Vitutusketju

Aloittaja teemuhy, 04.06.07 - klo 22:58

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

skuup

65€ Constructed GP:stä. Italiassa. En tiedä kumpi vituttaa enemmän.

jkk

Toivottavasti et vasta paikan päällä saanut tietää, että GP olikin Italiassa...
Lainaus käyttäjältä: shazzle
Uskon että olen sinua kokeneempi "internetissä".
Lainaus käyttäjältä: yeou
miten tolla tyypillä on aina plussia postissaan? onko se joku julkkis?

kivi

Lainaus käyttäjältä: skuup - 04.03.16 - klo 09:39
65€ Constructed GP:stä. Italiassa. En tiedä kumpi vituttaa enemmän.

Pääset sentään osallistumaan tuolla huokealla hinnalla. Aika moni on itkenyt eri kanavissa että player cap tuli vastaan vähän puskista.
Lainaus käyttäjältä: tutka
< kivi> pultti sun, kaks pulttii sun, pultti, fireblast, fork. PÄRT  PÄRT.

Warma

Lainaus käyttäjältä: JunioRcmf - 02.03.16 - klo 15:02
...ja toisessa osa korteista puhui väärää kieltä (saksaa englannin sijaan).

Saksa on hieno kieli. Ei voi valittaa jos myyjä sujauttaa parempia versioita kuoreen.

Muistutan vain tähän, että kunhan palaan Suomeen, voin pientä korvausta vastaan vaihtaa kaiken maailman vääränkielisiä kortteja enkkuihin.

Vartijainen

Lainaus käyttäjältä: jkk - 04.03.16 - klo 09:22
Pistin toissapäivänä postiin paperit toiminimen perustamiseksi. Eilen soitteli jo vakuutusyhtiö ja tarjosi palveluja yritykselleni, vaikka itse en vielä ole saanut edes Y-tunnusta. Nopeaa on toiminta.
Asiakkuusmarkkinointiliitto on ystävä, jonka palvelukseen voi luottaa.

luma

Lainaus käyttäjältä: Vartijainen - 04.03.16 - klo 12:54
Lainaus käyttäjältä: jkk - 04.03.16 - klo 09:22
Pistin toissapäivänä postiin paperit toiminimen perustamiseksi. Eilen soitteli jo vakuutusyhtiö ja tarjosi palveluja yritykselleni, vaikka itse en vielä ole saanut edes Y-tunnusta. Nopeaa on toiminta.
Asiakkuusmarkkinointiliitto on ystävä, jonka palvelukseen voi luottaa.

Ei ole, kun kyse on yrityksen puhelinnumerosta.

Willi4m

Painters block vituttaa. Kaikki vehkeet valmiiksi pöydällä, kasa figuja rivissä. Ne pensselit vain ovat niin helvetin raskaita ottaa käteen... Kaipa sitä pitää vielä muutama vähän yksinkertaisempi pohjata ja lähteä siitä liikkeelle, centrepiecet ahistaa liikaa.

Prenger

GP Day 1 7-2 record, toinen päiväkin alkoi voitolla paskasta match upista, mutta sitten alkoi tappioputki. Lopputulos 8-5 drop ja draftaamaan. Drafti meni sentääs hyvin ja sain matkamuistoksi boksin FRF:iä ja trialin voitosta pelimaton.
Lainaus käyttäjältä: de-layer - 13.01.16 - klo 14:52
Voi tätä mielensäpahoittajien valtakuntaa. Mitä tapahtui kansalle joka ei itkeny turhasta ja pohti kokemaansa epäoikeudenmukaisuutta yksin pimeässä tai purki vihansa viikonloppuisin snägärin jonossa.

kivi

MCM vitutusta jatketaan tässä ketjussa.

Vajukit työkaverit pännivät tällä hetkellä, eivät edes tajua että asiakkaiden viha johtuu juuri heidän toiminnastaan.
Lainaus käyttäjältä: tutka
< kivi> pultti sun, kaks pulttii sun, pultti, fireblast, fork. PÄRT  PÄRT.

yeou

uhkaavat pistää taffelit kiinni sen sopimuspaskan josta ei edesss infoa anneta mielipideytyttäväksi kaikelle kansalle parempi olla hyvä ja pelastaa taffeli!!!!

Vicard

Lainaus käyttäjältä: yeou - 08.03.16 - klo 19:49
uhkaavat pistää taffelit kiinni sen sopimuspaskan josta ei edesss infoa anneta mielipideytyttäväksi kaikelle kansalle parempi olla hyvä ja pelastaa taffeli!!!!
Mitä tää tarkoittaa?

mork

vähän harjoitellu ogw sealedia modossa
viimeset 8phantomia menny tuloksella 21-3
sit ajattelin sealed liigaa koittaa..
0-3 drop ...
-27tix :(

back to grind...

Schembo

#7392
 >:(
H/W
Myynti/osto
Mie

Common sense-So rare it's a god damn super power

Kylooppi

Lainaus käyttäjältä: mork - 08.03.16 - klo 20:47
vähän harjoitellu ogw sealedia modossa
viimeset 8phantomia menny tuloksella 21-3
sit ajattelin sealed liigaa koittaa..
0-3 drop ...
-27tix :(

back to grind...

Tuntuuko, että ongelma on enemmän pakanrakennuksessa vai pelissä? Vai kävikö vain huono mäihä? Sealed on hankala formaatti arvioida omaa osaamistaan koska avattu korttipooli vaikuttaa niin ratkaisevasti pelien kulkuun. Jos pakanrakennus tuntuu olevan isoin kompastuskivi niin nyt kun siihen saa liigassa käyttää niin paljon aikaa kuin huvittaa voisi olla ihan mielenkiintoista jos ottaisit joku kerta kuvakaappauksen poolista ja omista dekeistäsi ja postaisit tänne ihmisten kommentoitavaksi.
Killing you softly with triggers,
with triggeeeers!

mork

no kaippa se pooli oli tossa liigassa vähän hankala.. vitutti niin paljon etten ottanu kuvaa edes poolista...
niskasta itseä kiinni sen jälkeen ja phantomit menny 27-3 sen jälkeen..
[spoiler][/spoiler]


Toinen liiga meni 3-2.. oli aika perkeleen kovia deckejä erässä 4 ja 5 vastassa vaikka oma deck oli ihan ok
[spoiler][/spoiler]


On mullla kuvia about 95% pooleista/deckeistä tallennettuna jos kiinostaa. päivämäärällä ja tuloksella

tootzki

Lainaus käyttäjältä: mork - 12.03.16 - klo 11:40
no kaippa se pooli oli tossa liigassa vähän hankala.. vitutti niin paljon etten ottanu kuvaa edes poolista...
niskasta itseä kiinni sen jälkeen ja phantomit menny 27-3 sen jälkeen..
[spoiler][/spoiler]


Toinen liiga meni 3-2.. oli aika perkeleen kovia deckejä erässä 4 ja 5 vastassa vaikka oma deck oli ihan ok
[spoiler][/spoiler]


On mullla kuvia about 95% pooleista/deckeistä tallennettuna jos kiinostaa. päivämäärällä ja tuloksella

Itsehän en casual-Keijona näistä asioista tiedä paljoakaan, mutta omasta kokemuksesta phantom-siileistä on jäänyt varsin leppoisa mielikuva. Olen mm. törmännyt vastuksiin, jotka ovat alkaneet leikkiä korteillaan voittamisen sijaan. Yksikin eventti meni 3-0, vaikka buildausvaiheessa yhteys temppuili ja sain main deckiksi 140 kortin pinon koko poolista.

Toisaalta, jos tuota liigaa mainostettiin enemmän competetivenä palkintojakaumansa puolesta, niin ei ainakaan henk koht ole yllätys, että top15% pelaa ns. "perkeleen kovia deckejä".


mork

vituttaa kun ei muissakaan formaateissa limitedissä ole kovin kova toi ev...
https://www.goatbots.com/ev_calculator.php

pakko tota phantomia tahkoa kun muut formaatit maksaa

326

Vituttaa kun piano on paskana. Vittu. Lisäksi vituttaa että kyseessä on sähköpiano ja akustiset maksaa niin saatanasti. Perkele. Kaikista eniten vituttaa etten oo saanut mitään mielekästä sävellettyä ~vuoteen. Saatana.
[00:23] <_326> Runoilet?
[00:23] <Retardi> Näin teen
[00:23] <_326> Anneli
[00:23] <Stormis> Päivi
[00:23] <Julppu> pippeli

[01:45:15]  jolssoni: niinku taksi mut ku kaikki kortit on tämmösiä low impact paskeita nii tilttaa vielä pahemmin

Yms

Lainaus käyttäjältä: Kouvolan PkP - 14.03.16 - klo 15:29
Vaihdetaan formaatiksi Standard, koska Porvoo.

Sattuu sydämeen kun uhanalaisia hyljeturnauksia lopetetaan  :'(
Lightning Bolt, when cast,
Deals three damage to target
Creature or player.

Dredi

Gamestopista kävin kyselemässä new 3ds xlle koteloa ja sanoivat että toi tavallisen 3ds/xl sopii eikä kukaan ole koskaan valittanut. Noh testasin kotona ja se perkule naarmutti dsän yläpuolen sivut kunnolla. Saapa nähä mitä gamestopis sanotaan asiaan...

Farseer

Hävittiin sit 2 gamea draftissa vihun Strip Mineen (kohteena aina Sea Gate Wreckage). Better lucky than good!
http://mtgsuomi.fi/listat/Farseer/om/ - Partanetin paras valikoima boostereita, muuta produktia sekä irtokortteja! Esimerkiksi boksit: T2 87€ tai 85€ jos ostat kaksi boksia tai enemmän!

MtG Helsinki-ryhmä facebookissa[/url

Etheraven

Nyyh, kaikki se työ että pääsisi taas käsiksi DCI accounttiinsa eikä edes saa enää liittyä kiltoihin nykyään. :D :'(
Mutta siis pääasia oli että sai etunimen päivitettyä...ja siihen taas tuli yhden kirjaimen virhe, onneksi varmaan saavat senkin kuitenkin korjattua tässä ennen seuraavia prelluja.
Se on ihan hauska tietää kyllä että ilmeisesti seuraavaan peliin osallistumisesta saankin kaksi planeswalkerpointtia ja kehityn task magesta adeptiksi, siitä eteenpäin sitten tuskin tuleekaan nousemaan piiiiitkään aikaan. ^^'

Reflektio

Dualien hinta on entisestään noussut, mutta silti ihmisillä näkyy ostolistoillaan reilusti pienemmät hinnat kuin MCM:ssä ennen niiden viime nousuakaan, vaikka olisikin listaa sen jälkeen päivitetty. Sen sijaan myyntipuolen kortteja ei tokikaan roikuteta läheskään samoissa hinnoissa. Voisi saman tien jättää moiset toiveajattelulistat kokonaan pois hakuja häiritsemästä, kuka helvetti muka nykyään myisi esim. hyväkuntoisen Savannahin kolmellakympillä? Samoin voisi merkata jo listojen otsikoihin, jos myynnit on jäissä. Alkaa hiljalleen vituttaa kun löytää puolenkymmentä listaa joissa sama teksti ja samat virheet. Tai mieluummin vaikka poistaisi koko listan silloin kun vaihtoja/myyntejä/ostoja ei tehdä - sisältö kun ei ainakaan itelläni viimeksi listan poistaessa tyhjentynyt, vaan ainoastaan katosi näkyvistä. Ja vieläkin pahempi jos sieltä löytyy joukosta joku perkeleen väärin tägätty Savannah Lions tai Tundra Wolves.

Tai saahan sitä listaansa aika vapaasti sääntöjen puitteissa muotoilla, mutta jotain rajaa nyt sentään - sanoisin osaa noista jo ihan foorumin yleisen käyttömukavuuden kannalta loogisiksi, kirjoittamattomiksi käyttösäännöiksi. Samoin onhan tää asia jo wanha virsi, mutta pitää kai tästä aina välillä itkeä, kun ihmiset ei vaan opi. ::) Ja saahan sitä vitutusketjuunkin aika vapaasti postata.
Lainaa
Anything's a bear trap, if the bear is dumb enough.
Trading Post

jkk

Oli tarkoitus lentää torstaina Brysseliin.

(ja lennän edelleenkin jos kenttä on auki silloin. Vitun terroristit.)
Lainaus käyttäjältä: shazzle
Uskon että olen sinua kokeneempi "internetissä".
Lainaus käyttäjältä: yeou
miten tolla tyypillä on aina plussia postissaan? onko se joku julkkis?

LoneFox

Lainaus käyttäjältä: 326 - 14.03.16 - klo 02:30
Vituttaa kun piano on paskana.
Juuri tällä hetkellä toivoisin, että yläkerran naapurille tulisi tuo sama ongelma...
God is a crazy woman. When you understand that, the Universe suddenly starts to make sense.

Genesis

Vuokra nousee toisen kerran jo tämän vuoden puolella. Voi vitun vittu. Voin suositella lämpimästi VVO:ta kaikille ketkä haluaa asua edullisesti!

jkk

Lainaus käyttäjältä: jkk - 22.03.16 - klo 10:14
Oli tarkoitus lentää torstaina Brysseliin.

(ja lennän edelleenkin jos kenttä on auki silloin. Vitun terroristit.)

Ja näyttää siltä että kenttä on huomennakin kiinni. Stn prkl.
Lainaus käyttäjältä: shazzle
Uskon että olen sinua kokeneempi "internetissä".
Lainaus käyttäjältä: yeou
miten tolla tyypillä on aina plussia postissaan? onko se joku julkkis?

ElfRiderX

Juuri kun hommasin  Shardless Agentit niin herrat päättää printata judge foilit niistä..

JunioRcmf

Kävin katsomassa Batman v Superman: Dawn of Justicen.

Lorttopena

#7409
Lainaus käyttäjältä: JunioRcmf - 23.03.16 - klo 19:37
Kävin katsomassa Batman v Superman: Dawn of Justicen.
Miten huono?
Oon kyllä lukenu arvosteluja joissa dissaillaan näyttelijöitä + juonta jne.
Mut, näin niiku periaatteessa, tykkäilen Marvelin, DC:n, jne. leffoista..
Miks kannattaisi/ei kannattaisi katsoa?
tietoja sinusta ei voi olla tyhjä