Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: W: Paljon EDH pahvilappuja H: Aika vähän pahvilappuja (Luettu 1531 kertaa)

Poissa dinonino

Arcades the Strategist EDH dekkiin halpoja seiniä, Bant landeja, ja muuta sälää lähinnä haussa.

Mennään sillä periaattella, että kaikki kortit ovat EX-NM ellen/ellet muuta ilmoita.
(Kuntoja ei ole siis merkattu mutta jos trade kiinnostaa niin kerron kunnot.)

Jos on hyviä ideoita tuohon Arcades dekkiin, niin saa toki myös ehdottaa muitakin kortteja.
Jos kortti löytyy monta kertaa eri dekkilistojen alta, se tarkoittaa, että tarvitsen niitä useampia.
Kuten näkyy niin pääosin siis Commander lappuja haussa.

Posti tai F2F Kuopiossa.
Korttjea Arcades, the Strategist Dekkiin:

Artifact:

Arcane Signet
Selesnya Signet
Lightning Greaves
Meekstone
Sol Ring
Fellwar Stone

Enchantment:

Angelic Shield
Brave the Sands
Stoneskin

Instant:

Bar the Door
Beast Within
Eerie Interlude
Tower Defense
Cyclonic Rift

Planeswalker:

Teyo, the Shieldmage

Sorcery:

Dusk // Dawn
Slaughter the Strong
Wave of Reckoning
Three Visits

Creature:

Angelic Wall
Carven Caryatid
Crashing Drawbridge
Flumph
Hover Barrier
Jeskai Barricade
Orator of Ojutai
Overgrown Battlement
Portcullis Vine
Resolute Watchdog
Riptide Turtle
Shield Sphere
Stalwart Shield-Bearers
Sunscape Familiar
Sylvan Caryatid
Tetsuko Umezawa, Fugitive
Vine Trellis
Wall of Glare
Wall of Mulch
Wall of Omens
Wall of Runes
Wall of Shards
Wall of Stolen Identity
Weathered Sentinels
Shield-Wall Sentinel
Sporocyst

Land:

Barkchannel Pathway // Tidechannel Pathway
Branchloft Pathway // Boulderloft Pathway
Temple Garden
Sunpetal Grove
Reliquary Tower
Selesnya Guildgate
Azorius Guildgate
Rejuvenating Springs
Bountiful Promenade
Sea of Clouds


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kortteja Breya, Etherium Shaper Dekkiin:

Artifact:

Krark-Clan Ironworks
Mox Opal
Izzet Signet
Dimir Signet
Azorius Signet
The Mightstone and Weakstone
Unwinding Clock

Enchantment:

Storm the Vault // Vault of Catlacan

Instant:

Dispatch
Dovin's Veto
Void Rend
Whir of Invention

Sorcery:

Organic Extinction
Fabricate
Thoughtcast

Creature:

Enthusiastic Mechanaut
Etherium Sculptor
Goblin Engineer
Goblin Welder
Myr Retriever
Thopter Assembly
Urza, Chief Artificer
Eldrazi Displacer

Planeswalker:

Tezzeret, Betrayer of Flesh

Land:

Drossforge Bridge
Mistvault Bridge
Razortide Bridge
Rustvale Bridge
Silverbluff Bridge
Vault of Whispers
Great Furnace
Godless Shrine
Sacred Foundry


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kortteja Jodah, Archmage Eternal Dekkiin:

Artifact:

Chromatic Orrery
Timeless Lotus

Enchantment:

Omniscience
One with the Multiverse
Rhystic Study
Smothering Tithe
Sunbird's Invocation

Instant:

Blood for the Blood God!
Cyclonic Rift
Unite the Coalition
Vampiric Tutor

Sorcery:

Aminatou's Augury
Eerie Ultimatum
Ruinous Ultimatum
Three Visits

Creature:

Apex Devastator
Artisan of Kozilek
Avacyn, Angel of Hope
Bringer of the Black Dawn
Dryad of the Ilysian Grove
Esika, God of the Tree // The Prismatic Bridge
Faeburrow Elder
Jegantha, the Wellspring
Myojin of Cryptic Dreams
Primeval Spawn
Zacama, Primal Calamity

Planeswalker:

Nicol Bolas, God-Pharaoh

Land:

Blood Crypt
Godless Shrine
Watery Grave
Temple Garden
Stomping Ground
Steam Vents
Sacred Foundry
Evolving Wilds
Cascading Cataracts
Indatha Triome
Ketria Triome
Raugrin Triome
Savai Triome
Zagoth Triome
Jetmir’s Garden
Raffine’s Tower
Spara’s Headquarters
Xander’s Lounge
Ziatora’s Proving Ground
The World Tree


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kortteja Ezuri, Renegade Leader Dekkiin:

Artifact:

Lifecrafter's bestiary
Lightning Greaves
Staff of Domination

Enchantment:

Elvish Guidance
Growing Rites of Itlimoc // Itlimoc, Cradle of the Sun
Guardian Project
Sylvan Library

Instant:

Beast Within
Elven Ambush
Krosan Grip
Heroic Intervention
Nature's Claim

Sorcery:

Finale of Devastation
Green Sun's Zenith
Triumph of the Hordes

Creature:

Allosaurus Shepherd
Canopy Tactician
Circle of Dreams Druid
Copperhorn Scout
Craterhoof Behemoth
Elvish Harbinger
Elvish Warmaster
Fauna Shaman
Gwenna, Eyes of Gaea
Heritage Druid
Joraga Treespeaker
Leaf-Crowned Visionary
Primeval Herald
Realmwalker
Regal Force
Seeker of Skybreak
Timberwatch Elf
Wirewood Channeler
Wirewood Symbiote
Yeva, Nature's Herald

Land:

Boseiju, Who Endures
Castle Garenbrig


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kortteja Rakdos Canlander Dekkiin:

Artifact:

Umezawa's Jitte
Skullclamp

Enchantment:

Blood Moon
Kumano Faces Kakkazan

Instant:

Cling to Dust
Vampiric Tutor

Sorcery:

Collective Brutality
Faithless Looting
Hymn to Tourach

Creature:

Dauthi Voidwalker
Florian, Voldaren Scion
Hazoret the Fervent
Kroxa, Titan of Death's Hunger
Opposition Agent
Plague Engineer
Ragavan, Nimble Pilferer
Tainted Adversary
Tombstalker

Land:

Blightstep Pathway // Searstep Pathway
Canyon Slough
Den of the Bugbear
Hive of the Eye Tyrant
Strip Mine
Wasteland
Takenuma, Abandoned Mire
Blood Crypt
Blackcleave Cliffs
Dragonskull Summit
Haunted Ridge
Prismatic Vista


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Artifact:

Mishra's Bauble (2XM)
Sword of Body and Mind (2XM) (FOIL)
Lantern of Insight (MB1) (FOIL)
Boompile (MB1)
Astral Cornucopia (CM2)
Nyx Lotus (THB)
Tormod's Crypt

Enchantment:

Crusade (3ED??)
3 History of Benalia (DOM)
History of Benalia (DOM) (FOIL)
Rancor (M25)
2 Wilderness Reclamation (RNA)
Abundance (ZNC)
Bad Moon (C14)
Simic Ascendancy (RNA) (FOIL)
Leyline of Vitality (M11)
Bow of Nylea (MB1)
Together Forever (ZNC)

Instant:

Fury Storm (C18)
Narset's Reversal (WAR)
4 Rapid Hybridization (GTC)
3 Remand (RAV)
1 Remand (MM2)
2 Absorb (RNA)
2 Not of This World (ROE)
3 Crop Rotation (DDR)
Crop Rotation (2XM)
Windgrace's Judgment (C18)
Hagra Mauling // Hagra Broodpit (ZNR)
Cast Down (DOM) (FNM Promo)
Fatal Push (2XM) (FOIL)
Cryptic Command (LRW)
Heliod's Intervention (THB) (Full Art)

Sorcery:

Inquisition of Kozilek (MB1)
Eternal Dominion (MB1)
Fraying Omnipotence (M19) (Prellupromo)
Fraying Omnipotence (M19) (FOIL)
Nissa's Renewal (ZNC)
Dread Summons (CMA)
Rolling Earthquake (2XM)
Anger of the Gods (MB1)
Crux of Fate (C18)
Persist (MH2) (FOIL)
Maelstrom Pulse (2XM) (FOIL)
Chain Lightning (DMR)
Decimate (C18)
Volcanic Vision (DTK)
Day of Judgement (M12)
Bring to Light (BFZ)
Over the Top (BRO)
Sylvan Awakening (DOM) (FOIL)
The Great Aurora (ORI)
Seasons Past (SOI)

Creature:

3 Underrealm Lich (GRN)
Lifeblood Hydra (CMA)
Skyclave Apparition (ZNR) (FOIL) (Planeswalker Stamp)
Treasonous Ogre (MB1) (FOIL)
Morophon, the Boundless (MH1)
Lord of the Undead (8ED)
Kokusho, the Evening Star (CHK) (Puhuu Ranskaa)
Herald of the Pantheon (C18)
Ripjaw Raptor (XLN)
Whiptongue Hydra (C18)
Mindslicer (DMR) (FOIL)
Manaweft Sliver (MB1) (FOIL)
2 Kinjalli's Sunwing (XLN)
4 Pelt Collector (GRN)
4 Avatar of the Resolute (DTK)
Siege Behemoth (CMA)
3 Young Wolf (DKA)
Jadelight Ranger (RIX)
Jadelight Ranger (RIX) (FOIL)
Hypnotic Specter (4ED??)
Progenitor Mimic (2XM)
Experiment One (FNM Promo) (FOIL)
Magmatic Channeler (ZNR) (FOIL)
Speaker of the Heavens (M21)
Scourge of Nel Toth (CMA)
Geth, Lord of the Vault (2XM)
Jugan, the Rising Star (IMA)
Polukranos, World Eater (THS)
Boros Reckoner (GK1)
Hanna, Ship's Navigator (M25)
Graveborn Muse (LGN)
Regisaur Alpha (XLN) (FOIL)
Risen Executioner (DTK)
Thunderfoot Baloth (CMA)
Benalish Marshal (DOM) (Prellupromo)
Azor, the Lawbringer (RIX)
Jarad, Golgari Lich Lord (GK1)
Thrun, the Last Troll (MB1)
Rhys the Redeemed (2XM)
Savra, Queen of the Golgari (GK1)
Phage the Untouchable (CNS)
Elvish Spirit Guide (DMR)
Noxious Ghoul (LGN)
Soul of the Harvest (CMA)
Windborn Muse (DMR)
Nantuko Shade (DMR)
Demon of Dark Schemes (KLD)
Forgotten Ancient (DMR)
Mother of Runes (DDO)
Nesting Dragon (C18)
Living Twister (ZNC)
Ghalta, Primal Hunger (RIX) (Prellupromo)
Waker of the Wilds (ZNC)
Deadeye Navigator (AVR)
Breya, Etherium Shaper (2XM)

Planeswalker:

Tamiyo, Collector of Tales (WAR)
Tamiyo, Collector of Tales (WAR) (Prellupromo)
Nahiri, Heir of the Ancients (ZNR) (Full Art)
Vraska, Golgari Queen (GRN)
Tezzeret, Master of Metal (AER) (FOIL)
2 Ajani, Adversary of Tyrants (M19)

Land:

Dark Depths (UMA)
Maze of Ith (2XM) (FOIL)
Isolated Chapel (DOM) (FOIL)
Hallowed Fountain (RTR)
Arid Mesa (MH2)
Breeding Pool (RNA)
2 Hinterland Harbor (DOM)
2 Botanical Sanctum (KLD)
Cabal Stronghold (DOM)
Castle Ardenvale (ELD) (Planeswalker Stamp)
Urza's Power Plant (2XM) (FOIL)
Yavimaya Coast (9ED)
Scavenger Grounds (HOU)
Karn's Bastion (WAR)
Clifftop Retreat (DMR)
Hickory Woodlot (MMQ) (FOIL)
Desert (V12) (FOIL)
Matias