Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: Nipper (Luettu 749 kertaa)

Poissa nipper

Viimeisin muokkaus: 6.6.2012

- Lähetä yksityisviestiä vaihtoehdotuksista, ja jos tulee kysyttävää
- En myy, enkä osta kortteja

Muokkaus 6.6:
Havelta pois Tibalt, Reforge the Soul, Hero of Oxid Ridge ja Grim Lavamancer.

Lightning Bolt (player rewards http://magiccards.info/mprp/en/40.html)
2 Chandra's Phoenix
1 Stromkirk Noble
3 Vexing Devil
X Bonfire of the Damned

White

Karmic Guide
Stoneforge Mystic
Baneslayer Angel(M11)
Angelic Destiny
Elspeth, Knight-Errant(duel decks)
Ranger of Eos(foil)
Restoration Angel
Entreat the Angels
2 Divine Reckoning
Martial Coup
Thraben Doomsayer
2 Day of Judgment
Mirror Entity (foil)
Elite Inquisitor
Emeria Angel
Reveillark
Stonehewer Giant
Austere Command
2 Archon of Justice
Luminarch Ascension
Leonin Abunas (japanilainen)
Champion of the Parish
Increasing Devotion
Phyrexian Unlife
Kemba, Kha Regent
Sun Titan (prerelease)
Sunblast Angel
Mesa Enchantress
Angel of Jubilation
Mikaeus, the Lunarch

Blue

Snapcaster Mage
Glen Elendra Archmage
Gifts Ungiven
Cryptic Command
Jace Beleren (M11)
Jace's Archivist
Chancellor of the Spires
Clone (M11)
Xenograft (ranskalainen Xénogreffe) / Xenograft (foil)
Body Double
Frost Titan (M11)
Ludevic's Test Subject
Cackling Counterpart
Laboratory Maniac
Rooftop Storm
3 Skaab Ruinator
Back from the Brink
Undead Alchemist
Sphinx of Jwar Isle (foil)
Counterlash
Phyrexian Ingester
3 Devastation Tide
Visions of Beyond
Lorthos, the Tidemaker (japanilainen)
Tezzeret the Seeker (duel decks)
Polymorph (M10)
Djinn of Wishes (M10)
Sphinx of Uthuun
Master of Etherium
Sturmgeist
Ancestral Vision

Black

5 Cemetery Reaper (M12)
Bloodline Keeper
Skirsdag High Priest
Demonic Rising
Descent into Madness
2 Endless Ranks of the Dead
2 Unbreathing Horde
3 Call to the Grave
Vengeful Pharaoh
Praetor's Grasp
Curse of Death's Hold
Memoricide
Sorin's Vengeance
2 Ad Nauseam
Sudden Spoiling

Green

Genesis
Birthing Pod
2 Primeval Titan(M11,M12)
2 Nissa Revane
Survival of the Fittest
Lotus Cobra
Green Sun's Zenith
Natural Order
Fauna Shaman
Vengevine
Soul's Majesty
Rude Awakening (duel decks)
Cream of the Crop
Doubling Chant
Rhox (starter 2000)
Rampaging Baloths
Primal Command
Splinterfright
Ageless Entity
Tree of Redemption
Descendants' Path
Druids' Repository (foil)
Feed the Pack
Garruk's Horde
2 Gutter Grime
Skinshifter
Kessig Cagebreakers
Moldgraf Monstrosity
Mitotic Slime
Creeping Renaissance
Ant Queen
Silvos, Rogue Elemental
Chancellor of the Tangle (foil)
3 Mul Daya Channelers
Scion of the Wild
Nature's Will
Glissa Sunseeker
Mycoloth
Ravenous Baloth (duel decks)
Fresh Meat
Dramatic Entrance
Master of the Wild Hunt
Obstinate Baloth
Chameleon Colossus
Vinelasher Kudzu
2 Elder of Laurels
Asceticism
Creeping Corrosion
Awakening Zone
Arachnus Spinner
Unstoppable Ash
Elvish Champion
Deranged Outcast
Lost in the Woods
Troll Ascetic
Ohran Viper
2 Birds of Paradise (M11,M12)
3 Garruk Wildspeaker (M11, M10, M11 Foil)
3 Great Sable Stag

Land

Isolated Chapel
4 Arid Mesa
4 Scalding Tarn
4 Darkslick Shores
Mystic Gate
Flooded Grove
Glacial Fortress (M11)
Stirring Wildwood
2 Hinterland Harbor
4 Drowned Catacomb (3x M11 yhdessä tunnistamaton leima, 1x M12)
Sunpetal Grove (M11)
Celestial Colonnade
Kessig Wolf Run
Nephalia Drownyard
Moorland Haunt
2 Clifftop Retreat
Copperline Gorge
2 Stensia Bloodhall
Gavony Township
3 Dragonskull Summit (M12)
4 Oran-Rief, the Vastwood
2 Exotic Orchard
Eye of Ugin

Colorless

Sword of Body and Mind
2 Wurmcoil Engine(1x prerelease)
Karn Liberated(ranskalainen)
Umezawa's Jitte(dci)
Thorn of Amethyst
Dolmen Gate
Mycosynth Lattice
Eldrazi Conscription
Mimic Vat
4 Ratchet Bomb
Worldslayer
4 Adaptive Automaton (1 foil)
Creepy Doll
Masticore (from the vault)
Jar of Eyeballs
2 Manor Gargoyle
4 Eldrazi Monument
Myr Superion
2 Conjurer's Closet
4 Basilisk Collar
Caged Sun
Runechanter's Pike

Multicolor

Bruna, Light of Alabaster
Progenitus
Knight of the Reliquary
Sorin, Lord of Innistrad
Sphinx of the Steel Wind(foil)
Rafiq of the Many
Empyrial Archangel
Figure of Destiny (deck series)
Zur the Enchanter
Time Sieve
2 Sedraxis Specter
3 Cruel Ultimatum
Mystic Snake
Jenara, Asura of War
2 Grimgrin, Corpse-Born (1 foil)
Searing Meditation (duel decks)
Enchanted Evening
Decimate
2 Broodmate Dragon (1 foil)
Finest Hour
2 Loxodon Hierarch (1 duel deck)
Boartusk Liege
Sovereigns of Lost Alara
Oversoul of Dusk
Dauntless Escort
Simic Sky Swallower
Jor Kadeen, the Prevailer (ranskalainen)
Wilt-Leaf Liege
Gaddock Teeg
Voidslime
Rakdos the Defiler
Anurid Brushhopper
Identity Crisis
Titanic Ultimatum (duel deck)
Firemane Angel (duel deck)