Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: H: bulkkia.. W: EDH (Luettu 1701 kertaa)

Poissa K4ng4r00

Hei

- Yhteydenotto yksityisviestillä.

- Face-to-face vaihto/myynti/osto onnistuu Turussa.
- Uudemmat kortit pääosin nm/m kunnossa, tarkistellaan kortit ja ilmoitellaan poikkeukset ennen vaihdon lukkoon lyömistä.
- Seurailen MCM price trendiä sivusilmällä, mutta hinnat kuitenkin korttikohtaisesti.
- Lista pääosin ajantasalla, ilmoitan kyllä jos joku listalla oleva kortti ei kokoelmasta löydy.
Katselen mielelläni listoja! Jos löydät haveltani jotain mielenkiintoista, ilmoittele!


Land:
City of Brass

Blue:

Green:
Crop Rotation
Exploration
Nature's Lore

White:

Black:

Red:

Colorless:

Multicolor:

Token:
Planeswalkers:

Ral, Izzet Viceroy
Jaya Ballard
Nissa, Voice of Zendikar
Kiora, Master of the Depths
Domri Rade

Land:

Mosswort Bridge
Treva's Ruins
Dromar's Cavern
2x Guildmages' Forum
Grim Backwoods
Vitu-Ghazi, the City-Tree
Gavony Township
Oran-Rief, the Vastwood
Vault of the Archangel
Slayers' Stronghold
Ancient Ziggurat
2x Desolate Lighthouse
Soldevi Excavations
Dakmor Salvage
Corrupted Crossroads

Blue:

Dig Through Time

Gravitational Shift
Glen Elendra Archmage
Stifle
2x Inexorable Tide
Mist-Syndicate Naga
Bazaar Trademage
Induced Amnesia
Fact of Fiction
Induced Amnesia
Kederekt Leviathan
Rising Waters
Trade Secrets
Mind Spring
Draining Whelk
Deep-Sea Kraken
Quicksilver Dragon
Dulcet Sirens
Trickbind
Metallurgic Summonings
Weaver of Lies
Jace's Sanctum
Savor the Moment
Sage of Hours
Recurring Insight
Aeon Chronicler
Mind's Desire
Thought Reflection
Admiral's Order
Karn's Temporal Sundering
2x The Mirari Conjecture
Djinn of Wishes
Naban, Dean of Iteration
Rimefeather Owl
Glyph Keeper (foil)
2x Icy Blast (1x foil)
Daring Saboteur
2x Giant Oyster
Merfolk Assassin
Merfolk Sovereign
Maelstrom Djinn
Mystic Archeaeologist
Patient Rebuilding
Release to the Wind
2x Fleet Swallower
Memory Erosion
Covenant of Minds
Glamerdye
2x Day of the Dragons
Mesmeric Trance
Baral's Expertise
2x Herald of Secret Streams
Drowned Secrets
Warkite Marauder
4x Zahid, Djinn of the Lamp (1x foil)
Shorecrasher Elemental
Dermoplasm
Riptide Entrancer
Spelltwine
Quasiduplicate
Denying Wind

Green:

Nature's Will
Prowling Serpopard
Pir's Whim
Heroic Intervention
Beast Whisperer
Shapers' Sanctuary
Seedborn Muse (9ED)
Genesis
2x Crashing Footfalls
Champion of Lambholt
Woodfal Primus
Forgotten Ancient
Bloodspore Tharinax
Kalonian Hydra
2x Mycoloth
Gladehart Cavalry
Noose Constrictor
Kamahl's Druidic Vow
Fungal Behemoth
Sandsteppe Mastodon (prerelease foil)
Steel Leaf Champion
Hatchery Spider
2x Thicket Elemental
Bounty of Might
Spearbreaker Behemoth
Jolrael, Empress of Beasts
4x Penumbra Wurm
Tendershoot Dryad
3x Strangleroot Geist
2x Deeproot Champion
2x Vivid Revival
Temur War Shaman
Root Elemental
Hystrodon
Pelt Collector
Emperor's Vanguard
Old-Growth Dryads
Cultivator of Blades
Anthousa, Setessan Hero (prerelease foil)
3x Ooze Garden
3x Manaplasm
2x Feral Hydra
Skullmulcher
Sacellum Godspeaker
Upwelling
Wyluli Wolf
Primal Whisperer
Wildest Dreams
Gatebreaker Ram
2x Wild Nacatl
2x Gift of Paradise
Thelonite Hermit

White:

Teferi's Care
Slaughter the Strong
Austere Command
Umbra Mystic
Mentor of the Meek
Shalai' Voice of Plenty
Angelic Destiny
Eidolon of Countless Battles
2x Open the Vaults
Eidolon of Rhetoric
Aegis of the Gods
Ajani's Chosen
Sacred Mesa
Ravnica at War
Prison Realm
Delaying Shield
Lumbering Battlements
Alabaster Leech
Battlegrace Angel (foil)
Gift of Immortality
Loxodon Gatekeeper
Lena, Selfless Champion
Zetalpa, Primal Dawn
Spirit of the Hearth
Mass Calcify
Invincible Hymn
3x Paladin of Atonement
Archon of Justice
Sigil of the Empty Throne
2x Nomad Mythmaker
Evra, Halcyon Witness
Sphinx's Decree
Temple Altisaur
2x Wakening Sun's Avatar
Path of Bravery
Purity
Bishop of Rebirth
2x Radiant Destiny
Light of the Legion
Sigil of the Empty Throne

Black:

Yawgmoth's Vile Offering
Arguel's Blood Fast // Temple of Aclazotz
Underworld Connections
2x Carrion Feeder
2x Vraska's Contempt
2x Fatal Push
Nether Spirit
Liliana's Triumph
Smothering Abomination
Deliver Unto Evil
Puppeteer Clique
The Elderspell
Font of Agonies
Torgaar, Famine Incarnate
Pestilent Spirit
Ritual of Soot
Cabal Therapy
Stunning Reversal
3x Tomb Robber
Deadeye Tracker
Yahenni's Expertise
Boneyard Parley
Dire Fleet Poisoner
2x Fathom Fleet Captain
2x Ruin Raider
Knucklebone Witch
Plague of Vermin
4x Head Games
Mindblade Render
Eliminate the Competition
Cunning Lethemancer
4x Glint-Sleeve Siphoner
Hollowborn Barghest
2x Sanctum Seeker
Graveyard Marshal
Sword-Point Diplomacy
Dispossess
Battle at the Bridge (foil)
Vein Drinker
Colfenor's Plans
Mortal Combat
4x Shimian Specter
2x Lost Legacy
Blood Operative

Red:

Mizzix's Mastery
Howl of the Horde
Planebound Accomplice
Shrieking Mogg
Pashalik Mons
Mizzium Tank
Krenko, Tin Street Kingpin
Electrodominance (foil)
Amplifire
Charmbreaker Devils
Khorvath's Fury
Goblin Razerunners
Haphazard Bombardment (prerelease foil)
Goblin King
Erratic Cyclops
Where Ancients Tread
2x Magus of the Arena
2x Tilonalli's Skinshifter
2x Angrath's Marauders
Lathliss, Dragon Queen
Magmatic Force
Release the Gremlins
Dragon Whelp
Form of the Dragon
Hostility
2x Capricious Efreet (1x German)
Bloodhall Ooze
3x Caldera Hellion (1x foil)
2x Predator Dragon
Crucible of Fire
Dragon Roost
2x Flowstone Slide
Goblin Lore
Galvanoth


Artifact/Colorless:

Mirror of the Forebears
Victory Chimes
Ulamog's Crusher
Urza's Filter
Sentinel Tower
Endbringer
Time Sieve
Dolmen Gate
Bow of Nylea
Master Transmuter
Traxos, Scourge of Kroog (prerelease foil)
3x Chamber Sentry
Silent Gravestone
Golden Guardian // Gold-Forge Garrison
2x Aethersphere Harvester
Sharuum the Hegemon
3x Sphinx Summoner
3x Master of Etherium (2x foil)
Quietus Spike
2x Minion Reflector
3x Sharding Sphinx
3x Scourglass
3x Time Sieve
2x Sphinx Sovereign
Ethersworn Adjudicator
Horn of Deafening
Disrupting Scepter
Mishra's Self-Replicator
4x Captain's Hook (1x foil)
Fell Flagship
Shadowed Caravel
Immortal Coil
Chimeric Staff
Darksteel Garrison
Whetwheel
2x Thopter Foundry
Platinum Angel
Conduit of Ruin
Tome of the Guildpact
2x Gate Colossus
Akroan Horse
Moss Diamond
Lich's Mirror
Artisan of Kozilek
Bane of Bala Ged
Myr Battlesphere

Multicolor:

Nicol Bolas (DRB, foil)
2x Urban Evolution
Firemind's Foresight
Mizzix of the Izmagnus
Epic Experiment
Merieke Ri Berit
Ghave, Guru of Spores
Mazirek, Kraul Death Priest
Altered Ego
Reap the Past
Merciless Eviction
Glare of Subdual
Angrath's Rampage
Ethereal Absolution
Zegana, Utopia Speaker
Sagu Mauler
Ezuri, Claw of Progress
Stoic Angel
Tymaret, the Murder King
Zedruu the Greathearted
Medomai the Ageless
Call the Skybreaker
2x Theater of Horrors
2x Revival // Revenge
Jori En, Ruin Diver
Steam Augury
Knight of New Alara
Giltspire Avenger
Siegehorn Ceratops
Glory of Warfare
Kresh the Bloodbraided
2x Sedris, the Traitor King
2x Sovereigns of Lost Alara
Mayael's Aria
Malfegor
Lich Lord of Unx
3x Gwafa Hazid, Profiteer
4x Thistledown Liege
2x Doomgape
2x Crackleburr (1x foil)
2x Firemind's Research (1x Prerelease foil, 1x Draft wknd foil)
Vorosh, the Hunter
Tolsimir Wolfblood
2x Dragon Broodmother (prerelease foil)
Daxos of Meletis
Solar Blaze
2x Dauntless Escort
Grind // Dust
Nath of the Gilt-Leaf
Hypersonic Dragon
Prepare // Fight
Assure // Assemble
Hapatra, Vizier of Poisons
Emmara, Soul of the Accord
Find // Finality
3x Bloodbraid Elf
Knotvine Paladin
Deafening Clarion
2x Cloven Casting
2x Thought Hemorrhage
3x Mycoid Shepherd
2x Lavalanche
Deathbringer Thoctar
Predatory Advantage
Nemesis of Reason
Apocalypse Hydra
3x Clarion Ultimatum
3x Titanic Ultimatum
Violent Ultimatum
2x Broodmate Dragon
Sedraxis Specter
Prince of Thralls
4x Rosheen Meanderer
2x Oracle of Nectars
Valleymaker
Atogatog