Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: W: Aether Vial, Sultai Commander-kamaa H: Firesong and Sunspeaker (Luettu 1320 kertaa)

Poissa Crocostyle

Kaikki kortit ovat englanninkielisiä ellei toisin mainita.
En mieluiten vaihtaisi foileihin.
Have-listani listaa enimmäkseen mythic/rare-kortteja, kysy vaan jos minulta löytyy (un)commoneita tai niiden foiliversioita.
STANDARD
Steam Vents

2 Discovery // Dispersal
2 Ral, Izzet Viceroy
Niv-Mizzet, Parun

MODERN
2 Cavern of Souls
Aether Vial
Remorseful Cleric
Settle the Wreckage

4 Arcbound Ravager
2 Thoughtseize
Verdant Catacombs

COMMANDER
Acidic Slime
Archaeomancer
Ash Barrens
Ashnod's Altar
Buried Alive
Cephalid Coliseum
Consuming Aberration
Dance of the Dead
Deathrite Shaman
Eternal Witness
Font of Fertility
Glen Elendra Archmage
Lotus Petal
Lord of Extinction
Mulldrifter
Myriad Landscape
Mystic Remora
Necromancy
Night Incarnate
Pernicious Deed
Satyr Wayfinder
Sheoldred, Whispering One
Solemn Simulacrum
Spore Frog
Victimize
Viscera Seer
Wonder
Wood Elves
ICONIC MASTERS
Necropotence

Charmbreaker Devils
Kokusho the Evening Star

Bladewing the Risen
Sanguine Bond

MM17
Entreat the Angels

Aethermage's Touch
Cackling Counterpart
Cyclonic Rift
Niv-Mizzet, Dracogenius
Séance

Might of Old Krosa

Conspiracy: Take the Crown
Show and Tell

Hallowed Burial
Paliano Vanguard

Ghostly Prison

PROMO/MISC.
3 Ojutai's Command (buy-a-box, esp.)
Ratchet Bomb (buy-a-box)

Sandsteppe Mastodon (launch)
Dictate of the Twin Gods (launch)

Essence Extraction (game day)
Fatal Push (fnm)
Immolation Glare (gd)
Servo Exhibition (fnm)
Trophy Mage (gd)
Trueheart Duelist (gd)

Ire Shaman

RAVNICA ALLEGIANCE
2 Biogenic Ooze
Dovin, Grand Arbiter
2 Emergency Powers
Kaya, Orzhov Usurper
Rakdos, the Showstopper

2 Awaken the Erstwhile (1 foil, 1 norm)
Biomancer's Familiar
Captive Audience
Electrodominance
4 End-Raze Forerunners (1 prellu, 3 norm)
Font of Agonies
Glass of the Guildpact
2 Gruul Spellbreaker
Immolation Shaman
Kaya's Wrath
Precognitive Perception
Repudiate // Replicate
2 Revival // Revenge
2 Simic Ascendancy (1 draft, 1 norm)
Theater of Horrors
Tome of the Guildpact
Unbreakable Formation
Warrant // Warden

GUILDS OF RAVNICA
Chance for Glory (foil)
Divine Visitation
2 Mnemonic Betrayal

2 Camaraderie (1 foil, 1 norm)
Chamber Sentry
Citywide Bust
Dawn of Hope
4 Drowned Secrets
Emmara, Soul of the Accord
Erratic Cyclops
2 Etrata, the Silencer (1 prellu, 1 norm)
Guildmage's Forum
Hatchery Spider
Omnispell Adept
Pelt Collector
Response // Resurgence
Swiftblade Vindicator
2 Tajic, Legion's Edge (1 foil, 1 norm)
Venerated Loxodon
Vivid Revival

CORE 2019
2 Arcades, the Strategist

Amulet of Safekeeping
Djinn of Wishes
Cleansing Nova (prellu)
2 Elvish Clancaller
Lathliss, Dragon Queen
Patient Rebuilding
Pelakka Wurm
Transmogrifying Wand
Sigiled Sword of Valeron
Windreader Sphinx

Reliquary Tower

DOMINARIA
Firesong and Sunspeaker (Buy-a-Box)
Valduk, Keeper of the Flame (prellu)

Demonlord Belzenlok
Jhoira, Weatherlight Captain
Mox Amber
Multani, Yavimaya's Avatar
Naru Meha, Master Wizard
Phyrexian Scriptures

2 Cabal Stronghold
2 Daring Archaeologist
Fall of Thran
Forebearer's Blade
Grand Warlord Radha
2 Haphazard Bombardment
Helm of the Host
Jaya's Immolating Inferno
2 Kamahl's Druidic Vow
2 Karn's Temporal Sundering
2 Kazarov, Sengir Pureblood
Lich's Mastery
4 Marwyn, the Nurturer
2 Mishra's Self-Replicator
Naban, Dean of Iteration
2 Oath of Teferi
2 Primevals' Glorious Return
Precignition Field
Rite of Belzenlok
Siege-Gang Commander
Squee, the Immortal
2 Sylvan Awakening
Territorial Allosaurus
Teshar, Ancestor's Apostle
The Antiquities War
The Mending of Dominaria
2 Thran Temporal Gateway
Torgaar, Famine Incarnate
2 Two-Headed Giant
3 Urza's Ruinous Blast
Yawgmoth's Vile Offering (foil)
2 Zahid, Djinn of the Lamp (1 norm, 1 Draft Weekend)

RIVALS OF IXALAN
Azor's Gateway
Trapjaw Tyrant
Twilight Prophet

Awakened Amalgam (foil)
Bishop of Binding
Crafty Cutpurse
Dead Man's Chest
Deeproot Elite
2 Etali, Primal Storm (1 norm, 1 prellu)
Form of the Dinosaur
2 Ghalta, Primal Hunger
Kumena's Awakening
2 Path of Discovery
Release to the Wind
2 Siegehorn Ceratops
2 Sphinx's Decree
2 Tetzimoc, Primal Death
Vona's Hunger (foil)

IXALAN
Admiral Becket Brass
2 Axis of Mortality
Huatli, Warrior Poet
2 Rowdy Crew
Wakening Sun's Avatar

2 Angrath's Marauders
2 Arcane Adaptation
2 Bishop of Rebirth (1 release foil, 1 normi)
Bloodcrazed Paladin
Daring Saboteur
Deadeye Tracker
Dowsing Dagger
3 Emperor's Vanguard
Entrancing Melody
Fell Flagship
2 Fleet Swallower
3 Goring Ceratops
Growing Rites of Itlimoc (prellu)
Mavren Fein, Dusk Apostle
Kopala, Warden of Waves (foil)
Legion's Landing
Priest of the Wakening Sun
Primal Amulet
Revel in Riches
River's Rebuke
Sanctum Seeker
Shadowed Caravel
2 Spell Swindle
3 Sword-Point Diplomacy
Thaumatic Compass
2 Treasure Map
Vance's Blasting Cannons
Waker of the Wilds

HOUR OF DEVASTATION
Razaketh, the Foulblooded
Nicol Bolas, God-Pharaoh

Dreamstealer
Endless Sands
2 Hour of Glory
Mirage Mirror
Swarm Intelligence

AMONKHET
Rhonas the Indomitable

Approach of the Second Sun
2 Commit // Memory
Drake Haven
Glorybringer (game day)
Hapatra, Vizier of Poisons
Honored Hydra (foil)
2 Heart-Piercer Manticore
Insult // Injury (prellu)
Never // Return
New Perspectives
Plague Belcher
Prowling Serporard
Sandwurm Convergence
2 Sheltered Thicket

AETHER REVOLT
Aetherwind Basker
Exquisite Archangel
2 Gonti's Aether Heart (1 norm, 1 prellu)
Planar Bridge

Aethertide Whale
2 Aid from the Cowl
Battle at the Bridge
3 Call for Unity (2 norm, 1 foil)
Consulate Crackdown
2 Freejam Regent
4 Glint-Sleeve Siphoner
4 Greenbelt Rampager
2 Greenwheel Liberator
2 Hope of Ghirapur
3 Inspiring Statuary
Kari Zev, Skyship Raider
Kari Zev's Expertise
Merchant's Dockhand
Metallic Mimic
2 Midnight Entourage
Peacewalker Colossus
5 Quicksmith Rebel (2 norm, 2 prerelease, 1 Launch)
3 Quicksmith Spy
3 Rishkar, Peema Renegade (2 en, 1 de)
Scrap Trawler (Buy-a-Box)
Secret Salvage
Solemn Recruit

KALADESH
Angel of Invention
Demon of Dark Schemes
2 Dovin Baan
Noxious Gearhulk
Saheeli Rai
2 Verdurous Gearhulk (it)

Aetherflux Reservoir
Aethersquall Ancient
2 Architect of the Untamed
Bomat Courier
3 Bristling Hydra
Captured by the Consulate
Confiscation Coup
2 Cultivator of Blades (1 norm, 1 game day)
3 Deadlock Trap
2 Depala, Pilot Exemplar
3 Dynavolt Tower
Eliminate the Competition
Fateful Showdown
Gonti, Lord of Luxury
2 Ghirapur Orrery
Insidious Will
Inventors' Fair
2 Kambal, Consul of Allocation
2 Lathnu Hellion
2 Madcap Experiment (2 prellu)
Marionette Master
2 Metalwork Colossus
Midnight Oil
2 Oviya Pashiri, Sage Lifecrafter
Padeem, Consul of Innovation
2 Panharmonicon
2 Pia Nalaar
2 Saheeli's Artistry (1 norm, 1 Launch)
3 Scrapheap Scrounger
2 Skyship Stalker (1 norm, 1 foil)
Syndicate Trafficker
Territorial Gorger
Toolcraft Exemplar

ELDRITCH MOON
Decimator of the Provinces
Deploy the Gatewatch
Mirrorwing Dragon
Tamiyo, Field Researcher

Bruna, the Fading Light
Coax from the Blind Eternities
Dark Salvation
Distended Mindbender
2 Elder Deep-Fiend
Eldritch Evolution
Eternal Scourge
Hanweir Battlements
Hanweir Garrison
Heron's Grace Champion
3 Identity Thief (1 norm, 2 Launch)
Imprisoned in the Moon
Lupine Prototype
Niblis of Frost
4 Noosegraf Mob
Permeating Mass
Providence
Sanctifier of Souls
2 Sigarda's Aid (1 norm, 1 foil)
Soul Separator
Spirit of the Hunt
Splendid Reclamation
Stromkirk Condemned
Stromkirk Occultist
2 Summary Dismissal
Ulvenwald Observer
2 Thalia's Lancers
2 Voldaren Pariah
2 Wharf Infiltrator

SHADOWS OVER INNISTRAD
Behold the Beyond
Geralf's Masterpiece
Mindwrack Demon

Altered Ego
3 Always Watching
3 Angel of Deliverance (1 norm, 2 Launch)
3 Avacyn's Judgment
2 Brain in a Jar
4 Bygone Bishop (3 norm, 1 foil)
3 Confirm Suspicions
2 Corrupted Grafstone (1 norm, 1 prellu)
Deathcap Cultivator
2 Declaration in Stone
Drownyard Temple
Eerie Interlude
Elusive Tormentor
Engulf the Shore
2 Ever After
Foreboding Ruins
From Under the Floorboards
2 Geier Reach Bandit
Hanweir Militia Captain
Harness the Storm (foil)
3 Inexorable Blob
Invocation of Saint Traft (foil)
2 Markov Dreadknight
Prized Amalgam
Rattlechains
Sage of Ancient Lore
Second Harvest
Silverfur Partisan
Soul Swallower
Tamiyo's Journal
2 Thalia's Lieutenant
2 Triskaidekaphobia (1 norm, 1 foil)
Welcome to the Fold

OATH OF THE GATEWATCH
General Tazri
Inverter of Truth
Kozilek, the Great Distortion
Mirrorpool
World Breaker (foil)

Bearer of Silence
Call the Gatewatch
3 Deceiver of Form (2 norm, 1 foil)
Deepfathom Skulker (intro)
4 Dimensional Infiltrator
2 Eldrazi Obligator
3 Endbringer (Launch)
Jori En, Ruin Diver
Munda's Vanguard
2 Oath of Gideon
Overwhelming Denial
2 Sea Gate Wreckage
Remorseless Punishment
5 Ruins of Oran-Rief
Tyrant of Valakut
Zendikar Resurgent

BATTLE FOR ZENDIKAR
Drana, Liberator of Malakir (it.)
Omnath, Locus of Rage
Void Winnower

Beastcaller Savant
Conduit of Ruin (fr)
Defiant Bloodlord
Desolation Twin
Dust Stalker
Emeria Shepherd
Endless One
2 Fathom Feeder
Felidar Sovereign
March from the Tomb
4 Planar Outburst
Sanctum of Ugin
4 Shrine of the Forsaken Gods
2 Ugin's Insight
Wasteland Straggler
2 Zada, Hedron Grinder