Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: M: Päiv. 15.9 Dualeita, fetsejä, legacya, käyttiksiä & KAIKKEA - Lisätty haikkudekin jämät (Luettu 36853 kertaa)

Poissa Karjanvarastaja

Terve!

Myydään Legacy, modern, EDH yms tarviketta. Tinkiä saa yrittää, mutta hintojen pitäisi jo olla sangen alhaiset. Jos ostat paljon/kaiken, niin hinta on neuvoteltavissa. Ostajalle postikulut aina vähintään 2€. Kirjatut kirjeet onnistuvat myös ja ne maksavat sitten enemmän. Vähintään 10€ ostoksia kiitos, sillä en jaksaisi lähetellä puolityhjiä kuoria.

Pidätän oikeuden muuttaa hintoja, jos ovat päin persettä.

Seuraavat enkkuina/saksalaisina ellei toisin mainita. Ei foileja! Kappalehintoja ellei toisin mainittu!


-

Kysele korttien kunnot, monet korteista ovat goodin ja excellentin väliltä, mutta seassa on myös pelatumpia. Päivitän jossain kohdin erityisesti arvolappujen kuntoa ja hintaa. Pyrin tarkistamaan kortit aina kauppojen yhteydessä sekä muokkaan hintaa sen mukaan. Kortit ovat englanninkielisiä ellei muuta mainita. Kysyminen kannattaa.



Varattuja:

-

LÄJÄ 1: (KAPPALEHINNAT ellei toisin mainita)


COLORLESS:

1 Plateau rv ex- 82/kpl
3 Savannah rv good 100/kpl
2 Sacred Foundry 1 GTC, 1 RAV 6
1 Sliver Legion ex+ 70
3 Dark Depths CSP good 20
4 Amulet of Vigor 16
3 Tolaria West 8
1 Sword of Light and Shadow MM 32
1 Sword of Light and Shadow DS 22
1 Sword of Fire and Ice DS good- 35
1 Champion's Helm 14
3 Sensei's Divining Top COK good 12
1 Rings of Brighthearth 38
1 Phyrexian Tower USG good 15
1 Blightsteel Colossus 52
1 Minamo, School at Water's Edge 13
1 Thrumming Stone 18
1 Fire-Lit Thicket 8
1 Urborg, Tomb of Yawgmoth PLC 11
1 Grove of the Burnwillows FS italo 9
1 Creeping Tar Pit WWK 4
1 Sword of Body and Mind 9
1 Reflecting Pool SHM 9
1 Mycosynth Golem 7
2 Cursed Scroll good 7
2 Strip Mine good 4th 8
1 Scarecrone 6
1 Homeward Path CMD 6
1 Thousand-Year Elixir LRW 7
1 Kjeldoran Outpost 7
1 Shizo, Death's Storehouse 6
2 Thespian's Stage 3
2 Relic of Progenitus SOA 3
1 Emeria, the Sky Ruin ZEN 5
2 Sol Ring rv lp 4
3 Kuldotha Forgemaster 5
3 Smokestack USG 3
3 Forbidden Orchard COK 4
2 Oblivion Stone MRD 4
2 Font of Mythos CFX 4
1 Vedalken Shackles FDN 3
1 Coat of Arms EXO 6
1 Semblance Anvil 4
3 Sulfurous Springs IA good+ 4
3 Scrying Sheets 15
2 Smoldering Marsh 2
2 Unholy Grotto 4
2 Adarkar Wastes 7th 3
1 Rugged Prairie EVE 5
3 Command Tower 1.5
1 Phyrexian Revoker 1
2 Pithing Needle 10th 2.5
3 Nevinyrral's Disk 3 rv played 3
1 Mesmeric Orb 12
2 Winter Orb 1 rv, 1 5th good 4
2 Pearl Medallion TEM 3
1 Cloud Key 9
4 Isochron Scepter MRD good 5
1 Darksteel Plate 4
1 Wurmcoil Engine – TOKEN Lifelink 3
1 Primal Amulet 2
2 Darksteel Colossus DS good 3
2 High Market MM 2
1 Eiganjo Castle COK 4
1 Sol Ring CMD 2
2 River of Tears FS 2
4 Murmuring Bosk 2
1 Primal Beyond 8
1 Temple of Plenty 2
1 Sunken Hollow 2
1 Lumbering Falls 1
1 Prairie Stream 2
4 Caves of Koilos 9th 2
1 Wanderwine Hub 2
1 Temple of Abandon 1
1 Temple of Mystery THS 2
1 Temple of Silence THS 2
1 Dragonskull Summit M10 2
1 Stuffy Doll M13 1
2 Howling Mine M10 2
2 Shield of Kaldra 2
1 Emerald Medallion TEM 1
1 Unwinding Clock 5
1 Venser's Journal 3
1 Conjurer's Closet 4
1 Grimoire of the Dead 2
1 Phyrexian Soulgorger 1
2 Oblivion Sower 2
2 Ghost Quarter INN 1


MULTICOLOR:

1 Sen Triplets 29
1 Karrthus, Tyrant of Jund ARB 14
1 Kaalia of the Vast 15
1 Aura Shards CMD 16
1 Rhys the Redeemed 16
1 Riku of Two Reflections CMD 13
1 Geist of Saint Traft INN 7
2 Voice of Resurgence 1 MM17, 1 DGM 8
1 Venser, the Sojourner SOM 9
1 Privileged Position 7
1 Lightning Helix PR 9
4 Prized Amalgam 12/setti
5 Wargate ARB 5
1 Supreme Verdict RTR 3
1 Maelstrom Pulse ARB 5
2 Progenitus 5
4 Doran, the Siege Tower 2
1 Rafiq of the Many 3
1 Deathbringer Liege EVE 7
1 Uril, the Miststalker ARB 4
1 Vish Kal, Blood Arbiter 5
5 Deathrite Shaman 4 RTR, 1 EMA 2
1 Mind Funeral MM 2
1 Teferi, Mage of Zhalfir TS 2
2 Shardless Agent 2
1 Ghave, Guru of Spores CMD 1
2 Kresh the Bloodbraided SOA 2
2 Demigod of Revenge 1 prellufoil, 1 MM 2
1 Lord of Tresserhorn 1
1 Dovescape 1
1 Dire Undercurrents 2
1 Ashenmoor Liege 2
1 Tariel, Reckoner of Souls CMD 1
1 Legion's Initiative 1


BLACK:

2 Recurring Nightmare good- 17
1 Leyline of the Void GPT 22
1 Living End 13
2 Griselbrand AVR 15
1 Wound Reflection 13
1 Grave Pact PNC 8
1 Phyrexian Arena PNC 9
1 Erebos, God of the Dead 9
1 Reanimate TEM 9
3 Lord of the Undead 3 wb 7
1 Bloodchief Ascension 7
1 Patriarch's Bidding 9
4 Necropotence lp-good (IA, 5th) 4
2 Kokusho, the Evening Star COK 4
2 Inquisition of Kozilek ROE 5
4 Corpse Dance 5
2 Undead Warchief PNC 4
3 Ob Nixilis, the Fallen ZEN 6
2 Sarcomancy 2
1 Necromancy 5
2 Geth, Lord of the Vault 6
2 Cemetery Reaper 2
1 Death Baron PNC 3
1 Inquisition of Kozilek MM17 3
1 Ad Nauseam 4
1 Guul Draz Assassin 3
1 Mind Twist rv lp 4
1 Ink-Eyes, Servant of Oni PNC 3
2 Black Sun's Zenith MBS 3
1 Goryo's Vengeance UMA 5
3 Dance of the Dead lp 1
2 Dread LRW 2
1 Beacon of Unrest PNC 1
1 Bone Dancer 2
1 Oona's Prowler LRW 1
1 Visara, the Dreadful EMA FOIL 1
1 Pack Rat 1
1 Darkness LG ita 1
2 Temporal Extortion 2
1 Nether Spirit MM 1
3 Slaughter Pact FS 2


RED:

3 Blood Moon 2 8th, 1 9th 17
2 Braid of Fire 15
2 Fork rv good+ 13
3 Firestorm 7
2 Grim Lavamancer TOR good+ 7
1 Eidolon of the Great Revel JOU 6
1 Vexing Devil AVR 4
1 Kiki-Jiki, Mirror Breaker COK 10
2 Insurrection 5
1 Shivan Dragon rv kulunut 4
7 Earthquake 3 rv, 2 4th, 1 M10, 1 CMD 1
1 Inferno Titan 2
2 Lightning Crafter 2
2 Karplusan Minotaur 2
1 Norin the Wary 2
2 Seismic Assault sekalaisia 2
1 Sulfuric Vortex EMA 1
1 Pyroclasm PR 2


BLUE:

4 Dream Halls 13
1 Ponder PR 11
2 Flusterstorm CMD 14
2 Palinchron 21
1 Ancestral Vision TS esp 8
2 Ancestral Vision TS 8
1 Master Transmuter 11
1 Braingeyser rv good 9
1 Arcum Dagsson 14
4 Stifle TOR ex 16/setti
2 Jace Beleren 1 LRW, 1 M10 2
3 Propaganda TEM good+ 5
4 Lord of Atlantis 4th 4
4 Cunning Wish 4
3 Gush MM 4
1 Remand RAV 4
1 Mystical Tutor MI 3
1 Swan Song italo 3
4 Master of Etherium SOA 3
1 Venser, Shaper Savant 3
1 Sigil Tracer 3
4 Brainstorm 3 IA, 1 MM 5/setti
3 Serum Visions FD 2
1 Deadeye Navigator MM17 5
1 Merfolk Sovereign M10 FOIL 1
1 Scion of Oona MM 2
1 Words of Wind 5


GREEN:

1 Doubling Season nm- RAV 34
1 Tarmogoyf FS 43
1 Exploration USG poor (vesivaurio) 10
2 Azusa, Lost but Seeking COK 25
1 Sylvan Library 4th 20
1 Garruk Wildspeaker CMD 6
4 Tooth and Nail MRD 9
2 Triumph of the Hordes 6
1 Helix Pinnacle 11
1 Genesis JUD 2
1 Quirion Ranger 3
1 Avenger of Zendikar CMD13 3
2 Garruk Relentless 3
2 Realms Uncharted 3
4 Heritage Druid MOR 5
1 Enchantress's Presence 3
4 Utopia Sprawl DIS 3
1 Descendants' Path 3
1 Spike Weaver 6
1 Momentous Fall 2
1 Terravore 1
1 Ezuri, Renegade Leader 3
1 Scavenging Ooze CMD 4
1 Allosaurus Rider prellufoil 5
1 Chameleon Colossus 2
1 Cream of the Crop 1


WHITE:

1 Academy Rector ex 40
1 Replenish lp- (taitos) 28
1 Enlightened Tutor MI 13
1 Idyllic Tutor MOR 19
1 Martyr's Bond 7
2 Ajani Goldmane M10 4
1 Elspeth, Knight-Errant DD-foil 6
1 Elspeth, Knight-Errant EMBLEM MoM 6
1 Elspeth Tirel 6
1 Stonehewer Giant MM 4
1 Weathered Wayfarer ONS 5
2 Solitary Confinement 5
3 Hero of Bladehold 1 prellufoil 3
1 Endless Horizons 4
1 Heliod, God of the Sun 4
1 Angel of Jubilation 3
3 Kor Spiritdancer 3
1 Rhox Faithmender 5
3 Field Marshal 3
1 Austere Command CMD 6
1 Puresteel Paladin 6
1 Angel's Grace 3
1 Ghostly Prison PNC 3



FOILEJA:

1 Phyrexian Metamorph normifoil 13
1 Sol Ring FTV: Relics 28
1 Painful Quandary normifoil 14
1 Experiment Kraj DIS 25
1 Corrosive Mentor SHM 7
1 Cabal Coffers FNM 40
1 Shadow of Doubt normifoil 13
1 Rite of Consumption normifoil 12
1 Geth, Lord of the Vault foil 15
1 Summoning Trap ZEN FOIL 2
1 Vines of Vastwood ZEN FOIL 4
1 Day of Judgment PR 2
1 Wrath of God PR 9
1 Kemba, Kha Regent foil tahra 3
1 Riptide Entrancer normifoil 12
1 Terminate FNM kulunut 3
1 Mountain ZEN FOIL 6
2 Wall of Shards normifoil 8
1 Hellkite Overlord FTV 4
1 Dragon Broodmother prellufoil 8
2 Eater of Days normifoil 4
1 Squee, Goblin Nabob MM 6
1 Crypt Incursion normifoil 3
1 Auramancer's Guise normifoil 2
1 Creeping Corrosion normifoil 3
2 Entomb PD 7
1 Shard Volley normifoil 3
1 Plains BFZ FOIL 2
1 Countryside Crusher MOR foil 2
1 Juniper Order Ranger CSP foil 3
1 Sunpetal Grove IXL normifoil 4
1 Lotus Bloom prellufoil 5
1 Gruul Turf GPT normifoil 3

1 Akroma's Vengeance FTV20 1
1 Char FTV20 1
1 Cruel Ultimatum FTV20 1
1 Wall of Blossoms FTV20 1
1 Thran Dynamo FTV20 3
1 Impulse FTV20 1
1 Hymn to Tourach FTV20 1
1 Swords to Plowshares FTV20 1
1 Chainer's Edict FTV20 2
1 Chameleon Colossus FTV20 2
1 Venser, Shaper Savant FTV20 3

1 Sylvan Library CM1 40
1 Command Tower CM1 65
1 Rhystic Study CM1 30
1 Maelstrom Wanderer CM1 12
1 The Mimeoplasm CM1 6
1 Duplicant CM1 7
1 Desertion CM1 4
1 Dragonlair Spider CM1 2


--------------------------------------------------------------------------------------------

LÄJÄ 2: (Allaolevien korttien kunnot ovat nm-ex välillä. Suurin osa pelaamattomia.)


WHITE:

3 Sanctum Prelate 12
1 Brightling 5
1 Kor Spiritdancer BBD 2
4 Ghostly Prison CN2 3
1 Palace Jailer CN2 3
2 Serra the Benevolent 7
1 Thalia, Guardian of Thraben M25 12
1 Smothering Tithe GER 7
1 Austere Command ICM 5
1 Avacyn, Angel of Hope 20
1 Serra Ascendant ICM 6


BLUE:

1 Jace, Cunning Castaway 2
3 Day's Undoing 7
4 Remand MM1 4
1 Show and Tell CN2 FOIL 33
2 Masterful Replication M20 promofoil 4
4 Grand Architect 10/setti
1 Thought Scour ICM FOIL 1
1 Flusterstorm BaB 5

RED:

2 Aria of Flame FOIL 11
1 Gratuitous Violence CN2 FOIL 2
1 Subterranean Tremors 3
1 Eidolon of the Great Revel M25 6
1 Subterranean Tremors FOIL 25
2 Skyline Despot FOIL 6
1 Lightning Bolt M25 2.5
1 Lava Dart MH1 FOIL 3
4 Goblin Engineer 2
1 Goblin Matron MH-FOIL 5

BLACK:

3 Phyrexian Arena CN2 9
4 Avatar of Woe CN2 2
1 Leyline of the Void M20 FOIL 25
2 Disfigure M20 promofoil 2
1 Unearth MH1 FOIL 3
1 Dire Fleet Poisoner M20 promofoil 4
1 Ob Nixilis, the Fallen ICM 6
1 Kokusho, the Evening Star ICM 5


GREEN:

1 Birds of Paradise CN2 5
1 Burgeoning CN2 FOIL 32
2 Berserk CN2 12
2 Selvala, Heart of the Wilds 30
1 God-Eternal Rhonas FOIL 7
1 Wayward Swordtooth M20 promofoil 8
1 Wayward Swordtooth M20 promo 5
2 Wayward Swordtooth RIX 5
1 Khalni Hydra 9
1 Ancient Stirrings M25 FOIL 10
1 Force of Vigor 5
2 Unbound Flourishing 4
3 Regal Behemoth 3
1 Burgeoning CN2 8
1 Hexdrinker 10


MULTICOLOR:

1 Queen Marchesa 19
1 Nicol Bolas, Dragon-God 12
1 Time Wipe SC-promo 3
1 Kaya, Ghost Assassin 20
1 Daretti, Ingenious Iconoclast 8
1 Leovold, Emissary of Trest CN2 9
2 The First Sliver 8
2 Tezzeret, Master of the Bridge BaB 7
1 Pernicious Deed M25 3
3 Unsettled Mariner 1
2 Kess, Dissident Mage 2
2 Ice-Fang Coatl 5
1 Glimpse the Unthinkable ICM 4

COLORLESS:

1 Bountiful Promenade 6
1 Mountain BFZ FOIL 268/274 2
1 Plains BFZ FOIL 253/274 2
1 Swamp BFZ FOIL 264/274 2
1 Island BFZ FOIL 258/274 4
1 Fetid Heath M25 8
1 Morophon, the Boundless 4
1 Grafdigger's Cage M20 promofoil 15
2 Pendelhaven M25 2
1 Coalition Relic M25 7
1 Grove of the Burnwillows FS 10
2 Solemn Simulacrum CMD 3
1 Flagstones of Trokair UMA 3
3 Hall of Heliod's Generosity 3
3 Sword of Sinew and Steel 10
1 Serum Powder ICM FOIL 9
1 Serum Powder ICM 2
1 Mishra's Bauble ICM 8
1 Grove of the Burnwillows ICM 8
2 Gilded Lotus DOM 1
1 Sulfur Falls DOM 2
2 Fiery Islet 13


MUUTA:

1 Ral, Storm Conduit jpn-alter art foil 25
1 Jaya, Venerated Firemage jpn-alter art foil 7
1 Jace, Wielder of Mysteries jpn-alter art foil 30
1 Davriel, Rogue Shadowmage jpn-alter art foil 17


Standard-roinaa:


4 Treasure Map 2
4 Incubation Druid 2
3 God-Eternal Oketra 5
5 Rekindling Phoenix 3
5 Sarkhan the Masterless 2
5 Vivien, Champion of the Wilds 2
5 Domri, Anarch of Bolas 1
5 Nissa, Who Shakes the World 4
3 Domri, Chaos Bringer 2
1 Chandra, Fire Artisan 1
10 Bolas's Citadel 1
9 Gruul Spellbreaker 1
4 Tithe Taker 1
1 Ravager Wurm 1
3 Seraph of the Scales 5
4 Goblin Chainwhirler 1
7 Rootbound Crag (sekalaisia settejä) 3
2 Dreadhorde Butcher 1/molemmat
6 Mobilized District 2/kasa
4 Command the Dreadhorde 2/setti
4 Growth-Chamber Guardian 5/setti
3 Nullhide Ferox 2
3 Time Wipe 1
5 Skarrgan Hellkite 2
3 Lyra Dawnbringer 5
3 Arch of Orazca 1
3 Angel of Grace 2
4 Sunpetal Grove (sekalaisia settejä) 3
4 Deathgorge Scavenger 1
2 Cleansing Nova 1
2 Dawn of Hope 1
3 Pelakka Wurm 1/kasa
2 Electrodominance 1
3 March of the Multitudes 2
2 Trostani Discordant 1
2 Roalesk, Apex Hybrid 1
1 Deafening Clarion 1
1 Runaway Steam-Kin 1
1 Shapers' Sanctuary 1
2 Feather, the Redeemed 1
4 Leyline of Abundance 1



Mono-B EDH/Highlander jämät: <--- Myyn myös erikseen


Land:

23 Swamp John Avon ZEN full-art 8
1 Blast Zone 5
1 Field of Ruin 3
1 Cabal Stronghold
1 Barren Moor ONS
1 Cabal Pit
1 Urborg, Tomb of Yawgmoth UMA 10
1 Phyrexian Tower UMA 7
1 Peat Bog
1 Cabal Coffers TOR 30
1 Lake of the Dead 25

Enchantment & Arti:

1 Aetherflux Reservoir 5
1 Coldsteel Heart
1 Phyrexian Arena APO 7
1 Necropotence EMA 5
1 Bitterblossom MOR 30
1 Pristine Talisman
1 Bolas's Citadel
1 Charcoal Diamond
1 Animate Dead EMA 1
1 Coalition Relic M25 6
1 Arguel's Blood Fast
1 The Eldest Reborn
1 Contamination 14

Planeswalker:

1 Ob Nixilis Reignited 2

Instant & Sorcery:

1 Vraska's Contempt 1
1 Malicious Affliction EMA 1
1 Cast Down
1 Dark Petition 2
1 Ruinous Path
1 Hymn to Tourach EMA
1 Demonic Tutor FBB ger 35
1 Never / Return
1 Duress USG
1 Thoughtseize THS 13
1 Torment of Hailfire 6
1 Inquisition of Kozilek ROE 5
1 Hero's Downfall 2
1 Rite of Consumption
1 Collective Brutality 13
1 Fatal Push 2
1 Dismember 2
1 Wretched Confluence 1
1 Damnation MM17 20
1 Go for the Throat 1

Creature:

1 Nantuko Shade
1 Griselbrand AVR 15
1 Gatekeeper of Malakir
1 Ophiomancer 15
1 Grave Titan M12 13
1 Massacre Wurm 20
1 Vampire Nighthawk MM17
1 God-Eternal Bontu 2
1 Doom Whisperer 4
1 Solemn Simulacrum 2
1 Josu Vess, Lich Knight
1 Phyrexian Obliterator 16
1 Gifted Aetherborn
1 Dread Shade
1 Hangarback Walker 5
1 Kalitas, Traitor of Ghet 12
1 Vampire Hexmage ZEN


Muuta rojua:

1 Gonti, Lord of Luxury
1 Dread Presence 1
1 Ghastly Demise
1 Command the Dreadhorde
1 Bloodgift Demon
1 Gilded Lotus 1
1 Head Games
1 Myriad Landscape 1
1 The Elderspell
1 Westvale Abbey 3
1 Gray Merchant of Asphodel
1 Nightmare Incursion
1 Corrupt
1 Finale of Eternity 1
1 Lord of the Void 7
1 Platinum Emperion 6
1 Leechridden Swamp
1 Blood Operative
1 Desecration Demon
1 Bloodhusk Ritualist
1 Geth, Lord of the Vault 6
1 Swamp John Avon ZEN full-art
1 Custodi Lich
1 Worn Powerstone
1 Stupor
1 Mishra's Factory
1 Spawn of Mayhem 3
1 Rune-Scarred Demon 3

= Tarjoa!