Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: Korttipooli ja vaihtopahvit (Luettu 7037 kertaa)

Poissa barros

  • Hidas vaihtaja
  • Vaihtopalaute:
    +68 | ~1 | -6
  • Totuus iski kuin salami.
Kysy yv, jos minun wantilta löytyy lappu ja tiettyä esim. standard lappua etsit kokoelmaan.

Card Junkie: Check the rare symbol.

Ei huijata. Selaan listoja. Motl ja mcm (joskus porot) lähteenä vaihdon mukaisesti.
Uudemmat pahvit ilmestyvät tiskin alle vaihtoon setin ikääntyessä 3- vko:a.

Vaihtoehtoa tauhka tapauksesta seuraa setti ja kappaleet.
Collected Company
Gaea's Cradle US
Wasteland
Academy Ruins
Horizon Canopy
Rishadan Port
Library of Alexandria
Chains of Mephistopheles
-----------------------------------

Madcap Gideons

Creatures:
2 Asylum Visitor
1 Platinum Emperion
1 Emrakul, the Aeons Torn

Planeswalkers
2 Nahiri, the Harbinger

Spells

2 Lightning Helix
1 Kolaghan's Command
4 Lingering Souls
3 Madcap Experiment

Lands
1 Blackcleave Cliffs
4 Bloodstained Mire
1 Clifftop Retreat
1 Concealed Courtyard
1 Godless Shrine
1 Sacred Foundry
3 Shambling Vent

Sideboard

1 Hide // Seek

1 Dreadbore

Open the Vaults:

Creatures:

1 Emrakul, the Aeons Torn

Spells:

4 Faith's Reward
4 Open the Vaults
4 Reshape
1 Aether Spellbomb
4 Chromatic Sphere
3 Chromatic Star
1 Codex Shredder
4 Ichor Wellspring
4 Krark-Clan Ironworks
4 Lotus Bloom
4 Terrarion

WW:

Creatures:

1 Archangel of Tithes
2 Knight Exemplar
1 Knight of the Holy Nimbus
1 Silverblade Paladin
2 Stillmoon Cavalier
1 Sublime Archangel

Spells:

1 Sword of War and Peace


WUB Junk:

Creatures:

1 Jace, Vryn's Prodigy
2 Monastery Mentor
3 Snapcaster Mage

Spells:

3 Remand

Mono Green Devotion:

Creatures:

1 Emrakul, the Aeons Torn
1 Eternal Witness
Voyaging Satyr
1 Xenagos, God of Revels

Spells:

2 Harmonize
Primal Command
4 Tooth and Nail
4 Overgrowth
3 Utopia Sprawl
2 Garruk Wildspeaker
1 Nissa, Worldwaker

WBG Aristocrats

Creatures:

3 Blood Artist
2 Cartel Aristocrat
3 Satyr Wayfinder
4 Viscera Seer
4 Zulaport Cutthroat

Spells:

4 Collected Company
3 Rally the Ancestors
3 Return to the Ranks

RG Valakut:

Creatures:

4 Valakut, the Molten Pinnacle
1 Courser of Kruphix
1 Emrakul, the Aeons Torn
2 Obstinate Baloth
2 Primeval Titan
Sakura-Tribe Elder

Spells:

1 Pulse of Murasa
2 Summoner's Pact
1 Summoning Trap
4 Through the Breach
2 Search for Tomorrow

Rogue:

Creatures:

1 Kozilek, Butcher of Truth
1 Snapcaster Mage
1 Spellskite
4 Swans of Bryn Argoll

Sliver:

Creatures

4 Diffusion Sliver
4 Galerider Sliver
2 Leeching Sliver
2 Manaweft Sliver
4 Predatory Sliver
4 Sedge Sliver
4 Sinew Sliver
3 Syphon Sliver
1 Venom Sliver

Spells:

4 Collected Company

Land Destruction

Creatures:

1 Birds of Paradise
2 Inferno Titan
2 Obstinate Baloth

Spells:

4Bonfire of the Damned
4 Stone Rain
4 Utopia Sprawl

Delver Go

Creatures:

2 Blistercoil Weird
1 Erayo, Soratami Ascendant
4 Nivmagus Elemental
3 Thing in the Ice

Spells:

4 Apostle's Blessing
4 Gigadrowse
3 Remand
1 Runechanter's Pike

Hulk Footsteps

Creature

4 Protean Hulk
4 Simian Spirit Guide
3 Viscera Seer
1 Body Double
Reveillark

Sorcery

4 Faithless Looting
3 Taigam's Scheming

Instant

2 Pact of Negation
2 Makeshift Mannequin

Rogue

Planeswalker

1 Jace Beleren

Sorcery

4 Temporal Mastery
4 Time Warp
3 Walk the Aeons

Instant

4 Gigadrowse
1 Cryptic Command

Artifact

2 Howling Mine

Enchantment

4 Dictate of Kruphix

Land

1 Gemstone Caverns
1 Mikokoro, Center of the Sea
1 Minamo, School at Water's Edge

White Moon

Creature

3 Magus of the Moon
2 Thundermaw Hellkite

Land

4 Sacred Foundry
2 Clifftop Retreat


Gifts Rites

Planeswalker

Creature

3 Sylvan Caryatid
3 Snapcaster Mage

Instant

2 Gifts Ungiven

Land

3 Verdant Catacombs
3 Darkslick Shores


Skred Red

1 Ugin, the Spirit Dragon

Creature

2 Solemn Simulacrum
Wurmcoil Engine
1 Snow-Covered Plains

Sideboard:

1 Spellskite
1 Shatterstorm
1 Boil
1 Rending Volley

Lantern Control

Creatures

2 Spellskite

Spells

2 Ancient Stirrings
1 Codex Shredder
2 Ghoulcaller's Bell
4 Lantern of Insight
2 Pyrite Spellbomb
2 Surgical Extraction
3 Ensnaring Bridge

Lands
2 Blackcleave Cliffs
1 Copperline Gorge
4 Glimmervoid
3 Llanowar Wastes
1 Tendo Ice Bridge

Sideboard

4 Sun Droplet

Shadow Fiend

Creatures
4 Death's Shadow
4 Kiln Fiend
4 Street Wraith

Spells (28)
4 Mishra's Bauble
4 Gitaxian Probe


1 Blood Crypt
1 Stomping Ground

Solar Flare

Creature

3 Birds of Paradise
4 Tarmogoyf
3 Noble Hierarch
1 Elesh Norn, Grand Cenobite

Sorcery

1 Raven's Crime

Land

2 Verdant Catacombs
1 Godless Shrine
1 Temple Garden

Planeswalker

Liliana of the Veil

Sideboard:

2 Slaughter Pact
1 Unravel the Æther
1 Creeping Corrosion
1 Leyline of Sanctity

Rogue

Creature

2 Fauna Shaman
3 Progenitus
1 Dryad Arbor
3 Snapcaster Mage

Instant

4 Dramatic Entrance

Sorcery

2 Maelstrom Pulse

Land

4 Misty Rainforest
2 Breeding Pool
3 Verdant Catacombs
1 Creeping Tar Pit

Sideboard:

1 Spellskite
2 Fulminator Mage
1 Damnation
2 Creeping Corrosion

Auras

Land

3 Horizon Canopy
4 Razorverge Thicket
1 Temple Garden

Sideboard:

3 Leyline of Sanctity

Scapeshift

Creature

4 Sakura-Tribe Elder
3 Snapcaster Mage

Instant

2 Remand
2 Cryptic Command

Sorcery

4 Scapeshift
4 Search for Tomorrow

Land

2 Steam Vents
4 Stomping Ground
3 Misty Rainforest
2 Breeding Pool
1 Valakut, the Molten Pinnacle

Sideboard:

3 Obstinate Baloth
1 Creeping Corrosion
1 Firespout

Ad Nauseam

Creature

2 Simian Spirit Guide

Instant

4 Ad Nauseam
3 Angel's Grace
3 Pact of Negation
4 Peer Through Depths
2 Slaughter Pact
1 Lightning Storm

Artifact

4 Lotus Bloom
2 Pentad Prism

Enchantment

4 Phyrexian Unlife

Land

4 Temple of Deceit
2 Temple of Enlightenment
1 Seachrome Coast

Sideboard:

1 Laboratory Maniac
1 Intervention Pact
1 Surgical Extraction
1 Crumble to Dust
1 Leyline of Sanctity

Storm

Land

3 Scalding Tarn
3 Shivan Reef
2 Steam Vents
Living End
4 Architects of Will
4 Deadshot Minotaur
4 Fulminator Mage
4 Monstrous Carabid
4 Street Wraith
2 Avalanche Riders
2 Simian Spirit Guide

Instant

4 Violent Outburst

Sorcery

4 Demonic Dread
2 Living End

Land

4 Blackcleave Cliffs
3 Verdant Catacombs
3 Grove of the Burnwillows
1 Copperline Gorge
1 Stomping Ground

Infect
4 Noble Hierarch
1 Spellskite

Instant

4 Groundswell
2 Apostle's Blessing
1 Might of Old Krosa
2 Twisted Image

Land

4 Verdant Catacombs
3 Breeding Pool
2 Pendelhaven

Maat:

Karakas x4
Shadowblood Ridge
Shinka, the Bloodsoaked Keep
Volcanic Island
Godless Shrine x3
Volrath's Stronghold
Mutavault
Dust Bowl
Shambling Vent
Graven Cairns
Mystic Gate
Sunken Ruins
Cascade Bluffs
Wooded Bastion
Abyssal Hunter
Addle
Agent of Erebos
Agonizing Memories
Akuta, Lord of Ash
All Hallow's Eve
Ambuscade Shaman
Aphetto Exterminator
Armor Thrull
Ashen Powder
Ashes to Ashes
Ashling, the Extinguisher
Asphodel Wanderer
Augur of Skulls
Barrow Ghoul
Big Game Hunter
Bile Urchin
Blight
Blightspeaker
Blind Creeper
Blood Speaker
Blooshusk ritualist
Boggart Birth Rite
Boggart Harbringer
Boggart Loggers
Boneshard Slasher
Bontu the Glorified
Burnt Offering
Cackling Witch
Carrier Thrall
Carrionette
Cabal Interrogator
Circling Vultures
Consume Spirit
Corrupt Court Official
Crovax the Cursed
Death Cultist
Devour in Shadow
Dunerider Outlaw
Fledling Djinn
Foul Imp
Ghost-Lit Stalker


Persecute
Crop Rotation
Noble Hierarch x4
Karn Liberated
Standstill x3
Bitterblossom x2
Narset Transcendent
Phantasmagorian
Magmatic Force
Atarka's Command
Bane of Progress

Survival of the Fittest
Treachery
Eladamri's Call
Jace, the Mind Sculptor
Sower of Temptation
Sigarda, Host of Herons
Saffi Eriksdotter
Meddling Mage

Linvala, Keeper of Silence
Glen Elendra Archmage
Gilded Drake
Geist of Saint Traft
Dauntless Escort

Skullclamp
Birthing Pod
Bosh, Iron Golem
Bribery
Centaur Omenreader
Chord of Calling
Collective Restraint

Consecrated Sphinx
Crucible of Worlds
Cursecatcher
Damnation
Daretti, Scrap Savant
Dromoka's Command
Eureka
Fire Imp
Firestorm
Hedge Troll
Hidden Herd
Intuition
Jazal Goldmane
Kira, Great Glass-Spinner

Lantern of Insight
Lightning Bolt Alpha
Liliana of the Veil x2
Mana Leak Stronghold 4*
Manriki-Gusari
Marchesa's Smuggler
Massacre Wurm
Memnite Game Day Promo
Myriad Landscape
Nekrataal
Obstinate Baloth
Old Man of the Sea
Ophiomancer
Palinchron
Pernicious Deed
Phytohydra
Polukranos, World Eater
Proclamation of Rebirth
Prophetic Flamespeaker
Purphoros, God of the Forge
Ranger en-Vec
Ravenous Baboons
Rofellos, Llanowar Emissary
Shardless Agent

Show and Tell
Smokestack
Snapcaster Mage x3
Sneak Attack
Sovereigns of Lost Alara
Spellwild Ouphe
Stunted Growth
Swans of Bryn Argoll
Through the Breach
Time Vault
Toxic Deluge

Vedalken Mastermind
Vedalken Shackles
Vengevine0
Arcane Lighthouse
Heroes Remembered
Hex
Magebane Armor
Shattergang Brothers
Rebuild
Forced March
Hanweir Militia Captain
Fastbond
Magus of the Unseen
Devoted Caretaker
Heartwood Storyteller
Knotvine Paladin
Scorched Earth

Ascendant Evincar
Haunting Misery
Ezuri, Claw of Progress
Monkey Cage
Marshal's Anthem
Mark of Asylum
Markov Blademaster
Master Healer
Three Dreams
Umbra Mystic
Veilstone Amulet
Wound Reflection

Endless Cockroaches
Ancient Tomb
Concordant Crossroads
Endless Cockroaches
Fell Shepherd
Greed
Phyrexian Delver
Starstorm
Bane of Progress
Rubinia Soulsinger
Sek'Kuar, Deathkeeper
Kher Keep
Primal Vigor
Arcum Dagsson
Ancient Craving
Surveyor's Scope

Aggravated Assault
Akroma's Vengeance
Bane of the Living
Beacon of Destiny
Darksteel Reactor
Magistrate's Scepter
Bladewing the Risen
Catapult Master
Chromeshell Crab
Dragon Mage
Eternal Dragon
Glowrider
Gratuitous Violence
Grinning Demon
Head Games
Insurrection
Kamahl, Fist of Krosa

Patriarch's Bidding
Planar Guide
Riptide Replicator
Rotlung Reanimator
Scion of Darkness
Sigil of the New Dawn
Slate of Ancestry
Symbiotic Wurm
Weathered Wayfarer
Cephalid Constable
Doubling Season
Awakening
Darkwater Catacombs
Devoted Caretaker
Forgotten Ancient
Genesis
Kyren Toy
Glory
Nature's Will
Insidious Dreams
Thousand-Year Elixir

Karmic Justice
Llawan, Cephalid Empress
Master Apothecary
Mossfire Valley
Sungrass Prairie
Mystic Enforcer
Nostalgic Dreams
Shadow of Doubt
Shadowblood Ridge
Silver Seraph
Skycloud Expanse
Solitary Confinement
Absorb
Mind Twist
Chaos Warp
Blazing Specter
Cloud Cover
Crosis, the Purger
Darigaaz, the Igniter
Desolation Angel
Doomsday Specter
Dromar, the Banisher
Dueling Grounds
Ertai, the Corrupted
Forsaken City
Gerrard Capashen
Hanna, Ship's Navigator

Meteor Crater
Rith, the Awakener
Samite Elder
Teferi's Moat
Treva, the Renewer
Tsabo Tavoc
Urza's Rage
Utopia Tree
Yavimaya's Embrace
Alexi, Zephyr Mage
Avatar of Fury
Greel, Mind Raker
Jolrael, Empress of Beasts
Overburden
Overtaker
Thawing Glaciers
Rebel Informer
Rhystic Tutor
Skyshroud Poacher
Spiritual Asylum
Attunement
Body Snatcher
Dark Hatchling
Defense Grid
Greater Good

Karn, Silver Golem
Master Healer
Oppression
Phyrexian Colossus
Phyrexian Negator
Phyrexian Plaguelord
Planar Collapse
Second Chance
Treachery
Erratic Portal
Scroll Rack
Shaman en-Kor
Unstable Shapeshifter
Volrath's Shapeshifter
Winds of Rath
Call of the Wild
Desertion
Adarkar Wastes
Bad Moon
Balance
Crusade
Lhurgoyf
Sulfurous Springs

Gemstone Caverns
Underground River
Austere Command
Avatar of Slaughter
Basandra, Battle Seraph
Bladewing the Risen
Kjeldoran Outpost
Chameleon Colossus
Champion's Helm
Dragonlair Spider
Dread Cacodemon
Plague Wind
Minamo, School at Water's Edge
Edric, Spymaster of Trest
Elderwood Scion
Etherium-Horn Sorcerer
Fallen Angel
Indrik Umbra
Intet, the Dreamer
Numot, the Devastator
Oros, the Avenger
Pentavus
Palinchron
Spike Weaver

Phyrexian Tower
Preyseizer Dragon
Reiver Demon
Sakashima's Student
Scythe Specter
Sewer Nemesis
Skullbriar, the Walking Grave
Spitting Image
Mass Mutiny
Teneb, the Harvester
Trench Gorger
Vish Kal, Blood
Vulturous Zombie
Crescendo of War

Great Whale
Food Chain
Spelljack
Ruination
Sunken Hope
Guided Passage
Tribal Forcemage
Oversold Cemetery
Caller of the Claw
Soltari Champion
Meteor Crater
Rising Waters
Hokori, Dust Drinker
Walk the Aeons
Opposition
Curse of Echoes
Reins of Power
Minds Aglow
Caldera Hellion

Pact of the Titan
War's Toll
Wild Research
Static Orb
Meekstone
Blatant Thievery
Stroke of Genius
Márton Stromgald
Plea for Power
Brago, King Eternal
Magister of Worth
Tower of the Magistrate
Selvala, Explorer Returned
Burning of Xinye
Dack's Duplicate
Mana Vault
Intuition
Tempt with Discovery
Æther Snap
Sudden Spoiling
Lotus Vale

Exploration
Harsh Mercy
Scorched Ruins
Tempt with Vengeance
Sapphire Medallion
Goblin Welder
Crystal Quarry
Serendib Efreet
Mirari
Decree of Pain
Miren, the Moaning Well
Planar Birth
Manabond
Horn of Greed
Burgeoning
Pathbreaker Ibex
Bloodspore Thrinax
Mystic Confluence
Vexing Shusher
Languish
Arachnogenesis
Centaur Vinecrasher
Mishra's Bauble
Baleful Strix
Isochron Scepter
Sol Ring
Strip Mine
Demonic Tutor
Worldly Tutor
Ravaging Horde
Fury of the Horde
Conspiracy
Corrupt Official
Extortion
Forced March
Liability
Midnight Ritual
Nether Spirit
Unmask
Unnatural Hunger
Tidal Kraken
Vernal Equinox
Blood Oath
Squee, Goblin Nabob
Tectonic Break
Territorial Dispute
Thieves' Auction
Armistice
Cho-Manno, Revolutionary
Cornered Market
Ivory Mask
Rappelling Scouts
Tonic Peddler
Wishmonger
Centaur Garden
Gloom
Phantasmal Forces
Forcefield
Lance
Nettling Imp
Assassin's Blade
Blaze
Fastbond
Disrupting Scepter
Capture of Jingzhou
Stasis
Dirtcowl Wurm
Web
Mahamoti Djinn
Ihsan's Shade
Aspect of Wolf
Mana Flare
Mana Short
Meekstone
Raging River
Shard Phoenix
Ugin, the Spirit Dragon
Venomspout Brackus
Fruition
Yavimaya Ants
Crucible of Worlds
Blessing
Elven Cache
Silver Drake
Urborg Skeleton
Magnetic Mountain
Natural Selection
Sunglasses of Urza
Surge of Strength
Reverse Damage
Island of Wak-Wak
Drain Power
Fruitcake Elemental
Serra's Sanctum
The Hive
Hulking Cyclop
Cockatrice
Cyclopean Tomb
Arctic Wolves
Snow Mercy
Rock Hydra
Kormus Bell
Blaze of Glory
Ice Storm
Cadaverous Bloom
Orcish Oriflamme
All Hallow's Eve
Thawing Glaciers
Horn of Deafening
Clockwork Beast
Autumn Willow
Recall
*****......................................*****
Helm of Obedience - 20 e
Rest in Peace - 3 e
Omnath, Locus of Creation - 14 e
Yidaro, Wandering Monster (V.2) - 6 e Foil
Brokkos, Apex of Forever (V.1) - 2,5 e Extras
General Kudro of Drannith - 22 e Extras Foil
Lightning Bolt - Revised 2 e
Price of Progress - 1 e
Ball Lightning - Core 2010 1 e
Gadrak, the Crown-Scourge - 1 e Foil
Thieving Skydiver - Foil 3 e
Thieving Skydiver - Extras 3 e
Archpriest of Iona - Extras Foil 1 e
Kogla, the Titan Ape - Promo Foil 1 e
Heart of Kiran - 1 e
Thopter Foundry - 1 e Foil
Outlaws' Merriment - 1 e
Celestial Colonnade - Expedition 7 e
Copperline Gorge - Expedition 6 e
Blackcleave Cliffs - Expedition 19 e
Sea of Clouds - Expedition 10 e
Cragcrown Pathway // Timbercrown Pathway - 3 e
Graven Cairns - 2 e
Inspiring Vantage - 4 e

Tazri, Beacon of Unity
High Ground - Foil
Harmonious Archon
Cubwarden - x2
Worthy Knight - 0,5 e/1,5 e x3 (Yksi extras versio)
Giant Killer
Dawn of Hope - 1 e
Arcum's Astrolabe - x2
Mishra's Bauble - 3 e x2
Murderous Rider - 2 e
Seraph of the Scales - 1 e (Promo)
Vexing Shusher - 2 e
Runaway Steam-Kin - 0,5 e x3
Ruinous Ultimatum - 1 e
Linvala, Shield of Sea Gate - 4 e Extras Foil
Archpriest of Iona - Extras Foil
Throne of Makindi - Foil
Felidar Retreat - Extras x2 1 e

Regal Force - 1 e
Wicked Wolf - x2
Dirge Bat - Extras
Abyssal Persecutor
Gravecrawler - 3 e
Beacon of Unrest
Reshape - x2
Confounding Conundrum
Slitherwisp
Vraska the Unseen
Shaman of Forgotten Ways - 3 e
Elvish Archdruid - 2 e Asian x2
Priest of Titania
Wirewood Lodge
Nine Lives - Foil
Basri Ket - 3 e Extras
Najeela, the Blade-Blossom - 8 e
Rift Bolt
Chain Lightning
Gadrak, the Crown-Scourge - x2 (Toinen Foil)
Experimental Frenzy
Storm's Wrath - Extras
Ryusei, the Falling Star
Nahiri's Lithoforming
Upheaval
Maddening Cacophony - Prelease Foil
Maddening Cacophony - Foil
Kess, Dissident Mage
Sprite Dragon - x2
Growth Spiral - Foil
Zuran Orb - 2 e
Expedition Map - Foil
Sword of Body and Mind - 7 e

Animal Sanctuary
Prairie Stream
Foreboding Ruins
Lavaclaw Reaches
Clifftop Retreat - 3 e
Botanical Sanctum - 5 e
Shivan Reef
Brushland - IA
Temple of Malady - M21 Promo Foil 2 e
https://mtgsuomi.fi/listat/barros/ Scratching wall with claws.

What I learned there, during those weeks of rehearsal, would serve me for the rest of my life. - J. Huston