Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: Want: Prismatic Vista, EDH | Have: Invention Ornithopter, Stoneforge Mystic (Luettu 9814 kertaa)

Poissa EssEss

Vaihdon yhteydessä minulle tulee ilmoittaa korttien kunto jos huonompi kuin NM- sekä jos kortit puhuvat kieliä. Voin myös mahdollisesti ostaa kortteja, ehdota hintaa. Tiskin alta löytyy kaikkea kivaa wantin kalliimpiin kortteihin. Kaikki Haven kortit ovat myynissä, jos ostohaluja on.

Pitemmittä puheitta, vaihtelu alkakoon :P

White:
--------

Black:
--------

Blue:
--------

Green:
1x Force of Vigor

Red:
--------

Multicolor/Hybrid:
1x Queen Marchesa
1x Ice-Fang Coatl

Artifact/Colorless:
1x Sword of Feast and Famine

Land:
xx Triomet

xx Unhingedin swampit ja islandit

Highlander want: (voin mahdollisesti myös ostaa, tarjoa!)
Enclave Cryptologist (foil)
Waterfront Bouncer (foil)

EDH want:
Raugrin Triome
Rain of Filth
Drannith Magistrate (borderless käy myös)
Mnemonic Betrayal
Winds of Rebuke
Muddle the Mixture

Mana Crypt
Pact of Negation
Razaketh, the Foulblooded
Shrieking Drake
Thrasios, Triton Hero
Tymna the Weaver
Uro, Titan of Nature's Wrath

Throw-in/low want:
xx 1/1 Monk token (FTF)
xx 1/1 red elemental token (M14)
Jos löytyy jotain minulle niin käskepä katsoa listaasi jos minulta jotain sinne osuisi. Listan kortit eivät ole ajantasalla tällä hetkellä.

White:
1x Felidar Sovereign
2x End Hostilities
3x Wingmate Roc
3x Odric, Lunarch Marshal (1x prelefoil)
2x Bygone Bishop
2x Adorned Pouncer (1 prele foil)
1x Regal Caracal
1x Linvala, the Preserver
4x Exquisite Archangel (1 foil)
3x Swords to Plowshares (Duel decks, 2 ranskankielistä)
3x Rally the Ancestors
2x Sram's Expertise
1x Yosei, the Morning Star
4x Precinct Captain
2x Dencend Upon the Sinful
2x Trapjaw Tyrant
1x Wakening Sun's Avatar
4x Vryn Wingmare
4x Toolcraft Exemplar
2x Mark of Asylum
2x Anointed Procession
2x Monastery Mentor
1x Selfless Spirit
1x Stoneforge Mystic 2XM

Blue:
1x Hive Mind
2x Lord of the Unreal (1x foil)
4x Coralhelm Commander (foil)
1x Tidebinder Mage
2x Cunning Wish
1x Thoughtcast (MM15 foil)
1x Alhammarret, High Arbiter
1x Drowner of Hope (prerelease promo)
1x Ugins Insight
1x Startled Awake
1x Mistcaller Prelefoil
1x Naru Meha, Master Wizard
1x Mandate of Kruphix ESP
1x Jace, Unraveler of Secrets
2x Unesh, Criosphinx Sovereign
2x Threads of Disloyalty
1x Monastery Siege FOIL
4x Narcomoeba FUT
2x Overflowing Insight
4x Cursecatcher JAPSEJA
2x Merfolk Sovereign JAPSEJA
1x Jace, Memory Adept
2x Jin-Gitaxias, Core Augur
1x Dreamcaller Siren
2x Seafloor Oracle (1x prelefoil)
1x Master of Etherium FRA
1x Torrential Gearhulk
1x Ancestral Vision
3x Mistbind Clique

Black:
2x Oona's Prowler
4x Cemetery Reaper
2x Drana, Liberator of Malakir 1x prelefoil
1x Death Baron (1 alara foil)
1x Disciple of the Vault FOIL
2x Painful Truths
1x Graveborn Muse
4x Hero's Downfall
1x Graveyard Marshall
1x Champion of Stray Souls
2x Empty the Pits
1x Liliana of the Dark Realms GER
2x Ob Nixilis Reignited
1x Boneyard Parley
3x Undead Warchief SCG (1 foil)
2x Xathrid Necromancer 1 KOREA
1x Tree of Perdition
2x Ruinous Path
3x Lifebane Zombie
2x Languish
3x Ammit Eternal
1x Dire Fleet Ravager
1x Masterminds Acquisition FOIL
4x Wasteland Strangler
2x Cryptbreaker
1x Tainted Remedy
3x Tendrils of Agony FNM FOIL
1x Relentless Dead
1x Cabal Therapy GER
3x Mindwrack Demon
1x Smother FNM FOIL
1x Archfiend of Ifnir
3x Marionette Master
2x Yahenni, Undying Partisan

Green:
3x Deathmist Raptor
2x Dwynen, Gilt-Leaf Daen
3x Warden of the First Tree
1x Genesis Hydra FOIL
1x Whisperwood Elemental
1x Undergrowth Champion
1x Bristling Hydra FOIL
2x Multani, Yavimaya's Avatar (1x PRELEFOIL)
2x Hardened Scales
1x Mul Daya Channelers FOIL
2x Wild Defiance
1x Cultivate FOIL
4x Cultivator of Blades (2x GD FOIL)
2x Hooded Hydra
1x Kodama's Reach FOIL
2x Ishkanah, Grafwidow
1x Polukranos DD FOIL
2x Den Protector
1x Wild Nacatl FOIL
1x Uncage the Menagerie
2x Oviya Pashiri, Sage Lifecrafter
1x Growing Rites of Itlimoc 1x FOIL
1x Tree of Redemption
1x Emperor's Vanguard
3x Ulvenwald Hydra
1x Regrowth BETA, played
4x Sylvan Advocate
1x Genesis
1x Worldspine Wurm
2x Rampaging Baloths (ZEN)
1x Noble Hierarch 2XM

Red:
4x Thunderbreak Regent
2x Repeating Barrage
2x Jaya Ballard
1x Goblin Chainwhirler
1x Galvanic Blast FOIL
2x Goblin King 4th
2x Shaman of the Great Hunt
1x Comet Storm PRELEFOIL
1x Goblin Chieftain
2x Sarkhan, the Dragonspeaker
2x Nahiri's Wrath
2x Lightning Runner
1x Siege-Gang Commaner DOM
2x Etali, Primal Storm
1x Ashcloud Phoenix
2x Goblin Trashmaster
1x Rowdy Crew
1x Molten Rain FOIL
1x Kari Zev, Skyship Raider
1x Neheb, the Eternal
2x Dragonmaster Outcast
1x Tilonalli's Skinshifter
2x Captivating Crew
3x Imminent Doom
3x Radiant Flames
2x Legion Warboss

Multicolor:
1x Glissa the Traitor (PRELEFOIL)
1x Athreos, God of Passage foil (esp)
1x Bloodbaron of Vizkopa
1x Omnath, Locus of Rage
2x Abrupt Decay (WMCQ foil)
1x Ayli, Eternal Pilgrim (prelefoil)
1x Jori En, Ruin Diver
2x Olivia, Mobilized for War
1x Nahiri, the Harbinger (foil)
1x Borborygmos Enraged
1x Drogskol Reaver FOIL
3x Advent of the Wurm
1x Demigod of Revenge PRELEFOIL
1x Godhead of Awe
2x Necromaster Dragon
1x Aryel, Knight of Windgrace FOIL
1x Armada Wurm
4x Savage Knuckleblade
1x Flesh//Blood
1x Vraska the Unseen
1x Tidehollow Sculler FOIL
1x Atarka, World Render
3x Duskmantle Seer
2x Trostani, Selesnya's Voice
2x Wilt-Leaf Liege
3x Ojutai's Command
4x Manamorphose 1x Stamped
1x Deadbridge Chant
3x Sire of Stagnation
1x Swans of Brynn Argoll
2x Dragonlord Dromoka
2x Rakdos's Return
2x Prime Speaker Zegana
1x Protean Raider
4x Butcher of the Horde
1x Fevered Visions
1x Ulrich of the Krallenhorde
3x Tamiyo, Field Reseacher 1x PRELEFOIL
1x Narset, Enlightened Master
1x Horde of Notions
1x Mogis, God of Slaughter ESP
3x Neheb, the Worthy 1x PRELEFOIL
1x Ghost Council of Orzhova
1x Overbeing of Myth PRELEFOIL
1x Sorin, Solemn Visitor
1x Gisa and Geralf
1x Noyan Dar, Roil Shaper
2x Dromoka's Command
2x Utter End
1x Oath of Ajani
4x Fleecemane Lion
1x Dark Intimations
1x Huntmaster of the Fells
1x Teferi, Hero of Dominaria prellufoil
1x Olivia Voldaren

Artifact/Colorless:
1x Black Vise (FTV: Relics)
1x Master Transmuter
1x Master of Etherium (DD, puhuu ranskaa)
2x Steel Overseer (1x DD puhuu ranskaa, 1x M20)
3x Eldrazi Mimic (1x foil)
1x Blackblade Reforged
1x Frogmite FOIL
1x Duplicant
1x Molten-Tail Masticore
1x Tangle Wire
2x Myr Enforcer FNM FOIL
1x Endbringer
1x Lodestone Golem
2x Shield of Kaldra PRELEFOIL
1x Everflowing Chalice FNM FOIL
1x Kozilek, the Great Distortion
3x Spatial Contortion FNM FOIL
1x Ornithopter INVENTION
1x Talisman of Progress FOIL
1x Primal Amulet
1x Pyromancers Goggles
1x Conqueror's Galleon
1x Shadowed Caravel
4x Scrapheap Scrounger
2x Thopter Foundry
1x Aetherworks Marvel
2x Thought-Knot Seer
2x Chrome Mox GP foil signed
1x Hangarback Walker

Lands:
2x Temple of Abandon (1 Espanjalainen)
1x Temple of Plenty
2x Eldrazi Temple (2 RoE)
4x Foreboding Ruins
1x Needle Spires
4x Smoldering Marsh
3x Lumbering Falls
4x Canopy Vista
1x Tendo Ice Bridge
2x Game Trail
4x Sunken Hollow
1x Sungrass Prairie
3x Maze's End
1x Glacial Fortress IXA
1x Howltooth Hollow
2x Sanctum of Ugin
1x Exotic Orchard
1x Untaidake, the Cloud Keeper
2x Inkmoth Nexus NATIONALS PROMO
3x Spire of Industry
1x Eiganjo Castle FOIL
1x Brushland 9th
1x Darksteel Citadel MMA2 FOIL
3x Llanowar Wastes M15
4x Celestial Colonnade
1x Oboro, Palace in the Clouds