Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: Johnnyn H/W W: Modern + RIX/IXL Standard H: Ancestral Vision, Walking Ballista...(toimii myös O/M listana) (Luettu 387 kertaa)

Poissa Johnny

Want korteissani en ole tarkka kortin kielestä, eli lähtökohtaisesti kaikki kielet, sekä setit käyvät. Olen valmis ostamaan suurinta osaa korteista mitä Want listallani on (en kylläkään kaikkea kerralla). Sama pätee myös Have listalleni: lähtökohtaisesti olen valmis myymään myös kortteja, mutta vaihdot ovat suotavampia. Korttien arvot ~MCM trendin mukaiset, sillä aika tai mielenkiinto ei riitä hieromaan sen tarkemmin (riippuen setistä ja kielestä). Mikäli löydät listaltani jotain mitä kaipaat, mutta omat korttisi ovat arvokkaampia, maksan mielelläni erotuksen.

Listani kortit ovat englanninkielisiä, ellen toisin mainitse. Korttien seteistä voi kysellä YV:llä lisää. Mikäli korttini ei ole NM niin ilmoitan siitä tarkemmin kun tietystä kortista tulee kyselyä, sekä toivon vastaavaa kohtelua sinultakin. Asun Helsingissä ja f2f vaihdot onnistuvat alueella Helsinki/OMG Myyrmanni/Poromagia.

Otathan yhteyttä yksityisviestillä.

-Johannes
1x Kumena, Tyrant of Orazca
4x Cursecatcher
3x Lord of Atlantis
2x Bedlam Reveler
4x Hollow One
2x Thalia, Guardian of Thraben
4x Jace, Vryn's Prodigy
1x Eidolon of the Great Revel
2x Grim Lavamancer
4x Goblin Guide
3x Legion Loyalist
2x Obzedat, Ghost Council

1x Settle the Wreckage
1x Vapor Snag
1x Chord of Calling
3x Kolaghan's Command
2x Preordain
2x Chain Lightning

2x Seachrome Coast
2x Flooded Strand
1x Spirebluff Canal
2x Shivan Reef
1x Steam Vents
4x Ancient Ziggurat

1x Bitterblossom
1x Leyline of Sanctity
Foil
2x Vizier of Remedies
1x Rogue Refiner
1x Channeler Initiate
1x Goblin Dark-Dwellers
1x Insidious Will
1x Dragonskull Summit (IXL)
1x Sheltered Thicket

Colorless
1x Grafdigger's Cage
2x Expedition Map
1x Reality Smasher
1x Spellskite
1x Captain's Hook
1x Kozilek, the Great Distortion
4x Elder Deep-Fiend
2x Endbringer
2x Hope of Ghirapur
2x Electrostatic Pummeler
1x Decimator of the Provinces
1x Dynavolt Tower
2x Bomat Courier
4x Scrapheap Scrounger
2x Ghostfire Blade
4x Aetherworks Marvel
3x Scrap Trawler
1x Eldrazi Mimic
1x Sword of Dungeons & Dragons
2x Hangarback Walker
1x Aethersphere Harvester
1x Inspiring Statuary
1x Walking Ballista

Green
2x Tireless Tracker
4x Longtusk Cub
2x Deathgorge Scavenger
3x Bristling Hydra
1x Search for Tomorrow
2x Ishkanah Grafwidow
2x Dwynen, Gilt-Leaf Daen
1x Sylvan Caryatid
1x Rishkar, Peema Renegade (saksankielinen)
2x Traverse the Ulvenwald
2x Overwhelming Stampede
1x Nylea, God of the Hunt
1x Gaea's Revenge
1x Bow of Nylea (ranskankielinen)
2x Leyline of Vitality
1x Old-Growth Dryads
2x Honored Hydra
2x Sylvan Advocate
1x Rhonas the Indomitable
1x Oviya Pashiri, Sage Lifecrafter
1x Deathcap Cultivator
1x Servant of the Conduit
2x Become Immense
1x Wirewood Symbiote
3x Duskwatch Recruiter
4x Bramblewood Paragon
1x Elvish Visionary

White
2x Brimaz, King of Oreskos
1x Hero of Bladehold
1x Suppression Field
1x Mavren Fein, Dusk Apostle
1x Dusk // Dawn
1x Thalia, Heretic Cathar
1x Linvala, the Preserver
1x Cataclysmic Gearhulk
2x Bygone Bishop
1x Spear of Heliod
3x Toolcraft Exemplar
1x Hanweir Militia Captain
1x Anointed Procession
1x Mirror Entity
1x Ojutai Exemplars
1x Return to the Ranks
2x Fumigate
2x Tocatli Honor Guard
1x Archangel of Tithes
1x Anafenza, Kin-Tree Spirit
1x Drogskol Cavalry
2x Hallowed Moonlight
1x Spectral Procession
4x Refurbish
1x Blessed Alliance
3x Bishop of Binding
1x Radiant Destiny
1x Skymarcher Aspirant
2x Adanto Vanguard
1x Temple Altisaur

Black
1x Golden Demise
1x Sanctum Seeker
1x Tomb Robber
1x Gonti, Lord of Luxury
1x Champion of Dusk
2x Vona's Hunger
3x Tetzimoc, Primal Death
3x Dire Fleet Poisoner
1x Boneyard Parley
1x Drana, Liberator of Malakir
1x Bontu the Glorified
1x Never // Return
1x Grim Haruspex
1x Whip of Erebos
2x Bloodsoaked Champion
2x Oath of Liliana
1x Hour of Glory
2x Dreamstealer
1x Shadow of the Grave
1x To the Slaughter (italiankielinen)
1x From Under the Floorboards
2x Asylum Visitor
1x Syndicate Trafficer
1x Noosegraf Mob
2x Ruinous Path
4x Mindwrack Demon
2x Distended Mindbender
4x Grasp of Darkness
2x Bone Picker
2x Essence Extraction
1x Doomfall

Red
2x Skullcrack
1x Star of Extinction
1x Rampaging Ferocidon
2x Glorybringer
2x Lightning Bolt (M10)
1x Goblin Matron (Urza's Saga)
1x Repeating Barrage
2x Release the Gremlins
1x Sweltering Suns
4x Mirrorwing Dragon
1x Goblin Dark-Dwellers (Buy a Box promo)
1x Ashcloud Phoenix
4x Zada, Hedron Grinder
1x Hanweir Garrison
1x Radiant Flames
2x Akoum Firebird
1x Collective Defiance
1x Dragon Whisperer
1x Dragonmaster Outcast
1x Nahiri's Wrath
3x Kozilek's Return
3x Lathnu Hellion
3x Soul-Scar Mage
1x Oath of Chandra
1x Earthshaker Khenra
1x Impetuous Devils (prellu foili)
4x Thopter Engineer
2x Pia Nalaar
4x Goblin Ringleader (Apocalypse)
1x Siege-Gang Commander (M10)

Blue
5x Opt
1x Silvergill Adept
1x Curious Obsession
1x Daring Saboteur
1x Vizier of Many Faces
3x Champion of Wits
1x Summary Dismissal
2x Confiscation Coup
2x River Sneak
1x Ancestral Vision
1x Ponder
2x Portent
3x Chart a Course
1x Disciple of the Ring
1x Willbreaker
1x Temporal Trespass
1x Sphinx of the Final World
1x Padeem, Consul of Innovation
1x Niblis of Frost
1x Drowner of Hope
1x Kefnet the Mindfull
1x Ugin's Insight
2x Glyph Keeper
1x Pull from Tomorrow
2x Docent of Perfection
2x Imprisoned in the Moon
1x Oath of Jace
1x Dig Through Time
3x Mana Leak
2x Siren Stormtamer
3x Twisted Image
1x Lookout's Dispersal
4x Ensoul Artifact
4x Psionic Blast
2x Aether Meltdown
3x Shielded Aether Thief
2x Reverse Engineer
2x Glimmer of Genius
1x Indused Amnesia

Multicolored
1x Detention Sphere
1x Abrupt Decay
3x Profane Procession
4x Hadana's Climb
3x Lightning Helix
1x Cut // Ribbons
2x Prepare // Fight
1x Supreme Verdict
1x Deathpact Angel
1x Firemane Avenger
1x Siege Rhino
1x Shardless Agent
2x Bounty of the Luxa
2x Prized Amalgam
1x Ojutai's Command (ranskankielinen)
1x Atarka's Command
2x Dromoka's Command (2x ranskankielinen)
1x Deflecting Palm
1x Oath of Ajani
1x Heron's Grace Champion
1x Savage Knuckleblade
1x Mina and Denn, Wildborn
1x Hapatra, Vizier of Poisons
2x Rashmi, Eternities Crafter
1x Alesha, Who Smiles at Death
1x Sigarda, Heron's Grace
2x Gisa and Geralf
1x Ayli, Eternal Pilgrim
1x Jori En, Ruin Diver (foil)
1x Narset, Enlightened Master
2x Olivia, Mobilized for War
1x Tyramet the Murder King
1x Wort, the Raidmother
1x Neheb, the Worthy
2x Tezzeret's Touch
4x Judge's Familiar
2x Whirler Virtuoso
2x Start // Finish
2x Boros Charm
2x Azorius Charm
3x Diregraf Captain
1x Winding Constrictor
3x Veteran Motorist
1x Terminate
1x Jeskai Charm

Land
1x Shefet Dunes
1x Temple of Deceit
1x Hissing Quagmire (saksankielinen)
1x Mirrorpool
2x Lumbering Falls
1x Scavenger Grounds
3x Port Town
3x Smoldering Marsh (3x italiankielinen)
1x Canopy Vista
3x Hanweir Battlements
1x Isolated Chapel
3x Sunken Hollow
2x Wandering Fumarole
2x Field of Ruin

Planeswalker
1x Sarkhan Unbroken
1x Sarkhan, the Dragonspeaker
1x Jace, Unraveler of Secrets
1x Kiora, Master of the Depths
1x Nissa, Vital Force
1x Garruk Wildspeaker
1x Sorin, Grim Nemesis
1x Elspeth, Sun's Champion
1x Tezzeret the Schemer
1x Nissa, Steward of Elements
1x Gideon Jura (italia)
1x Nissa, Vastwood Seer

+ muita unkkuja ja commoneita löytyy paljon, joten kannattaa kysyä!