Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: Orrawan H:Arclight phoenix, Vivien Reid, Resplendent angel. W:Teferi,, Ceansing Nova (Luettu 302 kertaa)

Poissa Orrawa

Kaikessa yksinkertasuudessaan korttien kunto M/NM ja kieliasu ENG ellei toisin mainita.
En lähtökohtaisesti myy kortteja mutta, vaihtoja voidaan tasailla euroilla suuntaan ja toiseen.
Selailen mielellään listoja jos löydät jotain.
Vaihdot onnistuu Tampereella ftf... muuten postin kautta.
High Want:
2x Cleansing Nova
3x Clifftop retreat
2x Teferi, Hero of Dominaria
1x Sinister Sabotage
1x Star of Extinction
Näitä voin myös osittain rahaan vaihtaa.

-------Modern----
1x Monastery Swiftspear
4x Stomping ground
4x Breeding pool
2x Surgical Extraction
4x Stubborn Denial
2x Thing in the ice
4x Sleight of hand
2x Gitaxian probe
2x Dead // Gone
4x Mishra's Bauble
3x Blood crypt


----Standard--------
2x Field of ruin
1x Arguel's blood fast
2x Angrath, the Flame-Chained
1x Ritual of Soot
3x Tocatli Honor Guard
2x Remorseful Cleric
2x Sentinel Totem
2x Silent Gravestone
1x Treasure map
3x Drowned secrets
1x Banefire
4x Cast Down
4x Fanatical Firebrand
3x Clifftop retreat
2x Search for Azcanta
4x Chart a course
2x Dive down
4x Fiery Cannonade
------Standard--------
GREEN
Rare.......
1x Runic Armasaur (Foil)
2x Kamahl's Druidic Vow
1x Marwyn, the Nurture
1x Verdant Force
1x Territorial Allosaurus
1x Vivien Reid
1x Goreclaw, Terror of Qal Sisma
3x Steel Leaf Champion
1x The Mending of Dominaria
1x Elvish Clancaller
1x Old-Growth Dryads

Uncommon......
1x Arboretum Elemental
3x Grunn, The lonely King
2x Elfhame Druid
2x Untamed Kavu
2x Gift of Paradise
4x Gaea's Blessing
5x Nature's Spiral
1x Crested Herdcaller
1x Sporecrown Thallid
2x Cherished Hatchling
3x Wild Onslaught
3x Thorn Elemental
4x Kumena's Speaker
1x Recollect
1x Swift Warden
1x Spore Swarm
1x Song of Freyalise
1x Ghirapur Guide
1x Ghastbark Twins
1x Dryad Greenseeker
1x Colossal Majesty
1x Verdant Rebirth
1x Blanchwood Armor
1x Slice in Twain
1x Vine Mare
_________________________________
WHITE
Rare...........
4x Temple Altisaur
1x Shalai, Voice of plenty
1x Mentor of the Meek
1x Benalish Marshal
2x Evra, Halcyon Witness
2x Radiant Destiny
3x Bishop of Binding
1x Axis of Mortality
1x Teshar, Ancestor's Apostle
2x Isolate
1x Valiant Knight
1x Paladin of Atonement
1x Daring Archaeologist
1x Mavren Fein, Dusk Apostle
1x Resplendent Angel

Uncommon.......
1x Crush Contraband
2x Make a Stand
3x Board the Weatherlight (1xFOIL)
3x Herald of Faith
3x Serra Angel
2x Kwende, Pride of Femeref (1xFOIL)
3x Novice Knight
2x Knight of Grace
4x Triumph of Gerrard
4x Dauntless Bodyguard
2x Danitah Capashen, Paragon
2x Skymarcher Aspirant
4x Adanto Vanguard
1x Knight Valor
3x Majestic Heliopterus
2x Duskborne Skymarcher
2x Inspiring Cleric
3x Aethershield Artificer
2x Pride of Conquerors
2x Imperial Aerosaur
1x Glorifier of Dusk
1x Shield Mare FOIL
1x Ajani's Welcome
1x Hieromancer's Cage
1x On Serra's Wings
1x Sanctum Spirit
1x Famished Paladin
1x Leonin Vanguard
1x Aegis of the Heavens
1x Forerunner of the Legion
----------------------------------------------------------------------------------
RED
Rare...................
1x Dismissive Pyromancer (FOIL)
1x Vance's Blasting Cannons
1x The First Eruption
2x Form of the Dinosaur (1xFOIL)
1x Tilonalli's Summoner
1x Captain Lannery Storm
1x Sunbird's Invocation
1x Haphazard Bombardment
1x Siege-Gang Commander
2x Jaya Ballard
1x Alpine moon
1x Legion Warboss
1x Squee, the immortal
1x Verix Bladewing
3x Banefire (1xFOIL)
4x Runaway Steam-Kin
3x Experimental Frenzy
1x Arclight Phoenix

Uncommon.........
2x Volley Veteran
2x Firefist Adept
2x Orcish Vandal
2x Tectonic Rift
2x Champion of the Flame
3x Valduk, Keeper of the Flame
1x The Flame of Keld
1x Doublecast
1x Inferno Hellion
1x Goblin Warchief
1x Goblin Barrage
2x Dragon Egg (1xFOIL)
2x Volcanic Dragon
4x Guttersnipe
1x Lightning-Rig Crew
1x Rigging Runner
1x Siegebreaker Giant
4x Charging Monstrosaur
1x Charging Tuskodon
1x Lightning Mare
3x Skizzik
4x Warcry Phoenix
2x Dinosaur Stampede
1x Forerunner of the Empire
1x Thud
______________________________________
BLUE
Rare................
4x Metamorphic Alteration
2x Mission Briefing
3x Sai, Master Thopterist
4x Naban, Dean of Iteration
2x The Mirari Conjecture (1xFOIL)
2x Mystic Archaeologist
1x Supreme Phantom (FOIL)
1x The Antiquities War
1x One with the Machines
1x Patient Rebuilding
2x Entrancing Melody
2x Dream Eater

Uncommon.......
2x Diligent Excavator
4x Favorable Winds
2x Curator's Ward
2x Switcheroo
3x Weight of Memory (1xFOIL)
4x Riversnake
1x Aether Tunnel
1x Time of Ice
1x Sleep
1x Sift
2x In Bola's Clutches
1x Tetsuko Umezawa, Fugitive
4x Storm Fleet Aerialist
2x Sage of Lat-Nam
4x Psychic Corrosion
3x Exclusion Mage
2x Wizard's Retort
2x Merfolk Trickster
1x Surge Mare
1x Bone to Ash
4x Riverwise Augur
3x Sentinel of the Pearl Trident
3x Slinn Voda, The Rising Deep
1x Curious Obsession
4x Tempest Caller
5x Chemister Insight
_______________________________________
BLACK
Rare................................
1x Ritual of Soot
1x Gruesome Menagerie
1x Dead Eye Tracker
1x Nightmare M14
1x Infernal Reckoning
1x Isareth the Awakener
1x Josu Vess, Lich Knight
1x Dread Shade
1x Lich's Mastery
1x Rite of Belzenlok
1x Yawgmoth's Vile Offering
1x Torgaar, Famine Incarnate
1x Liliana's Contract
1x Tetzimoc, Primal Death
1x Phylactery Lich
3x Kazarov, Sengir Pureblood
4x Vona's Hunger
1x Sanctum Seeker
1x Twilight Prophet
1x Champion of Dusk

Uncommon...............
1x Lotleth Giant
4x Vicious Conquistador
4x Ravenous Chupacabra
2x Chainer's Torment
2x Lingering Phantom
4x Arterial Flow
3x Riders' Wake
4x Golden Demise
2x Fell Specter
4x Bishop of the Bloodstained
1x Nightmare's Thirst
2x Thallid Soothsayer
2x Settle the Score
2x Heartless Pillage
3x Plague Mare
2x Blood Divination
1x Mausoleum Harpy
1x Reassembling Skeleton
2x Diregraf Ghoul
1x Final Parting
2x Murder
1x Plaguecrafter
1x The Eldest Reborn
1x Knight of Malice
1x Yargle, Glutton of Urborg
1x Vampire Sovereign
1x Urgoros, the Empty One
1x Whisper, Blood Liturgist
_________________________________________
ARTIFACT
Rare..............
1x Amulet of Safekeeping
3x Blackblade Reforged
2x Chaos wand
1x Desecrated Tomb
1x Gilded Lotus
1x Guardian Golem
3x Helm of the host
1x Mishra's Self-replicator
1x Silent Gravestone
1x The Immortal Sun
1x Thran Temporal Gateway
1x Transmogrifying Wand
1x Treasure map

Uncommon..................................
4x Amaranthine Wall
1x Arcane Encyclopedia
1x Damping Sphere
2x Diamond Mare
2x Fountain of Renewal
3x Howling Golem
1x Icy Manipulator
2x Jhoira's Familiar
2x Juggernaut
1x Millstone
1x Rampaging Monument
3x Rogue's Gloves
2x Shield of Realm
3x Sorcerer's Wand
3x Suspicious Bookcase
1x Urza's Tome
1x Wand of Vertebrae
____________________________________________________
MULTICOLOR
Rare.................................
1x Grand Warlord Radha
4x Ionize
3x Niv-Mizzet, Parun
1x Primevals' Glorious Rebirth
1x Profane Procession
2x Ral, Izzet Viceroy
2x Storm the Vault
1x Thief of Sanity
1x Thousand-Year Storm


Uncommon........................
4x Beacon Bolt
1x Disinformation Campaign
1x Conclave
1x Integrity // intervention
2x Brawl-Bash Ogre
2x Draconic Disciple
4x Enigma Drake
2x Garna, the Bloodflame
2x Heroic Reinforcements
1x Ledev Champion
1x Legion Guildmage
4x Legion Lieutenant
2x Poison-Tip Archer
2x Psychic Symbiont
2x Raff Capashen, Ship's Mage
1x Raging Swordtooth
2x Rona, Disciple or Gix
1x Satyr Enchanter
3x Shapers of Nature
1x Skyrider Patrol
1x Slimefoot, the Stowaway
2x Tatyova, Benthic Druid
2x Tiana, Ship's Caretaker
1x Tought Erasure (FOIL)
1x Wee Dragonauts


Tässäpä kaikki UNC Ja Rare stanu laput. Sit on läjäpäin Common osastoo jota en jaksa listailla tänne. Mutta vaihdon yhteydessä voipi vaik kysästä.

--------------------VANHEMMAT LAPUT------------------------
BLUE
Rare.........¨
1x Academy Elite
1x Aethertide Whale (Prellu Foil)
1x Artisan of Forms
1x Back to Basics
1x Diluvian Primordial
1x Glyph Keeper
1x Guardian of Tazeem
1x Hypnotic Siren
1x Insidious Will
1x Kheru Spellsnatcher
1x Meletis Charlatan
1x Mindreaver
1x Pact of negation (M25)
1x Prognostic Sphinx
1x Search the City
1x Sphinx of the Chimes
1x Sphinx of Uthuun

Uncommon......
1x Ceremonious Rejection
1x Chill of Foreboding
1x Compelling deterrence
1x Cryptic Serpent
1x Curse of Inertia
1x Deepchannel Mentor
1x Dissipate
2x Efficient Construction
1x Encase in Ice
1x Era of Innovation
1x Experimental Aviator
2x Illusionist's Stratagem
1x Jalira, Master Polymorphist
2x Lay Claim
1x Marchesa's Infiltrato
2x Open into Wonder
1x Opportunity
1x Phantom Warrior
1x Pore Over the Pages
2x Riddleform
1x Skaab Goliath
1x Thassa's Rebuff
2x Tower Geist
1x Wind-Kin Raiders
__________________________
BLACK
RARE............
1x Archfiend of Ifnir (FOIL)
2x Bloodline Keeper
1x Bontu's last Reckoning
1x Dark Prophecy
1x Dreamstealer
1x Fiend of the Shadows
1x Fate Unraveler
1x Foul Renewal
1x Glint-Sleeve Siphoner
1x Gonti, Lord of Luxury
1x Grypt Ghast
1x Guul Draz Overseer
1x Liliana's Mastery
4x Marionette Master
1x Markov Dreadknight
1x Midnight Entourage
1x Necropolis Fiend
1x Never // Return
1x Plague Belcher
1x Polluted Bonds
1x Retribution of the Ancients
1x Strongarm Tactics
4x Syndicate Trafficker
1x Torment of Hailfire
1x Undercity Plague
1x Underworld Connections
1x Yahenni, Undying Partisan
1x Yahenni's Expertise

UNCOMMON........................
1x Bile Blight
1x Bladewing's Thrall
2x Bloodbond Vampire
1x Brain Maggot
1x Call the Bloodline
1x Carrier Thrall
1x Consecrated by Blood
5x Despise
3x Diabolic Tutor
1x Doomfall
1x Dusk Feaster
1x Duskmantle Prowler
1x Dying Wish
1x Fatal Push
1x Fearsome Awakening
3x Gatekeeper of Malakir
1x Gnawing Zombie
4x Gonti's Machinations(1xFOIL)
4x Harsh Scrutiny
1x Keepsake Gorgon
1x Kheru Bloodsucker
1x Liliana's Indignation
2x Lord of Accursed
1x Make Obsolete
1x Malakir Soothsayer
2x Mogis's Marauder
3x Morbid Curiosity
1x Null Caller
1x Olivia's Bloodsworn
4x Ovalchase Daredevil
1x Sengir Vampire
4x Sly Requisitioner
1x Squelching Leeches (ESP)
2x Ultimate Price
1x Vampire Hexmage
4x Vampire Nighthawk
1x Vampire Warlord
1x Vampiric Rites
2x Vengeful Rebel
4x Weaponcraft Enthusiast
____________________
WHITE
RARE............

4x Aethergeode Miner
1x Ajani, Caller of the Pride
1x Approach of the Second Sun
4x Authority of the Consuls (3xCHINESE)
1x Blind Obedience
1x Crested Sunmare
1x Djeru, With Eyes Open (Prellu FOIL)
1x Dusk // Dawn
1x Exquisite Archangel
1x Fated Retribution
1x Gideon's Intervention
4x Glory-Bound Initiate
1x Leyline of the Meek
1x Master Trinketeer
1x Oketra the True
1x Storm Herd
4x Toolcraft Exemplar
1x Vryn Wingmare

Uncommon............
2x Aerial Modification
2x Aerial Responder
1x Aeronaut Admiral
4x Airdrop Aeronauts
2x Cast Out
4x Consulate Surveillance
4x Deadeye Harpooner
1x Deft Dismissal
4x Fairgrounds Warden
3x Faith's Fetters
1x Glimpse the Sun God
4x Immolating Glare
1x Intangible Virtue
1x Kongming, "Sleeping Dragon"
1x Mesa Enchantress
4x Nyx-Fleece Ram
4x Refurbish
1x Restoration Specialist
4x Servo Exhibition
1x Silverstrike
1x Skywhaler's Shot
4x Steward of Solidarity
1x Swords to Plowshares
1x Trueheart Duelist
1x Unquestioned Authority
4x Vizier of Deferment
__________________________________
GREEN
RARE..................

1x Aetherwind Basker
4x Bristling Hydra
1x Cultivator of Blades
1x Genesis-Hydra
4x Greenwheel Liberator
2x Heroic Intervention
2x Honored Hydra
1x Lotus Cobra
2x Mouth // Feed
1x Nissa, Voice of Zendikar
2x Oviya Pashiri, Sage Lifecrafter
1x Resilient Khenra

Uncommon..............
4x Armorcraft Judge
1x Creeping Mold (FOIL)
3x Crocodile of the Crossing
1x Defiant Greatmaw
4x Durable Handicraft
1x Harvester Troll
4x Hidden Herbalist
2x Jaddi Offshoot
1x Lifecrafter's Gift
4x Longtusk Cub
1x Ridgescale Tusker
2x Roar of the Wurm
4x Servant of the Conduit
4x Sixth Sense
________________________________
RED
RARE............

3x Freejam Regent
1x Grenzo's Rebuttal
2x Indomitable Creativity
1x Jeering Instigator
2x Kari Zev's Expertise
4x Lathnu Hellion
1x Lightning Runner
1x Molten Primordial
2x Pia Nalaar
4x Release the Gremlins

Uncommon.........
1x Ahn-Crop Crasher
1x Barbed Shocker
4x Bloodrage Brawler
1x Burning Vengeance
4x Burning-Fist Minotaur
4x By Force
1x Devour in Flames
1x Ember Hauler
4x Enraged Giant
1x Firefist Striker
1x Flame Jab
1x Flames of the Firebrand
1x Flamespeaker Adept
1x Furnace Whelp
1x Grab the Reins
1x Humble Defector
4x Incendiary Sabotage
4x Invigorated Rampage
1x Limits of Solidarity
2x Quicksmith Genius
1x Scourge Devil
4x Siege Modification
1x Skyraker Giant
4x Start your Engines
1x Stoneshock Giant
1x Zada, Hedron Grinder
________________________________
ARTIFACT
RARE............

1x Aetherflux Reservoir
1x Animation Module
3x Cataclysmic Gearhulk
1x Colossus of Akros
1x Cultivator's Caravan
1x Deadlock Trap
4x Distended Mindbender
1x Dynavolt Tower
2x Fleetwheel Cruiser
2x Gonti's Aether Heart
1x Heart of Kiran
3x Hope of Ghirapur
3x Inspiring Statuary
3x Key to the City
1x Lifecrafter's Bestiary
4x Lupine Prototype
1x Merchant's Dockhand
4x Metalwork Colossus
5x Peacewalker Colossus 1xFoil
4x Scrapheap Scrounger

Uncommon...........
4x Barricade Breaker
1x Bomat Bazaar Barge
1x Bontu's Monument
4x Clock of Omens
1x Cogwork Assembler
4x Consulate Dreadnought
1x Crook of Condemnation
1x Fabrication Module
3x Filigree Familiar
1x Fireshrieker
1x Genesis Chamber
1x Heart-Piercer Bow
1x Oketra's Monument
1x Ovalchase Dragster
4x Pacification Array
1x Pilgrim's Eye
1x Reito Lantern
______________________________
MULTICOLOR AND COLORLESS
RARE............

1x Blood Baron of Vizkopa
2x Bounty of the Luxa
1x Catch // Release
3x Depala, Pilot Exemplar (1xKorean)
1x Duskmantle Seer
1x Ertai, the Corrupted
2x Grind // Dust
1x Havoc Festival
1x Kambal, Consul of Allocation
1x Kheru Lich Lord
1x Melek, Izzet Paragon
1x Merieke Ri Berit
3x Neheb, the Worthy
1x New Prahv Guildmage
1x Notion Thief
2x Oath of Ajani
1x Render Silent
1x Treasury Thrull
1x Tymaret, the Murder King
1x Vraska the Unseen

Uncommon...........
2x Appeal // Authority
1x Ascended Lawmage
3x Aven Wind Guide (1xFOIL)
1x Blazing Hellhound
1x Blistercoil Weird
2x Catacomb Sifter
3x Cloudblazer
1x Coerced Confession
2x Decimator Beetle
1x Dinrova Horror
4x Drana's Emissary
4x Empyreal Voyager
1x Far // Away
2x Gerrard's Verdict
1x Herald of Kozilek
4x Honored Crop-Captain
1x Immobilizer Eldrazi
1x Merciless Javelineer
1x Mindmelter
1x Mortify
2xOnward // Victory
1x Pillory of the Sleepess
1x Putrefy
1x Reduce // Rubble
2x Renegade Wheelsmith
1x Resolute Survivors
1x Restoration Gearsmith
4x Rogue Refiner
1x Ruin in Their Wake
1x Spellheart Chimera
1x Spontaneous Combustion
1x Start // Finish
4x Tezzeret's Touch
1x Tidehollow Sculler
4x Unlicensed Disintegration
3x Veteran Motorist
4x Voltaic Brawler
1x Walker of the Wastes
1x Warped Physique
2x Wayward Servant
1x Weldfast Engineer

LANDIT

Woodland Cemetery
Phyrexian Tower
Ruins of Oran-Rief
Tomb of Urami
Pendelhaven