Poromagia
Paikkakunnat

15.04.18

Outokummun Vanha Kaivos Tornikatu 1 Outokumpu

Ilmoittautuneita: 0/0

Outocon 14.-15.4.

15.04.18

Sunnuntai 1.10.

09:00 - Ovet auki
10:00 - Legacy
14:00 - Proxy Vintage

Legacy
Hinta: 15€
Swiss + Top 8
Pakkalistat
Palkintoina irtokortteja ja boostereita

Proxy Vintage
Hinta: 5€
Swiss
Palkintoina boostereita

Ravintola Telakka

Ilmoittautuneita: 11/32

  1. Antti Malin
  2. Henrik Forsström
  3. Joonas Himmanen
  4. Timo Koriseva
  5. Tomi Hakala
  6. Kasperi Jaakkola
  7. Janne Härkönen
  8. Mikko Airaksinen
  9. Max Sjöblom
  10. Jesse Juote
  11. Eetu Perttula

[Tampere]PPTQ Pro Tour 25th Anniversary (Sealed) HUOM! 12.00 @ Telakka

15.04.18

Turnauksen foorumiviesti: https://mtgsuomi.fi/keskustelu/index.php?topic=71457.0

Formaatti: Sealed
Hinta: 30 e
Paikka: Ravintola Telakka
REL: Competitive
Top 8: Drafti jos pelaajia 16>
Palkinnot: Voittajalle RPTQ slotti, top8:lle boostereita (10 e per pelaaja pooliin miinus tuomarikulut)
Mukaan: Kynä, paperia, nopat

Ruokatauko on ensimmäisen kierroksen jälkeen!

Ilmoittautuneita: 65/80

  1. Atte Vartiainen
  2. Jere Hallikainen
  3. Erkka Jouste
  4. Mikael Vahtera
  5. Kylis
  6. Sebastian Markus
  7. Matti Kivelä
  8. Joona Kröger
  9. Lassi Ahlberg
  10. Otso Rouhiainen
  11. Toni Hurskainen
  12. Laurihe
  13. Kake
  14. Henrik Forsström
  15. Juha Lindqvist
  16. Joonas Himmanen
  17. Janne Malm
  18. Tommi Äärelä
  19. Janne Aaltonen
  20. Aaro Huttunen
  21. Juhis
  22. Antti Pemmari
  23. Ville Räisänen
  24. H Kettunen
  25. Juho Hintikka
  26. Ville Eerola
  27. Niko Korhonen
  28. Sami Ayvasik
  29. Ville Kaijasaari
  30. Teemu Korkeakoski
  31. Ave
  32. Andreas Holmqvist
  33. Ville Komulainen
  34. Joonas Eloranta
  35. Tony palmroth
  36. Markku Anttila
  37. Lauri Siivonen
  38. Teemu Nieminen
  39. Aleksi Pitkälä
  40. Roope Pyykkönen
  41. Leo Lahonen
  42. Taneli Riitahaka
  43. Ari Hämäläinen
  44. Aleksi Kaitila
  45. Roope Metsä
  46. Mikael Heikinheimo
  47. Alex Moisio
  48. Janne Öhman
  49. Antti Silfver
  50. Teemu Eskola
  51. Martti Tolvanen
  52. Santtu Onikki
  53. Johannes Remitz
  54. Lauri törnström
  55. Arttu Huikuri
  56. Juha Hopponen
  57. Pasi Savolainen
  58. Ville Saari
  59. Samuli Hirvonen
  60. Valentin Soloviev
  61. Panu Karppinen
  62. Ahti Vesanen
  63. Jetro
  64. Sami Kokko
  65. Jarno Niinisalo

[Tampere]Sensei's Turnaussarja 2018 #2 Legacy 11.00 @ Ravintola Telakka

15.04.18

Turnauksen foorumiviesti: https://mtgsuomi.fi/keskustelu/index.php?topic=71366.0

25 e
Formaatti: Legacy
Comp REL

Tarkemmat infot threadissä