Lingering Tormentor (FOIL)
1 Curse of Wizardry (Rise of the Eldrazi)
2 Reckless Spite (1 Commander 2013 ja 1 Conspiracy)
1 Footbottom Feast (Lorwyn)
2 Blood Pet (Tempest)
2 Murder (Magic 2013)
2 Quest for the Gravelord (Zendikar)
1 Duskmantle Prowler (FOIL)
1 No Rest for the Wicked (Urza's Saga)
1 Planar Void
1 Rite of Consumption
1 Vampiric Rites
1 Fleshbag Marauder (Shards of Alara)
3 Painwracker Oni
2 Skinrender (Scars of Mirrodin)
1 Blackmail (Onslaught)
2 Stinkweed Imp (1 Ravnica: City of Guilds ja 1 DD: Divine vs Demonic)
1 Death Rattle (Future Sight)
2 Necrologia (Exodus)
2 Blood Seeker (Zendikar)
1 Faceless Butcher (Time Spiral)
1 Die Young
1 Tainted Well (Invasion) (FOIL)
1 Shimian Night Stalker (Chronicles)
1 Moan of the Unhallowed (Innistrad)
1 Drudge Skeletons (Xth Edition)
2 Blightspeaker (Planar Chaos)
3 Triumph of Cruelty
2 Appetite for Brains (Avacyn Restored)
3 Barter in Blood (2 Avacyn Restored ja 1 Duel Decks: Divine vs. Demonic)
3 Terror (2 Xth Edition ja 1 Mirrodin)
2 Eyeblight's Ending (Lorwyn)
1 Devouring Greed (Champions of Kamigawa)
1 Grave Peril (Future Sight)
1 Wail of the Nim
1 Thoughtpicker Witch
1 Lab Rats
1 Covenant of Blood
1 Unhallowed Pact (Conspiracy)
1 Hired Torturer
1 Balustrade Spy
1 Bloodbond Vampire
1 Crippling Blight (Magic 2015)
1 Disturbed Burial
1 Cry of Contrition
1 Wave of Terror
1 Assassinate (Time Spiral)
1 Infernal Scarring
1 Scare Tactics
3 Bloodflow Connoisseur
1 Seal of Doom (Dissension)
2 Driver of the Dead (1 Avacyn Restored ja 1 Conspiracy: Take the Crown)
1 Raise Dead (Conspiracy: Take the Crown)
1 Fetid Imp (Magic Origins)
1 Treacherous Link
1 Fill with Fright
1 Dauthi Jackal
1 Thieving Sprite (Lorwyn)
1 Marsh Flitter (Lorwyn)
1 Maddening Imp
1 Rain of Filth
1 Festering Goblin (Xth Edition)
1 Dance of the Dead (Ice Age)
1 Bone Picker (FOIL)
1 Supernatural Stamina
1 Plague Spitter (Invasion)
1 Deepcavern Imp (Future Sight)
1 Nightscape Familiar (Planeshift)
3 Vampire Aristocrat (Magic 2010)
2 Liliana's Specter (1 Magic 2011 ja 1 Conspiracy)
1 Dismember (New Phyrexia)
1 Oona's Blackguard (Morningtide)
1 Fodder Launch
1 Splendid Agony
4 Disciple of Griselbrand (3 Innistrad ja 1 Commander 2013)
1 Chittering Rats (Darksteel)
1 Festering Mummy
2 Sengir Vampire (1 Magic 2012 ja 1 Magic 2014)
1 Bloodthrone Vampire (Modern Masters 2015)
1 Tragic Slip (Dark Ascension)
1 Famine (Commander 2013)
2 Smallpox (Magic 2012)
1 Torture (Shadowmoor)
1 Lord of the Accursed
2 Veilborn Ghoul
1 Innocent Blood (Eternal Masters)
1 Syphon Life (Eventide)
1 Mesmeric Fiend (Torment)
1 Dimir House Guard (Ravnica: City of Guilds)
1 Blowfly Infestation
1 Ovalchase Daredevil
2 Aetherborn Marauder
2 Subtle Strike
1 Dhund Operative
1 Harsh Scrutiny
1 Night Market Lookout
3 Live Fast
2 Ichor Rats
1 Minions' Murmurs
1 Reaper of Sheoldred
1 Liliana's Shade
1 Grave Scrabbler
1 Shriekmaw
1 Bone Shredder (Urza's Legacy)
1 Vampire Nighthawk (Zendikar)
2 Cruel Edict (1 Player Rewards Promos ja 1 Xth edition)
8 Duress (4 Magic 2010, 1 Magic 2013, 1 Ixalan ja 2 Magic 2014)
4 Diabolic Tutor (2 Magic 2010, 1 Xth edition ja 1 Magic 2014)
2 Liturgy of Blood (Magic 2014)
2 Augur of Skulls
4 Corrupt (3 Magic 2014, 1 Duel Decks: Divine vs. Demonic)
4 Doom Blade (Magic 2014)
6 Dead Reckoning
3 Altar's Reap (1 Battle of Zendikar, 1 Magic 2014 ja 1 Innistrad)
3 Child of Night (Magic 2014)
1 Tenacious Dead (Magic 2014)
1 Rotting rats (Conflux)
1 Nirkana Cutthroat
1 Scrib Nibblers
1 Basal Sliver
3 Vampire Lacerator (Zendikar)
1 Nemesis Trap (Worldwake) (FOIL)
1 Annihilate (Eternal Masters) (FOIL)
1 Foul-Tongue Invocation (Iconic Masters)
1 Disfigure (Zendikar)
2 Megrim (Magic 2010)
2 Dead Weight (Innistrad)
3 Guul Draz vampire
1 Soul Stair Expedition
1 Black Knight (Magic 2010)
5 Mire's Toll (Worldwake)
5 Bloodhusk Ritualist (Worldwake)
1 Demonic Taskmaster
1 Hunted Ghoul
1 Festering Newt (Magic 2014)
1 Thrull Surgeon (Xth edition)
1 Consume Spirit (Magic 2010)
1 Evil Eye of Orms-by-Gore (Time Spiral)
2 Knight if Dusk (Xth edition)
1 Plaguecrafter
1 Liliana's Caress
1 Encroach
1 Relentless Rats (Magic 2011)
2 Scrib Nibblers
1 Stitch Together (Judgment)
1 Pawn of Ulamog (Rise of the Eldrazi)
1 Creeping Dread
1 Reaver Drone
1 Gisa's Bidding
1 Harbor Bandit
1 Shrieking Affliction

MULTI:

1 Sedraxis Specter (Shards of Alara)
1 Jarad's Orders
2 Thistledown Liege
1 Veteran Warleader (Battle for Zendikar)
1 Wort, Boggart Auntie (Puhuu italiaa)
1 Dominus of Fealty (Eventide)
1 Omnibian
1 Sagu Mauler
1 Fleecemane Lion
1 Siege Rhino (Khans of Tarkir)
1 Time Sieve
1 Collective Blessing
1 Grave-Shell Scarab
1 Rakshasa Deathdealer
2 Vulturous Zombie (1 Ravnica: City of Guilds ja 1 Commander)
1 Oros, the Avenger (Planar Chaos)
2 Augury Adept (1 Shadowmoor ja 1 Commander 2013)
1 Giltspire Avenger (Conflux) (FOIL)
1 Everlasting Torment (Shadowmoor)
1 Windreaver (Dissension)
2 Realm Razer
1 Filigree Angel (Commander 2013)
1 Merciless Eviction (GateCrash)
1 Palladia-Mors (Chronicles)
1 Sisters of Stone Death
1 Jor Kadeen, the Prevailer (New Phyrexia)
1 Firemane Angel (Ravnica: City of Guilds)
1 Bloodbond March
1 Phytohydra
1 Polis Crusher
1 Rumbling Slum (Guildpact)
1 Killer Instinct
1 Pyrrhic Revival
1 Righteous Authority
1 Arashin Sovereign (Dragons of Tarkir)
1 Ready // Willing
1 Worm Harvest (Eventide) {Leima}
1 Spinal Embrace (Commander 2013)
1 Din of the Fireherd
2 Lotleth Troll (Return to Ravnica)
1 Failure // Comply (Amonkhet)
1 Magister of Worth (Conspiracy)
1 Sphinx of the Steel Wind (Commander 2013)
1 Voidslime (Dissension)
1 Prized Amalgam (Shadows over Innistrad)
1 Dragonlord Dromoka (Dragons of Tarkir)
1 The Mimeoplasm (Commander)
1 Mirrorweave (Commander 2016)
1 Valleymaker
2 Abrupt Decay (Return to Ravnica)
2 Lord of Extinction (Alara Reborn)
1 Undermine (Invasion)
1 Dragon Broodmother (Alara Reborn)
1 Meddling Mage (Alara Reborn)
2 Aven Mimeomancer (Alara Reborn)
1 Knotvine Paladin (Alara reborn)
1 Lightning Reaver (Alara Reborn)
1 Retaliator Griffin (Alara Reborn)
1 Mycoid Shepherd (Alara Reborn)
1 Meglonoth (Conflux)
1 Sarkhan Vol (Shards of Alara)
1 Slaughter Games
2 Titanic Ultimatum (Shards of Alara)
1 Flesh // Blood
2 Lavalanche (Alara Reborn)
1 Mayael's Aria
1 Wargate
1 Finest Hour (Alara Reborn)
2 Fight to the Death
1 Underrealm Lich (Guilds of Ravnica)
1 Samut, Voice of Dissent (Amonkhet)
1 Psychic Intrusion
1 Anax and Cymede (Theros)
1 Prince of Thralls
1 Charnel Troll
1 Emmara Tandris
1 Wayfaring Temple (Return to Ravnica)
1 Camaraderie
1 Rags // Riches (Amonkhet)
1 Thraximundar (Commander 2013)
1 Deathbringer Thoctar (Commander 2013)
1 Time Wipe (War of the Spark)
1 Signal the Clans
1 Doomgape (Duel Decks: Izzet vs. Golgari)
1 Bloodhall Priest (Eldritch Moon)
1 Dreadbore (Return to Ravnica)
1 Tezzeret the Schemer (Aether Revolt)
1 Ajani Unyielding (Aether Revolt)
1 Bedeck // Bedazzle
1 Cold-Eyed Selkie (Commander 2018)
1 Tajic, Blade of the Legion
1 Havoc Festival
1 Avalanche Tusker (Khans of Tarkir)
1 Pristine Skywise (Dragons of Tarkir)
1 Exava, Rakdos Blood Witch
1 Rakdos's Return (Return to Ravnica)
1 Epic Experiment (Return to Ravnica)
1 Medomai the Ageless
1 Niv-Mizzet, Parun (Guilds of Ravnica)

2 Unlicensed Disintegration (Kaladesh)
2 Energy Bolt
1 Benthic Djinn
1 Assault // Battery (Time Spiral)
2 Duergar Hedge-Mage (Eventide)
3 Snakeform (Eventide)
6 Edge of the Divinity
4 Moonhold
3 Unmake (Eventide)
2 Chief of the Scale
4 Fire at Will
1 Wilderness Elemental (Coldsnap)
1 Watchwolf (Ravnica: City of Guilds)
6 Nip Gwyllion (1 FOIL)
1 Deft Duelist (Shards of Alara)
1 Souls of the Faultless
1 Icefeather Aven
1 Goblin Deathraiders (Shards of Alara) (FOIL)
6 Naya Charm (Shards of Alara)
6 Voracious Hatchling
7 Blightning (Shards of Alara)
4 Agony Warp (Shards of Alara)
1 Giant Trap Door Spider (Coldsnap Theme Decks)
1 Winged Coatl (Alara Reborn)
3 Fists of the Demigod
1 Immerwolf
1 Selkie Hedge-Mage (Eventide) (FOIL)
1 Windwright Mage
1 Pain Magnification
2 Steel of the Godhead (Shadowmoor)
4 Grixis Charm (Shards of Alara)
1 Gloryscale Viashino
3 Necrogenesis (Shards of Alara)
4 Sprouting Thrinax (Shards of Alara) (1 FOIL)
2 Wild Cantor
1 Inkfathom Infiltrator
2 Scab-Clan Mauler (Guildpact)
3 Jund Charm (Shards of Alara)
3 Twisted Justice
1 Rakdos Shred-Freak
1 Mage Slayer (Alara Reborn)
1 Dreg Mangler (Return to Ravnica)
1 Mercy Killing
1 Cliffhaven Vampire
1 Inside Out
1 Vizkopa Guildmage (Commander 2013)
1 Tower Gargoyle (Commander 2013)
1 Hindering Light
1 Soul Manipulation (Alara Reborn)
9 Woolly Thoctar (7 Shards of Alara ja 2 Gateway promos)
3 Putrefy (2 Ravnica: City of Guilds ja 1 Dragon's Maze)
2 Swerve
3 Shield of the Oversoul
2 Scuzzback Scrapper
4 Batwing Brume (Eventide)
1 Perplex
3 Slippery Bogle
1 Dromar's Charm (Planeshift)
2 Akroan Hoplite (Theros)
1 Consult the Necrosages
2 Restore the Peace
1 Glassdust Hulk (Alara Reborn)
1 Cunning Strike
1 Tidehollow Strix (Commander 2013)
1 Abzan Charm (Khans of Tarkir)
2 Herald of Kozilek
2 Drown in Filth
1 Cauldron Haze
2 Wilt-Leaf Cavaliers (Shadowmoor)
3 Coiling Oracle (Dissension)
1 Golgari Germination (Ravnica: City of Guilds)
1 Savage Twister (Mirage)
1 Branching Bolt (Shards of Alara)
7 Behemoth Sledge (Alara Reborn)
2 Vigean Hydropon
1 Ulamog's Nullifier
1 Jelenn Sphinx
2 Manaforge Cinder
1 Morselhoarder
1 Feral Animist (Guildpact)
1 Mistmeadow Witch (Shadowmoor)
1 Gwyllion Hedge-Mage (Eventide)
1 Grove Rumbler
1 Enlisted Wurm (Alara Reborn)
1 Hearthfire Hobgoblin (Eventide)
2 Scar
2 Beckon Apparition (Eventide)
4 Belligerent Hatchling (Eventide) (1 FOIL)
2 Noxious Hatchling
1 Hobgoblin Dragoon
3 Azorius Charm
1 Magefire Wings
1 Drana's Emissary
2 Rhox War Monk (Shards of Alara) (1 FOIL)
4 Favor of the Overbeing
1 Canker Abomination
1 Underworld Coinsmith (Journey into Nyx)
1 Minister of Impediments
2 Frenzied Tilling (Invasion)
2 Elvish Hexhunter
1 Boggart Ram-Gang (Shadowmoor)
1 Thoughtweft Gambit
2 Dawnglow Infusion
1 Perplex
1 Azorius First-Wing
3 Silkbind Faerie
1 Tattermunge Witch (Shadowmoor)
1 Sunhome Enforcer
1 Pit Fight
1 Slitherhead
1 Essence Backlash
1 Dramatic Rescue
1 Deputy of Acquittals (Dragon's Maze)
1 Wrecking Ball (Dissension)
1 Jund Hackblade
2 Shrewd Hatchling (Eventide)
1 Medicine Runner
1 Sturdy Hatchling
7 Clout of the Dominus
3 Steward of Valeron (Shards of Alara)
1 Blind Hunter
1 Bull Cerodon (Shards of Alara)
2 Barkshell Blessing
2 Helm of the Ghastlord
1 Overrule (Dissension)
1 Qasali Ambusher
1 Runes of the Deus
1 Conjurer's Ban
1 Godtracker of Jund
2 Sootstoke Kindler
1 Simoon (Invasion)
1 Giantbaiting (Shadowmoor)
1 Boros Swiftblade (Ravnica: City of Guilds)
1 Mourning Thrull
1 Malicious Advice
1 Dark Heart of the Wood (Ravnica: City of Guilds)
1 Fate Transfer
5 Tidehollow Sculler (Shards of Alara)
3 Scarscale Ritual
3 Scourge of the Nobilis
4 Sigil Blessing (Shards of Alara)
1 Restless Apparition (Eventide)
2 Castigate (Guildpact)
3 Double Cleave (Eventide)
1 Plumeveil (Shadowmoor)
1 Wayward Servant
1 Baloth Null
1 Goblin Electromancer (Return to Ravnica)
3 Ardent Plea
1 Wee Dragonauts (Guildpact)
1 Kiora's Follower (Born of the Gods)
2 Ghor-Clan Rampager (Gatecrash)
1 Give // Take (Dragon's Maze)
2 Burning-Tree Emissary (Gatecrash)
1 Dimir Charm (Friday Night Magic Promos)
1 Nyx Weaver
2 Horizon Chimera (1 Commander 2016 ja 1 Theros)
1 Goblin Flectomancer
1 Repel Intruders
1 Whirler Virtuoso
2 Veteran Motorist
1 Empyreal Voyager
1 Voltaic Brawler
1 Mortify (Guildpact)
1 Aven Wind Guide
1 Onward // Victory
1 Khenra Charioteer
1 Izzet Charm (Return to Ravnica) ***
2 Countersquall (Conflux)
1 Recoil (Invasion)
1 Wasp Lancer
1 Shadowmage Infiltrator (Time Spiral)
1 Lim-Dûl's Vault (Commander 2013)
4 Bloodbraid Elf (Alara Reborn)
8 Qasali Pridemage (Alara Reborn)
5 Mind Funeral (Alara Reborn)
4 Esper Charm (Shards of Alara)
7 Sigil Captain (Alara Reborn)
8 Sigil of the Nayan Gods (Alara Reborn)
4 Terminate (Alara Reborn)
5 Zealous Persecution (Alara Reborn)
6 Deadshot Minotaur (Alara Reborn)
6 Violent Outburst (Alara Reborn)
2 Blistercoil Weird
2 Paranoid Delusions
1 Simic Charm
2 Warleader's Helix (Dragon's Maze)
2 Call of the Conclave (Return to Ravnica)
1 Coursers' Accord
7 Deny Reality (Alara Reborn)
1 Urban Evolution (Gatecrash)
2 Zhur-Taa Druid (Dragon's Maze)
3 Lorescale Coatl (Alara Reborn)
1 Nimbus Swimmer (Gatecrash)
1 Vitu-Ghazi Guildmage
3 Thopter Foundry (Alara Reborn)
3 Demonic Dread
1 Trostani's Summoner (Dragon's Maze)
2 Shield of the Righteous
1 Kathari Remnant (Alara Reborn)
1 Mask of Riddles
8 Monstrous Carabid
3 Nulltread Gargantuan
3 Anathemancer (Alara Reborn)
1 Fusion Elemental (Conflux)
2 Singe-Mind Ogre
1 Slave of Bolas (Alara Reborn) (FOIL)
1 Goblin Test Pilot
6 Cerodon Yearling (Alara Reborn)
4 Unbender Time (Alara Reborn)
2 Demonspine Whip
1 Pilfered Plans (Dragon's Maze)
1 Psychic Strike
1 Dinrova Horror (Gatecrash)
2 Intimidation Bolt
3 Reborn Hope
1 Selesnya Charm (Return to Ravnica)
1 Bloodwater Entity
1 Judge's Familiar (Return to Ravnica)
1 Shambleshark
1 Nivix Guildmage (Return to Ravnica)
1 Blood-Cursed Knight
1 Fireblade Artist
1 Winterflame
1 Thunderclap Wyvern (Magic Origins)
1 Sundering Growth (Return to Ravnica)
1 Guttural Response (Shadowmoor)
1 Molderhulk
1 Architects of Will (Alara Reborn)
1 Life // Death (Duel Decks: Izzet vs. Golgari)
1 Nucklavee (Eventide)
1 Disciple of Deceit
1 Profit // Loss
1 Blaze Commando
1 Lawmage's Binding
1 Wings of Hope

COLOURLESS:

1 Veilstone Amulet
1 Moonsilver Spear (Avacyn Restored)
1 Arcbound Overseer
1 Well of Lost Dreams (Commander 2013)
1 Lightning Coils (Mirrodin)
3 Deadlock Trap (Kaladesh)
1 Moonring Mirror
1 Chimeric Staff (Xth Edition)
1 Blight Herder (Battle for Zendikar)
1 Ward of Bones
1 Lich's Mirror
1 Hex Parasite
1 General's Kabuto
1 Copper Gnomes
1 Nightmare Lash
2 Etched Monstrosity (New Phyrexia) (1 FOIL)
1 Tatsumasa, the Dragon's Fang
1 Thopter Assembly (Mirrodin Besieged)
1 Mirrorworks
1 Mizzium Transreliquat
2 Worldslayer (1 Magic 2012 ja 1 Mirrodin)
2 Argentum Armor (Scars of Mirrodin)
1 Mimic Vat
1 Livewire Lash
1 Knowledge Pool
1 Myr Turbine
2 Door to Nothingness (Magic 2013)
1 Bottled Cloister
1 Bloodletter Quill
1 Precursor Golem (Scars of Mirrodin)
1 Gallows at Willow Hill
1 Journeyer's Kite (Champions of Kamigawa)
1 Rakdos Riteknife
1 Ornate Kanzashi
1 Neko-Te
1 Staff of Nin (Magic 2013)
1 Pithing Needle (Return to Ravnica)
1 Defense Grid (Urza's Legacy)
1 Duplicant (Mirrodin)
1 Erratic Portal
1 Grimoire of the Dead
1 Conduit of Ruin (Battle for Zendikar)
1 Ghirapur Orrery (Kaladesh)
1 Multiform Wonder (Kaladesh)
1 Crawlspace (Commander 2013)
1 Minion Reflector
1 Quietus Spike (Shards of Alara)
2 Seer's Sundial (Worldwake)
1 Goblin Charbelcher (Duel Decks: Merfolk vs. Goblins)
1 Pyramid of the Pantheon (Amonkhet)
1 Shield of the Avatar (Magic 2015)
1 Captain's Hook (Rivals of Ixalan)
1 Shell of the Last Kappa
1 Flying Carpet (7th edition)
1 Oracle's Vault (Amonkhet)
1 Mishra's Self-Replicator (Dominaria)
1 Glaring Spotlight
1 Awakened Amalgam
1 Dynavolt Tower (Kaladesh)
1 Sword of the Paruns (Guildpact)
1 Empyrial Plate (Mirrodin)
1 Scrapheap Scrounger (Kaladesh)
1 Volatile Rig
1 Cultivator's Caravan (Kaladesh)
1 Adaptive Automaton (Magic 2012)
1 Venser's Journal (Scars of Mirrodin)
1 Karn, the Great Creator

3 Mind Stone (3 Gateway Promos)
1 Swiftfoot Boots (Commander 2013)
2 Wall of Tanglecord
1 Breaker of Armies
2 Kite Shield
1 Coldsteel Heart (Coldsnap)
2 Palladium Myr (Scars of Mirrodin)
2 Sunbeam Spellbomb
1 Æther Spellbomb (Mirrodin)
1 Pilgrim's Eye (Battle for Zendikar)
3 Chalice of Life / Chalice of Death (2 FOIL)
1 Leaden Myr (Mirrodin)
1 Darksteel Relic
1 Darksteel Ingot (Darksteel)
1 Copper Myr (Mirrodin)
1 Silver Myr (Mirrodin)
1 Gold Myr (Mirrodin)
2 Veteran's Armaments
1 Obsidian Battle-Axe (Morningtide)
1 Specter's Shroud (Darksteel)
1 Walking Atlas
1 Neurok Stealthsuit
2 Composite Golem (Xth Edition)
1 Hand of Emrakul
1 Steel Wall (Mirrodin)
4 Isolation Cell
1 Perilous Myr
1 Ur-Golem's Eye (Darksteel)
1 Eldrazi Devastator
5 Prismatic Lens (Time Spiral)
1 Talisman of Dominance (Mirrodin)
1 Angelic Armaments
1 Myr Retriever (Mirrodin)
1 Krark-Clan Ironworks (Fifth Dawn) (puhuu ranskaa)
6 Springleaf Drum (5 Lorwyn ja 1 Born of the Gods)
1 Mask of Avacyn
2 Darksteel Myr
1 Trip Noose (Shadowmoor)
1 Phyrexian Walker (puhuu ranskaa)
2 Tormod's Crypt (1 Magic 2013 ja 1 Time Spiral)
1 Arcbound Crusher (Darksteel)
1 Orzhov Signet (Guildpact)
1 Ulamog's Crusher (Modern Masters 2015)
2 Chronomaton (Magic 2013)
3 Everflowing Chalice (1 Commander 2016 ja 2 Worldwake)
1 Dreamstone Hedron (Rise of the Eldrazi)
2 Tablet of the Guilds
1 Bone Saw (Conflux)
1 Peregrine Mask
2 Paradise Plume
1 Conjurer's Bauble
1 Avacyn's Collar
1 Ring of Valkas
2 Angel's Feather (Magic 2012) (1 FOIL)
1 Ring of Xathrid
1 Hankyu
2 Codex Shredder
1 Simic Signet (Dissension)
1 Brass Squire
1 Mana Cylix (Planeshift)
2 Inquisitor's Flail
1 Ring of Kalonia
1 Surge Node
1 Clone Shell
1 Reinforced Bulwark
1 Voyager Staff
1 Locket of Yesterdays
4 Gruul Signet (Guildpact)
4 Mindless Automaton (Time Spiral)
1 Moss Diamond (Mirage)
1 Charcoal Diamond (Sixth Edition)
3 Chromatic Star (1 Xth Edition ja 2 Time Spiral)
1 Izzet Signet (Guildpact)
2 Galvanic Key
2 Phyrexian Vault (1 Xth Edition ja 1 Mirage)
1 Basalt Golem
1 Tangle Golem
1 Razor Golem
2 Spellbook (1 Xth Edition ja 1 Magic 2010)
2 Titan's Presence
1 Lifespark Spellbomb
1 Torture Chamber
2 Chromatic Sphere (Mirrodin)
1 Sky Skiff
4 Whispersilk Cloak (1 Xth edition, 1 Darksteel ja 2 Magic 2010)
1 Voltaic Key (Urza's Saga)
1 Pili-Pala
2 Filigree Familiar
1 Embalmer's Tools
1 Mirror Golem
1 Dodecapod (Time Spiral)
2 Renegade Freighter
2 Foundry Inspector
4 Prophetic Prism (Kaladesh)
2 Metalspinner's Puzzleknot
2 Fabrication Module
2 Chief of the Foundry (Kaladesh)
3 Woodweaver's Puzzleknot
2 Eager Construct
1 Decoction Module
1 Cathodion (Mirrodin) (FOIL)
1 Nuisance Engine (Mirrodin)
1 Thran Dynamo (Iconic Masters)
1 Millstone (Magic 2014)
2 Accorder's Shield (Magic 2014)
1 Warmonger's Chariot (Worldwake)
1 Grinning Totem (Time Spiral)
2 Relic of Progenitus (Shards of Alara)
1 Expedition Map (Zendikar)
1 Bladed Bracers
2 Icy Manipulator (Xth edition)
2 Trusty Machete (Zendikar)
2 Bone Saw (Conflux)
1 Leonin Scimitar (Xth edition)
3 Razor Boomerang
2 Marble Diamond (DD: Divine vs Demonic)
2 Orzhov Cluestone (Dragon's Maze)
1 Simic Cluestone (Dragon's Maze)
1 Fireshrieker (Magic 2014)
3 Hammer of Ruin
1 Blinding Powder
2 Elixir of Immortality (Magic 2012 ja Magic 2014)
1 Rakdos Locket
1 Myr Enforcer (Modern Masters 2015)
1 Treasure Keeper (Aether Revolt)
1 Ichor Wellspring (Mirrodin Besieged)
1 Lashweed Lurker
1 Ornithopter (Magic 2015)
1 Honed Khopesh
1 Reito Lantern (Conspiracy)
1 Screaming Shield
1 Selesnya Locket
1 Transgress the Mind
1 Hedron Archive (Battle for Zendikar)
1 Ronin Warclub

LANDS:

2 Springjack Pasture (1 Eventide ja 1 Commander 2013)
1 Haven of the Spirit Dragon
1 Nimbus Maze
1 Brushland (Seventh Edition)
1 Stirring Wildwood (Worldwake)
1 Murmuring Bosk (Morningtide)
1 Desolate Lighthouse
2 Untaidake, the Cloud Keeper
1 Rustic Clachan (Morningtide)
1 Grove of the Guardian (Prerelease Promos)
1 Cascading Cataracts (Amonkhet)
1 Forbidden Orchard (Champions of Kamigawa)
1 Drowned Catacomb (Magic 2012)
1 Sacred Foundry (Gatecrash)
1 Oran-Rief, the vastwood (Zendikar)
1 Exotic Orchard (Commander 2016)
1 Caves of Koilos (Magic 2015
1 Fortified Village (Shadows over Innistrad)
1 Godless Shrine (Ravnica Allegiance)

2 Cloudpost (Mirrodin)
1 Safe Haven (The Dark)
1 Timberline Ridge
1 Tainted Wood (Torment)
1 Tainted Field (Duel Decks: Sorin vs. Tibalt)
3 Tainted Peak
1 Urza's Mine (Chronicles) [Version 3]
1 Urza's Power Plant (Eighth Edition)
1 Jwar Isle Refuge (Commander 2013)
1 Sejiri Refuge (Zendikar)
3 Blossoming Sands (2 Fate Reforged ja 1 Khans of Tarkir)
2 Evolving Wilds (1 Magic Origins ja 1 Commander 2013)
4 Terramorphic Expanse (Time Spiral)
2 Shimmering Grotto (Lorwyn)
1 Rogue's Passage (Return to Ravnica)
5 Kabira Crossroads (Zendikar)
2 Darksteel Citadel (Darksteel)
2 Jungle Hollow (Fate Reforged)
6 Quicksand (Worldwake)
1 Gods' Eye, Gate to the Reikai
3 Sandstone Bridge
1 Looming Spires
1 Blighted Cataract
1 Fungal Reaches (Time Spiral)
1 Sandsteppe Citadel (Khans of Tarkir)
1 Saltcrusted Steppe (Time Spiral)
1 Vivid Grove (Lorwyn)
1 Mortuary Mire
1 Vivid Marsh (Lorwyn)
1 Seat of the Synod (Mirrodin)
1 Tree of Tales (Mirrodin)
4 Barren Moor (3 Duel Decks: Divine vs. Demonic ja 1 Commander 2013)
1 Teetering Peaks (Zendikar)
5 Khalni Garden (1 Commander 2013 ja 4 Worldwake)
4 Tranquil Cove (3 Khans of Tarkir ja 1 Fate Reforged)
1 Kazandu Refuge (Duel Decks: Heroes vs. Monsters)
4 Seraph Sanctuary (Avacyn Restored)
1 Simic Guildgate (Commander 2015)
1 Jungle Shrine (Shards of Alara)
2 Wind-Scarred Crag (1 Eternal Masters ja 1 Khans of Tarkir)
1 Seaside Citadel (Shards of Alara)
2 Dreadship Reef (Time Spiral)
1 Gruul Turf (Guildpact)
1 Temple of the False God (Commander 2013)
3 Secluded Steppe (Duel Decks: Divine vs. Demonic)
5 Orzhov Basilica (Guildpact)
1 Svogthos, the Restless Tomb (Ravnica: City of Guilds)
1 Thornwood Falls (Khans of Tarkir)
1 Dismal Backwater (Khans of Tarkir)
1 Rugged Highlands (Khans of Tarkir)
1 Scoured Barrens (Fate Reforged)
1 Llanowar Reborn (Future Sight)
1 Novijen, Heart of Progress (Dissension)
1 Skarrg, the Rage Pits (Guildpact)
1 Aether Hub (Kaladesh)
2 New Benalia (Future Sight) (1 FOIL)
1 Radiant Fountain
1 Tainted Isle (Torment)
5 Sejiri Steppe (Worldwake)
1 Naya Panorama (Shards of Alara) (FOIL)
3 Tectonic Edge (Worldwake)
1 Bojuka Bog (Worldwake) (FOIL)
1 Reliquary Tower (Conflux) (FOIL)
5 Halimar Depths (Worldwake)
1 Encroaching Wastes (Magic 2014)




Poissa Markurius

Misä päi asustelet? Mult löytyis toi crucible of worlds mutta en oo ihan täys varma siit onko pankkitilil rahaa postimaksuihin.