Magus of the Abyss

Aloittaja Ezmundorf, 25.05.07 - klo 13:37

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Ezmundorf

Eli ongelmia olisi tämän kortin kanssa. Kortin selostuksen alku antaa sen kuvan, että kun kortti on pelissä, jokaisen upkeepin alussa kortin omistaja saisi tuhota yhden vastustajan creaturen, joka ei ole artifakti-creature.

Eli apuja tarvittaisiin kortin kanssa, koska sekaannusta aiheuttaa esimerkiksi tuo "Destroy _target_ nonartifact creature" ja "that player controls of his or her choice". Eli tuhotaanko tässä nyt valittu creature vai saako vastustaja päättää minkä tuhoaa?

Kiitos jo etukäteen.

jkk

Kortti toimii näin: jokaisen pelaajan upkeepin alussa kyseinen pelaaja valitsee yhden omista non-artifact creatureistaan ja Magus tuhoaa sen. Tarkemmin sanottuna se pelaaja, jonka upkeepissä ollaan, valitsee abilitylle targetin omien non-artifact olentojensa joukosta. Ability laitetaan stackiin ja sen jälkeen siihen voi respondata normaalisti.

Tuo kortti olisi ehkä selkeämpi jos se ei targetoisi :) (mutta silloin se toimisi eri tavalla).
Lainaus käyttäjältä: shazzle
Uskon että olen sinua kokeneempi "internetissä".
Lainaus käyttäjältä: yeou
miten tolla tyypillä on aina plussia postissaan? onko se joku julkkis?