Ujo, hiljainen profeetta

Aloittaja Srovex, 11.07.06 - klo 00:32

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Srovex

Eli kuinka hyvin [card]Uyo, Silent Prophet[/card] toimii esimerkiksi [card]Spiraling embers[/card]in kanssa? Jos otetaan esimerkki tilanne jossa minulla on 3 korttia kädessä ja embers stäkissä ja haluan kopioida emberssin kaksi kertaa. Kuinka paljon vahinkoa tekevät A, B ja C embers? Periaatteessa siis kysyn että missä vaiheessa se katsoo käsikorttien lukumäärän. Pelattaessa, laitetaessa stäkkiin vai resolvatessa?
So says S

H/W

duracel

Spiraling Embers tekee resolvatessaan sen verran vahinkoa kuin sinulla on kortteja kädessä. Kaikki kolme Embersiä tekevät tuossa siis seitsemän vahinkoa.

~jari
Tätä se dementia teettää. Ei dementia! Ei, ei vaan dementia. Sanoinko mä sen dementian taas? Ei dementia vaan väsymys. Väsymystä tarkoitin. Meni sanat sekasin, kun on tämä dementia. Ei dementia ole minulla! Väsymys on vaan. Väsymys ja dementia. Jumalauta!