Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: H: EDH-kamaa yms. (Luettu 1988 kertaa)

Poissa K4ng4r00

Hei

- Yhteydenotto yksityisviestillä.

- Face-to-face vaihto/myynti/osto onnistuu Helsingissä.
- Uudemmat kortit pääosin nm/m kunnossa, tarkistellaan kortit ja ilmoitellaan poikkeukset ennen vaihdon lukkoon lyömistä.
- Seurailen MCM price trendiä sivusilmällä, mutta hinnat kuitenkin korttikohtaisesti.
- Lista pääosin ajantasalla, ilmoitan kyllä jos joku listalla oleva kortti ei kokoelmasta löydy.
Katselen mielelläni listoja! Jos löydät haveltani jotain mielenkiintoista, ilmoittele!

Yliviivatuista korteista keskustelut käynnissä.

Land:

Blue:
Thryx, the Sudden Storm

Green:
Magus of the Candelabra
Nyxbloom Ancient
Sylvan Safekeeper

White:

Black:

Red:
Daretti, Scrap Savant

Colorless:
Alhammarret's Archive


Multicolor:
Planeswalkers:

Domri Rade
Kiora, Master of the Depths
Nissa, Voice of Zendikar
Ral, Izzet Viceroy
Sarkhan Vol
Tamiyo, Field Researcher
Vraska the Unseen
Will Kenrith
Elspeth, Knight-Errant

Land:

Wooded Bastion
2x Sunken Hollow
Homeward Path
Ancient Ziggurat
Arch of Orazca
Blast Zone
Cathedral of War
Corrupted Crossroads
Dakmor Salvage
Darkwater Catacombs
2x Desolate Lighthouse
Gavony Township
Ghost Quarter
Grim Backwoods
2x Guildmages' Forum
Karplusan Forest
Mosswort Bridge
Oran-Rief, the Vastwood
Shrine of the Forsaken Gods
Soldevi Excavations
Vitu-Ghazi, the City-Tree
Zhalfirin Void (league promo foil)

Blue:

Kira, Great Glass-Spinner
Chasm Skulker
Admiral's Order
Aeon Chronicler
Aetherspouts
Aminatou's Augury
Arcane Laboratory
Arcanis the Omnipotent
Archaeomancer
Baral's Expertise
Bazaar Trademage
Beacon of Tomorrows
Blue Sun's Zenith
Coastal Breach
3x Counterspell
Covenant of Minds
Daring Saboteur
2x Day of the Dragons
Deadeye Navigator
Deep-Sea Kraken
Denying Wind
Dermoplasm
Djinn of Wishes
Draining Whelk
Drake Haven
Drowned Secrets
Dulcet Sirens
Evacuation
Fatespinner
2x Fleet Swallower
2x Giant Oyster
Glamerdye
Glyph Keeper (foil)
Guile
Hatching Plans
2x Herald of Secret Streams
2x Icy Blast (1x foil)
Induced Amnesia
Inexorable Tide
Ixidor, Reality Sculptor
Jace's Sanctum
Jalira, Master Polymorphist
Jin-Gitaxias, Core Augur
Karn's Temporal Sundering
Kederekt Leviathan
Kheru Spellsnatcher
3x Last Word
Leadership Vacuum
Lullmage Mentor
Maelstrom Djinn
Memory Erosion
Merfolk Assassin
Merfolk Sovereign
Mesmeric Trance
Mesmerizing Benthid
Metallurgic Summonings
Mind Spring
Mind's Desire
Mist-Syndicate Naga
Monastery Siege
Mulldrifter
Mystic Archaeologist
Overflowing Insight
2x Overwhelming Denial
Paradox Haze
Patient Rebuilding
Peregrine Drake
2x Power Sink
Profaner of the Dead
Quasiduplicate
Quicksilver Dragon
Read the Runes
Recurring Insight
Reins of Power
Release to the Wind
Rimefeather Owl
Riptide Entrancer
Rising Waters
Sage of Hours
Savor the Moment
Spelltwine
Spellweaver Volute
Sphinx of Uthuun
Stratus Dancer
Stroke of Genius
Teferi, Mage of Zhalfir (IMA, foil)
Thada Adel, Acquisitor
2x The Mirari Conjecture
Thought Reflection
Thought Sponge
2x Thousand Winds
Trade Secrets
Uyo, Silent Prophet
Vesuvan Shapeshifter
Warkite Marauder
Weaver of Lies
Whelming Wave
Whispers of the Muse
Willbreaker
Wonder
4x Zahid, Djinn of the Lamp (1x prerelease foil)

Green:

Beastmaster Ascension
Bear Umbra
Argothian Enchantress
Abundance
Ainok Survivalist
Anthousa, Setessan Hero (prerelease foil)
Apex Altisaur
Asceticism
Bloodspore Thrinax
Bounty of Might
Champion of Lambholt
Cultivate
Cultivator of Blades
Deathmist Raptor
Deeproot Champion
Den Protector
Emperor's Vanguard
2x Evolutionary Leap
Far Wanderings
Feral Hydra
Forgotten Ancient
Fungal Behemoth
Genesis
Gilded Goose
Gladehart Cavalry
Harmonize
Hatchery Spider
Heroic Intervention
Hooded Hydra
Hystrodon
Joiner Adept
Jolrael, Empress of Beasts
Kalonian Hydra
Kamahl's Druidic Vow
Krosan Cloudscraper
2x Krosan Grip
3x Manaplasm
2x Mycoloth
Nantuko Vigilante
Nature's Will
Obscuring Aether
2x Old-Growth Dryads
4x Ooze Garden
Overwhelming Stampede
4x Penumbra Wurm
Pir's Whim
Primal Whisperer
Prowling Serpopard
Rancor
Rattleclaw Mystic
Root Elemental
Sacellum Godspeaker
Sandsteppe Mastodon (prerelease foil)
Seedborn Muse
Skullmulcher
Skyshroud Claim (BB foil)
Spearbreaker Behemoth
2x Tempt with Discovery
Temur War Shaman
Thelonite Hermit
2x Thicket Elemental
Trail of Mystery
Upwelling
Vigor
2x Vivid Revival
Wildest Dreams
Wood Elves
Wyluli Wolf
Yasova Dragonclaw

White:

Karmic Justice
Aegis of the Gods
Ajani's Chosen
Alabaster Leech
Archon of Justice
Astral Drift
Bastion Protector
Battlegrace Angel (foil)
2x Charming Prince (1x alt-art)
Daybreak Coronet
Delaying Shield
Divine Visitation
Drogskol Cavalry
Eidolon of Countless Battles
Evra, Halcyon Witness
Faith's Reward
Force of Virtue
Gift of Immortality
Invincible Hymn
Lapse of Certainty
Lena, Selfless Champion
Light of the Legion
Lumbering Battlement
Mass Calcify
3x Nomad Mythmaker
Open the Armory
Open the Vaults
2x Paladin of Atonement
Path of Bravery
2x Radiant Destiny
Ravnica at War
Return to Dust
Sacred Mesa
Shalai, Voice of Plenty
Sigil of the Empty Throne
Soltari Champion
Sphinx's Decree
Spirit of the Hearth
Teferi's Care
Temple Altisaur
Twilight Drover
Umbra Mystic
2x Wakening Sun's Avatar
Zetalpa, Primal Dawn

Black:

Phyrexian Arena
Arguel's Blood Fast // Temple of Aclazotz
Battle at the Bridge (foil)
Blood Artist
Blood Operative
Boneyard Parley
Cabal Therapy
2x Carrion Feeder
Clackbridge Troll
Colfenor's Plans
2x Deadeye Tracker
Deliver Unto Evil
Dire Fleet Poisoner
Dispossess
Eliminate the Competition
Endling
Fatal Push
2x Fathom Fleet Captain
Font of Agonies
4x Glint-Sleeve Siphoner
Grave Titan
Grind // Dust
4x Head Games
Hex
Hollowborn Barghest
Kitesail Freebooter
Knucklebone Witch
Krav, the Unredeemed
Living Death
Lord of the Pit
2x Lost Legacy
Mindblade Render
Nether Spirit
Pestilent Spirit
Puppeteer Clique
Ravenous Trap
Retribution of the Ancients
Ritual of Soot
2x Ruin Raider
Sanctum Seeker
4x Shimian Specter
Smothering Abomination
Stunning Reversal
Sword-Point Diplomacy
The Elderspell
3x Tomb Robber
Torgaar, Famine Incarnate
2x Yahenni's Expertise
2x Yawgmoth's Vile Offering
2x Zulaport Cutthroat

Red:

Wheel of Fate
Smoke
Amplifire
2x Angrath's Marauders
Aria of Flame
Bloodhall Ooze
Bonecrusher Giant
Brand
3x Caldera Hellion (1x foil)
2x Capricious Efreet (1x German)
Captivating Crew
Charmbreaker Devils
Crucible of Fire
Dragon Roost
Dragon Whelp (From the Vault foil)
Electrodominance (foil)
Empty the Warrens
Erratic Cyclops
2x Flowstone Slide
Form of the Dragon (From the Vault foil)
Galvanoth
Goblin King
Goblin Lore
Goblin Razerunners
Haphazard Bombardment (prerelease foil)
Hostility
Howl of the Horde
Increasing Vengeance
3x Kari Zev's Expertise
Khorvath's Fury
Lathliss, Dragon Queen
Magmatic Force
Magus of the Arena
Mass Mutiny
Mizzium Tank
Mizzix's Mastery
3x Mob Rule
Pashalik Mons
Planebound Accomplice
Predator Dragon
Release the Gremlins
Shrieking Mogg
Starstorm
Sweltering Suns
Taurean Mauler
2x Tilonalli's Skinshifter
Where Ancients Tread
Wild Research
Zo-Zu the Punisher

Artifact/Colorless:

2x Shadowspear (1x foil)
All is Dust
Eldrazi Conscription
Crawlspace
Abandoned Sarcophagus (foil)
2x Aethersphere Harvester
Akroan Horse
Artisan of Kozilek
Bane of Bala Ged
Belbe's Portal
Blackblade Reforged
Bow of Nylea
Burnished Hart
4x Captain's Hook (1x foil)
3x Chamber Sentry
Chimeric Staff
Chromatic Lantern
Coat of Arms
Conduit of Ruin
Conjurer's Closet
Contagion Engine
Crystal Chimes
Darksteel Garrison
Desolation Twin
Disrupting Scepter
Dolmen Gate
Door of Destinies
Druidic Satchel
Eldrazi Monument
Endbringer
Enigma Sphinx
2x Ethersworn Adjudicator
Fell Flagship
Genesis Chamber
Golden Guardian // Gold-Forge Garrison
Helm of the Gods
Hex Parasite
Horn of Deafening
Immortal Coil
Inkwell Leviathan
It That Betrays
Jinxed Idol
Kyren Toy
3x Master of Etherium (1x foil)
Master Transmuter
2x Minion Reflector
Mirror of the Forebears
Mishra's Self-Replicator
Obelisk of Urd
Oblivion Stone
Pathrazer of Ulamog
Pithing Needle
4x Scourglass
Sentinel Tower
5x Shadowed Caravel
3x Sharding Sphinx
Silent Arbiter
Silent Gravestone
Skill Borrower
2x Solemn Simulacrum
3x Sorcerous Spyglass (1x foil)
3x Sphinx Sovereign
Sphinx Summoner
Thran Dynamo
Thran Temporal Gateway (prerelease foil)
2x Time Sieve
Tome of the Guildpact
Traxos, Scourge of Kroog (prerelease foil)
Ulamog's Crusher
Urza's Filter
Vanquisher's Banner
Victory Chimes
Whetwheel

Multicolor:


Kestia, the Cultivator
Tuvasa the Sunlit
Mirari's Wake
Aura Shards
Bruna, Light of Alabaster
Kaseto, Orochi Archmage
Sigarda, Host of Herons
Altered Ego
Apocalypse Hydra
Assure // Assemble
Atogatog
Biomass Mutation
3x Bloodbraid Elf
Bounty of the Luxa
Brago, King Eternal
Broodmate Dragon
Call the Skybreaker
Casualties of War
3x Clarion Ultimatum
Cloven Casting
Cold-Eyed Selkie
Connive // Concoct
2x Crackleburr (1x foil)
2x Dauntless Escort
2x Daxos of Meletis
Deafening Clarion
Deathbringer Thoctar
Decimate
Deflecting Palm
Djinn Illuminatus
Dominus of Fealty
2x Doomgape
Dragon Broodmother (prerelease foil)
Emmara, Soul of the Accord
Epic Experiment
Ertai, the Corrupted
Ezuri, Claw of Progress
Find // Finality
Firemind's Foresight
3x Firemind's Research ((2x draft weekend foil, 1x story spotlight foil)
Ghave, Guru of Spores
Giltspire Avenger
Glare of Subdual
Glory of Warfare
3x Gwafa Hazid, Profiteer
Hadana's Climb // Winged Temple of Orazca
Hapatra, Vizier of Poisons
Hypersonic Dragon
Ith, High Arcanist
Jodah, Archmage Eternal
Jori En, Ruin Diver
Knight of Autumn
Knight of New Alara
Knotvine Paladin
Kresh the Bloodbraided
2x Lavalanche
Lich Lord of Unx
Lochmere Serpent
Malfegor
Mayael's Aria
Mazirek, Kraul Death Priest
Medomai the Ageless
Melek, Izzet Paragon
Merciless Eviction
Merieke Ri Berit
Mycoid Shepherd
Mystic Snake
Nicol Bolas (From the Vault foil)
Niv-Mizzet, the Firemind
Oracle of Nectars
Prepare // Fight
Prince of Thralls
Punish Ignorance
Reap the Past
2x Revival // Revenge
Rienne, Angel of Rebirth (Buy-a-Box promo foil)
4x Rosheen Meanderer
2x Sagu Mauler
2x Secret Plans
Sedraxis Specter
Siegehorn Ceratops
Solar Blaze
Sovereigns of Lost Alara
Steam Augury
Stoic Angel
Temur Ascendancy
2x Theater of Horrors
4x Thistledown Liege
2x Thought Hemorrhage
3x Titanic Ultimatum
Tolsimir Wolfblood
Tymaret, the Murder King
Valleymaker
Violent Ultimatum
Volrath, the Shapestealer (foil)
Vorosh, the Hunter
Zedruu the Greathearted
Zegana, Utopian Speaker