Päävalikko

mtg tatuointi

Aloittaja Assariah, 28.05.11 - klo 12:36

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Assariah

Elikkäs heräsi tossa mieleen kysymys että minkä mtg aiheisen kuvan haluaisitte tatuoida itseenne?
Itseäni mielytti ajatus simppelistä Island/swamp hypridi mana stmboolista jossain käden alueelle, taikka swamp toiseen ja island toiseen. :D
Kertokaa pois
On normaalia olla epänormaali mutta on epänormaalia olla normaali
Assariah Have/Want

Samsson

Turusta löytyy ainakin yksi pelaaja joka on tatuoinnut Chandran ihoonsa. Itse en keksi yhtään MtG-aiheista artia mitä haluaisin ikuistaa ihooni. Toki niitä hienoja kuvia on olemassa, muttei sellaista joka olisi minulle tarpeeksi tärkeä ikuistaa.

tride

Sininen manasymboli ja viereen teksti: "Take your time" ;)

Yan

Lainaus käyttäjältä: tride - 28.05.11 - klo 13:38
Sininen manasymboli ja viereen teksti: "Take your time" ;)

hei mutta mullahan on tämmönen...


Babu

"eikö se nyt ole vanha fakta että monoliitit menee infiniteks jos niitä päin edes katsoo pahasti"
- luma; 09.04.2020 klo 19:30

Renter



Joku näköjään tykkäsi Morningtidesta vähän liikaa...
23:15 <@Rancid-> jos Bear Cub blokkasi Bloodbraid Elfin tai toisinpäin, arvatkaapa mitä siinä tilanteessa tapahtui
23:16 <@Rancid-> ..karhunpoika sai rastaa

20:03 < rayenni> ja esim overrun ilman tramplee on silti run

00:52 <@luma> koska ulkopelin stack on sisäpelin ulkopuolella

jupu_

Argothian enchantress ;). Noh, jos muutaman vuoden päästä katsoo, niin kuvan täytyy olla sellainen ettei sitä luulla tosi nördeksi vaikka ei taikkarista tiedettäisikään mitään. Vaikka joku lohnari.

Kertsu

Itse otin Baneslayerin viime kesänä käteen :D

Schembo

Hell's Caretaker on pyörinyt mielessä. Googletin kun tuli tämä ketju eteen ja ompa joku kerennyt jo toteuttamaankin tämän idean.

H/W
Myynti/osto
Mie

Common sense-So rare it's a god damn super power

Jirry

Kieltämättä jokin Legendsin Glyphi olisi mielenkiintoista toteuttaa joskus. Vaikkapa Glyph of Doom kämmenselkään. Toisaalta Evanescencella on samankaltainen kuvio logossaan joten ehkä harkitsen vielä.
Toinen vaihtoehto on tietysti jokin Ravnican mustaa sisältävistä killoista, vaikka Dimir kyllä vie voiton jos jokin pitäisi valita :)
Have/Want

"Praise the Sun!"

Srovex

Tap -symboli pakaraan?
So says S

H/W