Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: Johnnyn H/W W: Modern H: Scapeshift...(toimii myös O/M listana) (Luettu 1191 kertaa)

Poissa Johnny

Want korteissani en ole tarkka kortin kielestä, eli lähtökohtaisesti kaikki kielet, sekä setit käyvät. Olen valmis ostamaan suurinta osaa korteista mitä Want listallani on (en kylläkään kaikkea kerralla). Sama pätee myös Have listalleni: lähtökohtaisesti olen valmis myymään myös kortteja, mutta vaihdot ovat suotavampia. Korttien arvot ~MCM trendin mukaiset, sillä aika tai mielenkiinto ei riitä hieromaan sen tarkemmin (riippuen setistä ja kielestä). Mikäli löydät listaltani jotain mitä kaipaat, mutta omat korttisi ovat arvokkaampia, maksan mielelläni erotuksen.

Listani kortit ovat englanninkielisiä, ellen toisin mainitse. Korttien seteistä voi kysellä YV:llä lisää. Mikäli korttini ei ole NM niin ilmoitan siitä tarkemmin kun tietystä kortista tulee kyselyä, sekä toivon vastaavaa kohtelua sinultakin. Asun Helsingissä ja f2f vaihdot onnistuvat alueella Helsinki/OMG Myyrmanni/Poromagia.

Otathan yhteyttä yksityisviestillä.

-Johannes
1x Phyrexian Revoker
3x Leonin Arbiter
4x Noble Hierarch
4x True-Name Nemesis
2x Vendilion Clique
2x Lotus Cobra
2x Goblin Lackey
4x Nimble Obstructionist
2x Merfolk Branchwalker
2x Knight of Autumn
1x Trostani Discordant

2x Search for Azcanta
1x Bitterblossom

3x Kolaghan's Command
2x Preordain
1x Chain Lightning

1x Vraska, Relic Seeker

2x Overgrown Tomb
2x Woodland Cemetery]
1x Temple Garden
4x Wasteland
4x Rishadan Port
2x Seachrome Coast
3x Horizon Canopy
Foil
1x Vizier of Remedies
1x Rogue Refiner
1x Dragonskull Summit (Ixalan)
1x Bishop of Rebirth
1x Bloodhall Priest
1x Reverse Engineer
1x Paladin of Atonement
1x Jori En, Ruin Diver
1x Patient Rebuilding
1x Quasiduplicate

Colorless
1x Relic of Progenitus (soa)
1x Expedition Map
1x Captain's Hook
4x Elder Deep-Fiend
2x Endbringer
2x Hope of Ghirapur
2x Electrostatic Pummeler
1x Dynavolt Tower
4x Scrapheap Scrounger
2x Ghostfire Blade
4x Aetherworks Marvel
3x Scrap Trawler
3x Hangarback Walker
1x Oathkeeper, Takeno's Daisho
3x Heart of Kiran
1x Aethersphere Harvester
1x Magistrate's Scepter
1x Chamber Sentry

Green
1x Scapeshift (M19)
1x Utopia Sprawl (japani)
3x Traverse the Ulvenwald
2x Managorger Hydra
1x Creeping Corrosion
1x Mayor of Avabruck (Venäjänkielinen)
1x Hooded Hydra
4x Longtusk Cub
2x Ishkanah, Grafwidow
1x Deathcap Cultivator
1x Dwynen, Gilt-Leaf Daen
1x Overwhelming Stampede
1x Nylea, God of the Hunt
1x Gaea's Revenge
1x Bow of Nylea (ranskankielinen)
1x Leyline of Vitality
1x Honored Hydra
1x Oviya Pashiri, Sage Lifecrafter
2x Become Immense
1x Wirewood Symbiote
3x Duskwatch Recruiter
4x Bramblewood Paragon
1x Prodigious Growth
1x Natural Order
1x Elvish Piper
1x Pelakka Wurm


White
4x Paladin of Atonement
2x Brimaz, King of Oreskos
1x Suppression Field
3x Mavren Fein, Dusk Apostle
2x Bygone Bishop
1x Spear of Heliod
1x Hanweir Militia Captain
1x Return to the Ranks
1x Ojutai Exemplars
1x Return to the Ranks
1x Master Trinketeer
1x Sram's Expertise
2x Tocatli Honor Guard
1x Archangel of Tithes
1x Anafenza, Kin-Tree Spirit
1x Drogskol Cavalry
2x Hallowed Moonlight
1x Spectral Procession
1x Blessed Alliance
3x Bishop of Binding
2x Adanto Vanguard

Black
2x Extirpate
1x Hero's Downfall
1x Battle at the Bridge
1x Yawgmoth's Vile Offering
2x Torgaar, Famine Incarnate
2x Dread Shade
1x Cabal Therapy
2x Hymn to Tourach
3x Sanctum Seeker
1x Gonti, Lord of Luxury
1x Tetzimoc, Primal Death
1x Infernal Reckoning
4x Champion of Dusk
2x Vona's Hunger
1x Boneyard Parley
1x Drana, Liberator of Malakir
1x Grim Haruspex
1x Whip of Erebos
1x Oath of Liliana
1x To the Slaughter (italiankielinen)
1x From Under the Floorboards
2x Asylum Visitor
2x Ruinous Path
4x Mindwrack Demon
2x Distended Mindbender
4x Grasp of Darkness
3x Bone Picker
2x Blood Operative
1x Gruesome Menagerie
2x Midnight Reaper
1x Open the Graves

Red
1x Eidolon of the Great Revel
1x Dire Fleet Daredevil
2x Thunderbreak Regent
1x Lava Spike
1x Goblin Chainwhirler
1x Stormbreath Dragon
2x Goblin Rabblemaster
1x Goblin Matron (Urza's Saga)
1x Ashcloud Phoenix
4x Zada, Hedron Grinder
1x Hanweir Garrison
1x Radiant Flames
2x Akoum Firebird
1x Collective Defiance
1x Dragon Whisperer
1x Nahiri's Wrath
2x Kozilek's Return
3x Lathnu Hellion
1x Oath of Chandra
1x Impetuous Devils (prellu foili)
4x Thopter Engineer
1x Pia Nalaar
4x Goblin Ringleader
1x Siege-Gang Commander (M10)
2x Avacyn's Judgement
1x Lava Coil

Blue
2x Windreader Sphinx
2x Seafloor Oracle
2x Tempest Djinn
1x Precognition Field
2x Telling Time
3x Snap
2x Peek
2x Serum Visions
1x Seafloor Oracle
5x Opt
2x Silvergill Adept
1x Daring Saboteur
1x Summary Dismissal
2x Confiscation Coup
2x River Sneak
2x Portent
4x Chart a Course
1x Disciple of the Ring
1x Willbreaker
1x Sphinx of the Final Word
1x Padeem, Consul of Innovation
1x Niblis of Frost
1x Ugin's Insight
1x Docent of Perfection
2x Imprisoned in the Moon
1x Oath of Jace
3x Mana Leak
3x Twisted Image
4x Ensoul Artifact
4x Psionic Blast
1x Indused Amnesia
1x Omnispell Adept
1x Drowned Secrets

Multicolored
1x Spell Queller
1x Underrealm Lich
1x Elenda, the Dusk Rose
1x Adeliz, the Cinder Wind
2x Esper Charm
2x Profane Procession
1x Lightning Helix
2x Prepare // Fight
1x Supreme Verdict
1x Deathpact Angel
1x Firemane Avenger
1x Siege Rhino
1x Shardless Agent
1x Ojutai's Command (ranskankielinen)
2x Dromoka's Command (2x ranskankielinen)
1x Deflecting Palm
1x Oath of Ajani
1x Heron's Grace Champion
1x Savage Knuckleblade
1x Mina and Denn, Wildborn
1x Hapatra, Vizier of Poisons
1x Alesha, Who Smiles at Death
2x Gisa and Geralf
1x Ayli, Eternal Pilgrim
1x Narset, Enlightened Master
2x Olivia, Mobilized for War
1x Wort, the Raidmother
1x Neheb, the Worthy
4x Judge's Familiar
2x Start // Finish
2x Azorius Charm
1x Diregraf Captain
1x Terminate
1x Jeskai Charm
3x Bloodhall Priest
1x Dimir Spybug
1x Swiftblade Vindicator
1x Connive // Concoct

Land
2x Fetid Pools
1x Breeding Pool (venäjä)
1x Gemstone Caverns
1x Stirring Wildwood
1x Temple of Deceit
1x Hissing Quagmire (saksankielinen)
2x Lumbering Falls
3x Port Town
3x Smoldering Marsh (3x italiankielinen)
1x Canopy Vista
3x Hanweir Battlements
2x Sunken Hollow
2x Wandering Fumarole
1x Hanweir Battlements
1x Ghost Quarter
3x Tree of Tales
1x Shefet Dunes
1x Detection Tower

Planeswalker
1x Sarkhan Unbroken
1x Sarkhan, the Dragonspeaker
1x Jace, Unraveler of Secrets
1x Kiora, Master of the Depths
1x Garruk Wildspeaker
1x Sorin, Grim Nemesis
1x Nissa, Steward of Elements" href="http://gatherer.wizards.com/Pages/Card/Details.aspx?name=Goblin Banneret
2x Lava Coil

Blue
2x Windreader Sphinx
2x Seafloor Oracle
2x Tempest Djinn
1x Precognition Field
2x Telling Time
3x Snap
2x Peek
2x Serum Visions
1x Seafloor Oracle
5x Opt
2x Silvergill Adept
1x Daring Saboteur
1x Summary Dismissal
2x Confiscation Coup
2x River Sneak
2x Portent
4x Chart a Course
1x Disciple of the Ring
1x Willbreaker
1x Sphinx of the Final Word
1x Padeem, Consul of Innovation
1x Niblis of Frost
1x Ugin's Insight
1x Docent of Perfection
2x Imprisoned in the Moon
1x Oath of Jace
3x Mana Leak
3x Twisted Image
4x Ensoul Artifact
4x Psionic Blast
1x Indused Amnesia
1x Omnispell Adept
1x Drowned Secrets

Multicolored
1x Spell Queller
1x Underrealm Lich
1x Elenda, the Dusk Rose
1x Adeliz, the Cinder Wind
2x Esper Charm
2x Profane Procession
1x Lightning Helix
2x Prepare // Fight
1x Supreme Verdict
1x Deathpact Angel
1x Firemane Avenger
1x Siege Rhino
1x Shardless Agent
1x Ojutai's Command (ranskankielinen)
2x Dromoka's Command (2x ranskankielinen)
1x Deflecting Palm
1x Oath of Ajani
1x Heron's Grace Champion
1x Savage Knuckleblade
1x Mina and Denn, Wildborn
1x Hapatra, Vizier of Poisons
1x Alesha, Who Smiles at Death
2x Gisa and Geralf
1x Ayli, Eternal Pilgrim
1x Narset, Enlightened Master
2x Olivia, Mobilized for War
1x Wort, the Raidmother
1x Neheb, the Worthy
4x Judge's Familiar
2x Start // Finish
2x Azorius Charm
1x Diregraf Captain
1x Terminate
1x Jeskai Charm
3x Bloodhall Priest
1x Dimir Spybug
1x Swiftblade Vindicator
1x Connive // Concoct

Land
2x Fetid Pools
1x Breeding Pool (venäjä)
1x Gemstone Caverns
1x Stirring Wildwood
1x Temple of Deceit
1x Hissing Quagmire (saksankielinen)
2x Lumbering Falls
3x Port Town
3x Smoldering Marsh (3x italiankielinen)
1x Canopy Vista
3x Hanweir Battlements
2x Sunken Hollow
2x Wandering Fumarole
1x Hanweir Battlements
1x Ghost Quarter
3x Tree of Tales
1x Shefet Dunes
1x Detection Tower

Planeswalker
1x Sarkhan Unbroken
1x Sarkhan, the Dragonspeaker
1x Jace, Unraveler of Secrets
1x Kiora, Master of the Depths
1x Garruk Wildspeaker
1x Sorin, Grim Nemesis
1x Nissa, Steward of Elements" target="_blank">Goblin Banneret
2x Lava Coil

Blue
2x Windreader Sphinx
2x Seafloor Oracle
2x Tempest Djinn
1x Precognition Field
2x Telling Time
3x Snap
2x Peek
2x Serum Visions
1x Seafloor Oracle
5x Opt
2x Silvergill Adept
1x Daring Saboteur
1x Summary Dismissal
2x Confiscation Coup
2x River Sneak
2x Portent
4x Chart a Course
1x Disciple of the Ring
1x Willbreaker
1x Sphinx of the Final Word
1x Padeem, Consul of Innovation
1x Niblis of Frost
1x Ugin's Insight
1x Docent of Perfection
2x Imprisoned in the Moon
1x Oath of Jace
3x Mana Leak
3x Twisted Image
4x Ensoul Artifact
4x Psionic Blast
1x Indused Amnesia
1x Omnispell Adept
1x Drowned Secrets

Multicolored
1x Spell Queller
1x Underrealm Lich
1x Elenda, the Dusk Rose
1x Adeliz, the Cinder Wind
2x Esper Charm
2x Profane Procession
1x Lightning Helix
2x Prepare // Fight
1x Supreme Verdict
1x Deathpact Angel
1x Firemane Avenger
1x Siege Rhino
1x Shardless Agent
1x Ojutai's Command (ranskankielinen)
2x Dromoka's Command (2x ranskankielinen)
1x Deflecting Palm
1x Oath of Ajani
1x Heron's Grace Champion
1x Savage Knuckleblade
1x Mina and Denn, Wildborn
1x Hapatra, Vizier of Poisons
1x Alesha, Who Smiles at Death
2x Gisa and Geralf
1x Ayli, Eternal Pilgrim
1x Narset, Enlightened Master
2x Olivia, Mobilized for War
1x Wort, the Raidmother
1x Neheb, the Worthy
4x Judge's Familiar
2x Start // Finish
2x Azorius Charm
1x Diregraf Captain
1x Terminate
1x Jeskai Charm
3x Bloodhall Priest
1x Dimir Spybug
1x Swiftblade Vindicator
1x Connive // Concoct

Land
2x Fetid Pools
1x Breeding Pool (venäjä)
1x Gemstone Caverns
1x Stirring Wildwood
1x Temple of Deceit
1x Hissing Quagmire (saksankielinen)
2x Lumbering Falls
3x Port Town
3x Smoldering Marsh (3x italiankielinen)
1x Canopy Vista
3x Hanweir Battlements
2x Sunken Hollow
2x Wandering Fumarole
1x Hanweir Battlements
1x Ghost Quarter
3x Tree of Tales
1x Shefet Dunes
1x Detection Tower

Planeswalker
1x Sarkhan Unbroken
1x Sarkhan, the Dragonspeaker
1x Jace, Unraveler of Secrets
1x Kiora, Master of the Depths
1x Garruk Wildspeaker
1x Sorin, Grim Nemesis
1x Nissa, Steward of Elements

Poissa Vongsakorn

kiinnostas vaihtaa Traverse the Ulvenwald