Vitutusketju

Aloittaja teemuhy, 04.06.07 - klo 22:58

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

kivi

Lainaus käyttäjältä: Demppa - 29.03.15 - klo 07:38
Kellojen siirtely.

Vahvasti tämä. Nyt alkavat vaikutukset näkyä, itsellä herääminen ajoissa on vaikeaa ja lapsilla se on lähes mahdotonta. Voi kun päästäisiin tästä eroon ja pian.
Lainaus käyttäjältä: tutka
< kivi> pultti sun, kaks pulttii sun, pultti, fireblast, fork. PÄRT  PÄRT.

Lorttopena

tietoja sinusta ei voi olla tyhjä

Kylooppi

Lainaus käyttäjältä: Lorttopena - 30.03.15 - klo 13:51
Eero Markkanen.
http://www.iltalehti.fi/jalkapallo/2015033019445311_jp.shtml

Repeilin tuolle uutiselle aamulla. Miksi hitossa pitäisi katsoa jos ei laji kiinnosta eikä odotettavissa edes ole kummoista menestystä. Ihme kitisijä ja vähän piti vielä kendoläppää päästä heittämään kun niin on kurja mieli.
Killing you softly with triggers,
with triggeeeers!

Farseer

DHL ja Posti. Tilaat palvelun ensinmainitun kuriiripalvelulla, jonka se sitten siirtää jälkimmäiselle. Tulos: paketti postitoimistossa, ei mitään ilmoitusta eikä edes yritystä toimittaa. Helvetin (käytännön) monopolit tekevät firmoista laiskoja ja asiakaspalvelusta olemattomia.
http://mtgsuomi.fi/listat/Farseer/om/ - Partanetin paras valikoima boostereita, muuta produktia sekä irtokortteja! Esimerkiksi boksit: T2 87€ tai 85€ jos ostat kaksi boksia tai enemmän!

MtG Helsinki-ryhmä facebookissa[/url

maybach

Premium jäsenyydet.
Personally, its not God I dislike, its his fan club I cant stand.

Rancid-

LainaaTES uses Ad Nauseam more often and ANT uses Past in Flames more frequently.

Co

Lainaus käyttäjältä: maybach - 01.04.15 - klo 00:50
Premium jäsenyydet.

Kyllä mä ainakin oon valmis maksamaan sivuston käytöstä, jos sillä saa myös rahoille vastinetta. Ainakin Kivin markkinakatsaukset on jo itsessään ton 10e arvosia.
"Fight? I cannot. I do not care if I live or die, so long as I can rest."

Farseer

Spämmään nyt tätä ketjua uralla. 5000 euron biitti.

[spoiler]

Tossa siis 4000 euron Vegas-paketti myös panoksena, oli erillinen promo isoimman kertoimen voittajalle. Sen vei vihu jonka lapussa oli neljä kohdetta samoja kuin mulla mutta toi hävitty toisin päin.[/spoiler]
http://mtgsuomi.fi/listat/Farseer/om/ - Partanetin paras valikoima boostereita, muuta produktia sekä irtokortteja! Esimerkiksi boksit: T2 87€ tai 85€ jos ostat kaksi boksia tai enemmän!

MtG Helsinki-ryhmä facebookissa[/url

Rhaderis

- Päivän Pick - ou jea!
- Foorumin pakka-osio * kuollut, poislukien kitchen table
- Sääntökysymykset -osio * saahan niitä ilmaiseksikin
- Artikkelit-osio, johon maamme johtavat Mtg-tähdet kirjoittavat huippuluokan artikkeleita. * ketään väheksymättä, netti on pullollaan hyviä ja huonoja ILMAISIA artikkeleita
- Äänestysoikeus muiden käyttäjien bännäämisestä * woot?! taidan saada kohta äänivyöryn
- Monia muita eksklusiivisia etuja, kuten kuvien käyttö signaturessa sekä värikkäitä tähtiä nimimerkin alla! * kyllä, tuiki tarpeellisia

Ite tahkoan limitediä kerran-kaks vuodessa joten eip oo meikäläistä varten nuo "edut", maksaa sit 9.99€ tai 0.99€.
Jos (vielä) saan ostaa/vaihtaa/myydä ilman kommervenkkejä niin tää ei hetkauta.

- Köyhä ja turhuuksien karttaja



Kavu

Et oo kalenteriin tutustunut?

Rhaderis

Lainaus käyttäjältä: Kavu - 01.04.15 - klo 06:43
Et oo kalenteriin tutustunut?

Ei sitä tuu kauheesti kateltua, kunha liputuspäivät huomaan katsoa ni hyvä on. Talkkarin hommiin kuuluu nääs.

Mua huvitti aprillipilat joskus kaheksankytluvun lopulla, sittemmin ei oo jaksanu lapsettaa enää tällaset asiat.

Mut tunnustan, osu ja uppos. Sen jälkee ku suljin koneen yöllä ni vast rupes raksuttamaan "että hei.." En vaivautunu käynnistämään uusiks editoimisen takia. sry.

maybach

Personally, its not God I dislike, its his fan club I cant stand.

Etheraven

Poromagia ei onnistunutkaan tyydyttämään materialismiani kun kirjeeseen ei mahtunutkaan prelluboksia. Arvoton mutta hieno olisi ollut, myöskään yhtä megaman(met)-sleeveä ei löytynyt että olisin saanut edellisen puutttellisen pakkauksen jäljiltä suojat yhdelle tinyleaderille. Pienenä lohtuna Fate reforged boosterista tuli Tasigur, ehkäpä sen saa vaihdettua johonkin tai jotain.
Sen lisäksi on perhanan huono olo vahingossa nukuttua kolmen tunnin päiväunet.

Demppa

"Munarikasta pääsiäistä" ja muut ikivihreät letkautukset jotka jaksavat vuodesta toiseen naurattaa.

Roinisto

korttien lukemisen vaikeus

yeou

wikistä:
"According to legend, a life-sized wind-up human girl was discovered in his luggage aboard a ship in which he was traveling to Sweden, and was thrown overboard by order of the ship's Captain"

me kaikki ollaan joskus niin tyhmiä, että sen tyhmyyden määrä ei ole enää käsitettävissä. kapteeni, senkin tolvana! kuinkahan monta kertaa edistyksessä on menty taaksepäin näiden takia.
ja tottakai, vituttaa oma tyhmyyden määrä. niin kuin olisin pizza, joka on leikattu osiin. välillä toiset osat peitetään eikä niistä tiedetä mitään. sitten ne paljastuu taas. mistä tämä kaikki johtuu.

kivi

#6256
Tunnistajat tunnistaa. Everythingwentbetterthanexpected.jpg

[spoiler][/spoiler]
Lainaus käyttäjältä: tutka
< kivi> pultti sun, kaks pulttii sun, pultti, fireblast, fork. PÄRT  PÄRT.

Pifase

Siinä on kunnon "mixed feelings"-ilme.


326

Rannekivut + unirytmi.
[00:23] <_326> Runoilet?
[00:23] <Retardi> Näin teen
[00:23] <_326> Anneli
[00:23] <Stormis> Päivi
[00:23] <Julppu> pippeli

[01:45:15]  jolssoni: niinku taksi mut ku kaikki kortit on tämmösiä low impact paskeita nii tilttaa vielä pahemmin

Orion

Kyttäävä pomo.

Normaalisti ihan mukava mies, mutta tänään oli ilmeisesti ylimääräistä aikaa kun ehti tulla kyttäämään miten hoidan hommani. Tähän tarkistuskierrokseen meni 1,5h aikaa jona ei voinut tehdä niitä vielä tekemättömiä töitä jotka tänään oli ohjelmassa ja jotka pitää juuri tänään tehdä, eli ylitöiksi taisi mennä jälleen. Kiitos siis tästäkin  >:(

aaruli96

Game of Thrones ja siitä seuraava mielenrauhan järkkyminen, nyt pitää sitten odottaa neljä viikkoa että tulee uusi jakso. (Voih miksi katsoin ekat neljä jaksoa putkeen)
Hämeenlinnan pyötäpeliyhdistys Lipevä
https://www.facebook.com/groups/388850301223929/?refid=18&_ft_

Vicard

Muutos 2011 ja Jarndyce...

Rancid-

Eduskuntavaalit, ja niistä todennäköisesti seuraava jälleen uusi paskin mahdollinen hallituspohja.
LainaaTES uses Ad Nauseam more often and ANT uses Past in Flames more frequently.

Klameros

Lainaus käyttäjältä: aaruli96 - 13.04.15 - klo 23:08
Game of Thrones ja siitä seuraava mielenrauhan järkkyminen, nyt pitää sitten odottaa neljä viikkoa että tulee uusi jakso. (Voih miksi katsoin ekat neljä jaksoa putkeen)
Tiesin että siinä kävisi noin, siksipä maltan ja pidän itseäni vain viikon jännityksessä kerrallaan.

Infrapunatulkku

Helppoa (ei) tämä leivän saanti, kun rahantulo on kiinni omasta laskutuksesta. Sitten maksaja hävittää laskut ja soittaa vihaisena, kun lähetän sähköpostia että missäs rahat ovat.
Beep-boop, olen pösilö.

Ksanen

Lainaus käyttäjältä: Infrapunatulkku - 14.04.15 - klo 15:21
Helppoa (ei) tämä leivän saanti, kun rahantulo on kiinni omasta laskutuksesta. Sitten maksaja hävittää laskut ja soittaa vihaisena, kun lähetän sähköpostia että missäs rahat ovat.

11

yeou

#6267
"Suunniteltu valinta-ajankohta
Esivalinta 17.4.2015, haastattelut 24.4.2015"

ensin se oli 15. sitten 16. ei mulla ongelmaa, mutta ... jännitin tätä kuin lottoa (lottoa en jännitäkään). saatan muokata tätä postia myöhemmin lisätäkseni surkuhymiön sen merkiksi ettei minua ainakaan valittu. pahimmassa tapauksessa heittää seuraavalle viikolle jos tämä meininki on jatkuakseen, toivottavasti työntekijöillä jotka hoitaa näitä valintoja ei ole krapulaa sitten.
tämä toimitus pitkittyy vaan. jätän vittumaisen fantasiani kirjoittamatta.
...
tänään ei kyllä mikään näytä toimivan muillakaan. WoW PTR on kaput, EMS kytee jotain ongelmaa, ukkelilla on reflect päällä kun totesin miten hän ei ole tehnyt jotain mistä on ollut puhe. pikkusisko on vaan tylsistynyt. äidillä on myös joku ongelma. en yhtään ymmärrä, minulla ei sinänsä ongelmia ole vaikka sinänsä on mutta en vedä niistä tänään hernettä nenään. en ymmärrä, eikä tarvitsekaan siihen asti kunnes jotan vähän rotevampaa alkaa kehittyä.

jotain pitää kyllä tapahtua, kuinka kauan tätä pitää odottaa. itse voi vain pistää pari hassua hakemusta eikä tehdä tällä hetkellä asialle mitään sen enempää.

edit: http://www.te-palvelut.fi/te/fi/nain_asioit_kanssamme/te_palvelut/ajankohtaista/2015-04-17-01/index.html
miten arvasinkaan? tulee kapuloita rattaisiin joka päivä.

edit2: jep. :( pitääkö tässä olla 5 vuotta työttömänä että pääsee johonkin hemmetin kouluun?

Chill79

Esitäytetty Veroilmoitus ja rahoituslaitosten lähettämät tiedot verohallinnolle :'( ...

-Jyri-

Lorttopena

Viimeisin drafti modossa..
Ei valuee minkään näköistä, ja säälistä BYEn kautta yksi voitto..
Pakko lähtee päivästä FNM:iin kostamaan, kokeileen revanssia..
tietoja sinusta ei voi olla tyhjä