Reins of Power combatissa?

Aloittaja mannelahna, 26.05.10 - klo 09:55

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

mannelahna

Jep, eli meni haravoinniks eilen.
voiko kesken Combatin pelaa Reins of Powerin?
käy miten?
Voiko pelata Damagen teko vaiheessa,
vai pelattava ennen kuin toinen menossa atack phaseen?

Kaveri hyökkää > määritän blockkaajan > kaverilta berserk > vastaus countterilla > toinen berserk > vastaus Reins of Power > ???

Kiitti

-Tommi


Nastaboi

Voit pelata Reins of Powerin milloin tahansa sinulla on priority, myös combatissa. Jos pelaat sen hyökkäyksen julistuksen jälkeen ja ennen Combat Damage Steppiä, hyökkääjät (ja puolustajat) poistuvat combatista eivätkä tee vahinkoa mihinkään. Kuvailemasi skenaario toimii siis sinun kannaltasi hyvin: kaverin hyökkääjä poistuu combatista ja kuolee vuoron lopussa.

Combat Damage Stepissä kyseisen kortin pelaaminen on alkuperäisen tarkoituksen kannalta myöhäistä, koska combat damage on jo tehty ennen kuin kumpikaan pelaaja saa prioritya.
Lainaa[09:36] <Saimu> ei deckin tarvii voittaa nopeasti
Lainaus käyttäjältä: jkk
it's adorable when Sami Häggkvist's opponents think they have a good matchup. Because it never, ever is.
HW
OM