Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: Have: Listattu kaikki foilit, W: REV Duals (Luettu 1177 kertaa)

Poissa Trickymtg1

Kaikki listatut ovat foileja, pidempi rompelista jonkinsortin aakkosjärjestyksessä. Boldatut päälle kympin lätkiä.
Alussa vielä joitakin kalliimpia, nostettuna (löytyy myös listan seasta jos haluaa selata roinaa).
Landit on erikseen ennen pitkää listaa.

Löytyy myös muuta lätkää jos jotain tiettyä mielessä, ja mahd. mukaan. pätäkkää väliin.
Lisään jahka ehdin nonfoileja. Ne löytyvät listan jälkeen alimpana :)
Rev Dualeista, mitä kuluneempia sen parempi:

Taiga
Scrubland
Badlands
Tundra
Volcanic Island
Savannah
Kaikki listatut ovat foileja, pidempi rompelista jonkinsortin aakkosjärjestyksessä. Boldatut päälle kympin lätkiä.
Alussa vielä joitakin kalliimpia, nostettuna (löytyy myös listan seasta jos haluaa selata roinaa).
Landit on erikseen ennen pitkää listaa.

Grindstone (Kaladesh Inventions)
Painter's Servant (Kaladesh Inventions)
Consecrated Sphinx (Amonkhet Invocations)
Liliana the Last Hope (Guilds of Ravnica: Mythic Edition)

Lands:

Unsanctioned Basic Lands ( 1 x jokaista)
Plains (zendikar v2, john avon)
Plains (Arena league promos v4. , Cristopher Rush)
Island (Arena league promos v4, Anson Maddocks)
Island (x 4 , Full art v.7 BFZ , Vincent Price)
Mountain (x 4 , Full art v.7 BFZ, Adam Paquette)
Mountain (Zendikar full art, v.6 Veronique Meignard)
Sacred Foundry (Gatecrash)
Shatterskull Smashing // Shatterskull the Hammer pass (Z. rising)
Spikefield Cave // Spikefield Hazard (Z. rising)
Wooded Foothills (khans of tharkir)
Pendelhaven (FNM)
Seat of the Synod (Mirrodin)
Hissing Quagmire (Oath of the gw)
Tectonic Edge (FNM)
Dark Depths (From the vault: lore)


Rompetta:

Armageddon (Masters 25)
Arcbound Ravager (DCI promos)
Archangel Avacyn (From the vault: transform)
Akiri, Fearless Voyager (Zendikar rising)
Akiri, Line-Slinger (C16 & Etched foil)
Ancient Grudge (FNM x 2)
Batterskull (Grand Prix promo)
Boomerang (9th ed)
Berserk (From the vault: exiled)
Cazur, Ruthless Stalker (Commander ikoria)
Consecrated Sphinx (Amonkhet Invocations)
Counterspell (FNM)
Coiling Oracle (modern masters 17)
Containment Priest (M21 full art)
Crystalline Giant (Ikoria: Lair of behemoths)
Cranial Plating (Modern Masters)
Coat of Arms (Premium D. Slivers)
Cataclysm (From the Vault)
Chief of the Foundry (Magic Origins)
Delver of Secrets (Innistrad)
Duress (M10)
Duplicant (Commander's Arsenal)
Day of Judgment (PR)
Daretti, Scrap Savant (Commander Anthology ll)
Doom Foretold (Throne of Eldraine)
Deeproot Champion (ixalan:promos)
Eternal Witness (5th. Dawn, Signed by Nielsen)
Embercleave (Throne of Eldraine)
Emberwilde Captain (Commander Legends)
Ezuri, Renegade Leader (Duel decks)
Force Spike (FNM)
Favorable Winds (Conspiracy)
Fleetwheel Cruiser (Kaladesh)
Fact or Fiction (FNM & From the Vaults)
Figure of Destiny (Rel. promo)
Grindstone (Kaladesh Inventions)
Gadrak, the Crown-Scourge (M21)
Goblin Welder (Duel decks)
Gitaxian Probe (FNM, 2 x)
Guttersnipe (Return to Ravnica)
Grim Lavamancer (Premium Deck Fire & L.)
Hangarback Walker (Magic Origins)
Hero of Iroas (Ultimate Masters)
Illusory Angel (M15)
Jace Beleren (duel decks Jace v. Chandra)
Kiki-Jiki, Mirror Breaker (From the Vaults)
Lotus Cobra (Iconic Masters)
Liliana the Last Hope (Guilds of Ravnica: Mythic Edition)
Meren of Clan Nel Toth (Commander Anthology)
Memory Lapse (Judge Rewards)
Ornithopter (3x X:ed, 1 x 9th)
Primeval Titan (Grand Prix promo)
Phyrexian Metamorph (Rel promo)
Path to Exile (Gateway promos)
Painter's Servant (Kaladesh Inventions)
Pestermite (Modern Masters)
Pia Nalaar (Kaladesh: Promos)
Pillar of Flame (FnM)
Qasali Pridemage (FNM)
Reyav, Master Smith (Etched)
Relic Seeker (BaB)
Rancor (FR; M13)
Relic of Progenitus (FR ; Shards of Alara)
Ral, Storm Conduit (Secret lair drop series)
Serum Visions (FNM)
Scavenging Ooze (Duels of the pw promo)
Shrine of Burning Rage (GW promos)
Sylvan Caryatid (Theros)
Shadowspear (Theros: Beyond death)
Shardless Agent (Judge Rewards)
Sakura-Tribe Elder (JSS)
Springleaf Drum (Born of the Gods, x4)
Solem Simulacrum (M21 full art)
Searing Spear (FNM)
Stormbreath Dragon (Theros)
Spellheart Chimera (Theros)
Scorching Dragonfire (Throne of Eldraine)
Sultai Charm (khans)
Signal Pest (GW Promo, x 4)
Steel Hellkite (Rel Promo, x 3)
Temporal Manipulation (Ultimate Box Toppers)
Traxos, Scourge of Kroog (Dominaria: Promos)
Thalia, Heretic Cathar (BaB)
The Antiquities War (Dominaria)
Tyrant's Scorn (War of the Spark)
The Royal Scions (Throne of Eldraine)
Tempered Steel (SoM)
Tezzeret the Seeker (Duel decks: E vs. T)
Tomebound Lich (M20)
Ukkima, Stalking Shadow (Commander)
Vivien, Monsters' Advocate (Ikoria full art comic book)
Villainous Wealth (Khans)
Volcanic Hammer (9th ed.)
Wee Dragonauts (DCI)
Zealous Conscripts (Avacyn Restored)

---

Non-Foils

Oko, Thief of Crowns (Throne of E.)
Exploration (Double Masters)
Urborg, Tomb of Yawgmoth (Ultimate Masters)
Phyrexian Tower (Ultimate Masters)
Gamble (Ultimate Masters)
Oracle of Mul daya (zendikar)
Noble Hierarch (MM15)
Inkmoth Nexus (Mirrodin besieged)