Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: mahmatin random H: mm. Gilded Drake, Copy Artifact / W: Sekalaista (Luettu 1090 kertaa)

Poissa mahmati

- Hakusassa vain englanninkieliset kortit, setillä ei ole mitään väliä mutta jos voi valita niin mieluumin vanhemmasta päästä
- Hakusassa ensisijaisesti ns. karvalakki-versiot (ei-foilit normiversiot), toissijaisesti sitten muut jos ei muuten tärppää
- Wantin korttien kunnolla ei juuri väliä, kunhan se otetaan huomioon vaihtoja hieroessa.
- Postitellen tai sitten f2f Espoon seudulla.

Omat laput ovat pääosin suhteellisen hyväkuntoisia, mutta ikä ja pelailu näkyy kyllä osassa. Pyrin lataamaan kuvat saataville (viimeistään kun vaihdoista keskutellaan), koska olen huono arvioimaan korttien kuntoja ns. virallisin termein.

Omistan paljon enemmänkin lappuja kun havelle on listattu, mutta nämä ovat nyt heti hyppysissä. Samaten hakusassa on muutakin kuin tällä hetkellä wantille listatut. Joten selailen mielellään listoja molempiin suuntiin vaihtojen tasaamiseksi. Ilmoita vain heti jos mielenkiintoista tavaraa löytyy mutta ei ole menossa suoraan päikseen. Rahakin voi liikkua molempiin suuntiin, mutta etusijalla kuitenkin vaihdot.

Vaihto/osto/myyntiarvoja tsekkailen mcm:stä.

Nämä eivät ole mitenkään tärkeitä, mutta nostin tähän etteivät sotke oikeaa Wanttia:

TOKENS, EMBLEMS & OTHER

EMBLEMS:
Daretti, Scrap Savant
Elspeth, Knight-Errant
Elspeth, Sun's Champion
Tamiyo, the Moon Sage

TOKENS:
[Artifact] Construct 4/4 x2
[Artifact] Wurm 3/3 [Deathtouch]
[Artifact] Wurm 3/3 [Lifelink]
[Black] Earthshaker Khenra Token
[Black] Horror X/X
[Black] Snake 1/1 [Deathtouch]
[Black] Warrior 2/1 x2
[Colorless] Spirit 1/1 x4
[Green] Snake 5/4
[Red] Lizard 8/8
[White] Cat Soldier 1/1 [Vigilance] x2
[White] Knight Ally 2/2
[White] Monk 1/1 [Prowess] x2

DOUBLE-FACED CHECKLISTS:
Magic Origins x2
LANDS:
Gaea's Cradle
Serra's Sanctum


ARTIFACT / COLORLESS:
Ankh of Mishra
Crystalline Crawler
Mox Opal
Planar Bridge
Scroll of Fate
Skysovereign, Consul Flagship
Stonecoil Serpent


MULTICOLORED:
Dragonlord Ojutai
Dragonlord Silumgar
Garruk, Cursed Huntsman
Ice-Fang Coatl
Keranos, God of Storms
Meren of Clan Nel Toth
Oko, Thief of Crowns
Prismari Command
Silumgar's Command
Tezzeret, Master of the Bridge
Vanishing Verse
Vraska, Relic Seeker


WHITE:
Archangel of Thune
Arena Rector
Avacyn, Angel of Hope
Comeuppance
Divine Visitation
Elite Spellbinder
God-Eternal Oketra
Hallowed Spiritkeeper
Hushbringer
Ranger-Captain of Eos


BLUE:
Cavalier of Gales
Cyclonic Rift
Force of Negation
God-Eternal Kefnet
Mu Yanling, Sky Dancer
Shark Typhoon
Shimmer Dragon


BLACK:
Baleful Mastery
Curse of Shallow Graves
Ebondeath, Dracolich
God-Eternal Bontu
Hagra Mauling / Hagra Bloodpit
Liliana, Heretical Healer / Liliana, Defiant Necromancer
Nighthawk Scavenger
Valki, God of Lies / Tibalt, Comic Impostor
Vilis, Broker of Blood


RED:
Chandra, Awakened Inferno
Goblin Bushwhacker
Laelia, the Blade Reforged
Ragavan, Nimble Pilferer
Slagstorm
Tempt with Vengeance


GREEN:
Bramble Sovereign
Elvish Reclaimer
Ohran Frostfang
Quirion Druid
Woodland Bellower
Yeva, Nature's Herald
Vorinclex, Monstrous Raider
LANDS:
Adarkar Wastes [Ice Age] *German* *kulahtanut*
Ancient Tomb [Ultimate Masters]
Boseiju, Who Shelters All [Champions of Kamigawa]
Boseiju, Who Shelters All [From the Vault: Realms] *Foil*
Brushland [9th]
Cabal Coffers [Torment]
Caves of Koilos [9th]
Caves of Koilos [10th] *Spanish*
City of Brass [7th]
City of Brass [6th]
Contested Cliffs [Onslaught]
Crypt of Agadeem [Zendikar]
Darkwater Catacombs [Odyssey]
Emeria, the Sky Ruin [Zendikar]
Forbidden Orchard [Champions of Kamigawa]
Forbidden Orchard [From the Vault: Realms] *Foil*
Gemstone Mine [Time Spiral]
Ghost Quarter [Dissension] *draft stamp*
Ghost Town [Tempest]
Glacial Chasm [Ice Age]
Glacial Chasm [From the Vault: Realms] *Foil*
Hall of the Bandit Lord [Champions of Kamigawa]
High Market [Commander 2015]
Karplusan Forest [Ice Age] *Spanish*
Karplusan Forest [9th] *German*
Llanowar Wastes [Apocalypse] *Spanish*
Llanowar Wastes [9th] *Spanish*
Mishra's Factory [4th] x3
Murmuring Bosk [Morningtide]
Nimbus Maze [Future Sight] x2
Okina, Temple to the Grandfathers [Champions of Kamigawa]
Riptide Laboratory [Onslaught]
Rishadan Port [Masters 25]
Secluded Glen [Lorwyn]
Shivan Reef [Apocalypse] *Japanese*
Shivan Reef [Magic Origins]
Shizo, Death's Storehouse [Champions of Kamigawa] x2
Sulfurous Springs [10th] *Spanish* x2
Tainted Isle [Torment] x2
Temple of Silence [M20] x3
Thespian's Stage [GateCrash]
Thran Quarry [Urza's Saga]
Tolaria West [Future Sight] x2
Urza's Mine [8th]
Urza's Mine [5th] x2
Urza's Power Plant [Chronicles]
Urza's Power Plant [5th] x3
Urza's Tower [5th] x3
Vesuva [Time Spiral]
Wirewood Lodge [Onslaught] x2
Yavimaya Coast [9th] x2

Basic Land [Battle for Zendikar] Full Art x XY
Wastes [Oath of the Gatewatch] Full Art x21 + 1 ei-englanninkielinen

ARTIFACT / COLORLESS:
Ashnod's Altar [Chronicles] x2
Chromatic Lantern [Return to Ravnica]
Crawlspace [Urza's Legacy]
Cursed Scroll [Tempest] *German*
Darksteel Colossus [M10] *Chinese?*
Deathrender [Conspiracy]
Defense Grid [8th] x3
Ensnaring Bridge [8th] x2
Expedition Map [Modern Masters 2015]
Extraplanar Lens [Mirrodin]
Fire Diamond [7th]
Gauntlet of Power [Time Spiral] x2
Helm of Possession [Tempest]
Howling Mine [4th] x2
Howling Mine [7th]
Isochron Scepter [Mirrodin] x2
Ivory Tower [4th]
Jet Medallion [Tempest] x3
Leveler [Mirrodin] x3
Library of Leng [4th] x3
Lotus Bloom [Time Spiral] x2
Lotus Petal [Tempest]
Mesmeric Orb [Mirrodin] x3
Mindslaver [Mirrodin]
Mindslaver [Mirrodin] *German*
Mirror Gallery [Betrayers of Kamigawa] x2
Mishra's Helix [Urza's Saga] x2
Nevinyrral's Disk [4th]
Nevinyrral's Disk [5th]
Oblivion Stone [Mirrodin]
Oblivion Stone [Commander]
Planar Portal [8th]
Platinum Angel [10th] x2
Power Matrix [Mercadian Masques]
Proteus Staff [Mirrodin]
Rings of Brighthearth [Lorwyn]
Semblance Anvil [Scars of Mirrodin]
Static Orb [7th] x3
Sword of Light and Shadow [Darksteel]
Sword of the Meek [Future Sight] x2
Talisman of Dominance [Mirrodin]
Talisman of Indulgence [Mirrodin]
Talisman of Resilience [Modern Horizons]
Teferi's Puzzle Box [8th] x2
The Rack [Revised] x2
Thornbite Staff [Morningtide]
Tsabo's Web [Invasion] x2
Vedalken Orrery [Fifth Dawn]
Vedalken Shackles [Fifth Dawn] *Simplified Chinese*
Voltaic Key [M11]
Voltaic Key [Duel Decks: Phyrexia vs. The Coalition]
Worn Powerstone [Commander 2014]
Worn Powerstone [Commander 2018]
Zuran Orb [Ice Age] x4

MULTICOLORED:
Ashenmoor Liege [Shadowmoor]
Bladewing the Risen [Scourge] *Simplified Chinese*
Boartusk Liege [Shadowmoor]
Creakwood Liege [Modern Masters 2015]
Decimate [Conspiracy]
Doran, the Siege Tower [Lorwyn]
Fire Covenant [Ice Age] x3 *kaksi näistä kulmasta näiverrettyjä*
Ghastlord of Fugue [Shadowmoor]
Glittering Wish [Future Sight] x3 *Italian*
Godhead of Awe [Shadowmoor]
Grand Arbiter Augustin IV [Dissension]
Lim-Dûl's Vault [Commander 2013]
Mindwrack Liege [Eventide] x2
Oversoul of Dusk [Shadowmoor]
Privileged Position [Ravnica]
Ral, Caller of Storms [Guild of Ravnica: Extras, foil] x2
Saffi Eriksdotter [Time Spiral] x2
Shadow of Doubt [Ravnica] x2
Teysa, Orzhov Scion [Guildpact]
Vampiric Dragon [Odyssey]
Vexing Shusher [Shadowmoor]
Vraska, Regal Gorgon [Guild of Ravnica: Extras, foil] x3
Vraska the Unseen [Return to Ravnica]
Wilt-Leaf Liege [Shadowmoor]

WHITE:
Ajani Goldmane [Lorwyn] x2
Akroma, Angel of Wrath [Legions]
Armageddon [5th]
Aura of Silence [10th]
Beacon of Immortality [Fifth Dawn]
Chancellor of the Annex [New Phyrexia]
Chancellor of the Annex [New Phyrexia] *Spanish*
Cleansing Meditation [Torment]
Eerie Interlude [Duel Decks]
Elspeth, Sun's Champion [Theros]
Enduring Ideal [Saviors of Kamigawa]
Exalted Angel [Onslaught]
Ghostly Prison [Champions of Kamigawa]
Greater Auramancy [Shadowmoor]
Hokori, Dust Drinker [Betrayers of Kamigawa] x2
Isamaru, Hound of Konda [Champions of Kamigawa] *Italian* x2
Magus of the Moat [Future Sight] x2
Parallax Wave [Nemesis] x2
Radiant Destiny [Rivals of Ixalan]
Standard Bearer [Apocalypse]
Swords to Plowshares [4th]
Windborn Muse [Commander]
Worship [8th] x2
Worship [Urza's Saga] *Spanish*

BLUE:
Ancestral Vision [Time Spiral]
Attunement [Urza's Saga] *German*
Blatant Thievery [Onslaught]
Brainstorm [Conspiracy]
Brainstorm [Mercadian Masques]
Bribery [Mercadian Masques]
Charisma [Mercadian Masques]
Coastal Piracy [Mercadian Masques] x2
Copy Artifact [Revised]
Counterspell[ [Ice Age] x3
Counterspell [6th] x2
Cunning Wish [Judgment] x2
Daze [Nemesis] x2
Distant Melody [Morningtide]
Divert [Odyssey]
Draining Whelk [Time Spiral]
Empress Galina [Invasion]
Fabricate [Mirrodin]
Fact or Fiction [Invasion] x2
Gilded Drake [Urza's Saga]
Hydroblast [Ice Age] x2
Imprisoned in the Moon [Eldritch Moon]
Ixidor, Reality Sculptor [Onslaught]
Jace, Vryn's Prodigy / Jace, Telepath Unbound [Magic Origins]
Long-Term Plans [Scourge]
Merrow Commerce [Lorwyn]
Muddle the Mixture [Ravnica]
Myojin of Seeing Winds [Champions of Kamigawa]
Mystic Remora [Ice Age] x3
Overburden [Prophecy]
Pact of Negation [Future Sight]
Ponder [Lorwyn]
Propaganda [Tempest]
Remand [Ravnica]
Rhystic Study [Prophecy] x3
Rootwater Thief [Nemesis]
Serendib Efreet [Revised]
Serum Visions [Fifth Dawn] x2 *toisessa draft stamp*
Sigil Tracer [Morningtide]
Soothsaying [Mercadian Masques]
Spell Snare [Dissension] x2
Spellstutter Sprite [Lorwyn] x3
Statecraft [Mercadian Masques] x2
Stroke of Genius [Urza's Saga] x2
Submerge [Nemesis] x2
Time Stretch [Odyssey]
Tinker [Urza's Legacy]
Trade Routes [Mercadian Masques]
Traumatize [Odyssey]
Turnabout [Urza's Saga]
Twincast [10th]
Twincast [Saviors of Kamigawa] *Italian*
Vedalken Archmage [Mirrodin]
Walk the Aeons [Time Spiral]
Wanderwine Prophets [Lorwyn]
Windfall [Urza's Saga]

BLACK:
Animate Dead [4th]
Boggart Harbinger [Lorwyn]
Buried Alive [Odyssey] x3
Cabal Ritual [Torment] x2
Cabal Therapy [Judgment]
Call to the Grave [Scourge] *Simplified Chinese*
Chainer, Dementia Master [Torment]
Dark Ritual [Urza's Saga]
Dark Ritual [Tempest] x2
Dark Ritual [5th] x3
Dark Ritual [4th] x2
Dark Ritual [Revised]
Death's Shadow [Worldwake]
Endless Ranks of the Dead [Innistrad]
Exhume [Urza's Saga] x2
Gibbering Descent [Future Sight]
Goryo's Vengeance [Betrayers of Kamigawa] x2
Grave Pact [Stronghold]
Hymn to Tourach [Fallen Empires] x3
Hypnotic Specter [4th]
Hypnotic Specter [Revised] *kulahtanut*
Ink-Eyes, Servant of Oni [Betrayers of Kamigawa]
Kokusho, the Evening Star [Champions of Kamigawa]
Korlash, Heir to Blackblade [Future Sight, pre-release foil]
Leyline of the Void [M11]
Maralen of the Mornsong [Morningtide]
Marrow-Gnawer [Champions of Kamigawa]
Marrow-Gnawer [Champions of Kamigawa] *Draft stamp*
Mindslicer [9th] x2
Mind Shatter [Morningtide] *Simplified Chinese*
Nether Spirit [Modern Horizons]
Nezumi Shortfang [Champions of Kamigawa] x2
Oona's Prowler [Lorwyn]
Oversold Cemetery [Onslaught]
Patriarch's Bidding [Onslaught] x2
Phyrexian Negator [Urza's Destiny] *German*
Phyrexian Reclamation [Urza's Legacy]
Rain of Filth [Urza's Saga]
Rotlung Reanimator [Onslaught]
Rotlung Reanimator [Onslaught] *German*
Royal Assassin [4th] x2
Sanctum Seeker [Ixalan]
Seizan, Perverter of Truth [Champions of Kamigawa]
Snuff Out [Mercadian Masques]
Sudden Spoiling [Time Spiral]
Tortured Existence [Stronghold] x4
Underworld Dreams [Legends] *Italian*
Withering Boon [Mirage]
Zombie Master [4th]

RED:
Aggravated Assault [Onslaught]
Balefire Dragon [Innistrad]
Boil [6th]
Boil [8th] x3
Braid of Fire [Coldsnap]
Chandra Ablaze [Zendikar]
Chandra Nalaar [Lorwyn]
Chandra Nalaar [M11] x2
Daretti, Scrap Savant [Commander 2014]
Goblin Grenade [Fallen Empires] x4
Gorilla Shaman [Alliances]
Kiki-Jiki, Mirror Breaker [Champions of Kamigawa]
Lava Spike [Champions of Kamigawa]
Leyline of Punishment [M11]
Lightning Bolt [4th] x2
Lightning Bolt [Revised] x4 *kärsineitä*
Mana Flare [4th]
Pyroblast [Ice Age] x3
Seismic Assault [7th]
Shattering Spree [Guild of Ravnica: Guild Kits]
Shatterstorm [6th]
Simian Spirit Guide [Planar Chaos] x2
Spellshock [Exodus]
Sweltering Suns [Amonkhet]
Vandalblast [Return to Ravnica]


GREEN:
Azusa, Lost but Seeking [Champions of Kamigawa]
Beacon of Creation [Fifth Dawn] x4
Beast Whisperer [Guilds of Ravnica] x2
Bloom Tender [Eventide]
Chancellor of the Tangle [New Phyrexia] x2
Choke [Tempest]
Choke [8th]
Crop Rotation [Urza's Legacy] x4
Dosan the Falling Leaf [Champions of Kamigawa]
Elvish Piper [10th]
Finale of Devastation [War of the Spark] x2
Food Chain [Mercadian Masques]
Fyndhorn Elves [Ice Age] x4
Garruk, Primal Hunter [M13]
Garruk Wildspeaker [Lorwyn]
God-Eternal Rhonas [War of the Spark]
Greater Good [9th]
Heritage Druid [Morningtide] x2
Immaculate Magistrate [Lorwyn]
Kodama's Reach [Champions of Kamigawa] x2
Living Wish [Judgment] x2
Moment's Peace [Odyssey] x3 *kulahtaneita*
Nature's Lore [5th] x3
Nature's Will [Champions of Kamigawa] x2
Nissa, Vital Force [Kaladesh]
Oracle of Mul Daya [Zendikar]
Patron of the Orochi [Betrayers of Kamigawa]
Priest of Titania [Urza's Saga] x4
Realms Uncharted [Rise of the Eldrazi]
Realms Uncharted [Rise of the Eldrazi] *French*
Reap [Tempest]
Seshiro the Anointed [Champions of Kamigawa]
Spidersilk Armor [Mercadian Masques] x3
Splendid Reclamation [Eldritch Moon]
Sylvan Safekeeper [Commander 2014]
Tarmogoyf [Ultimate Masters]
Vigor [Lorwyn]
Wall of Blossoms [Stronghold]
Worldly Tutor [6th] x2


Ulkomaankieliset outoudet:
Samut, Tyrant Smasher [War of the Spark Japanese Alternate Art]
Rakdos Augermage [Dissension] *Foil* *Italian*
Blinking Spirit [Ice Age] *German*
Wall of Light [Legends] *Italian*
Storm Seeker [Legends] *Italian*
Colossus of Sardia [Renaissance] *German*
Killer Bees [Renaissance] *German*
Whirling Dervish [Renaisance] *German*