Poromagia
Paikkakunnat

05.05.19

Puolenkuun pelit, Tampere

Ilmoittautuneita: 10/10

  1. Tuomo Penna
  2. Enrique Wallenius
  3. Ville Pirttimäki
  4. Tuomas Pihlava
  5. Tommi Ikonen
  6. Matti Mäenpää
  7. Juho Keskinen
  8. Jaakko Husso
  9. Hermanni Heikkala
  10. Aatu Silen

[Tampere] PKP War of the Spark Draft Weekend

05.05.19

Turnauksen foorumiviesti: https://mtgsuomi.fi/keskustelu/index.php?topic=69407

Drafti sopii hyvin uusille pelaajille, koska korttivalikoimassa kaikki pelaajat asettuvat samalle linjalle. Turnauksessa muut pelaajat ja tuomari myös auttavat uusia pelaajia tarvittaessa.

Formaatti: Draft (WAR-WAR-WAR)
Osallistuminen: 15€ / 5€ omilla boostereilla.
Palkinnot: 1,5 boosteria / pelaaja + Foileja
Alkamisaika: 12.00

Sijainti: Hämeenkatu 17, 33200 Tampere. (Keskustorin kupeessa, Friends & Brgrs ravintolan alakerrassa.)

Ravintola Artturi

Ilmoittautuneita: 74/80

  1. Tuomas Myllykoski (liha)
  2. Toni Hurskainen (Liha)
  3. Kake (Kasvis)
  4. Ville Räisänen (Kasvis)
  5. Atte Vartiainen (Kasvis)
  6. Ville Eerola (liha)
  7. Joonas Eloranta (Liha)
  8. Jarno Niinisalo (Liha)
  9. Riku Lammi (liha)
  10. Ville Kaijasaari (Liha)
  11. Samuli Hirvonen (Liha)
  12. Jere Hallikainen
  13. Niko Korhonen (Liha)
  14. Teemu Halonen (Liha)
  15. Joonas Himmanen
  16. Tomi Leung
  17. Matias Hirsilä
  18. Nico Thorén
  19. Quentin Leroy
  20. Andy Chen
  21. Samuli Sippu
  22. Ben Menkes
  23. Juhis (Liha)
  24. Erkka (Kasvis)
  25. Tommi Äärelä
  26. Jarno Pohjola (Liha )
  27. Ismo Laitila (Gluteeniton)
  28. Antti Terho (Kasvis)
  29. Mikael Heikinheimo (Liha)
  30. Mikael Vahtera (Liha)
  31. Sebastian Markus
  32. Mikko Argillander (Liha)
  33. H Kettunen (kasvis)
  34. Janne Malm
  35. Jere Ruohonen (Liha)
  36. Risto Sarja (Kasvis)
  37. Jukka J (Gluteeniton Liha)
  38. Eerik Lehtonen (Liha )
  39. Joonas Halme (Liha)
  40. Pasi Savolainen (Lihaa)
  41. Jani-Petteri Huttunen
  42. Joel Juuti (Liha)
  43. Roope Komonen (Kasvis)
  44. Markku Anttila
  45. Roope pyykkönen
  46. Aleksi Pitkälä (Liha)
  47. Aki Kankaanpää
  48. Janne Aaltonen (Liha)
  49. Otso Rouhiainen (En syö)
  50. Ville Saari (En syö)
  51. Aaro Huttunen (En syö)
  52. Ari Koskinen (Liha)
  53. Ville Hiltunen (Liha)
  54. Juho Hintikka (Kasvis)
  55. Matias Muurikainen
  56. Pekka Lähteenmäki (Liha)
  57. Lassi Ahlberg
  58. Jesse Juote (Liha)
  59. Timo Möttönen (kasvis)
  60. Olli Saarinen
  61. Martti Tolvanen (Kasvis)
  62. Valentin Soloviev
  63. Lauri Törnström
  64. Joonas Palsio (noncreature)
  65. Akseli Rantakari (En syö)
  66. Jake (Liha)
  67. Panu Karppinen (Liha)
  68. Laurihe (Liha)
  69. Aleksi Kaitila (Liha)
  70. Matti Hämäläinen (liha)
  71. Timo Karhunen (Kasvis)
  72. Taneli Riitahaka
  73. Anttu Kaipainen (Liha)
  74. Kevin Kaijasaari

[Tampere] Sensei's Divining Shop Turnaussarja 2019 #3 Modern

05.05.19

Turnauksen foorumiviesti: https://mtgsuomi.fi/keskustelu/index.php?topic=71726.0

Turnausmaksu 25 e

Comp REL

Mukaan dekkilista, kynä, lifepad ja noppia

Ruokailu toisen kierroksen jälkeen. Liha- ja kasvisvaihtoehdot tarjolla.