Poromagia
Paikkakunnat

27.01.19

Puolenkuun pelit, Tampere

Ilmoittautuneita: 7/26

  1. Atro Kajaste
  2. Inka Helin
  3. Ville Pirttimäki
  4. Juuso Sahamies
  5. Miska Romppainen
  6. Taavi Kaivos
  7. Hermanni Heikkala

[Tampere] PKP Ravnica Allegiance Draft Weekend

27.01.19

Turnauksen foorumiviesti: https://mtgsuomi.fi/keskustelu/index.php?topic=69407

Drafti sopii hyvin uusille pelaajille, koska korttivalikoimassa kaikki pelaajat asettuvat samalle linjalle. Turnauksessa muut pelaajat ja tuomari myös auttavat uusia pelaajia tarvittaessa.

Formaatti: Draft (RNA-RNA-RNA)
Osallistuminen: 15€ / 5€ omilla boostereilla.
Palkinnot: 1,5 boosteria / pelaaja + Foileja
Alkamisaika: 17.00

Sijainti: Hämeenkatu 17, 33200 Tampere. (Keskustorin kupeessa, Friends & Brgrs ravintolan alakerrassa.)

Ravintola Artturi

Ilmoittautuneita: 76/76

  1. Jarno Pohjola (Liha)
  2. Ville Eerola (Liha)
  3. Jere Hallikainen
  4. Juha-Matti Vanhatupa (Liha)
  5. Mikael Vahtera (Liha)
  6. Erkka (Liha)
  7. Tommi Äärelä
  8. Kylis
  9. Anttu Kaipainen (Liha)
  10. Tuomas Myllykoski (Liha)
  11. Jake
  12. H Kettunen (kasvis)
  13. Jukka J (Gluteeniton)
  14. Ville Räisänen (Kasvis)
  15. Matias Hirsilä
  16. Tomi Leung
  17. Jetro (Kasvis )
  18. Laurihe
  19. Teemu Korkeakoski (Liha)
  20. Ari Hämäläinen (Liha)
  21. Henrik Forsström ((kasvis))
  22. Aleksi Kaitila (Liha)
  23. Teemu Eskola (Liha)
  24. Sami Ayvasik (Kasvis)
  25. Eerik Lehtonen (liha)
  26. Matti Peltotupa (Liha)
  27. Jere Ruohonen (Liha)
  28. Janne Aaltonen (Liha)
  29. Antti Terho (Kasvis)
  30. Teemu Halonen (Liha)
  31. Joonas Himmanen
  32. Lauri Törnström (Liha)
  33. Sebastian Markus
  34. Christian Tuomi (kasvisek)
  35. Mikael Heikinheimo (Liha)
  36. Risto Sarja (Kasvis)
  37. Tony palmroth (Liha)
  38. Simo Samuli Partinen (Kasvis)
  39. Juho Hintikka (Kasvis)
  40. Shiyu Miao (Kasvis)
  41. Markku Anttila
  42. Martti Tolvanen (Liha)
  43. Jani-Petteri Huttunen
  44. Valentin Soloviev
  45. Aaro Huttunen
  46. Joonas Palsio (noncreature)
  47. Ave (kasvis)
  48. Niko Korhonen (liha)
  49. Toni Hurskainen (Liha)
  50. Jaakko Kosonen (Kasvi)
  51. Niklas Lyytikäinen (Kasvi)
  52. Alex Moisio (liha)
  53. Lassi Ahlberg
  54. Mikko Argillander (Liha)
  55. Matti Kivelä
  56. Panu Karppinen (Liha)
  57. Hillomies (liha)
  58. Jarno Niinisalo
  59. Atte Vartiainen (Kasvis)
  60. Joel Juuti ((Liha))
  61. Teemu Lamminaho (Liha)
  62. Samuli Hirvonen
  63. Antti Turtiainen
  64. Kake (Kasvis)
  65. Aleksi Jukola
  66. Janne Malm
  67. Kevin Kaijasaari
  68. Aleksi Pitkälä (Liha)
  69. Joonas Eloranta (Liha)
  70. Roope pyykkönen
  71. Taneli Riitahaka
  72. Roope Metsä
  73. Leo Lahonen
  74. Olli Saarinen
  75. Aleksanteri Repo (Kasvis)
  76. Markus Immonen (Lihaisa)

Varasijat:

  1. Pekka Lähteenmäki (Liha)

[Tampere] Sensei's Divining Shop Turnaussarja 2019 #1 Legacy

27.01.19

Turnauksen foorumiviesti: https://mtgsuomi.fi/keskustelu/index.php?topic=71726.0

Turnausmaksu 25 e

Comp REL

Mukaan dekkilista, kynä, lifepad ja noppia