Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: Ja punainen lisätty... (Luettu 17772 kertaa)

Poissa Kuupo6

Termos.

Lisätty MCM(Kuupo6) alle urzan blokkia, strongholdia, tempestiä, miragea jne. jos joltain puuttuu lappusia vanhemmista seteistä. Voin vaihtaa kerralla enemmän puuttuvia, niin ei tartte maksaa moneen kertaan postikuluja jos muualta hankkisitte. Vaihdossa käy kaikenlaiset laput(voin katella listoja).

Lisäksi myynnissä MCM:n puolella kasa kortteja joita ei listattu tänne(Pääosin Oldschool lappua)...Voidaan sopia joku hyvä hinta niihinkin tai voin vaihtaa niitä kans vaiks revikan dualeihin kun niitä puuttuu viel muutama.

Mieluusti isompia vaihtoja...Hinnat katon MCM:stä yleensä trendin mukaan. Toki vaiks greidattavat laput vanhoista on erikseen. Ihan halpis kamaa en jaksa kaivaa mcm alimpien hintojen mukaan vaan sovitaan niistä tapauskohtaisesti...

Kaikki mitä listalla on ovat vaihdossa/myynnissä(osa helpommin, osa vaikeammin) ja tiskin alla on jotain herkkuja lisää. Käytän siis tätä osittain myös kirjanpitona omille korteille!!!

Tähän alkuun haussa UL tai vanhemmat näistä, niin löytyy oikeina versioina...

Sylvan Library
Black Knight
Royal Assassin x 2
Aspect of Wolf
Bayou x 2
City of Brass x 2

ja oldschool tron deck(eli UL tai vanhempaa rojua tähän myös haussa)...

1 Mishra's Workshop
2 Su-Chi
4 Triskelion
1 Forcefield
Icy Manipulator
Jayemdae Tome
4 Tawnos's Coffin

Maze of Ith(nm ja enkku dark)
Ball Lightning(nm ja enkku dark)
Inferno(nm ja enkku dark)
Leviathan(nm ja enkku dark)
Knights of Thorn(nm ja enkku dark)
Eternal Flame(nm ja enkku dark)
Fire and Brimstone(nm ja enkku dark)
Fountain of Youth(nm ja enkku dark)
Mana Clash(nm ja enkku dark)
Mind Bomb(nm ja enkku dark)
Psychic Allergy(nm ja enkku dark)
Scarecrow(nm ja enkku dark)
Sorrow's Bath(nm ja enkku dark)
Safe Haven(nm ja enkku dark)


Boldatut eniten haussa...

Unlimited versioina(tai vanhempina toki..heh...):


Mox Emerald
Mox Pearl
Mox Jet
Mox Ruby
Time Walk
Timetwister
Black Lotus Beta

Dualit: Näistä käy revikatkin.

Badlands x 2
Bayou
Savannah x 2
Scrubland
Taiga
Tropical Island x 3
Tundra x 2
Underground Sea x 3
Volcanic Island


Estrid's Invocation
Cryptic Command x 3
Time Spiral x 2

Token commander: Rhys the Redeemed
Tron Deck: Karn Liberated
Rishadan Port
Dust Bowl

Alpha:

Black:
-

Blue:
-


Green:
-

Red:
-

White:
-

Artifact:
-

Land:
-

Beta:

Black:
-

Blue:
-

Green:
-

Red:
-

White:
-

Artifact:

-

Land:
-

Unlimited:

Black:
-

Blue:
-

Green:
-

Red:
-

White:
-

Artifact:
-

Land:
-

Arabian Nights:

Black:
-

Blue:
-

Green:
-

Red:
-

White:
-

Artifact:
-

Land:
-

Antiquites:

Black:
Artifact Possession x 12
Phyrexian Gremlins x 5
Priest of Yawgmoth x 5
Xenic Poltergeist

Blue:

Drafna's Restoration x 12
Power Artifact
Sage of Lat-Nam x 5
Transmute Artifact x 2

Green:

Argothian Pixies x 12
Argothian Treefolk
Crumble x 7

Red:

Atog x 2
Artifact Blast x 2
Orcish Mechanics x 8
Shatterstorm(singned)

White:

Argivian Blacksmith x 10
Artifact Ward x 14
Reverse Polarity x 4

Artifact:

Amulet of Kroog x 9(nm x 5, ex- x 2, l.played x 2 ja played)
Battering Ram x 6(nm x 4, ex ja good+ x 2)
Clay Statue(nm, ex x 2, ex-, good) x 5
Dragon Engine x 3((l.played x 2 ja ex-))
Golgothian Sylex
Grapeshot Catapult x 7( 6 x nm, ex)
Millstone x 2(l.played)
Rocket Launcher x 3(2 x ex ja good)
Staff of Zegon x 3(ex-, good+ ja l.played)
Su-Chi[/card x 2
Tablet of Epityr x 7(4 x nm, ex+ ja good)
Urza's Chalice x 4(ex-, good ja played x 2)
Yotian Soldier x 6


Land:

Mishra's Factory(ver. 2, l.played ja nm x 3) x 4
Urza's Mine x 5(kaikki erillaisia/ex tai parempia, yksi damaged)
Urza's Miter
Urza's Power Plant x 4(kaikki erillaisia/ex tai parempia)
Urza's Tower x 4(kaikki erillaisia/ex tai parempia)

Revised:

Black:
Animate Dead
Bad Moon (ex)
Black Knight x 4(good ja 3 x ?)
Bog Wraith(ex- x 2) x 4
Contract from Below x 2
Cursed Land x 3
Dark Ritual x 15 w(l.played - ex väliltä kunnot)
Darkpact x 2
Deathgrip x 8
Deathlace
Demonic Attorney x 3
Demonic Tutor x 3 (ex- (yksi misprint))
Dingus Egg x 2
Drain Life x 23(nm ja l.palyed x 2)
Drudge Skeletons x 20(nm x 2, nm-, l.plyed x 2, good-
El-Hajjâj x 6(2 x good ja 4 x ?)
Erg Raiders x 18(ex-, nm x 2 ja 2 x ?)
Evil Presence x 5(ex ja ex+)
Fear x 20(nm x 2, nm-, ex+ x 2, good+ ja good x 2)
Frozen Shade x 20(nm x 3, nm-, ex+, good x 2)
Gloom
Howl from Beyond x 11(nm, nm- x 2, good, l.played ja 2 x ?)
Hypnotic Specter x 3(ex, ex- ja good)
Mind Twist(H.Played)
Nettling Imp x 3)nm, good- ja ?)
Paralyze x 19(nm x 2, nm-, ex, ex-, good+ x 3, good ja good-)
Pestilence x 12(nm x 2, ex, good x 3)
Plague Rats x 17(?, nm x 3, ex x 2, ex-, good+, good x 2)
Raise Dead x 14(? x 3, nm x 4, ex-, good x 4)
Sacrifice x 4
Scathe Zombies x 17(nm x 2, ex, ex-, good)
Scavenging Ghoul x 4
Sengir Vampire x 2(ex- ja good)
Simulacrum(good-) x 5
Sorceress Queen x 4(good ja 3 ?)
Terror x 9(3 x ?, ex, ex-, good x 3)
Unholy Strenght x 18(nm x 2, ex, good x 4)
Wall of Bone x 7(ex x 2)
Weakness x 16(good+ x 3, good x 2)
Zombie Master x 2

Blue:

Air Elemental x 6(5 x ?, ex)
Animate Artifact x 3
Blue Elemental Blast x 21(nm x 3 ja ex)
Clone x 2
Control Magic
Creature Bond x 17(nm x 4)
Drain Power x 3
Energy Flux x 3
Feedback x 7
Flight x 15(?, nm x 2)
Island Fish Jasconius
Jump x 16(nm x 6)
Lifetap x 6
Mahamoti Djinn x 2
Merfolk of the Pearl Triden x
Phantasmal Forces(nm) x 6
Phantasmal Monster(nm) x 9
Phantasmal Terrain x 29(nm x 6)
Power Leak x 17(nm x 5, nm-)
Power Sink x 12(nm x 5)
Prodigal Sorcerer x 21(nm x 7)
Psychic Venom x 18(nm x 2)
Reconstruction(nm) x 20
Sea Serpent x 23(nm x 3)
Sirens Call(nm) x 5
Sleight of Mind x 2
Spell Blast x 15(? x 2, nm x 2)
Steal Artifact x 6(nm x 2)
Thoughtlace
Unstable Mutation x 14(nm x 4)
Unsummon x 13(nm x 4)
Volcanic Eruption x 2
Wall of Air
Wall of Water(nm) x 4
Water Elemental x 5

Green:

Aspect of Wolf
Channel
Cockatrice x 2
Craw Wurm x 16
Crumble x 4
Desert Twister x 3
Elvish Archers
Fog x 10
Force of Nature x 2
Fungusaur x 2
Gaea's Liege x 3
Giant Growth x 17
Giant Spider x 16
Grizzly Bears x 17
Hurricane x 5
Instill Energy x 10
Ironroot Treefolk x 11
Kudzu
Ley Druid x 8
Lifeforce x 4
Living Artifact
Living Lands x 3
Llanowar Elves x 7
Lure x 4
Regeneration x 15
Regrowth
Scryb Sprites x 15
Serendib Efreet
Shanodin Dryads x 13
Stream of Life x 19
Thicket Basilisk x 3
Timber Wolves x 3
Tranquility x 15
Tsunami x 8
Verduran Enchantress x 4
Wall of Brambles x 3
Wall of Ice
Wall of Wood x 16
Wanderlust x 5
War Mammoth x 16
Web x 2
Wild Growth x 12

Red:

Atog x 17
Burrowing x 7
Chaoslace x 2
Disintegrate x 13
Dragon Whelp x 4
Dwarven Warriors x 6
Dwarven Weaponsmith x 3
Earthbind x 22
Earth Elemental x 2
Fireball x 4
Firebreathing x 7
Flashfires x 4
Fork
Goblin Balloon Brigade x 6
Goblin King x 2
Gray Ogre x 16
Hill Giant x 12
Hurloon Minotaur x 14
Keldon Warlord
Kird Ape x 8
Lightning Bolt x 10(yksi damaged)
Magnetic Mountain
Manabarbs
Mana Flare
Mijae Djinn x 2
Mons's Goblin Raiders x 12
Orcish Artillery x 3
Orcish Oriflamme x 5
Red Elemental Blast x 7
Rock Hydra x 3
Shatter x 5
Shatterstorm x 3
Smoke x 2
Stone Giant
Stone Rain x 9
Tunnel x 3
Uthden Troll x 2
Wall of Fire x 2
Wall of Stone

White:

Animate Wall
Armageddon
Balance
Benalish Hero x 13
Blessing
Black Ward x 3
Blue Ward x 4
Castle x 4
Circle of Protection: Black x 18
Circle of Protection: Blue x 17
Circle of Protection: Green x 17
Circle of Protection: Red x 16
Circle of Protection: White x 22
Conversion x 5
Death Ward x 14
Disenchant x 23
Farmstead
Green Ward x 5
Guardian Angel x 14
Healing Salve x 19
Holy Armor x 18
Holy Strenght x 22
Island Sanctuary
Karma x 4
Lance x 3
Mesa Pegasus x 14
Northern Paladin
Pearled Unicorn x 19
Personal Incarnation x 2
Purelace
Red Ward x 4
Resurrection x 5
Reverse Polarity x 7
Samite Healer x 21
Savannah Lions
Serra Angel x 5
Swords to Plowshares x 5
Wall of Swords x 10
White Knight x 5
White Ward x 3
Wrath of God

Artifact:
Aladdin's Lamp
Aladdin's Ring x 2
Armageddon Clock x 3(2 x nm ja ex-)
Ankh of Mishra x 2
Basalt Monolith x 4
Black Vise x 3(nm x 2 ja ex-)
Bottle of Suleiman x 2(nm ja ex-)
Clockwork Beast
Conservator(l.played)
Crystal Rod x 3(nm, ex ja good)
Dancing Scimitar
Dingus Egg
Dragon Engine
Flying Carpet
Glasses of Urza(ex-)
Helm of Chatzuk x 2
Howling Mine x 4 (nm, ex, good+, good)
Iron Star(ex-)
Ivory Cup x 3(good x 2 ja good+)
Jade Monolith(ex)
Jandor's Saddlebags x 2
Juggernaut x 3(nm, l.played ja played)
Library of Leng
Living Wall(ex)
Mishra's War Machine x 2
Nevinyrral's Disk(singned)
Onulet x 3(nm x 2, good)
Ornithopter x 5
Primal Clay x 2(nm ja good)
Sol Ring x 2
Soul Net(ex)
Sunglasses of Urza
The Hive
The Rack x 4
Throne of Bone(ex)
Wooden Sphere x 2(nm ja ex)

Land:

Badlands(l.played-)
Bayou x 2(good+)
Forest x 15
Island x 31
Mountain x 17
Plains x 93
Plateau x 5(ex, ex-, nm-, nm x 2)
Savannah x 2(good ja nm++)
Scrubland x 3(nm-, nm, nm+)
Swamp x 60
Taiga x 3(2 x nm ja ex)
Tropical Island(lp)
Tundra(played)
Underground Sea(nm)
Volcanic Island(ex)

Legends:

Black:
Cyclopean Mummy x 6
Darkness x 2(yksi italian kielinen)
Ghosts of the Damned x 11
Giant Slug x 8
Glyph of Doom x 8
Headless Horsemann
Hell Swarm x 3
Lost Soul x 11
Pit Scorpion x 8
Spirit Shackle x 9
Syphon Soul x 11
Transmutation x 6
Underworld Dreams x 3(good-l.played väliltä)
Vampire Bats x 8
Walking Dead x 4
Wall of Shadows x 2
Whirling Dervish x 3

Blue:

Anti-Magic Aura x 3
Boomerang x 3
Devouring Deep x 11
Enchantment Alteration x 6
Energy Tap x 11
Flash Counter x 16(yksi italo)
Flash Flood x 9
Force Spike x 4
Gaseous Form x 3
Glyph of Delusion x 3
Psychic Purge x 6
Remove Soul x 9
Venarian Gold x 6
Wall of Vapor x 7
Zephyr Falcon x 6

Green:

Aisling Leprechaun x 4
Arboria(ex-)
Avoid Fate
Barbary Apes x 5
Cat Warriors x 12
Durkwood Boars x 10
Emerald Dragonfly x 7
Fire Sprites x 10
Giant Turtle x 7
Glyph of Reincarnation x 4
Hornet Cobra x 5
Moss Monster x 12
Pixie Queen
Rabid Wompat x 4(played ja 3 x nm-)
Rust x 7
Shelkin Brownie x 5
Subdue x 4
Typhoon
Wolverine Pack x 9(nm ja played)

Red:

Active Volcano x 10
Blazing Effigy x 5
Crimson Kobolds x 9
Crookshank Kobolds x 7
Feint x 2
Firestorm Phoenix
Giant Strenght x 6
Glyph of Destruction x 10
Immolation
Kobolds of Kher Keep x 5(nm, ex+, ex)
Pyrotechnics x 3
Raging Bull x 5
The Brute x 3
Wall of Earth 3
Wall of Heat x 2

White:

Alabaster Potion x 8
Amrou Kithkin x 8
Angelic Voices(italy)
Clergy of the Holy Nimbus x 8(ex x 2)
DAvenant Archer x 10
Divine Offering x 7
Enchanted Being x 6
Equinox
Glyph of Life x 9
Indestructible Aura x 7
Keepers of the Faith(good-)
Osai Vultures x 5
Rapid Fire
Remove Enchantments
Tundra Wolves(good) x 6
Wall of Caltrops(good) x 7

Multi/Split:

Hunding Gjornersen
Halfdane
Kasimir the Lone Wolf
Lady Orca
Lord Magnus
Marhault Elsdragon x 2
Princess Lucrezia x 2
Ramses Overdark
Riven Turnbull
Sivitri Scarzam
Tor Wauki

Artifact:

North Star
Knowledge Vault

Lands:

Urborg

The Dark:[/b]

Black:
Ashes to Ashes x 4
Banshee
Bog Imp x 2
Bog Rats x 6
Curse Artifact
Eater of the Dead
Frankenstein's Monster
Grave Robbers
Inquisition x 3
Marsh Gas x 5
Murk Dwellers x 5
Nameless Race
Rag Man
Season of the Witch
The Fallen x 2
Uncle Istvan
Word of Binding x 5
Worms of the Earth x 2
Blue:
Amnesia x 8
Apprentice Wizard
Dance of Many
Deep Water x 4
Drowned x 2
Electric Eel
Erosion x 4
Flood
Ghost Ship x 6
Giant Shark x 4
Leviathan
Mana Vortex
Merfolk Assassin
Mind Bomb
Psychic Allergy
Riptide x 2
Sunken City x 4
Tangle Kelp
Water Wurm x 5
Green:
Carnivorous Plant x 6
Elves of Deep Shadow
Gaea's Touch x 4
Hidden Path
Land Leeches x 3
Lurker
Marsh Viper x 5
Niall Silvain x 2
People of the Woods
Savaen Elves x 5
Scavenger Folk x 7
Scarwood Bandits
Scarwood Hag x 2
Spitting Slug x 2
Tracker
Venom x 6
Whippoorwill
Wormwood Treefolk
Red:
Ball Lightning
Brothers of Fire x 3
Blood Moon(nm)
Eternal Flame
Fire Drake
Fissure x 6
Goblin Caves x 5
Goblin Digging Team x 2
Goblin Hero x 6
Goblin Rock Sled x 4
Goblin Shrine x 3
Goblin Wizard
Goblins of the Flarg x 4
Inferno(nm-)
Mana Clash
Orc General
Sisters of the Flame
White:
Angry Mob x 2
Blood of the Martyr
Brainwash x 6
Cleansing x 8
Dust to Dust x 2
Exorcist x 2
Fasting
Festival x 2
Fire and Brimstone
Holy Light x 4
Knights of Thorn
Martyr's Cry
Miracle Worker x 5
Morale x 5
Pikemen x 7
Squire x 4
Tivadar's Crusade x 2
Witch Hunter

Multi/Split:
Dark Heart of the Wood x 6
Marsh Goblins x 4
Scarwood Goblins x 3
Artifact:
Barl's Cage
Bone Flute x 2
Book of Rass x 3
Coal Golem
Dark Sphere
Diabolic Machine
Fellwar Stone x 2
Fountain of Youth
Living Armor
Necropolis
Reflecting Mirror x 2
Runesword
Scarecrow
Skull of Orm
Standing Stones
Stone Calendar
Tormod's Crypt
Tower of Coireall
Wand of Ith x 2
War Barge x 2
Land:
City of Shadows
Maze of Ith(italo)
Safe Haven
Sorrow's Path

Fallen Empires:

Black:
Derelor
Soul Exchange
Thelonite Monk
Thrull Champion
Blue:
Homarid Spawning Bed x 2
Seasinger
Green:
Elvish Farmer
Feral Thallid x 2
Spore Flower
Thallid x 2
Thallid Devourer
Thorn Thallid
Red:
Dwarven Catapult x 2
Goblin Grenade x 4
Goblin Warrens
White:
Icatian Phalanx x 2
Artifact:
Aeolipile
Elven Lyre
Zelyon Sword
Land:
Icatian Store
Sand Silos
Svyelunite Temple
Fourth Edition:
Black:
Animate Dead x 2
Black Knight x 2
Blight x 7
Cosmic Horror
Dark Ritual x 5
Deathlace x 3
Drain Life x 4
El-Hajjâj x 3
Greed x 2
Howl from Beyond x 2
Lord of the Pit
Nether Shadow
Nightmare x 5
Plague Rats x 2
Rag Man
Raise Dead
Sorceress Queen x 3
Terror x 7
Uncle Istvan x 5
Warp Artifact x 5
Will-o'-the-Wisp
Xenic Poltergeist x 2
Blue:
Air Elemental x 2
Backfire x 4
Control Magic x 4
Counterspell x 7
Drain Power x 4
Hurkyl's Recall x 3
Island Fish Jasconius x 2
Leviathan x 2
Lord of Atlantis
Magical Hack x 4
Mahamoti Djinn x 3
Mana Short x 2
Pirate Ship
Power Sink x 4
Psionic Entity x 5
Relic Bind
Sleight of Mind x 2
Spell Blast x 2
Stasis x 4
Thoughtlace x 3
Time Elemental
Elemental x 4
Volcanic Eruption x 3
Green:
Aspect of Wolf x 5
Craw Wurm x 2
Fog x 3
Force of Nature x 2
Fungusaur
Gaea's Liege x 3
Giant Growth x 2
Giant Spider x 3
Hurricane x 2
Instill Energy x 3
Killer Bees x 3
Lifelace x 3
Living Lands x 2
Llanowar Elves x 4
Lure
Rebirth x 2
Scryb Sprites x 2
Stream of Life x 2
Sylvan Library x 2
Timber Wolves
Titania's Song x 2
Tranquility x 3
Venom x 2
Verduran Enchantress
Web x 2
Whirling Dervish
Winter Blast x 2
Red:
Ball Lightning x 2
Blood Lust x 2
Chaoslace x 2
Crimson Manticore x 3
Disintegrate x 3
Dragon Whelp x 2
Earthquake
Fireball x 6
Flashfires x 6
Goblin Balloon Brigade x 3
Gobling King
Hurr Jackal x 3
Inferno x 2
Keldon Warlord x 5
Lightning Bolt x 6
Magnetic Mountain
Mana Clash x 2
Manabarbs x 4
Power Surge x 2
Shivan Dragon x 3
Smoke x 2
Stone Rain x 2
Tempest Efreet x 2
Winds of Change x 2
Wall of Stone
White:
Animate Wall x 3
Armageddon
Balance
Blessing x 4
Circle of Protection: Artifacts x 6
Crusade x 2
Disenchant x 2
Divine Transformation x 6
Elder Land Wurm x 3
Eye for an Eye x 8
Island Sanctuary x 2
Kismet x 7
Northern Paladin
Personal Incarnation x 2
Purelace x 2
Reverse Damage x 5
Righteousness x 3
Savannah Lions
Serra Angel x 5
Spirit Link x 6
Sworda to Plowshares
White Knight x 2
Artifact:
Aladdin's Lamp x 2
Aladdin's Ring x 2
Ankh of Mishra x 2
Black Vise x 9
Blue Mana Battery x 2
Bottle of Suleiman
Bronze Tablet x 3
Clockwork Avian x 3
Clockwork Beast
Colossus of Sardia x 4
Coral Helm x 4
Dancing Scimitar x 4
Dingus Egg x 3
Disrupting Scepter x 4
Dragon Engine
Ebony Horse x 4
Fellwar Stone x 3
Flying Carpet x 2
Green Mana Battery
Helm of Chatzuk x 2
Howling Mine x 5(4 x nm ja yksi ex-)
Ivory Tower x 2
Jade Monolith x 5
Jandor's Saddlebags x 3
Jayemdae Tome x 2
Kormus Bell
Library of Leng
Mana Vault x 3
Mishra's War Machine
Nevinyrral's Disk x 3(yksi singned)
Onulet
Ornithopter
Primal Clay x 2
Sunglasses of Urza
Tetravus x 2
The Hive x 2
The Rack
Triskelion x 5
Urza's Avenger x 2
White Mana Battery x 2
Winter Orb

Land:

Mishra´s Factory x 9(8 nm ja yksi ex)
Oasis x 4
Strip Mine

Ice Age:

Black:
Bestilence Rats x 6
Dance of the Dead(pl)
Dark Banishing x 5
Dark Ritual x 9(good - nm väliltä kunnot)
Dread Wight x 4
Gravebind
Hyalopterous Lemure x 2
Icequake x 2
Infernal Denizen x 3
Knight of Stromgald x 3
Krovikan Vampire
Minion of Tevesh Szat x 2
Oath of Lim-Dûl
Spoils of Evil
Spoils of War
Stench of Evil
Stromgald Cabal
Blue:
Brainstorm x 6
Counterspell x 8
Hydrblast x 10
Magus of the Unseen
Mesmeric Trance
Power Sink x 2
Ray of Command x 4
Shyft
Sleight of Mind x 2
Wrath of Marit Lage
Zuran Spellcaster x 5
Green:
Forgotten Lore
Fyndhorn Elves x 9
Giant Growth
Hot Springs
Johtull Wurm
Ritual of Subdual
Snowblind
Tinder Wall x 5
Wiitigo x 2
Red:
AggressionAnarchy
Anarchy x 3
Chaos Lord
Curse of Marit Lage
Dwarven Armory
Flame Spirit x 2
Game of Chaos x 2
Goblin Mutant x 3
Goblin Snowman x 2
Incinerate x 7
Marton Stromgald x 2
Orcish Squatters
Total War
White:
Call to Arms x 2
Caribou Range
Disenchant x 2
Drought
Enduring Renewal
Energy Storm x 3
Formation
General Jarkeld
Justice x 3
Kjeldoran Knight x 2
Lightning Blow
Mercenaries x 2
Order of the White Shield x 2
Seraph x 2
Swords to Plowshares x 2
Multi/Split:
Altar of Bones
Chromatic Armor
Earthlink
Elemental Augury x 2
Essence Vortex
Flooded Woodlands
Ghostly Flame
Glaciers
Hymn of Rebirth
Merieke Ri Berit x 2
Mountain Titan
Reclamation
Skeleton Ship
Spectral Shield x 4
Storm Spirit
Stormbind
Artifact:
Aegis of the Meek x 2
Celestial Sword
Crown of the Ages x 2
Elkin Bottle
Goblin Lyre
Ice Cauldron
Icy Manipulator x 4
Infinite Hourglass
Jeweled Amulet
Jester's Cap x 2
Runed Arch
Snow Fortress
Staff of the Ages
Time Bomb
Urza's Bauble
Zuran Orb x 5(3 x nm, good)
Land:
Glacial Chasm x 4
Snow-Covered Forest x 7
Snow-Covered Island x 2
Snow-Covered Plains x 6
Snow-Covered Swamp x 4
Timberline Ridge

Chronicles:

Black:
Hell's Caretaker x 2
Yawgmoth Demon x 5
Blue:
Dance of Many
Juxtapose x 4
Recall
Teleport
Green:
Craw Giant x 3
Erhnam Djinn x 2(
Revelation x 4
Red:
Goblin Matron
Land Edge
Pyrokinesis x 2
White:
Abu Ja'far x 4
Akron Legionnaire x 2
Angelic Voices x 2
Petra Sphinx
Multi/Split:
Ayesha Tanaka x 2
Dakkon Blackblade x 2
Gabriel Angelfire
Nebuchadnezzar
Palladia-Mors
Rubinia Soulsinger
Sol'kanar the Swamp King x 3
Stangg
Vaevictis Asmadi
Artifact:

Book of Rass
Bronze Horse x 3
Feldon's Cane x 8(kaksi signed)
Horn of Deafening
Rakalite x 2
Sentinel x 2
Serpent Generator x 3
Tormod's Crypt x 6
Triassic Egg
Land:
City of Brass x 2(good)
Safe Haven
Urza's Mine x 5
Urza's Power Plant x 6
Urza's Tower x 5
Homelands:
Black:
Baron Sengir x 2
Ghost Hounds x 2
Ihsan's Shade
Irini Sengir
Blue:
AEther Storm
Forget
Merchant Scroll
Green:
An-Havva Constable
Autumn Willow x 2
Hungry Mist
Primal Order
Red:
-
White:
Abbey Gargoyles
Death Speakers
Rashka the Slayer
Artifact:
-
Land:
An-Havva Township x 2
Aysen Abbey x 5
Koskun Keep x 7
Wizards' School x 5
Alliances:
Black:
Diseased Vermin
Fatal Lore
Keeper of Tresseshorn
Krovikan Horror
Ritual of the Machine
Blue:

Browse
Force of Will x 2
Spiny Starfish
Green:
Bounty of the Hunt x 2
Deadly Insect x 2
Elvish Hunter
Gargantuan Gorilla
Kaysa x 2
Red:
Balduvian Horde x 3
Gorilla Shaman x 3
Pillage x 2
Pyrokinesis x 2
White:
Juniper Order Advocate
Reprisal x 3
Royal Decree
Sworn Defender
Multi/Split:
Lim-Dûl's Paladin
Misfortune x 2
Phelddagrif
Surge of Strenght x 4
Artifact:
Shield Sphere
Urza's Engine
Land:
Kjeldoran Outpost
Soldevi Excavations x 2
Mirage:
Black:
Abyssal Hunter
Dark Ritual
Ebony Charm
Blue:
Dissipate x 3
Energy Vortex
Hakim, Loreweaver
Mind Harness

Green:
Fog x 2
Lure of Prey
Roots of Life
Red:
Goblin Scouts
White:
Auspicious Ancestor
Rashida Scalebane x 2
Pearl Dragon
Multi/Split:
Emberwilde Caliph
Hazerider Drake
Sealed Fate
Artifact:
Acidic Dagger
Cursed Totem
Mangara's Tome
Misers' Cage

Land:
Wasteland x 3
Portal:
Black:
Bog Wraith
Charging Bandits
Blue:
-
Green:
Bee Sting
Whiptail Wurm
Red:
Flashfires
Pillaging Horde
Scorching Winds
Volcanic Hammer
White:
False Peace
Land:
Mountain x 2

Visions:

Black:
Aku Djinn
Necromancy x 2
Vampiric Tutor
Blue:
Cloud Elemental
Flooded Shoreline
Man-o'-War
Three Wishes
Undo
Vision Charm
Green:
-
Red:
Relentless Assault
White:
-
Multi/Split:
Breathstealer's Crypt x 41(3 x saksa, 6 x japsi, 1 x korean)
Artifact:
Diamond Kaleidoscope
Magma Mine
Teferi's Puzzle Box x 3(kaksi ex)
Land:
Karoo(Koreaa puhuva)
Fifth Edition:
Black:
Broken Visage x 2
Mind Ravel
Nightmare
Plague Rats
Stromgald Cabal
The Wretched
Warp Artifact
Xenic Poltergeist
Blue:
Dance of Many
Juxtapose
Magical Hack x 2
Seasinger
Green:
Giant Growth
Tranquility
Whirling Dervish
Red:
Dwarven Catapult
Gobling King
Smoke
Stone Rain
Wind of Change
White:
Kjeldoran Royal Guard
White Knight
Artifact:
Ankh of Mishra
Barl's Gage
Flying Carpet
Nevinyrral's Disk(Signed/Italo)
Ornithopter
Time Bomb
Land:
Dwarven Hold
Ebon Stronghold

Weatherlight:

Black:
Bone Dancer
Blue:
Ertai's Familiar
Mana Chains
Psychic Vortex
Green:
Nature's Resurgence

Red:
-
White:
Angelic Renewal
Argivian Find
Aura of Silence x 2
Artifact:
-
Land:
-
Tempest:
Black:
Abandon Hope
Bellowing Fiend
Dark Banishing x 2
Dark Ritual
Dauthi Horror x 4
Dauthi Slayer
Death Pits of Rath x 2
Dread of Night
Extinction x 2
Living Death x 2(yksi Japanese)
Sadistic Glee
Blue:
Capsize x 2
Counterspell x 4
Duplicity
Ertai's Meddling
Escaped Shapeshifter
Meditate x 8
Power Sink
Precognition
Green:
Aluren
Choke
Eladamri, Lord of Leaves
Trained Armodon
Tranquility


Apocalypse x 8(yksi ex ja yksi Jipponi)
Lightning Blast x 2
White:

Knight Of Dawn x 2
Oracle en-Vec
Multi/Split:
-
Artifact:
Phyrexian Grimoire
Thumbscrews
Land:
Ancient Tomb x 6(2 nm, 3 ex ja 1 good)
Cinder Marsh
Pine Barrens

Stronghold:

Black:
Dauthi Cutthroat
Dauthi Warlord
Entropic Specter
Hatred
Megrim x 2
Mindwarper
Mortuary
Oath of Ghouls
Pit Spawn
Plaguebearer
Skeleton Scavengers
Spike Cannibal
Volrath's Dungeon
Blue:
Mana Leak x 4
Green:
Awakening
Crossbow Ambush
Red:
Fanning the Flames

White:
Spirit en-Kor
Multi/Split:

Artifact:
Jinxed Ring
Horn of Greed
Portcullis
Shifting Wall
Land:
Scorched Ruins x 6

Portal Second Age:

Land:

Mountain x 10


Exodus:
Black:
Blue:
Curiosity
Dominating Licid x 2
Ephemeron
Equilibrium x 2
Keeper of the Mind
Mana Breach
Oath of Scholars
Thalakos Drifters
Theft of Dreams
Green:
Avenging Druid
Cartographer
Keeper of the Beasts
Mirri, Cat Warrior
Oath of Druids
Skyshroud War Beast
Song of Serenity
Spike Hatcher
Spike Rogue
Survival of the Fittest
Red:
Fighting Chance
Flowstone Flood
Monstrous Hound
Oath of Mages(Korean)
Ogre Shaman
Pandemonium
Ravenous Baboons
White:
Convalescence
Exalted Dragon
Limited Resources x 2
Paladin en-Vec
Soltari Visionary x 3
Wall of Nets x 2
Artifact:
Coat of Arms
Memory Crystal
Mindless Automation
Null Brooch
Skyship Weatherlight x 2
Spellbook
Thopter Squadron
Workhorse
Land:
-
Unglued:

Pegasus Token x 5

Urza's Saga:

Black:
Abyssal Horror
Corrupt x 2
Douse
Exhume x 2
Flesh Reaver
Order of Yawgmoth x 2
Planar Void
Priest of Gix
Sanguine Guard
Skirge Familiar x 2
Skittering Skirge x 2
Sleeper Agent

Blue:

Annul
Cloak of Mists
Confiscate x 2
Hermetic Study x 3
Morphling x 2
Power Sink x 2
Somnophore x 2
Stern Proctor
Tinker
Tolarian Winds
Turnabout x 5
Zephid's Embrace

Green:

Argothian Enchantress
Cradle Guard
Elvish Herder
Elvish Lyrist
Fecundity
Pouncing Jaguar
Priest of Titania
Treetop Rangers
Treefolk Seedlings
Whirlwind

Red:

Destructive Urge
Fault Line
Gamble
Goblin Matron
Scald
Shiv's Embrace
Steam Blast
Sulfuric Vapors

White:

Congregate x 3
Glorious Anthem
Rune of Protection: Lands
Serra's Embrace
Voice of Grace
Voice of Law
Worship

Artifact:

Claws of Gix x 3
Crystal Chimes x 2
Dragon Blood

Land:

Drifting Meadow
Polluted Mire
Remote Isle
Serra's Sanctum
Smoldering Crater

Anthologies:

Black:
Hymn to Tourach
Hypnotic Specter
Blue:
-
Green:
Mirri, Cat Warriror
Red:

Pyrotechnics
White:
Armageddon
Order of the White Shield
Multi/Split:
Lady Orca
Artifact:
Jalum Tome
Nevinyrral's Disk
Land:
Brushland
Pendelhaven
Stripmine
Urza's Legacy:
Black:
Bone Shredder x 2
Engineered Plague
Eviscerator
Fog of Gnats x 3
No Mercy
Ostracize x 3
Phyrexian Plaguelord x 2
Subversion
Unearth x 3
Blue:
Anthroplasm x 2
Archivist
Delusions of Mediocrity
Frantic Search x 6
Intervene x 5
Raven Familiar
Second Chance
Snap x 3
Thornwind Faeries x 8
Green:
Crop Rotation
Darkwatch Elves
Defense of the Heart
Might of Oaks
Multani's Acolyte
Rancor x 2
Repopulate
Titania's Chosen
Weatherseed Elf
Weatherseed Treefolk x 5
Wing Snare x 3
Yavimaya Granger x 3
Red:
Avalanche Riders
Impending Disaster x 4
Lava Axe x 3
Lightning Dragon
Rack and Ruin
Rivalry
Sluggishness x 3
Viashino Cutthroat
Viashino Heretic x 4
White:
Cessation x 4
Devout Harpist x 2
Erase
Glorious Anthem
Karmic Guide x 3
Peace and Quiet
Radiant's Judgement
Artifact:
Angel's Trumpet
Beast of Burden
Iron Maiden
Thran Weaponry x 2
Scrapheap(foil)
Urza's Trumpet x 2
Wheel of Torture x 2
Land:
Forbidding Watchtower
Spawning Pool
Treetop Village
Portal 3 Kingdoms:
Red:

Sixth Edition:
Black:
Abyssal Hunter
Blue:
-
Green:
Call of the Wild
Maro
Worldly Tutor
Red:
Final Fortune
White:
Enlightened Tutor x 2
Reprisal
White Knight
Artifact:

Dancing Scimitar
Dingus Egg
Land:
-

Urza's Destiny:

Black:
Apprentice Necromancer
Body Snatcher
Phyrexian Monitor
Ravenous Rats x 2
Blue:
Brine Seer
Mental Discipline x 2
Metathran Elite x 2
Private Research
Quash x 2(yksi foil)
Scent of Brine x 2
Sigil of Sleep
Temporal Adept
Treachery x 2
Green:
Compost
Emperor Crocodile
Ivy Seer
Multani's Decree x 2
Momentum
Taunting Elf
Yavimaya Elder x 2
Red:

Wake of Destruction
White:
Academy Rector x 2
Archery Training
False Prophet
Jasmine Seer
Opalescence x 2
Replenish
Tormented Angel
Voice of Duty x 2
Voice of Reason
Wall of Glare
Artifact:
Caltrops
Metalworker x 2
Thran Foundry
Land:
-
Starter 1999:
Black:
Coercion
Blue:

Piracy x 4
Sleight of Hand x 6
Red:
Goblin Settler x 2

Mercadian Masques:
Black:
Bog Witch
Cateran Enforcer
Cateran Overlord
Enslaved Horror
Highway Robber x 2
Liability
Nether Spirit x 2
Silent Assassin
Snuff Out
Strongarm Thug x 2
Thrashing Wumbus x 2
Unnatural Hunger
Blue:
Aerial Caravan
Bribery
Charisma x 2
Counterspell x 4
Diblomatic Immunity
Karn's Touch
Rishadan Brigand
Squeeze
Trade Routes
Waterfront Bouncer
Green:
Caller of the Hunt
Erithizon
Food Chain x 3(2 japanese)
Invigorate x 2
Natural Affinity x 2
Pangosaur
Rushwood Elemental
Squallmonger
Tranquility x 2
Vine Dryad x 2
Red:
Battle Squadron
Brawl
Cave-In
Crag Saurian
Lava Runner
Lithophage
Pulverize
Seismic Mage x 2
Stone Rain
Thieves' Auction
Two-Headed Dragon x 2
Volcanic Wind x 2
Word of Blasting
White:
Cho-Arrim Alchemist
Crackdown
Disenchant x 2
Honor the Fallen
Inviolability
Jhovall Queen x 3(yksi foil)
Noble Purpose
Reverent Mantra
Task Force x 3
Artifact:
Bargaining Table
Crumbling Sanctuary
Distorting Lens
Horn of Plenty
Iron Lance
Jeweled Torque
Magistrate's Scepter
Monkey Cage x 3
Rishadan Pawnshop
Land:
Hickory Woodlot
Peat Bog x 2
Remote Farm
Rushwood Grove
Battle Royale:
White:
Sanctum Guardian
Nemesis:
Black:
Murderous Betrayal
Seal of Doom x 4
Blue:
AEther Barrier
Infiltrate
Parallax Tide
Green:
Blastoderm x 3
Nestling Wurm x 2
Overlaid Terrain x 2
Saproling Cluster
Skyshroud Behemoth
Red:
Flame Rift(spanish)
Laccolith Titan x 2
Mana Cache x 2
Moggcatcher
Seal of Fire
White:
Oracle's Attendants
Sivvi's Valor
Artifact:
Complex Automation
Kill Switch
Viseling
Land:
Kor Haven x 2
Rath's Edge
Prophecy:
Black:
Coffin Puppets
Greel, Mind Raker
Plague Wind
Rebel Informer x 2
Blue:
Avatar of Will
Denying Wind
Heightened Awerness
Mana Vapors
Exclude
Rethink x 2
Rhystic Scrying x 2
Rhystic Study
Spiketail Drake
Green:
Avatar of Might
Jolarael, Empress of Beasts
Living Terrain x 3
Pygmy Razorback
Rib Cage Spider x 4
Snag
Squirrel Wrangler x 2
Vitalizing Wind
Wild Might x 3
Red:
Avatar of Fury x 2
Latulla, Keldon Overseer
Panic Attack
Rhystic Lightning
Searing Wind
Task Mage Assembly
White:
Avatar of Hope
Entangler
Mageta the Lion
Sheltering Prayers
Artifact:
-
Land:
-
Invasion:
Black:
Devouring Strossus
Spreading Plague
Blue:
Breaking Wave
Collective Restraint
Fact or Fiction x 2
Opt
Teferi's Response x 2
Green:
Aggressive Urge
Elvish Champion
Llanowar Elite
Nomadic Elf
Quirion Elves
Quirion Trailblazer
Tangle x 2
Utopia Tree
Verdeloth the Ancient
Red:
Tribal Flames
White:
Fight or Flight
Reya Dawnbringer x 4
Spirit of Resistance
Multi/Split:
Artifact Mutation x 5
Assault // Battery
Aura Shards
Backlash
Charging Troll
Coalition Victory
Crosis, the Purger x 2
Darigaaz, the Igniter x 2
Dromar, the Banisher
Fires of Yavimaya
Hanna, Ship's Navigator
Heroes' Reunion x 3(yksi foil/good)
Lobotomy x 3
Rith, the Awakener
Stalking Assassin
Treva, the Renewer x 2
Undermine
Artifact:
Chromatic Sphere
Juntu Stakes
Lotus Guardian
Tigereye Cameo
Land:
Ancient Spring x 2
Elfhame Palace x 4
Irrigation Ditch
Tinder Farm x 2
Shivan Oasis x 4
Sulfur Vent x 2

Planeshift:

Black:
Bog Down
Planeswalker's Scorn
Blue:
-
Green:
Quirion Explorer
Red:
-
White:

Orim's Chant x 3(ex)
Planeswalker's Mirth
Samite Elder
Multi/Split:
Ancient Spider
Darigaaz's Charm
Rith's Charm
Terminate x 2
Vindicate
Artifact:
Draco
Land:
-

Seventh Edition:
Black:
-
Blue:
Arcane Laboratory
Delusions of Mediocrity
Lord of Atlantis
Green:
Pride of Lions
Red:
Crimson Hellkite
Disorder
Pillage
White:
-
Artifact:
-
Land:
-

Apocalypse:

Black:

Urborg Uprising
Blue:
Cetavolver
Jaded Response
Reef Shaman x 2
Green:

-

Red:
Goblin Ringleader
White:
Coalition Flag x 2(2 foil)
Multi/Split:
Cromat
Fungal Shambler
Last Stand x 4
Night/Day
Soul Link
Spiritmonger x 2
Artifact:
-
Land:
Llanowar Wastes
Odyssey:
Black:
Cursed Monstrosity
Blue:
-
Green:
-
Red:
Demoralize
Rites of Initiation
White:
Sacred Rites
Multi/Split:
Artifact:
-
Land:

Skycloud Expanse

Deckmasters:

Necropotence

Torment:

Black:
-
Blue:
Hydromorph Gull
Green:
Insist x 2
Red:
-
White:
-
Land:
Tainted Wood
Judgement:
Black:
Cabal Therapy
Masked Gorgon
Red:
Worldgorger Dragon
Multi/Split:
Phantom Nishoba x 3
Onslaught:
Black:
Patriarch's Bidding
Blue:
Blatant Thievery
Green:
Broodhatch Nantuko
Elven Riders
Everglove Courier
Explosive Vegetation
Heedless One
Stag Beetle(foil)
Wellwisher
Wirewood Herald(foil)
White:
Doubtless One
Exalted Angel
Jareth, Leonine Titan
Arifact:
Tribal Golem(foil)
Land:
Flooded Strand
Polluted Delta
Tranquil Thicket x 2
Windswept Heath x 3
Wirewood Lodge
Wooded Foothills x 3
Legions:
Green:
Krosan Vorine
Tribal Forcemage
Red:
Goblin Lookout
MacetailHystrodon

White:

S'courge:
Black:
Fatal Mutation
Toxin Sliver
Blue:
Metamorphose
Riptide Survivor
Rush of Knowledge
Stifle x 3
Green:
Forgotten Ancient
Eighth Edition:
Black:
Nausea
Plaque Beetle
Green:
Taunting Elf
Red:
-
White:
Ardent Militia
Wrath of God x 2
Artifact:

Mirrodin:
Black:
Moriok Scavenger
Blue:
Thirst for Knowledge
Green:
Brown Ouphe
Creeping Mold
Sylvan Scrying x 4
Red:
Detonate
Megatog
Vulshok Battlemaster
White:
Auriok Transfixer
Artifact:
Ancient Den
Blinkmoth Urn(kinkki)
Empyrial Plate
Frogmite
Hematite Golem
Isochron Scepter (damaged)
Liar's Pendulum
Mind's Eye
Timesifter
Vault of Whispers x 4
Wizard Replica
Lands:

Blinkmoth Well x 4
Forest(foil) x 2

Darksteel:
-
Black:
Night´s Whisper
Blue:
Hoverguard Observer
Green:
Roaring Slagwurm(foil)
Viridian Zealot
Red:
-
White:
-
Artifact:
Angel's Feather
Arcane Spyglass
Arcbound Bruiser(foil)
Arcbound Lancer
Auriok Siege Sled
Darksteel Ingot
Eater of Days
Skullclamp
Summoning Station
Thought Dissector
Land:
-
Fifth Dawn:
Black:
Blind Creeper
Fleshgrafter
Blue:
Advanced Hoverguard
Into Thin Air
Green:
Ferocious Charge
Tornado Elemental
Viridian Lorebearers
Red:
Goblin Brawler
Artifact:
Horned Helm

Champions of Kamigawa:

Black:

Cranial Extraction x 3(kolme foilia)
Kokusho, the Evening Star x 2

Blue:

Meloku the Clouded Mirror x 7(espanja/misprint), yksi taittunut
River Kaijin(foil)

Green:

Sakura-Tribe Elder

Red:

Uncontrollable Anger

White:

Ghostly Prison x 4(yksi foil)

Artifact:

Sensei's Divining Top

Land:

Okina, Temple to the Grandfathers


Unhingedd:

Land:

-

Betrayers of Kamigawa:

Black:
-
Blue:
-
Green:
Harbinger of Spring
Red:
-
White:
-
Multi/Split:
Genju of the Realm(good/lp)
Artifact:
-
Land:
-
Saviors of Kamigawa:
Black:
One with Nothing x 7(yksi foil)
Ninth Edition:
Blue:
Aven Fisher
Aven Windreader
Lumengrid Warden
Sleight of Hand(foil/japanese)

Tidings x 2

Green:
Elvish Piper

White:
Artifact:
Teferi's Puzzle Box

Ravnica: City of Guilds:

Black:
Shred Memory
Strands of Undeath(foil)
Blue:
Remand x 4(ex)
Green:
-
Red:
Sell-Sword Brute
Viashino Fangtail
White:
Conclave's Blessing
Courier Hawk
Faith's Fetters x 2
Hour of Reckoning

Multi/Split:

Dimir Infiltrator
Drooling Groodion(foil)
Mindleech Mass
Putrefy x 4
Watchwolf
Artifact:
Dimir Signet x 4
Spectral Searchlight(good-?)
Terrarion
Land:
Forest(foil)
Golgari Rot Farm

Guildpact:

Black:
-
Blue:
-
Green:
-
Red:
-
White:
Ghostway x 3
Multi/Split:
Agent of Masks
Angel of Despair
Tibor and Lumia

Artifact:

Orzhov Signet

Land:
-
Dissension:
Black:
Nettling Curse
Blue:
Silkwing Scout x 2
Writ of Passage
Green:
Street Savvy
Red:
Demonfire
Ogre Gatecrasher
Psychotic Fury
Whiptail Moloch
White:
-
Multi/Split:
Vigean Intuition
Artifact:

Azorius Signet x 2

Land:

Azorius Chancery

Coldsnap:

Time Shifted:

Black:
Dark Withering
Mana Skimmer
Pit Keeper
Blue:
Careful Consideration
Lord of Atlantis
Mystical Teachings
Think Twice
Spell Burst x 2
Teferi, Mage of Zhalfir x 2

Green:
Greenseeker
Molder
Red:
Reiterate x 4
Subterranean Shambler
White:
-
Multi/Split:
Jasmine Boreal
Artifact:
Chromatic Star x 3
2 x Triskelavus
Land:
Academy Ruins
Urza's Factory

Planar Chaos:

Black:
-
Blue:
Wistful Thinking
Green:
Essence Warden
Red:
Akroma, Angel of Fury
White:
Ghost Tactician
Saltfield Recluse
Whitemane Lion
Multi/Split:
Oros, the Avenger
Vorosh, the Hunter
Artifact:
Land:

Future Sight:
Black:
Slaughter Pact x 2
Blue:
Delay x 7(1 x foil)
Green:
Thornweald Archer
Quiet Disrepair
Red:
Scourge of Kher Ridges
White:
-
Multi/Split:
Glittering Wish(foil) x 4
Artifact:
-
Land:
Nimbus Maze
Tenth Edition:
Black:
-
Blue:
-
Green:
-
Red:
-
White:
Cho-Manno, Revolutionary
Artifact:
Crucible of Worlds x 2
Legacy Weapon
Platinum Angel
Land:
-
Token:
Zombie

Lorwyn:

Black:
Prowess of the Fair

Blue:

Merrow Reejerey x 2
Green:
Elvish Harbinger
Elvish Promenade
Gilt-Leaf Ambush
Immaculate Magistrate
Imperious Perfect
Jagged-Scar Archers
Lys Alana Huntmaster
Wren's Run Packmaster
Vigor
Red:
Chandra Nalaar
Dragon Mage
White:

Oblivion Ring x 3

Multi/Split:

Sygg, River Guide x 2

Artifact:
-
Land:

Gilt-Leaf Palace

Tokens:

Elf Warrior x 2
Kithkin Soldier
Merfolk Wizard
Morningtide:
Black:
Prickly Boggart
Green:
Bramblewood Paragon
Chameleon Colossus
Deglamer
Hunting Triad
Wolf-Skull Shaman
White:
Idyllic Tutor
Stonybrook Schoolmaster x 2
Artifact:
Door of Destinies
Land:
Mutavault x 3
Shadowmoor:
Black:
Pack's Disdain
Blue:
Cursecatcher
Green:
-
Red:
-
White:
Greater Auramancy(ex)
Mass Calcify(foil)
Multi/Split:

Dire Undercurrents(foil)
Glen Elendra Liege(foil)
Helm of the Ghastlord
Mercy Killing
Raven's Run Dragoon(foil)
Sygg, River Cutthroat x 2
Wort, the Raidmother
Artifact:
Umbral Mantle x 4(yksi höpisee saksaa)
Land:

Sapseep Forest(foil) x 2
Tokens:
Wolf
Eventide:
Black:
-
Blue:
Dream Thief(foil)
Multi:
Figure of Destiny x 5(yksi played)
Waves of Aggression
Artifacts:
Ward of Bones
Land:
Twilight Mire
From the Vault: Dragons
Black:
-
Shards of Alara:
Black:
-
Blue:
Fatestitcher x 7(yksi foil ja kaksi puhuu saksaa)
Green:
Elvish Visionary
Red:
Flameblast Dragon x 2
Volcanic Submersion(foil)
When Ancients Tread x 5(kolme foilia)
White:
-
Multi/Split:

Blightning
Broodmate Dragon
Clarion Ultimatum
Cruel Ultimatum
Godsire(foil)
Hellkite Overlord
Punish Ignorance(foil)
Prince of Thralls
Sphinx Sovereign x 2
Swerve x 4(kaksi foilia)
Titanic Ultimatum
Violent Ultimatum
Artifact:
Relic of Progenitus x 2
Land:
Bant Panorama
Jund Panorama
Naya Panorama
Tokens:
-

Conflux-:

Black:
-
Blue:
-
Green:
Scattershot Archer
Red:
Banefire
Bloodhall Ooze
Volcanic Fallout x 3
White:

Sigil of the Empty Throne x 2

Multi/Split:
Conflux
Countersquall(foil)
Knight of the Reliquary
Magister Sphinx x 3
Malfegor
Meglonoth x 3
Artifact:
Obelisk of Alara

Land:

Reliquary Tower

Alara Reborn:

Multi/Split:

Double Negative
Intimidation Bolt
Madrush Cyplops
Mayael's Aria
Sphinx of the Steel Wind
Terminate
Qasali Pridemage
Wall of Denial

Magic 2010:

Black:
Liliana Vess
Blue:
Fabricate
Green:
Acidic Slime
Garruk Wildspeaker
Merfolk Sovereign
Nature's Spiral
Red:
Chandra Nalaar
Pyroclasm
Shivan Dragon
White:

Baneslayer Angel(foil)
Mesa Enchantress
Open the Vaults

Artifact:

Pithing Needle

Land:

Dragonskull Summit

Planechase:

Zendikar:

Black:

Gatekeeper of Malakir
Needlebite Trap

Blue:

Jace, the Mind Sculptor x 2

Green:

Grazing Gladehart x 2(foil)
Nissa Revane
Oracle of Mul Daya x 3
Rampaging Baloths x 2
Terra Stomper x 5
Turntimber Basilisk
Quest for Renewal
Quest for the Gemblades

Red:

Hellkite Charger x 2

White:

Armament Master
Emeria Angel x 4
Iona, Shield of Emeria

Artifact:

Land:

Arid Mesa
Forest(full-art)
Emeria, the Sky Ruin x 3
Expedition Map x 5
Island x 3(full-art)
Marsh Flats
Misty Rainforest
Oran-Rief, the Vastwood x 2
Tectonic Edge x 2
Turntimber Grove x 2(toinen foil)
Valakut, the Molten Pinnacle(foil)
Verdant Catacombs

Premium Deck Series; Slivers:

Green:
-
Multi/Split:
-
Land:
Forest x 2
Vivid Grove

Duel Decks: Garruk vs. Liliana

Black:
-
Green:
-
Artifact:
Worldwake:
Black:
-
Blue:
Jwari Shapeshifter x 11(4 foilia)
Green:
Joraga Warcaller
Harabaz Druid x 11(4 foilia)
Red:
-
White:
Admonition Angel x 4
Ruin Ghost x 2
Talus Paladin
Multi/Split:
-
Artifact:
-
Land:
Bojuka Bog
Lavaclaw Reaches
Stirring Wildwood(Singneerattu)

Duel Decks: Phyrexia vs. the Coalition
Black:
Living Death
White:
-
Rise of the Eldrazi:
Black:
-
Blue:
Coralhelm Commander x 2
Lighthouse Chronologist
Green:
Ancient Stirrings x 4
Momentous Fall
Pelakka Wurm
Red:
Forked Bolt x 9(kaksi foilia)
Kargan Dragonlord x 2
White:
Deathless Angel(foil)
Kabira Vindicator
Multi/Split:

Artifact:
Artisan of Kozilek(foil)
Kozilek, Butcher of Truth
Ulamog, the Infinite Gyre
Land:

Archenemy:

Ethersworn Shieldmage

Magic 2011:

Black:
Blood Tithe x 4
Bloodthrone Vampire
Diabolic Tutor
Doom Blade x 2(good ja ex)
Duress x 2
Gravedigger x 2
Liliana Vess x 2
Nightwing Shade(foil)
Sign in Blood
Blue:
Flashfreeze(foil)
Foresee
Jace's Erasure
Jace's Ingenuity
Preordain
Merfolk Sovereign x 2
Sleep
Green:
Autumn's Veil
Elvish Archdruid
Fauna Shaman
Fog
Garruk's Packleader
Giant Growth
Greater Basilisk
Overwhelming Stampede
Red:
Berserkers of Blood Ridge
Chandra Nalaar(kinkki)
Fireball
Goblin Tunneler
Lava Axe
Lightning Bolt x 2
Hoarding Dragon x 2
White:
Blinding Mage
Celestial Purge
Leyline of Sanctity
Squadron Hawk x 2
Tireless Missionaries
Artifact:
Jinxed Idol
Platinum Angel
Whispersilk Cloak x 7
Land:
Dragonskull Summit x 3
Drowned Catacomb ex
Glacial Fortress x 2
Rootbound Crag(foil)
Sunpetal Grove x 2

Duels of the Planeswalkers deck:

Scavenging Ooze x 4

From the Vault: Relics:

Black Vise x 2
Masticore x 2
Sol Ring
Scars of Mirrodin:
Black:
Carnifex Demon
Exsanguinate x 1
Instill Infection(foil)
Skinrender
Blue:
Grand Architect x 2
Neurok Invisimancer
Turn Aside
Green:
Blunt the Assault
Ezuri's Archers
Ezuri, Renegade Leader
Liege of the Tangle
Red:
Hoard-Smelter Dragon x 3
Koth of the Hammer(foil)
White:

Leonin Arbiter x 8
Sunblast Angel
Revoke Existence
True Conviction
Whitesun's Passage
Multi/Split:
Venser, the Sojourner x 2(yksi espanjaa höpisevä)
Artifact:
Accorder's Shield
Darksteel Axe
Leaden Myr x 2
Liquimetal Coating
Mindslaver x 5
Myr Battlesphere x 2
Nim Deathmantle
Platinum Emperion
Precursor Golem
Steel Hellkite
Talisman of Dominance
Trigon of Corruption(foil)
Tumble Magnet
Wurmcoil Engine x 2
Land:

Copperline Gorge
Glimmerpost x 2
Seachrome Coast x 2
Tokens:
Wolf

Premium Deck Series; Fire and Lightning:

Figure of Destiny

Mirrodin Besieged:

Black:
Black Sun's Zenith
Caustic Hound
Blue:
Corrupted Conscience
Serum Raker
Spire Serpent
Vivisection
Green:

Pistus Strike x 3
Tangle Mantis
Red:
Burn the Impure
Into the Core
Ogre Resister
Slagstorm x 2
White:
Master's Call
White Sun's Zenith x 2
Multi/Split:
Tezzeret, Agent of Bolas(foil)
Artifact:
Darksteel Plate x 2
Myr Sire
Shimmer Myr
Spine of Ish Sah x 2
Viridian Claw
Land:
-

Duel Decks: Knights vs. Dragons

Red:

Kilnmouth Dragon

Multi:

Knight of the Reliquary x 2

Land:

Forest
Plains

New Phyrexia:
Black:
Chancellor of the Dross
Blue:
-
Green:
Beast Within
Fresh Meat
Glistener Elf
Greenhilt Trainee
Maul Splicer
Putrefax
Red:
-
White:
Elesh Norn, Grand Cenobite(kinkki)
Multi/Split:
-
Artifact:
Blinding Souleater
Bonehoard
Hex Parasite
Norn's Annex
Phyrexian Hulk
Psychosis Crawler
Sphere of the Suns
Unwinding Clock
Land:
Phyrexia's Core

Commander:

Black:
Sewer Nemesis x 8
Blue:
-
Green:
Hornet Queen
Hydra Omnivore
Sakura-Tribe Elder
Scavenging Ooze(Japanese)
Yavimaya Elder x 2

Red:

Chaos Warp
Insurrection

White:

Ghostly Prison

Multi/Split:

Damia, Sage of Stone x 3
Edric, Spymaster of Trest
Ghave, Guru of Spores x 16(12 ex)
Kaalia of the Vast x 3
Tariel, Reckoner of Souls

Artifact:

Lightning Greaves
Oblivion Stone x 3
Skullclamp

Land:

Command Tower x 2

Magic 2012:

Black:

Distress x 2
Duskhunter Bat
Gravedigger
Rune-Scarred Demon
Taste of Blood
Zombie Infestation x 2

Blue:

Chasm Drake
Djinn of Wishes
Mana Leak
Merfolk Mesmerist x 3(kaksi foil)
Sphinx of Uthuun
Turn to Frog

Green:

Birds of Paradise x 2(toinen foil)
Llanowar Elves
Overrun
Reclaim
Rites of Flourishing
Vastwood Gorger

Red:

Firebreathing
Flameblast Dragon
Goblin Piker x 2
Gorehorn Minotaurs x 2
Incinerate x 2

White:

Divine Favor
Gideon Jura(misprint)
Stonehorn Dignitary x 2
Stormfront Pegasus

Artifact:

Adaptive Automaton x 5(4 Korean)
Angel's Feather
Swiftfoot Boots x 4
Solemn Simulacrum x 2
Quicksilver Amulet

Land:
-

Duel Decks: Ajani vs. Nicol Bolas

Firemane Angel

Innistrad:

Black:

Abattoir Ghoul
Altar's Reap
Bloodgift Demon
Ghoulraiser
Night Terrors
Blue:
Lost in the Mist
Moon Heron
Think Twice
Green:

Boneyard Wurm
Bramblecrush
Travel Preparations
Woodland Sleuth
Red:
Balefire Dragon
White:
Abbey Griffin
Angelic Overseer
Avacynian Priest
Mentor of the Meek x 4(Korean)
Midnight Haunting
Artifact:

Mask of Avacyn
Wooded Stake
Land:
Clifftop Retreat x 2
Isolated Chapel(Korean)
Woodland Cemetery(foil)
Tokens:
Zombie

Premium Deck Series; Graveborn:

-

Dark Ascension:

Black:

Abattoir Ghoul
Altar's Reap
Ghoulraiser
Night Terrors
Ravenous Demon x 2
Tragic Slip x 2
Wakedancer
Blue:

Bone to Ash
Chant of the Skifsang
Lost in the Mist
Moon Heron
Stormbound Geist
Green:

Deranged Outcast
Hollowhenge Beast
Kessig Recluse
Strangleroot Geist
Tracker's Instincts
Travel Preparations
Woodland Sleuth
Red:

Alpha Brawl
Faithless Looting
Shattered Perception
Talons of Falkenrath
White:
Abbey Griffin
Avacynian Priest
Midnight Guard
Séance

Multi:

Artifact:
Wooden Stake
Land:
Evolving Wilds
Haunted Fengraf
Vault of the Archangel(ex)

Duel Decks: Venser vs. Koth

Sunblast Angel

Planechase 2012:

Akoum
Aretopolis
Astral Arena
Bloodhill Bastion
Chaotic Aether
Jund
Edge of Malacol
Furnace Layer
Gavony
Glen Elendra
Grand Ossuary
Grove of the Dreampods
Hedron Fields of Agadeem
Interplanar Tunnel
Kessig
Kharasha Foothills
Kilnspire District
Lair of the Ashen Idol
Maelstrom Wanderer
Morphic Tide
Mount Keralia
Mutual Epiphany
Nephalia
Norn's DoMinion
Onakke Catacomb
Orochi Colony
Orzhova
Planewide Disaster
Prahv
Reality Shaping
Selesnya Loft Gardens
Spatial Merging
Stensia
Takenuma
Talon Gates
The Zephyr Maze
Time Distortion
Trail of the Mage-Rings
Truga Jungle
Quicksilver Sea
Windriddle Palaces
Avacyn Restore'd:
Black:

Harvester of Souls
Blue:
Misthollow Griffin
Green:
Craterhoof Behemoth
Somberwald Sage(Korean)
Red:

White:
Angel of Jubilation
Archangel
Defy Death
Emancipation Angel(foil)
Goldnight Redeemer(foil)
Herald of War
Multi/Split:
Artifact:
Scroll of Griselbrand
Vanguard's Shield
Vessel of Endless Rest
Land:
Slayers´ Stronghold(foil)
Emblem:
Tamiyo, the Moon Sage x 2(toinen Korean)

Magic 2013:

Black:

Murder
Blue:
Master of the Pearl Trident x 2
Green:
Revive
Red:
-
White:

Oblivion Ring
Odric, Master Tactician
Artifact:
Elixir of Immortality x 2
Primal Clay
Ring of Evos Isle
Ring of Thune
Ring of Xathrid
Land:
Evolving Wilds
Glacial Fortress

From the Vault: Realms

Boseiju, Who Shelters All
Cephalid Coliseum
Dryad Arbor
Glacial Chasm
Grown of the Burnwillows
High Market
Shivan Gorge

Duel Decks: Izzet vs. Golgari

Multi:
Putrefy
Land:
Tranquil Thicket

Return to Ravnica:

Black:
Grave Betrayal
Thrill-Kill Assassin x 2

Blue:
Cyclonic Rift
Downsize(foil)
Psychic Spiral
Search the City
Syncopate
Green:
Korozda Monitor(foil)
Mana Bloom
Wild Beastmaster
Red:
Ash Zealot(korean)
Chaos Imps
Guild Feud x 2
Guttersnipe x 3
Lobber Crew(foil)
Utvara Hellkite
White:
Angel of Serenity
Martial Law
Phantom General x 2
Soul Tithe
Sphere of Safety x 2
Trostani's Judgment(foil)
Multi/split:
Archon of the Triumvirate
Azorius Charm x 3(yksi foil)
Call of the Conclave x 3
Carnival Hellsteed
Coursers' Accord(foil)
Deathrite Shaman
Dreadbore
Dreg Mangler
Golgari Charm x 3
Growing Ranks
Heroes' Reunion
Isperia, Supreme Judge
Judge's Familiar x 2
Korozda Guildmage
Mercurial Chemister
New Prahv Guildmage
Nivmagus Elemental
Rakdos Cackler
Rakdos, Lord of Riots
Rakdos's Return x 2
Righteous Authority x 2
Slitherhead
Teleportal x 2
Thoughtflare x 2
Treasured Find
Vassal Soul(foil)
Vitu-Ghazi Guildmage
Wayfaring Temple
Artifact:
Azorius Keyrune x 2
Chromatic Lantern x 4(foil)
Golgari Keyrune x 2
Izzet Keyrune
Rakdos Keyrune
Selesnya Keyrune
Volatile Rig
Land:
Azorius Guildgate x 4
Blood Crypt
Golgari Guildgate x 5
Hallowed Fountain x 2
Izzet Guildgate x 3
Overgrown Tomb
Rakdos Guildgate x 4
Selesnya Guildgate x 4

Tokens:
Assasin x 3

Commander's Arsenal:

Edric, Spymaster of Trest
The Mimeoplasm x 5

GatèCrásh:

Black:

Lord of the Void
Shadow Slice(foil)
Thrull Parasite(foil)

Blue:


Realmwright x 2

Green:

Gyre Sage
Hindervines(foil)
Miming Slime(foil)
Sylvan Primordial

Red:

Five-Alarm Fire x 2
Massive Raid(foil)
Mugging(foil)
Wrecking Ogre

White:

Angelic Skirmisher
Guardian of the Gateless(foil)
Luminate Primordial

Multi:

Alms Beast
Aurelia, the Warleader
Aurelia's Fury
Biovisionary x 2
Clan Defiance
Deathpact Angel
Fathom Mage
Firemane Avenger x 2
Foundry Champion
Gruul Ragebeast(foil)
High Priest of Penance x 2
Merciless Eviction
Mind Grind
Mortus Strider
Nightveil Specter x 2
Pit Fight(foil)
Rubblebelt Raiders
Rubblehulk
Soul Ransom
Spark Trooper x 2
Unexpected Results
Vizkopa Guildmage
Whispering Madness x 3

Artifact:

Illusionist's Bracers
Prophetic Prism(foil)
Skyblinder Staff(foil)

Land:

Forest(foil) x 2
Stomping Ground x 2
Thespian's Stage
Watery Grave

Emblem:

Domri Rade

Dragon's Maze:

Black:
Bane Alley Blackguard(foil)
Blood Scrivener x 2
Crypt Incursion x 6
Pontiff of Blight x 2
Rakdos Drake(foil)
Blue:
AEtherling
Murmuring Phantasm(foil) x 2(toinen sakemanni)
Opal Lake Gatekeepers(foil)
Trait Doctoring x 6
Wind Drake(foil)
Green:
Mutant's Prey x 2(foil)
Renegade Krasis x 2
Skylasher x 2
Thrashing Mossdog(foil)
Red:
Maze Rusher(foil) x 2
Pyrewild Shaman x 4
Smelt-Ward Gatekeepers(foil)
Weapon Surge(foil)
White:
Boros Mastiff(foil)
Renounce the Guilds x 3
Rior Control(foil)
Scion of Vitu-Ghazi
Multi/Split:
Advent of the Wurm x 3
Ascended Lawmage(foil)
Beck // Call x 4
Blaze Commando(foil)
Blood Baron of Vizkopa
Boros Battleshaper
Breaking // Entering(foil)
Carnage Gladiator(foil)
Catch // Release x 3
Council of the Absolute x 2
Debt to the Deathless x 5
Deputy of Acquittals(foil)
Dragonshift x 6
Emmara Tandris x 3
Exava, Rakdos Blood Witch x 3
Far // Away x 5
Feral Animist(foil)
Flesh // Blood x 3
Gaze of Granite x 2
Korozda Gorgon(foil)
Legion's Initiative
Maw of the Obzedat(foil)
Melek, Izzet Paragon
Mirko Vosk, Mind Drinker
Notion Thief x 2
Obzedat's Aid x 2
Plasm Capture x 3
Profit // Loss x 5(yksi foil)
Putrefy x 5
Ready // Willing x 3
Reap Intellect
Render Silent
Rot Farm Skeleton(foil)
Ruric Thar, the Unbowed
Savageborn Hydra
Sin Collector x 2
Sire of Insanity x 3
Spike Jester x 4
Tajic, Blade of the Legion x 3
Teysa, Envoy of Ghosts
Tithe Drinker x 13(yksi foil)
Toil // Trouble x 5
Turn // Burn x 3
Unflinching Courage x 4
Vorel of the Hull Clade x 4
Warleader's Helix x 3
Warped Physique
Wear // Tear
Woodlot Crawler x 5
Zhur-Taa Ancient x 4
Zhur-Taa Druid x 9
Artifact:
Dimir Cluestone(foil)
Land:
Azorius Guildgate x 2(foil)
Boros Guildgate(foil)
Selesnya Guildgate(foil)

Modern Masters:/color]

Black:
Absorb Vis(foil)
Drag Down(foil)
Death Cloud x 9(7 x foil)
Death Denied(foil)
Earwig Squad x 2
Extirpate
Horobi's Whisper(foil)
Kokusho, the Evening Star
Peppersmoke(foil)
Phthisis(foil)
Rathi Trapper(foil)
Skeletal Vampire
Stinkweed Imp x 2
Street Wraith x 6
Syphon Life(foil)
Tombstalker
Blue:
Echoing Truth x 7
Errant Ephemeron(foil)
Erratic Mutation(foil)
Esperzoa(foil)
Faerie Mechanist(foil)
Glen Elendra Archmage
Latchkey Faerie(foil)
Mothdust Changeling(foil)
Pact of Negation
Peer Through Depths x 6
Petals of Insight(foil)
Reach Through Mists(foil)
Scion of Oona x 5
Spell Snare x 5
Spellstutter Sprite x 4
Traumatic Visions(foil)
Green:
Durkwood Baloth(foil)
Eternal Witness x 4(yksi foil)
Giant Dustwasp(foil)
Hana Kami(foil)
Imperiosaur(foil)
Kitchen Finks x 2
Kodama's Reach x 3
Moldervine Cloak(foil)
Rude Awakening x 2
Sylvan Bounty(foil)
Thallid Germinator(foil)
Thallid Shell-Dweller(foil)

Red:
Countryside Crusher x 3
Crush Underfoot(foil)
Dragonstorm
Empty the Warrens x 6
Fiery Fall(foil)
Grapeshot x 5
Mogg War Marshal x 4
Molten Disaster x 3(yksi foil)
Pyromancer's Swath x 3(yksi foil)
Rift Bolt x 4
Rift Elemental(foil)
Ryusei, the Falling Star
Squee, Goblin Nabob x 2
Thundercloud Shaman(foil)
Thundering Giant(foil)
Tribal Flames x 5
Torrent of Stone(foil)
War-Spike Changeling(foil)
White:
Amrou Scout(foil)
Angel's Grace
Auriok Salvagers
Bound in Silence(foil)
Cenn's Enlistment(foil)
Court Homunculus(foil)
Dispeller's Capsule(foil)
Gleam of Resistance(foil)
Kataki, War's Wage
Otherworldly Journey(foil)
Pallid Mycoderm(foil)
Path to Exile x 2
Reveillark
Saltfield Recluse(foil)
Sandsower(foil)
Stonehewer Giant
Test of Faith(foil)
Terashi's Grasp(foil)
Veteran Armorer(foil)
Multi/Split:
Cold-Eyed Selkie x 2
Demigod of Revenge
Figure of Destiny x 2
Grand Arbiter Augustin IV
Jhoira of the Ghitu
Kitchen Finks
Knight of the Reliquary
Lightning Helix
Manamorphose x 2
Mind Funeral(foil)
Oona, Queen of the Fae x 2
Plumeveil(foil)
Progenitus
Sarkhan Vol
Trygon Predator x 4
Worm Harvest(foil)
Artifact:
AEther Spellbomb(foil)
Arcbound Stinger(foil)
Bonesplitter(foil)
Engineered Explosives
Etherium Sculptor x 3
Ethersworn Canonist
Epochrasite(foil)
Pyrite Spellbomb(foil)
Skyreach Manta(foil)

Land:

Academy Ruins
Terramorphic Expanse(foil)
Vivid Creek(foil)


Magic 2014:
Black:
Vile Rebirth(foil/italian)
Green:
Howl of the Night Pack(foil)
Kalonian Hydra(foil)
White:

Artifact:
-
Land:
-

From the Vault: Twenty

Jace, the Mind Sculptor x 2

Theros:

Black:
Abhorrent Overlord x 2
Nighthowler

Blue:
Artisan of Forms
Coastline Chimera(foil)
Griptide(foil)
Meletis Charlatan
Prognostic Sphinx
Shipbreaker Kraken
Green:
Arbor Colossus
Boon Satyr
Centaur Battlemaster(foil)
Defend the Hearth(foil)
Mistcutter Hydra
Sylvan Caryatid
Red:
Ember Swallower
Labyrinth Champion
Rageblood Shaman
Titan of Eternal Fire
White:
Celestial Archon
Chained to the Rocks
Gift of Immortality x 2
Heliod, God of the Sun
Multi/split:

Steam Augury(foil)
Xenagos, the Reveler

Artifact:
Akroan Horse
Bident of Thassa
Burnished Hart(foil)
Colossus of Akros
Hammer of Purphoros
Opaline Unicorn(foil)
Land:
Temple of Abandon(foil)
Temple of Mystery x 9
Emblem:
Elspeth, Sun's Champion
Garruk, Caller of Beasts
Liliana of the Dark Realms
Token:
Wolf

Commander 2013:

Black:
Famine
Phyrexian Delver
Phyrexian Gargantua
Reckless Spite
Sanguine Bond
Tempt with Immortality
Blue:
Order of Succession
Raven Familiar
Stormscape Battlemage
Tidal Force
True-Name Nemesis

Green:
Rampaging Baloths x 2
White:

Darksteel Mutation
Kongming, "Sleeping Dragon"
Razor Hippogriff
Serene Master
Serra Avatar

Multi/Split:

Augury Adept
Death Grasp
Derevi, Empyrial Tactician(vers. 2)
Jeleva, Nephalia´s Scourge(vers. 2)
Lim-Dül's Vault
Nekusar, the Mindrazer(vers. 2)
Roon of the Hidden Realm(vers. 2) x 2
Rubinia Soulsinger(vers. 2)
Spinal Embrace
Thraximundar(vers. 2)
Vizkopa Guildmage

Artifact:

Azorius Keyrune
Filigree Angel
Myr Battlesphere
Nevinyrral's Disk
Nihil Spellbomb
Pristine Talisman
Sharding Sphinx
Sol Ring
Sphinx of the Steel Wind
Swiftfoot Boots x 2
Thopter Foundry
Tidehollow Strix
Tower Gargoyle

Land:

Command Tower
Mosswort Bridge
Opal Palace

Born of the Gods:

Black:

Doomwake Giant

Green:

Unravel the AEther

Red:

Forgestoker Dragon x 2(toinen foil)

White:

Plea for Guidance

Modern Event Deck 2014:

White:

Intangible Virtue

Journey into Nyx:

Red:

Prophetic Flamespeaker x 4(kaksi foil)

Land:

Conspirac'y:

Blue:
Misdirection(foil)
Muzzio, Visionary Architect x 8

Green:
Exploration x 5
Terastodon

Multi:

Mortify

Magic 2015:

Green:

Phytotitan

Artifact:
Staff of the Mind Magus

Land:


Khans of Tarkir:

Green:
See the Unwritten

Artifact:
Ugin's Nexus

Land:

Polluted Delta

Duel Decks: Anthology

Blue:

Ancestral Vision

Commander 2014:

Blue:
Reef Worm x 4

Green:
Freyalise, Llanowar's Fury

Artifact:

Land:
Emeria, the Sky Ruin

Fate Reforged:

Artifact:

Dragon's of Tarkir:

Modern Masters 2015 edition:

Black:

Puppeteer Clique(foil)

Blue:

Guile


White:

Skyhunter Skirmisher

Artifact:

Etched Champion

Multi/split:

Electrolyze

Magic Origins:

Black:
Gilt-Leaf Winnower

Green:
Dwynen, Gilt-Leaf Daen
Dwynen's Elite

Multi:

Thunderclap Wyvern

Artifact:
Helm of the Gods

Battle for Zendikar:

Black:

Drana, Liberator of Malakir

Blue:

Prism Array

Green:

Plummet

White:

Hero of Goma Fada
Lantern Scout

Multi/split:

Angelic Captain
Brood Butcher

Artifact:

Conduit of Ruin

Land:

Forest(full-art) x 4
Island(full-art) x 7
Lumbering Falls x 3(2 x foil ja yksi foil/espanjaa puhuva)
Mountain(full-art) x 4
Plains(full-art)
Prairie Stream
Shambling Vent x 3(foil)
Swamp(full-art) x 3(2 puhuu italiaa)
Wastes(full-art) x 2

Oath of the Gatewatch:

Green:

Ruin in Their Wake(foil)
Vile Redeemer

White:

Oath of Gideon

Artifact:

Captain's Claws
Thought-Knot Seer

Land:

Hissing Quagmire x 4(2 x foil)
Needle Spires x 5(4 x foil)
Wandering Fumarole x 2(foil)


Eldritch Moon:

Black:

Dark Salvation(foil)
Noosegraf Mob
Voldaren Pariah

Blue:

Imprisoned in the Moon
Summary Dismissal

Red:

-

White:

Collective Effort
Ironclad Slayer(foil)

Multi/split:

Ulrich of the Krallenhorde

Artifact:

Lupine Prototype

Conspiracy: Take the Crown:

Artifact:
Horn of Greed x 3

Shadows over Inistrad:

Blue:

Engulf the Shore
Epiphany at the Drownyard

Green:

Second Harvest
Tireless Tracker

White:

Paranoid Parish-Blade(foil)

Artifact:

Slayer's Plate

Multi/split:

Arlinn Kord
Elusive Tormentor
Prized Amalgam


Eternal Masters:

Black:

Tragic Slip

Blue:

Mystical Tutor

Green:

Harmonize(foil)

White:

Mistral Charger
Pacifism
Raise the Alarm
Wall of Omens

Land:

Blossoming Sands
Maze of Ith
Tranquil Cove

Token:

Elf Warrior

Conspiracy: Take the Crown:

Kaladesh:


Commander 2016:

Green:

Beastmaster Ascension
Realm Seekers
Veteran Explorer

Artifact:

Land:

Reliquary Tower


Aether Revolt:


Iconic Masters:

White:

Austere Command

Modern Masters 2017 edition:

White:

Gideon's Lawkeeper
Pitfall Trap

Land:

Marsh Flats
Scalding Tarn

Guilds of Ravnica:

White:

Divine Visitation
Land:

Overgrown Tomb x 2
Sacred Foundry
Watery Grave
Steam Vents

Commander 2018:

Swiftfoot Boots x 4


Ravnica Allegiance:

White:

Smothering Tithe


Multi:

Ethereal Absolution
Teysa Karlov

War of the Sparks:

Multi:

Time Wipe x 2

Commander 2019:

Merciless Rage deck
Mystic Intellect deck
Primal G'enesis deck

Land:

Sanctum of Eternity x 8


Throne of Eldraine:

Blue:

Gadwick, the Wizened x 4
Mirrormade(foil)

Green:

Wildborn Preserver

Multi:

Alela, Artful Provocateur
Drown in the Loch

Land:

Castle Garenbrig
Castle Locthwain

Promotional/Prelease:

Black:

Damnation(PR)
Nighthowler x 2(GD)

Blue:

Cancel(PR)
Jace's Ingenuity(FNM)
Negate(PR) x 8(2 ex loput nm)
Ponder(PR) x 9

Green:
Deadbridge Goliath(Prellu)
Dungrove Elder(GD)
Hedge Troll(Prellu)

Red:

Imperial Recruiter(JR) x 3

White:
Angel of Glory's Rise x 7(Wallmart)
Auramancer(GW)
Hero of Bladehold x 3(Prellu)
Wrath of God x 3(PR)
Multi:
Ajani Vengeant(Prellu)
Carnival Hellsteed(prellu)
Flame Javelin
Mortify(PR)
Vindicate(JR) vers. 2
Watchwolf(FNM)
Arifact:
Door of Destinies(Prellu)
Emrakul, the Aeons Torn(Prellu) x 2
Soul Separator(Espanjaa puhuva prellu)
Wurmcoil Engine(Prellu)
Land:

Forest(Aren´a ver. 2) x 10
Forest(Arená vers. 6) x 2
Island(Aren´a ver. 2) x 10
Island(Arená ver. 6) x 2
Mountain(Aren´a ver. 2) x 7(yksi ex)
Plains(Are´na ver. 2) x 9
Plains(Arená ver. 6) x 4
Swamp(Are´na ver. 2) x 12
Treetop Village(GW) ex
Zoetic Cavern" href="https://gatherer.wizards.com/Pages/Card/Details.aspx?name=Su-Chi[/card x 2
Tablet of Epityr x 7(4 x nm, ex+ ja good)
Urza's Chalice x 4(ex-, good ja played x 2)
Yotian Soldier x 6


Land:

Mishra's Factory(ver. 2, l.played ja nm x 3) x 4
Urza's Mine x 5(kaikki erillaisia/ex tai parempia, yksi damaged)
Urza's Miter
Urza's Power Plant x 4(kaikki erillaisia/ex tai parempia)
Urza's Tower x 4(kaikki erillaisia/ex tai parempia)

Revised:

Black:
Animate Dead
Bad Moon (ex)
Black Knight x 4(good ja 3 x ?)
Bog Wraith(ex- x 2) x 4
Contract from Below x 2
Cursed Land x 3
Dark Ritual x 15 w(l.played - ex väliltä kunnot)
Darkpact x 2
Deathgrip x 8
Deathlace
Demonic Attorney x 3
Demonic Tutor x 3 (ex- (yksi misprint))
Dingus Egg x 2
Drain Life x 23(nm ja l.palyed x 2)
Drudge Skeletons x 20(nm x 2, nm-, l.plyed x 2, good-
El-Hajjâj x 6(2 x good ja 4 x ?)
Erg Raiders x 18(ex-, nm x 2 ja 2 x ?)
Evil Presence x 5(ex ja ex+)
Fear x 20(nm x 2, nm-, ex+ x 2, good+ ja good x 2)
Frozen Shade x 20(nm x 3, nm-, ex+, good x 2)
Gloom
Howl from Beyond x 11(nm, nm- x 2, good, l.played ja 2 x ?)
Hypnotic Specter x 3(ex, ex- ja good)
Mind Twist(H.Played)
Nettling Imp x 3)nm, good- ja ?)
Paralyze x 19(nm x 2, nm-, ex, ex-, good+ x 3, good ja good-)
Pestilence x 12(nm x 2, ex, good x 3)
Plague Rats x 17(?, nm x 3, ex x 2, ex-, good+, good x 2)
Raise Dead x 14(? x 3, nm x 4, ex-, good x 4)
Sacrifice x 4
Scathe Zombies x 17(nm x 2, ex, ex-, good)
Scavenging Ghoul x 4
Sengir Vampire x 2(ex- ja good)
Simulacrum(good-) x 5
Sorceress Queen x 4(good ja 3 ?)
Terror x 9(3 x ?, ex, ex-, good x 3)
Unholy Strenght x 18(nm x 2, ex, good x 4)
Wall of Bone x 7(ex x 2)
Weakness x 16(good+ x 3, good x 2)
Zombie Master x 2

Blue:

Air Elemental x 6(5 x ?, ex)
Animate Artifact x 3
Blue Elemental Blast x 21(nm x 3 ja ex)
Clone x 2
Control Magic
Creature Bond x 17(nm x 4)
Drain Power x 3
Energy Flux x 3
Feedback x 7
Flight x 15(?, nm x 2)
Island Fish Jasconius
Jump x 16(nm x 6)
Lifetap x 6
Mahamoti Djinn x 2
Merfolk of the Pearl Triden x
Phantasmal Forces(nm) x 6
Phantasmal Monster(nm) x 9
Phantasmal Terrain x 29(nm x 6)
Power Leak x 17(nm x 5, nm-)
Power Sink x 12(nm x 5)
Prodigal Sorcerer x 21(nm x 7)
Psychic Venom x 18(nm x 2)
Reconstruction(nm) x 20
Sea Serpent x 23(nm x 3)
Sirens Call(nm) x 5
Sleight of Mind x 2
Spell Blast x 15(? x 2, nm x 2)
Steal Artifact x 6(nm x 2)
Thoughtlace
Unstable Mutation x 14(nm x 4)
Unsummon x 13(nm x 4)
Volcanic Eruption x 2
Wall of Air
Wall of Water(nm) x 4
Water Elemental x 5

Green:

Aspect of Wolf
Channel
Cockatrice x 2
Craw Wurm x 16
Crumble x 4
Desert Twister x 3
Elvish Archers
Fog x 10
Force of Nature x 2
Fungusaur x 2
Gaea's Liege x 3
Giant Growth x 17
Giant Spider x 16
Grizzly Bears x 17
Hurricane x 5
Instill Energy x 10
Ironroot Treefolk x 11
Kudzu
Ley Druid x 8
Lifeforce x 4
Living Artifact
Living Lands x 3
Llanowar Elves x 7
Lure x 4
Regeneration x 15
Regrowth
Scryb Sprites x 15
Serendib Efreet
Shanodin Dryads x 13
Stream of Life x 19
Thicket Basilisk x 3
Timber Wolves x 3
Tranquility x 15
Tsunami x 8
Verduran Enchantress x 4
Wall of Brambles x 3
Wall of Ice
Wall of Wood x 16
Wanderlust x 5
War Mammoth x 16
Web x 2
Wild Growth x 12

Red:

Atog x 17
Burrowing x 7
Chaoslace x 2
Disintegrate x 13
Dragon Whelp x 4
Dwarven Warriors x 6
Dwarven Weaponsmith x 3
Earthbind x 22
Earth Elemental x 2
Fireball x 4
Firebreathing x 7
Flashfires x 4
Fork
Goblin Balloon Brigade x 6
Goblin King x 2
Gray Ogre x 16
Hill Giant x 12
Hurloon Minotaur x 14
Keldon Warlord
Kird Ape x 8
Lightning Bolt x 10(yksi damaged)
Magnetic Mountain
Manabarbs
Mana Flare
Mijae Djinn x 2
Mons's Goblin Raiders x 12
Orcish Artillery x 3
Orcish Oriflamme x 5
Red Elemental Blast x 7
Rock Hydra x 3
Shatter x 5
Shatterstorm x 3
Smoke x 2
Stone Giant
Stone Rain x 9
Tunnel x 3
Uthden Troll x 2
Wall of Fire x 2
Wall of Stone

White:

Animate Wall
Armageddon
Balance
Benalish Hero x 13
Blessing
Black Ward x 3
Blue Ward x 4
Castle x 4
Circle of Protection: Black x 18
Circle of Protection: Blue x 17
Circle of Protection: Green x 17
Circle of Protection: Red x 16
Circle of Protection: White x 22
Conversion x 5
Death Ward x 14
Disenchant x 23
Farmstead
Green Ward x 5
Guardian Angel x 14
Healing Salve x 19
Holy Armor x 18
Holy Strenght x 22
Island Sanctuary
Karma x 4
Lance x 3
Mesa Pegasus x 14
Northern Paladin
Pearled Unicorn x 19
Personal Incarnation x 2
Purelace
Red Ward x 4
Resurrection x 5
Reverse Polarity x 7
Samite Healer x 21
Savannah Lions
Serra Angel x 5
Swords to Plowshares x 5
Wall of Swords x 10
White Knight x 5
White Ward x 3
Wrath of God

Artifact:
Aladdin's Lamp
Aladdin's Ring x 2
Armageddon Clock x 3(2 x nm ja ex-)
Ankh of Mishra x 2
Basalt Monolith x 4
Black Vise x 3(nm x 2 ja ex-)
Bottle of Suleiman x 2(nm ja ex-)
Clockwork Beast
Conservator(l.played)
Crystal Rod x 3(nm, ex ja good)
Dancing Scimitar
Dingus Egg
Dragon Engine
Flying Carpet
Glasses of Urza(ex-)
Helm of Chatzuk x 2
Howling Mine x 4 (nm, ex, good+, good)
Iron Star(ex-)
Ivory Cup x 3(good x 2 ja good+)
Jade Monolith(ex)
Jandor's Saddlebags x 2
Juggernaut x 3(nm, l.played ja played)
Library of Leng
Living Wall(ex)
Mishra's War Machine x 2
Nevinyrral's Disk(singned)
Onulet x 3(nm x 2, good)
Ornithopter x 5
Primal Clay x 2(nm ja good)
Sol Ring x 2
Soul Net(ex)
Sunglasses of Urza
The Hive
The Rack x 4
Throne of Bone(ex)
Wooden Sphere x 2(nm ja ex)

Land:

Badlands(l.played-)
Bayou x 2(good+)
Forest x 15
Island x 31
Mountain x 17
Plains x 93
Plateau x 5(ex, ex-, nm-, nm x 2)
Savannah x 2(good ja nm++)
Scrubland x 3(nm-, nm, nm+)
Swamp x 60
Taiga x 3(2 x nm ja ex)
Tropical Island(lp)
Tundra(played)
Underground Sea(nm)
Volcanic Island(ex)

Legends:

Black:
Cyclopean Mummy x 6
Darkness x 2(yksi italian kielinen)
Ghosts of the Damned x 11
Giant Slug x 8
Glyph of Doom x 8
Headless Horsemann
Hell Swarm x 3
Lost Soul x 11
Pit Scorpion x 8
Spirit Shackle x 9
Syphon Soul x 11
Transmutation x 6
Underworld Dreams x 3(good-l.played väliltä)
Vampire Bats x 8
Walking Dead x 4
Wall of Shadows x 2
Whirling Dervish x 3

Blue:

Anti-Magic Aura x 3
Boomerang x 3
Devouring Deep x 11
Enchantment Alteration x 6
Energy Tap x 11
Flash Counter x 16(yksi italo)
Flash Flood x 9
Force Spike x 4
Gaseous Form x 3
Glyph of Delusion x 3
Psychic Purge x 6
Remove Soul x 9
Venarian Gold x 6
Wall of Vapor x 7
Zephyr Falcon x 6

Green:

Aisling Leprechaun x 4
Arboria(ex-)
Avoid Fate
Barbary Apes x 5
Cat Warriors x 12
Durkwood Boars x 10
Emerald Dragonfly x 7
Fire Sprites x 10
Giant Turtle x 7
Glyph of Reincarnation x 4
Hornet Cobra x 5
Moss Monster x 12
Pixie Queen
Rabid Wompat x 4(played ja 3 x nm-)
Rust x 7
Shelkin Brownie x 5
Subdue x 4
Typhoon
Wolverine Pack x 9(nm ja played)

Red:

Active Volcano x 10
Blazing Effigy x 5
Crimson Kobolds x 9
Crookshank Kobolds x 7
Feint x 2
Firestorm Phoenix
Giant Strenght x 6
Glyph of Destruction x 10
Immolation
Kobolds of Kher Keep x 5(nm, ex+, ex)
Pyrotechnics x 3
Raging Bull x 5
The Brute x 3
Wall of Earth 3
Wall of Heat x 2

White:

Alabaster Potion x 8
Amrou Kithkin x 8
Angelic Voices(italy)
Clergy of the Holy Nimbus x 8(ex x 2)
DAvenant Archer x 10
Divine Offering x 7
Enchanted Being x 6
Equinox
Glyph of Life x 9
Indestructible Aura x 7
Keepers of the Faith(good-)
Osai Vultures x 5
Rapid Fire
Remove Enchantments
Tundra Wolves(good) x 6
Wall of Caltrops(good) x 7

Multi/Split:

Hunding Gjornersen
Halfdane
Kasimir the Lone Wolf
Lady Orca
Lord Magnus
Marhault Elsdragon x 2
Princess Lucrezia x 2
Ramses Overdark
Riven Turnbull
Sivitri Scarzam
Tor Wauki

Artifact:

North Star
Knowledge Vault

Lands:

Urborg

The Dark:[/b]

Black:
Ashes to Ashes x 4
Banshee
Bog Imp x 2
Bog Rats x 6
Curse Artifact
Eater of the Dead
Frankenstein's Monster
Grave Robbers
Inquisition x 3
Marsh Gas x 5
Murk Dwellers x 5
Nameless Race
Rag Man
Season of the Witch
The Fallen x 2
Uncle Istvan
Word of Binding x 5
Worms of the Earth x 2
Blue:
Amnesia x 8
Apprentice Wizard
Dance of Many
Deep Water x 4
Drowned x 2
Electric Eel
Erosion x 4
Flood
Ghost Ship x 6
Giant Shark x 4
Leviathan
Mana Vortex
Merfolk Assassin
Mind Bomb
Psychic Allergy
Riptide x 2
Sunken City x 4
Tangle Kelp
Water Wurm x 5
Green:
Carnivorous Plant x 6
Elves of Deep Shadow
Gaea's Touch x 4
Hidden Path
Land Leeches x 3
Lurker
Marsh Viper x 5
Niall Silvain x 2
People of the Woods
Savaen Elves x 5
Scavenger Folk x 7
Scarwood Bandits
Scarwood Hag x 2
Spitting Slug x 2
Tracker
Venom x 6
Whippoorwill
Wormwood Treefolk
Red:
Ball Lightning
Brothers of Fire x 3
Blood Moon(nm)
Eternal Flame
Fire Drake
Fissure x 6
Goblin Caves x 5
Goblin Digging Team x 2
Goblin Hero x 6
Goblin Rock Sled x 4
Goblin Shrine x 3
Goblin Wizard
Goblins of the Flarg x 4
Inferno(nm-)
Mana Clash
Orc General
Sisters of the Flame
White:
Angry Mob x 2
Blood of the Martyr
Brainwash x 6
Cleansing x 8
Dust to Dust x 2
Exorcist x 2
Fasting
Festival x 2
Fire and Brimstone
Holy Light x 4
Knights of Thorn
Martyr's Cry
Miracle Worker x 5
Morale x 5
Pikemen x 7
Squire x 4
Tivadar's Crusade x 2
Witch Hunter

Multi/Split:
Dark Heart of the Wood x 6
Marsh Goblins x 4
Scarwood Goblins x 3
Artifact:
Barl's Cage
Bone Flute x 2
Book of Rass x 3
Coal Golem
Dark Sphere
Diabolic Machine
Fellwar Stone x 2
Fountain of Youth
Living Armor
Necropolis
Reflecting Mirror x 2
Runesword
Scarecrow
Skull of Orm
Standing Stones
Stone Calendar
Tormod's Crypt
Tower of Coireall
Wand of Ith x 2
War Barge x 2
Land:
City of Shadows
Maze of Ith(italo)
Safe Haven
Sorrow's Path

Fallen Empires:

Black:
Derelor
Soul Exchange
Thelonite Monk
Thrull Champion
Blue:
Homarid Spawning Bed x 2
Seasinger
Green:
Elvish Farmer
Feral Thallid x 2
Spore Flower
Thallid x 2
Thallid Devourer
Thorn Thallid
Red:
Dwarven Catapult x 2
Goblin Grenade x 4
Goblin Warrens
White:
Icatian Phalanx x 2
Artifact:
Aeolipile
Elven Lyre
Zelyon Sword
Land:
Icatian Store
Sand Silos
Svyelunite Temple
Fourth Edition:
Black:
Animate Dead x 2
Black Knight x 2
Blight x 7
Cosmic Horror
Dark Ritual x 5
Deathlace x 3
Drain Life x 4
El-Hajjâj x 3
Greed x 2
Howl from Beyond x 2
Lord of the Pit
Nether Shadow
Nightmare x 5
Plague Rats x 2
Rag Man
Raise Dead
Sorceress Queen x 3
Terror x 7
Uncle Istvan x 5
Warp Artifact x 5
Will-o'-the-Wisp
Xenic Poltergeist x 2
Blue:
Air Elemental x 2
Backfire x 4
Control Magic x 4
Counterspell x 7
Drain Power x 4
Hurkyl's Recall x 3
Island Fish Jasconius x 2
Leviathan x 2
Lord of Atlantis
Magical Hack x 4
Mahamoti Djinn x 3
Mana Short x 2
Pirate Ship
Power Sink x 4
Psionic Entity x 5
Relic Bind
Sleight of Mind x 2
Spell Blast x 2
Stasis x 4
Thoughtlace x 3
Time Elemental
Elemental x 4
Volcanic Eruption x 3
Green:
Aspect of Wolf x 5
Craw Wurm x 2
Fog x 3
Force of Nature x 2
Fungusaur
Gaea's Liege x 3
Giant Growth x 2
Giant Spider x 3
Hurricane x 2
Instill Energy x 3
Killer Bees x 3
Lifelace x 3
Living Lands x 2
Llanowar Elves x 4
Lure
Rebirth x 2
Scryb Sprites x 2
Stream of Life x 2
Sylvan Library x 2
Timber Wolves
Titania's Song x 2
Tranquility x 3
Venom x 2
Verduran Enchantress
Web x 2
Whirling Dervish
Winter Blast x 2
Red:
Ball Lightning x 2
Blood Lust x 2
Chaoslace x 2
Crimson Manticore x 3
Disintegrate x 3
Dragon Whelp x 2
Earthquake
Fireball x 6
Flashfires x 6
Goblin Balloon Brigade x 3
Gobling King
Hurr Jackal x 3
Inferno x 2
Keldon Warlord x 5
Lightning Bolt x 6
Magnetic Mountain
Mana Clash x 2
Manabarbs x 4
Power Surge x 2
Shivan Dragon x 3
Smoke x 2
Stone Rain x 2
Tempest Efreet x 2
Winds of Change x 2
Wall of Stone
White:
Animate Wall x 3
Armageddon
Balance
Blessing x 4
Circle of Protection: Artifacts x 6
Crusade x 2
Disenchant x 2
Divine Transformation x 6
Elder Land Wurm x 3
Eye for an Eye x 8
Island Sanctuary x 2
Kismet x 7
Northern Paladin
Personal Incarnation x 2
Purelace x 2
Reverse Damage x 5
Righteousness x 3
Savannah Lions
Serra Angel x 5
Spirit Link x 6
Sworda to Plowshares
White Knight x 2
Artifact:
Aladdin's Lamp x 2
Aladdin's Ring x 2
Ankh of Mishra x 2
Black Vise x 9
Blue Mana Battery x 2
Bottle of Suleiman
Bronze Tablet x 3
Clockwork Avian x 3
Clockwork Beast
Colossus of Sardia x 4
Coral Helm x 4
Dancing Scimitar x 4
Dingus Egg x 3
Disrupting Scepter x 4
Dragon Engine
Ebony Horse x 4
Fellwar Stone x 3
Flying Carpet x 2
Green Mana Battery
Helm of Chatzuk x 2
Howling Mine x 5(4 x nm ja yksi ex-)
Ivory Tower x 2
Jade Monolith x 5
Jandor's Saddlebags x 3
Jayemdae Tome x 2
Kormus Bell
Library of Leng
Mana Vault x 3
Mishra's War Machine
Nevinyrral's Disk x 3(yksi singned)
Onulet
Ornithopter
Primal Clay x 2
Sunglasses of Urza
Tetravus x 2
The Hive x 2
The Rack
Triskelion x 5
Urza's Avenger x 2
White Mana Battery x 2
Winter Orb

Land:

Mishra´s Factory x 9(8 nm ja yksi ex)
Oasis x 4
Strip Mine

Ice Age:

Black:
Bestilence Rats x 6
Dance of the Dead(pl)
Dark Banishing x 5
Dark Ritual x 9(good - nm väliltä kunnot)
Dread Wight x 4
Gravebind
Hyalopterous Lemure x 2
Icequake x 2
Infernal Denizen x 3
Knight of Stromgald x 3
Krovikan Vampire
Minion of Tevesh Szat x 2
Oath of Lim-Dûl
Spoils of Evil
Spoils of War
Stench of Evil
Stromgald Cabal
Blue:
Brainstorm x 6
Counterspell x 8
Hydrblast x 10
Magus of the Unseen
Mesmeric Trance
Power Sink x 2
Ray of Command x 4
Shyft
Sleight of Mind x 2
Wrath of Marit Lage
Zuran Spellcaster x 5
Green:
Forgotten Lore
Fyndhorn Elves x 9
Giant Growth
Hot Springs
Johtull Wurm
Ritual of Subdual
Snowblind
Tinder Wall x 5
Wiitigo x 2
Red:
AggressionAnarchy
Anarchy x 3
Chaos Lord
Curse of Marit Lage
Dwarven Armory
Flame Spirit x 2
Game of Chaos x 2
Goblin Mutant x 3
Goblin Snowman x 2
Incinerate x 7
Marton Stromgald x 2
Orcish Squatters
Total War
White:
Call to Arms x 2
Caribou Range
Disenchant x 2
Drought
Enduring Renewal
Energy Storm x 3
Formation
General Jarkeld
Justice x 3
Kjeldoran Knight x 2
Lightning Blow
Mercenaries x 2
Order of the White Shield x 2
Seraph x 2
Swords to Plowshares x 2
Multi/Split:
Altar of Bones
Chromatic Armor
Earthlink
Elemental Augury x 2
Essence Vortex
Flooded Woodlands
Ghostly Flame
Glaciers
Hymn of Rebirth
Merieke Ri Berit x 2
Mountain Titan
Reclamation
Skeleton Ship
Spectral Shield x 4
Storm Spirit
Stormbind
Artifact:
Aegis of the Meek x 2
Celestial Sword
Crown of the Ages x 2
Elkin Bottle
Goblin Lyre
Ice Cauldron
Icy Manipulator x 4
Infinite Hourglass
Jeweled Amulet
Jester's Cap x 2
Runed Arch
Snow Fortress
Staff of the Ages
Time Bomb
Urza's Bauble
Zuran Orb x 5(3 x nm, good)
Land:
Glacial Chasm x 4
Snow-Covered Forest x 7
Snow-Covered Island x 2
Snow-Covered Plains x 6
Snow-Covered Swamp x 4
Timberline Ridge

Chronicles:

Black:
Hell's Caretaker x 2
Yawgmoth Demon x 5
Blue:
Dance of Many
Juxtapose x 4
Recall
Teleport
Green:
Craw Giant x 3
Erhnam Djinn x 2(
Revelation x 4
Red:
Goblin Matron
Land Edge
Pyrokinesis x 2
White:
Abu Ja'far x 4
Akron Legionnaire x 2
Angelic Voices x 2
Petra Sphinx
Multi/Split:
Ayesha Tanaka x 2
Dakkon Blackblade x 2
Gabriel Angelfire
Nebuchadnezzar
Palladia-Mors
Rubinia Soulsinger
Sol'kanar the Swamp King x 3
Stangg
Vaevictis Asmadi
Artifact:

Book of Rass
Bronze Horse x 3
Feldon's Cane x 8(kaksi signed)
Horn of Deafening
Rakalite x 2
Sentinel x 2
Serpent Generator x 3
Tormod's Crypt x 6
Triassic Egg
Land:
City of Brass x 2(good)
Safe Haven
Urza's Mine x 5
Urza's Power Plant x 6
Urza's Tower x 5
Homelands:
Black:
Baron Sengir x 2
Ghost Hounds x 2
Ihsan's Shade
Irini Sengir
Blue:
AEther Storm
Forget
Merchant Scroll
Green:
An-Havva Constable
Autumn Willow x 2
Hungry Mist
Primal Order
Red:
-
White:
Abbey Gargoyles
Death Speakers
Rashka the Slayer
Artifact:
-
Land:
An-Havva Township x 2
Aysen Abbey x 5
Koskun Keep x 7
Wizards' School x 5
Alliances:
Black:
Diseased Vermin
Fatal Lore
Keeper of Tresseshorn
Krovikan Horror
Ritual of the Machine
Blue:

Browse
Force of Will x 2
Spiny Starfish
Green:
Bounty of the Hunt x 2
Deadly Insect x 2
Elvish Hunter
Gargantuan Gorilla
Kaysa x 2
Red:
Balduvian Horde x 3
Gorilla Shaman x 3
Pillage x 2
Pyrokinesis x 2
White:
Juniper Order Advocate
Reprisal x 3
Royal Decree
Sworn Defender
Multi/Split:
Lim-Dûl's Paladin
Misfortune x 2
Phelddagrif
Surge of Strenght x 4
Artifact:
Shield Sphere
Urza's Engine
Land:
Kjeldoran Outpost
Soldevi Excavations x 2
Mirage:
Black:
Abyssal Hunter
Dark Ritual
Ebony Charm
Blue:
Dissipate x 3
Energy Vortex
Hakim, Loreweaver
Mind Harness

Green:
Fog x 2
Lure of Prey
Roots of Life
Red:
Goblin Scouts
White:
Auspicious Ancestor
Rashida Scalebane x 2
Pearl Dragon
Multi/Split:
Emberwilde Caliph
Hazerider Drake
Sealed Fate
Artifact:
Acidic Dagger
Cursed Totem
Mangara's Tome
Misers' Cage

Land:
Wasteland x 3
Portal:
Black:
Bog Wraith
Charging Bandits
Blue:
-
Green:
Bee Sting
Whiptail Wurm
Red:
Flashfires
Pillaging Horde
Scorching Winds
Volcanic Hammer
White:
False Peace
Land:
Mountain x 2

Visions:

Black:
Aku Djinn
Necromancy x 2
Vampiric Tutor
Blue:
Cloud Elemental
Flooded Shoreline
Man-o'-War
Three Wishes
Undo
Vision Charm
Green:
-
Red:
Relentless Assault
White:
-
Multi/Split:
Breathstealer's Crypt x 41(3 x saksa, 6 x japsi, 1 x korean)
Artifact:
Diamond Kaleidoscope
Magma Mine
Teferi's Puzzle Box x 3(kaksi ex)
Land:
Karoo(Koreaa puhuva)
Fifth Edition:
Black:
Broken Visage x 2
Mind Ravel
Nightmare
Plague Rats
Stromgald Cabal
The Wretched
Warp Artifact
Xenic Poltergeist
Blue:
Dance of Many
Juxtapose
Magical Hack x 2
Seasinger
Green:
Giant Growth
Tranquility
Whirling Dervish
Red:
Dwarven Catapult
Gobling King
Smoke
Stone Rain
Wind of Change
White:
Kjeldoran Royal Guard
White Knight
Artifact:
Ankh of Mishra
Barl's Gage
Flying Carpet
Nevinyrral's Disk(Signed/Italo)
Ornithopter
Time Bomb
Land:
Dwarven Hold
Ebon Stronghold

Weatherlight:

Black:
Bone Dancer
Blue:
Ertai's Familiar
Mana Chains
Psychic Vortex
Green:
Nature's Resurgence

Red:
-
White:
Angelic Renewal
Argivian Find
Aura of Silence x 2
Artifact:
-
Land:
-
Tempest:
Black:
Abandon Hope
Bellowing Fiend
Dark Banishing x 2
Dark Ritual
Dauthi Horror x 4
Dauthi Slayer
Death Pits of Rath x 2
Dread of Night
Extinction x 2
Living Death x 2(yksi Japanese)
Sadistic Glee
Blue:
Capsize x 2
Counterspell x 4
Duplicity
Ertai's Meddling
Escaped Shapeshifter
Meditate x 8
Power Sink
Precognition
Green:
Aluren
Choke
Eladamri, Lord of Leaves
Trained Armodon
Tranquility


Apocalypse x 8(yksi ex ja yksi Jipponi)
Lightning Blast x 2
White:

Knight Of Dawn x 2
Oracle en-Vec
Multi/Split:
-
Artifact:
Phyrexian Grimoire
Thumbscrews
Land:
Ancient Tomb x 6(2 nm, 3 ex ja 1 good)
Cinder Marsh
Pine Barrens

Stronghold:

Black:
Dauthi Cutthroat
Dauthi Warlord
Entropic Specter
Hatred
Megrim x 2
Mindwarper
Mortuary
Oath of Ghouls
Pit Spawn
Plaguebearer
Skeleton Scavengers
Spike Cannibal
Volrath's Dungeon
Blue:
Mana Leak x 4
Green:
Awakening
Crossbow Ambush
Red:
Fanning the Flames

White:
Spirit en-Kor
Multi/Split:

Artifact:
Jinxed Ring
Horn of Greed
Portcullis
Shifting Wall
Land:
Scorched Ruins x 6

Portal Second Age:

Land:

Mountain x 10


Exodus:
Black:
Blue:
Curiosity
Dominating Licid x 2
Ephemeron
Equilibrium x 2
Keeper of the Mind
Mana Breach
Oath of Scholars
Thalakos Drifters
Theft of Dreams
Green:
Avenging Druid
Cartographer
Keeper of the Beasts
Mirri, Cat Warrior
Oath of Druids
Skyshroud War Beast
Song of Serenity
Spike Hatcher
Spike Rogue
Survival of the Fittest
Red:
Fighting Chance
Flowstone Flood
Monstrous Hound
Oath of Mages(Korean)
Ogre Shaman
Pandemonium
Ravenous Baboons
White:
Convalescence
Exalted Dragon
Limited Resources x 2
Paladin en-Vec
Soltari Visionary x 3
Wall of Nets x 2
Artifact:
Coat of Arms
Memory Crystal
Mindless Automation
Null Brooch
Skyship Weatherlight x 2
Spellbook
Thopter Squadron
Workhorse
Land:
-
Unglued:

Pegasus Token x 5

Urza's Saga:

Black:
Abyssal Horror
Corrupt x 2
Douse
Exhume x 2
Flesh Reaver
Order of Yawgmoth x 2
Planar Void
Priest of Gix
Sanguine Guard
Skirge Familiar x 2
Skittering Skirge x 2
Sleeper Agent

Blue:

Annul
Cloak of Mists
Confiscate x 2
Hermetic Study x 3
Morphling x 2
Power Sink x 2
Somnophore x 2
Stern Proctor
Tinker
Tolarian Winds
Turnabout x 5
Zephid's Embrace

Green:

Argothian Enchantress
Cradle Guard
Elvish Herder
Elvish Lyrist
Fecundity
Pouncing Jaguar
Priest of Titania
Treetop Rangers
Treefolk Seedlings
Whirlwind

Red:

Destructive Urge
Fault Line
Gamble
Goblin Matron
Scald
Shiv's Embrace
Steam Blast
Sulfuric Vapors

White:

Congregate x 3
Glorious Anthem
Rune of Protection: Lands
Serra's Embrace
Voice of Grace
Voice of Law
Worship

Artifact:

Claws of Gix x 3
Crystal Chimes x 2
Dragon Blood

Land:

Drifting Meadow
Polluted Mire
Remote Isle
Serra's Sanctum
Smoldering Crater

Anthologies:

Black:
Hymn to Tourach
Hypnotic Specter
Blue:
-
Green:
Mirri, Cat Warriror
Red:

Pyrotechnics
White:
Armageddon
Order of the White Shield
Multi/Split:
Lady Orca
Artifact:
Jalum Tome
Nevinyrral's Disk
Land:
Brushland
Pendelhaven
Stripmine
Urza's Legacy:
Black:
Bone Shredder x 2
Engineered Plague
Eviscerator
Fog of Gnats x 3
No Mercy
Ostracize x 3
Phyrexian Plaguelord x 2
Subversion
Unearth x 3
Blue:
Anthroplasm x 2
Archivist
Delusions of Mediocrity
Frantic Search x 6
Intervene x 5
Raven Familiar
Second Chance
Snap x 3
Thornwind Faeries x 8
Green:
Crop Rotation
Darkwatch Elves
Defense of the Heart
Might of Oaks
Multani's Acolyte
Rancor x 2
Repopulate
Titania's Chosen
Weatherseed Elf
Weatherseed Treefolk x 5
Wing Snare x 3
Yavimaya Granger x 3
Red:
Avalanche Riders
Impending Disaster x 4
Lava Axe x 3
Lightning Dragon
Rack and Ruin
Rivalry
Sluggishness x 3
Viashino Cutthroat
Viashino Heretic x 4
White:
Cessation x 4
Devout Harpist x 2
Erase
Glorious Anthem
Karmic Guide x 3
Peace and Quiet
Radiant's Judgement
Artifact:
Angel's Trumpet
Beast of Burden
Iron Maiden
Thran Weaponry x 2
Scrapheap(foil)
Urza's Trumpet x 2
Wheel of Torture x 2
Land:
Forbidding Watchtower
Spawning Pool
Treetop Village
Portal 3 Kingdoms:
Red:

Sixth Edition:
Black:
Abyssal Hunter
Blue:
-
Green:
Call of the Wild
Maro
Worldly Tutor
Red:
Final Fortune
White:
Enlightened Tutor x 2
Reprisal
White Knight
Artifact:

Dancing Scimitar
Dingus Egg
Land:
-

Urza's Destiny:

Black:
Apprentice Necromancer
Body Snatcher
Phyrexian Monitor
Ravenous Rats x 2
Blue:
Brine Seer
Mental Discipline x 2
Metathran Elite x 2
Private Research
Quash x 2(yksi foil)
Scent of Brine x 2
Sigil of Sleep
Temporal Adept
Treachery x 2
Green:
Compost
Emperor Crocodile
Ivy Seer
Multani's Decree x 2
Momentum
Taunting Elf
Yavimaya Elder x 2
Red:

Wake of Destruction
White:
Academy Rector x 2
Archery Training
False Prophet
Jasmine Seer
Opalescence x 2
Replenish
Tormented Angel
Voice of Duty x 2
Voice of Reason
Wall of Glare
Artifact:
Caltrops
Metalworker x 2
Thran Foundry
Land:
-
Starter 1999:
Black:
Coercion
Blue:

Piracy x 4
Sleight of Hand x 6
Red:
Goblin Settler x 2

Mercadian Masques:
Black:
Bog Witch
Cateran Enforcer
Cateran Overlord
Enslaved Horror
Highway Robber x 2
Liability
Nether Spirit x 2
Silent Assassin
Snuff Out
Strongarm Thug x 2
Thrashing Wumbus x 2
Unnatural Hunger
Blue:
Aerial Caravan
Bribery
Charisma x 2
Counterspell x 4
Diblomatic Immunity
Karn's Touch
Rishadan Brigand
Squeeze
Trade Routes
Waterfront Bouncer
Green:
Caller of the Hunt
Erithizon
Food Chain x 3(2 japanese)
Invigorate x 2
Natural Affinity x 2
Pangosaur
Rushwood Elemental
Squallmonger
Tranquility x 2
Vine Dryad x 2
Red:
Battle Squadron
Brawl
Cave-In
Crag Saurian
Lava Runner
Lithophage
Pulverize
Seismic Mage x 2
Stone Rain
Thieves' Auction
Two-Headed Dragon x 2
Volcanic Wind x 2
Word of Blasting
White:
Cho-Arrim Alchemist
Crackdown
Disenchant x 2
Honor the Fallen
Inviolability
Jhovall Queen x 3(yksi foil)
Noble Purpose
Reverent Mantra
Task Force x 3
Artifact:
Bargaining Table
Crumbling Sanctuary
Distorting Lens
Horn of Plenty
Iron Lance
Jeweled Torque
Magistrate's Scepter
Monkey Cage x 3
Rishadan Pawnshop
Land:
Hickory Woodlot
Peat Bog x 2
Remote Farm
Rushwood Grove
Battle Royale:
White:
Sanctum Guardian
Nemesis:
Black:
Murderous Betrayal
Seal of Doom x 4
Blue:
AEther Barrier
Infiltrate
Parallax Tide
Green:
Blastoderm x 3
Nestling Wurm x 2
Overlaid Terrain x 2
Saproling Cluster
Skyshroud Behemoth
Red:
Flame Rift(spanish)
Laccolith Titan x 2
Mana Cache x 2
Moggcatcher
Seal of Fire
White:
Oracle's Attendants
Sivvi's Valor
Artifact:
Complex Automation
Kill Switch
Viseling
Land:
Kor Haven x 2
Rath's Edge
Prophecy:
Black:
Coffin Puppets
Greel, Mind Raker
Plague Wind
Rebel Informer x 2
Blue:
Avatar of Will
Denying Wind
Heightened Awerness
Mana Vapors
Exclude
Rethink x 2
Rhystic Scrying x 2
Rhystic Study
Spiketail Drake
Green:
Avatar of Might
Jolarael, Empress of Beasts
Living Terrain x 3
Pygmy Razorback
Rib Cage Spider x 4
Snag
Squirrel Wrangler x 2
Vitalizing Wind
Wild Might x 3
Red:
Avatar of Fury x 2
Latulla, Keldon Overseer
Panic Attack
Rhystic Lightning
Searing Wind
Task Mage Assembly
White:
Avatar of Hope
Entangler
Mageta the Lion
Sheltering Prayers
Artifact:
-
Land:
-
Invasion:
Black:
Devouring Strossus
Spreading Plague
Blue:
Breaking Wave
Collective Restraint
Fact or Fiction x 2
Opt
Teferi's Response x 2
Green:
Aggressive Urge
Elvish Champion
Llanowar Elite
Nomadic Elf
Quirion Elves
Quirion Trailblazer
Tangle x 2
Utopia Tree
Verdeloth the Ancient
Red:
Tribal Flames
White:
Fight or Flight
Reya Dawnbringer x 4
Spirit of Resistance
Multi/Split:
Artifact Mutation x 5
Assault // Battery
Aura Shards
Backlash
Charging Troll
Coalition Victory
Crosis, the Purger x 2
Darigaaz, the Igniter x 2
Dromar, the Banisher
Fires of Yavimaya
Hanna, Ship's Navigator
Heroes' Reunion x 3(yksi foil/good)
Lobotomy x 3
Rith, the Awakener
Stalking Assassin
Treva, the Renewer x 2
Undermine
Artifact:
Chromatic Sphere
Juntu Stakes
Lotus Guardian
Tigereye Cameo
Land:
Ancient Spring x 2
Elfhame Palace x 4
Irrigation Ditch
Tinder Farm x 2
Shivan Oasis x 4
Sulfur Vent x 2

Planeshift:

Black:
Bog Down
Planeswalker's Scorn
Blue:
-
Green:
Quirion Explorer
Red:
-
White:

Orim's Chant x 3(ex)
Planeswalker's Mirth
Samite Elder
Multi/Split:
Ancient Spider
Darigaaz's Charm
Rith's Charm
Terminate x 2
Vindicate
Artifact:
Draco
Land:
-

Seventh Edition:
Black:
-
Blue:
Arcane Laboratory
Delusions of Mediocrity
Lord of Atlantis
Green:
Pride of Lions
Red:
Crimson Hellkite
Disorder
Pillage
White:
-
Artifact:
-
Land:
-

Apocalypse:

Black:

Urborg Uprising
Blue:
Cetavolver
Jaded Response
Reef Shaman x 2
Green:

-

Red:
Goblin Ringleader
White:
Coalition Flag x 2(2 foil)
Multi/Split:
Cromat
Fungal Shambler
Last Stand x 4
Night/Day
Soul Link
Spiritmonger x 2
Artifact:
-
Land:
Llanowar Wastes
Odyssey:
Black:
Cursed Monstrosity
Blue:
-
Green:
-
Red:
Demoralize
Rites of Initiation
White:
Sacred Rites
Multi/Split:
Artifact:
-
Land:

Skycloud Expanse

Deckmasters:

Necropotence

Torment:

Black:
-
Blue:
Hydromorph Gull
Green:
Insist x 2
Red:
-
White:
-
Land:
Tainted Wood
Judgement:
Black:
Cabal Therapy
Masked Gorgon
Red:
Worldgorger Dragon
Multi/Split:
Phantom Nishoba x 3
Onslaught:
Black:
Patriarch's Bidding
Blue:
Blatant Thievery
Green:
Broodhatch Nantuko
Elven Riders
Everglove Courier
Explosive Vegetation
Heedless One
Stag Beetle(foil)
Wellwisher
Wirewood Herald(foil)
White:
Doubtless One
Exalted Angel
Jareth, Leonine Titan
Arifact:
Tribal Golem(foil)
Land:
Flooded Strand
Polluted Delta
Tranquil Thicket x 2
Windswept Heath x 3
Wirewood Lodge
Wooded Foothills x 3
Legions:
Green:
Krosan Vorine
Tribal Forcemage
Red:
Goblin Lookout
MacetailHystrodon

White:

S'courge:
Black:
Fatal Mutation
Toxin Sliver
Blue:
Metamorphose
Riptide Survivor
Rush of Knowledge
Stifle x 3
Green:
Forgotten Ancient
Eighth Edition:
Black:
Nausea
Plaque Beetle
Green:
Taunting Elf
Red:
-
White:
Ardent Militia
Wrath of God x 2
Artifact:

Mirrodin:
Black:
Moriok Scavenger
Blue:
Thirst for Knowledge
Green:
Brown Ouphe
Creeping Mold
Sylvan Scrying x 4
Red:
Detonate
Megatog
Vulshok Battlemaster
White:
Auriok Transfixer
Artifact:
Ancient Den
Blinkmoth Urn(kinkki)
Empyrial Plate
Frogmite
Hematite Golem
Isochron Scepter (damaged)
Liar's Pendulum
Mind's Eye
Timesifter
Vault of Whispers x 4
Wizard Replica
Lands:

Blinkmoth Well x 4
Forest(foil) x 2

Darksteel:
-
Black:
Night´s Whisper
Blue:
Hoverguard Observer
Green:
Roaring Slagwurm(foil)
Viridian Zealot
Red:
-
White:
-
Artifact:
Angel's Feather
Arcane Spyglass
Arcbound Bruiser(foil)
Arcbound Lancer
Auriok Siege Sled
Darksteel Ingot
Eater of Days
Skullclamp
Summoning Station
Thought Dissector
Land:
-
Fifth Dawn:
Black:
Blind Creeper
Fleshgrafter
Blue:
Advanced Hoverguard
Into Thin Air
Green:
Ferocious Charge
Tornado Elemental
Viridian Lorebearers
Red:
Goblin Brawler
Artifact:
Horned Helm

Champions of Kamigawa:

Black:

Cranial Extraction x 3(kolme foilia)
Kokusho, the Evening Star x 2

Blue:

Meloku the Clouded Mirror x 7(espanja/misprint), yksi taittunut
River Kaijin(foil)

Green:

Sakura-Tribe Elder

Red:

Uncontrollable Anger

White:

Ghostly Prison x 4(yksi foil)

Artifact:

Sensei's Divining Top

Land:

Okina, Temple to the Grandfathers


Unhingedd:

Land:

-

Betrayers of Kamigawa:

Black:
-
Blue:
-
Green:
Harbinger of Spring
Red:
-
White:
-
Multi/Split:
Genju of the Realm(good/lp)
Artifact:
-
Land:
-
Saviors of Kamigawa:
Black:
One with Nothing x 7(yksi foil)
Ninth Edition:
Blue:
Aven Fisher
Aven Windreader
Lumengrid Warden
Sleight of Hand(foil/japanese)

Tidings x 2

Green:
Elvish Piper

White:
Artifact:
Teferi's Puzzle Box

Ravnica: City of Guilds:

Black:
Shred Memory
Strands of Undeath(foil)
Blue:
Remand x 4(ex)
Green:
-
Red:
Sell-Sword Brute
Viashino Fangtail
White:
Conclave's Blessing
Courier Hawk
Faith's Fetters x 2
Hour of Reckoning

Multi/Split:

Dimir Infiltrator
Drooling Groodion(foil)
Mindleech Mass
Putrefy x 4
Watchwolf
Artifact:
Dimir Signet x 4
Spectral Searchlight(good-?)
Terrarion
Land:
Forest(foil)
Golgari Rot Farm

Guildpact:

Black:
-
Blue:
-
Green:
-
Red:
-
White:
Ghostway x 3
Multi/Split:
Agent of Masks
Angel of Despair
Tibor and Lumia

Artifact:

Orzhov Signet

Land:
-
Dissension:
Black:
Nettling Curse
Blue:
Silkwing Scout x 2
Writ of Passage
Green:
Street Savvy
Red:
Demonfire
Ogre Gatecrasher
Psychotic Fury
Whiptail Moloch
White:
-
Multi/Split:
Vigean Intuition
Artifact:

Azorius Signet x 2

Land:

Azorius Chancery

Coldsnap:

Time Shifted:

Black:
Dark Withering
Mana Skimmer
Pit Keeper
Blue:
Careful Consideration
Lord of Atlantis
Mystical Teachings
Think Twice
Spell Burst x 2
Teferi, Mage of Zhalfir x 2

Green:
Greenseeker
Molder
Red:
Reiterate x 4
Subterranean Shambler
White:
-
Multi/Split:
Jasmine Boreal
Artifact:
Chromatic Star x 3
2 x Triskelavus
Land:
Academy Ruins
Urza's Factory

Planar Chaos:

Black:
-
Blue:
Wistful Thinking
Green:
Essence Warden
Red:
Akroma, Angel of Fury
White:
Ghost Tactician
Saltfield Recluse
Whitemane Lion
Multi/Split:
Oros, the Avenger
Vorosh, the Hunter
Artifact:
Land:

Future Sight:
Black:
Slaughter Pact x 2
Blue:
Delay x 7(1 x foil)
Green:
Thornweald Archer
Quiet Disrepair
Red:
Scourge of Kher Ridges
White:
-
Multi/Split:
Glittering Wish(foil) x 4
Artifact:
-
Land:
Nimbus Maze
Tenth Edition:
Black:
-
Blue:
-
Green:
-
Red:
-
White:
Cho-Manno, Revolutionary
Artifact:
Crucible of Worlds x 2
Legacy Weapon
Platinum Angel
Land:
-
Token:
Zombie

Lorwyn:

Black:
Prowess of the Fair

Blue:

Merrow Reejerey x 2
Green:
Elvish Harbinger
Elvish Promenade
Gilt-Leaf Ambush
Immaculate Magistrate
Imperious Perfect
Jagged-Scar Archers
Lys Alana Huntmaster
Wren's Run Packmaster
Vigor
Red:
Chandra Nalaar
Dragon Mage
White:

Oblivion Ring x 3

Multi/Split:

Sygg, River Guide x 2

Artifact:
-
Land:

Gilt-Leaf Palace

Tokens:

Elf Warrior x 2
Kithkin Soldier
Merfolk Wizard
Morningtide:
Black:
Prickly Boggart
Green:
Bramblewood Paragon
Chameleon Colossus
Deglamer
Hunting Triad
Wolf-Skull Shaman
White:
Idyllic Tutor
Stonybrook Schoolmaster x 2
Artifact:
Door of Destinies
Land:
Mutavault x 3
Shadowmoor:
Black:
Pack's Disdain
Blue:
Cursecatcher
Green:
-
Red:
-
White:
Greater Auramancy(ex)
Mass Calcify(foil)
Multi/Split:

Dire Undercurrents(foil)
Glen Elendra Liege(foil)
Helm of the Ghastlord
Mercy Killing
Raven's Run Dragoon(foil)
Sygg, River Cutthroat x 2
Wort, the Raidmother
Artifact:
Umbral Mantle x 4(yksi höpisee saksaa)
Land:

Sapseep Forest(foil) x 2
Tokens:
Wolf
Eventide:
Black:
-
Blue:
Dream Thief(foil)
Multi:
Figure of Destiny x 5(yksi played)
Waves of Aggression
Artifacts:
Ward of Bones
Land:
Twilight Mire
From the Vault: Dragons
Black:
-
Shards of Alara:
Black:
-
Blue:
Fatestitcher x 7(yksi foil ja kaksi puhuu saksaa)
Green:
Elvish Visionary
Red:
Flameblast Dragon x 2
Volcanic Submersion(foil)
When Ancients Tread x 5(kolme foilia)
White:
-
Multi/Split:

Blightning
Broodmate Dragon
Clarion Ultimatum
Cruel Ultimatum
Godsire(foil)
Hellkite Overlord
Punish Ignorance(foil)
Prince of Thralls
Sphinx Sovereign x 2
Swerve x 4(kaksi foilia)
Titanic Ultimatum
Violent Ultimatum
Artifact:
Relic of Progenitus x 2
Land:
Bant Panorama
Jund Panorama
Naya Panorama
Tokens:
-

Conflux-:

Black:
-
Blue:
-
Green:
Scattershot Archer
Red:
Banefire
Bloodhall Ooze
Volcanic Fallout x 3
White:

Sigil of the Empty Throne x 2

Multi/Split:
Conflux
Countersquall(foil)
Knight of the Reliquary
Magister Sphinx x 3
Malfegor
Meglonoth x 3
Artifact:
Obelisk of Alara

Land:

Reliquary Tower

Alara Reborn:

Multi/Split:

Double Negative
Intimidation Bolt
Madrush Cyplops
Mayael's Aria
Sphinx of the Steel Wind
Terminate
Qasali Pridemage
Wall of Denial

Magic 2010:

Black:
Liliana Vess
Blue:
Fabricate
Green:
Acidic Slime
Garruk Wildspeaker
Merfolk Sovereign
Nature's Spiral
Red:
Chandra Nalaar
Pyroclasm
Shivan Dragon
White:

Baneslayer Angel(foil)
Mesa Enchantress
Open the Vaults

Artifact:

Pithing Needle

Land:

Dragonskull Summit

Planechase:

Zendikar:

Black:

Gatekeeper of Malakir
Needlebite Trap

Blue:

Jace, the Mind Sculptor x 2

Green:

Grazing Gladehart x 2(foil)
Nissa Revane
Oracle of Mul Daya x 3
Rampaging Baloths x 2
Terra Stomper x 5
Turntimber Basilisk
Quest for Renewal
Quest for the Gemblades

Red:

Hellkite Charger x 2

White:

Armament Master
Emeria Angel x 4
Iona, Shield of Emeria

Artifact:

Land:

Arid Mesa
Forest(full-art)
Emeria, the Sky Ruin x 3
Expedition Map x 5
Island x 3(full-art)
Marsh Flats
Misty Rainforest
Oran-Rief, the Vastwood x 2
Tectonic Edge x 2
Turntimber Grove x 2(toinen foil)
Valakut, the Molten Pinnacle(foil)
Verdant Catacombs

Premium Deck Series; Slivers:

Green:
-
Multi/Split:
-
Land:
Forest x 2
Vivid Grove

Duel Decks: Garruk vs. Liliana

Black:
-
Green:
-
Artifact:
Worldwake:
Black:
-
Blue:
Jwari Shapeshifter x 11(4 foilia)
Green:
Joraga Warcaller
Harabaz Druid x 11(4 foilia)
Red:
-
White:
Admonition Angel x 4
Ruin Ghost x 2
Talus Paladin
Multi/Split:
-
Artifact:
-
Land:
Bojuka Bog
Lavaclaw Reaches
Stirring Wildwood(Singneerattu)

Duel Decks: Phyrexia vs. the Coalition
Black:
Living Death
White:
-
Rise of the Eldrazi:
Black:
-
Blue:
Coralhelm Commander x 2
Lighthouse Chronologist
Green:
Ancient Stirrings x 4
Momentous Fall
Pelakka Wurm
Red:
Forked Bolt x 9(kaksi foilia)
Kargan Dragonlord x 2
White:
Deathless Angel(foil)
Kabira Vindicator
Multi/Split:

Artifact:
Artisan of Kozilek(foil)
Kozilek, Butcher of Truth
Ulamog, the Infinite Gyre
Land:

Archenemy:

Ethersworn Shieldmage

Magic 2011:

Black:
Blood Tithe x 4
Bloodthrone Vampire
Diabolic Tutor
Doom Blade x 2(good ja ex)
Duress x 2
Gravedigger x 2
Liliana Vess x 2
Nightwing Shade(foil)
Sign in Blood
Blue:
Flashfreeze(foil)
Foresee
Jace's Erasure
Jace's Ingenuity
Preordain
Merfolk Sovereign x 2
Sleep
Green:
Autumn's Veil
Elvish Archdruid
Fauna Shaman
Fog
Garruk's Packleader
Giant Growth
Greater Basilisk
Overwhelming Stampede
Red:
Berserkers of Blood Ridge
Chandra Nalaar(kinkki)
Fireball
Goblin Tunneler
Lava Axe
Lightning Bolt x 2
Hoarding Dragon x 2
White:
Blinding Mage
Celestial Purge
Leyline of Sanctity
Squadron Hawk x 2
Tireless Missionaries
Artifact:
Jinxed Idol
Platinum Angel
Whispersilk Cloak x 7
Land:
Dragonskull Summit x 3
Drowned Catacomb ex
Glacial Fortress x 2
Rootbound Crag(foil)
Sunpetal Grove x 2

Duels of the Planeswalkers deck:

Scavenging Ooze x 4

From the Vault: Relics:

Black Vise x 2
Masticore x 2
Sol Ring
Scars of Mirrodin:
Black:
Carnifex Demon
Exsanguinate x 1
Instill Infection(foil)
Skinrender
Blue:
Grand Architect x 2
Neurok Invisimancer
Turn Aside
Green:
Blunt the Assault
Ezuri's Archers
Ezuri, Renegade Leader
Liege of the Tangle
Red:
Hoard-Smelter Dragon x 3
Koth of the Hammer(foil)
White:

Leonin Arbiter x 8
Sunblast Angel
Revoke Existence
True Conviction
Whitesun's Passage
Multi/Split:
Venser, the Sojourner x 2(yksi espanjaa höpisevä)
Artifact:
Accorder's Shield
Darksteel Axe
Leaden Myr x 2
Liquimetal Coating
Mindslaver x 5
Myr Battlesphere x 2
Nim Deathmantle
Platinum Emperion
Precursor Golem
Steel Hellkite
Talisman of Dominance
Trigon of Corruption(foil)
Tumble Magnet
Wurmcoil Engine x 2
Land:

Copperline Gorge
Glimmerpost x 2
Seachrome Coast x 2
Tokens:
Wolf

Premium Deck Series; Fire and Lightning:

Figure of Destiny

Mirrodin Besieged:

Black:
Black Sun's Zenith
Caustic Hound
Blue:
Corrupted Conscience
Serum Raker
Spire Serpent
Vivisection
Green:

Pistus Strike x 3
Tangle Mantis
Red:
Burn the Impure
Into the Core
Ogre Resister
Slagstorm x 2
White:
Master's Call
White Sun's Zenith x 2
Multi/Split:
Tezzeret, Agent of Bolas(foil)
Artifact:
Darksteel Plate x 2
Myr Sire
Shimmer Myr
Spine of Ish Sah x 2
Viridian Claw
Land:
-

Duel Decks: Knights vs. Dragons

Red:

Kilnmouth Dragon

Multi:

Knight of the Reliquary x 2

Land:

Forest
Plains

New Phyrexia:
Black:
Chancellor of the Dross
Blue:
-
Green:
Beast Within
Fresh Meat
Glistener Elf
Greenhilt Trainee
Maul Splicer
Putrefax
Red:
-
White:
Elesh Norn, Grand Cenobite(kinkki)
Multi/Split:
-
Artifact:
Blinding Souleater
Bonehoard
Hex Parasite
Norn's Annex
Phyrexian Hulk
Psychosis Crawler
Sphere of the Suns
Unwinding Clock
Land:
Phyrexia's Core

Commander:

Black:
Sewer Nemesis x 8
Blue:
-
Green:
Hornet Queen
Hydra Omnivore
Sakura-Tribe Elder
Scavenging Ooze(Japanese)
Yavimaya Elder x 2

Red:

Chaos Warp
Insurrection

White:

Ghostly Prison

Multi/Split:

Damia, Sage of Stone x 3
Edric, Spymaster of Trest
Ghave, Guru of Spores x 16(12 ex)
Kaalia of the Vast x 3
Tariel, Reckoner of Souls

Artifact:

Lightning Greaves
Oblivion Stone x 3
Skullclamp

Land:

Command Tower x 2

Magic 2012:

Black:

Distress x 2
Duskhunter Bat
Gravedigger
Rune-Scarred Demon
Taste of Blood
Zombie Infestation x 2

Blue:

Chasm Drake
Djinn of Wishes
Mana Leak
Merfolk Mesmerist x 3(kaksi foil)
Sphinx of Uthuun
Turn to Frog

Green:

Birds of Paradise x 2(toinen foil)
Llanowar Elves
Overrun
Reclaim
Rites of Flourishing
Vastwood Gorger

Red:

Firebreathing
Flameblast Dragon
Goblin Piker x 2
Gorehorn Minotaurs x 2
Incinerate x 2

White:

Divine Favor
Gideon Jura(misprint)
Stonehorn Dignitary x 2
Stormfront Pegasus

Artifact:

Adaptive Automaton x 5(4 Korean)
Angel's Feather
Swiftfoot Boots x 4
Solemn Simulacrum x 2
Quicksilver Amulet

Land:
-

Duel Decks: Ajani vs. Nicol Bolas

Firemane Angel

Innistrad:

Black:

Abattoir Ghoul
Altar's Reap
Bloodgift Demon
Ghoulraiser
Night Terrors
Blue:
Lost in the Mist
Moon Heron
Think Twice
Green:

Boneyard Wurm
Bramblecrush
Travel Preparations
Woodland Sleuth
Red:
Balefire Dragon
White:
Abbey Griffin
Angelic Overseer
Avacynian Priest
Mentor of the Meek x 4(Korean)
Midnight Haunting
Artifact:

Mask of Avacyn
Wooded Stake
Land:
Clifftop Retreat x 2
Isolated Chapel(Korean)
Woodland Cemetery(foil)
Tokens:
Zombie

Premium Deck Series; Graveborn:

-

Dark Ascension:

Black:

Abattoir Ghoul
Altar's Reap
Ghoulraiser
Night Terrors
Ravenous Demon x 2
Tragic Slip x 2
Wakedancer
Blue:

Bone to Ash
Chant of the Skifsang
Lost in the Mist
Moon Heron
Stormbound Geist
Green:

Deranged Outcast
Hollowhenge Beast
Kessig Recluse
Strangleroot Geist
Tracker's Instincts
Travel Preparations
Woodland Sleuth
Red:

Alpha Brawl
Faithless Looting
Shattered Perception
Talons of Falkenrath
White:
Abbey Griffin
Avacynian Priest
Midnight Guard
Séance

Multi:

Artifact:
Wooden Stake
Land:
Evolving Wilds
Haunted Fengraf
Vault of the Archangel(ex)

Duel Decks: Venser vs. Koth

Sunblast Angel

Planechase 2012:

Akoum
Aretopolis
Astral Arena
Bloodhill Bastion
Chaotic Aether
Jund
Edge of Malacol
Furnace Layer
Gavony
Glen Elendra
Grand Ossuary
Grove of the Dreampods
Hedron Fields of Agadeem
Interplanar Tunnel
Kessig
Kharasha Foothills
Kilnspire District
Lair of the Ashen Idol
Maelstrom Wanderer
Morphic Tide
Mount Keralia
Mutual Epiphany
Nephalia
Norn's DoMinion
Onakke Catacomb
Orochi Colony
Orzhova
Planewide Disaster
Prahv
Reality Shaping
Selesnya Loft Gardens
Spatial Merging
Stensia
Takenuma
Talon Gates
The Zephyr Maze
Time Distortion
Trail of the Mage-Rings
Truga Jungle
Quicksilver Sea
Windriddle Palaces
Avacyn Restore'd:
Black:

Harvester of Souls
Blue:
Misthollow Griffin
Green:
Craterhoof Behemoth
Somberwald Sage(Korean)
Red:

White:
Angel of Jubilation
Archangel
Defy Death
Emancipation Angel(foil)
Goldnight Redeemer(foil)
Herald of War
Multi/Split:
Artifact:
Scroll of Griselbrand
Vanguard's Shield
Vessel of Endless Rest
Land:
Slayers´ Stronghold(foil)
Emblem:
Tamiyo, the Moon Sage x 2(toinen Korean)

Magic 2013:

Black:

Murder
Blue:
Master of the Pearl Trident x 2
Green:
Revive
Red:
-
White:

Oblivion Ring
Odric, Master Tactician
Artifact:
Elixir of Immortality x 2
Primal Clay
Ring of Evos Isle
Ring of Thune
Ring of Xathrid
Land:
Evolving Wilds
Glacial Fortress

From the Vault: Realms

Boseiju, Who Shelters All
Cephalid Coliseum
Dryad Arbor
Glacial Chasm
Grown of the Burnwillows
High Market
Shivan Gorge

Duel Decks: Izzet vs. Golgari

Multi:
Putrefy
Land:
Tranquil Thicket

Return to Ravnica:

Black:
Grave Betrayal
Thrill-Kill Assassin x 2

Blue:
Cyclonic Rift
Downsize(foil)
Psychic Spiral
Search the City
Syncopate
Green:
Korozda Monitor(foil)
Mana Bloom
Wild Beastmaster
Red:
Ash Zealot(korean)
Chaos Imps
Guild Feud x 2
Guttersnipe x 3
Lobber Crew(foil)
Utvara Hellkite
White:
Angel of Serenity
Martial Law
Phantom General x 2
Soul Tithe
Sphere of Safety x 2
Trostani's Judgment(foil)
Multi/split:
Archon of the Triumvirate
Azorius Charm x 3(yksi foil)
Call of the Conclave x 3
Carnival Hellsteed
Coursers' Accord(foil)
Deathrite Shaman
Dreadbore
Dreg Mangler
Golgari Charm x 3
Growing Ranks
Heroes' Reunion
Isperia, Supreme Judge
Judge's Familiar x 2
Korozda Guildmage
Mercurial Chemister
New Prahv Guildmage
Nivmagus Elemental
Rakdos Cackler
Rakdos, Lord of Riots
Rakdos's Return x 2
Righteous Authority x 2
Slitherhead
Teleportal x 2
Thoughtflare x 2
Treasured Find
Vassal Soul(foil)
Vitu-Ghazi Guildmage
Wayfaring Temple
Artifact:
Azorius Keyrune x 2
Chromatic Lantern x 4(foil)
Golgari Keyrune x 2
Izzet Keyrune
Rakdos Keyrune
Selesnya Keyrune
Volatile Rig
Land:
Azorius Guildgate x 4
Blood Crypt
Golgari Guildgate x 5
Hallowed Fountain x 2
Izzet Guildgate x 3
Overgrown Tomb
Rakdos Guildgate x 4
Selesnya Guildgate x 4

Tokens:
Assasin x 3

Commander's Arsenal:

Edric, Spymaster of Trest
The Mimeoplasm x 5

GatèCrásh:

Black:

Lord of the Void
Shadow Slice(foil)
Thrull Parasite(foil)

Blue:


Realmwright x 2

Green:

Gyre Sage
Hindervines(foil)
Miming Slime(foil)
Sylvan Primordial

Red:

Five-Alarm Fire x 2
Massive Raid(foil)
Mugging(foil)
Wrecking Ogre

White:

Angelic Skirmisher
Guardian of the Gateless(foil)
Luminate Primordial

Multi:

Alms Beast
Aurelia, the Warleader
Aurelia's Fury
Biovisionary x 2
Clan Defiance
Deathpact Angel
Fathom Mage
Firemane Avenger x 2
Foundry Champion
Gruul Ragebeast(foil)
High Priest of Penance x 2
Merciless Eviction
Mind Grind
Mortus Strider
Nightveil Specter x 2
Pit Fight(foil)
Rubblebelt Raiders
Rubblehulk
Soul Ransom
Spark Trooper x 2
Unexpected Results
Vizkopa Guildmage
Whispering Madness x 3

Artifact:

Illusionist's Bracers
Prophetic Prism(foil)
Skyblinder Staff(foil)

Land:

Forest(foil) x 2
Stomping Ground x 2
Thespian's Stage
Watery Grave

Emblem:

Domri Rade

Dragon's Maze:

Black:
Bane Alley Blackguard(foil)
Blood Scrivener x 2
Crypt Incursion x 6
Pontiff of Blight x 2
Rakdos Drake(foil)
Blue:
AEtherling
Murmuring Phantasm(foil) x 2(toinen sakemanni)
Opal Lake Gatekeepers(foil)
Trait Doctoring x 6
Wind Drake(foil)
Green:
Mutant's Prey x 2(foil)
Renegade Krasis x 2
Skylasher x 2
Thrashing Mossdog(foil)
Red:
Maze Rusher(foil) x 2
Pyrewild Shaman x 4
Smelt-Ward Gatekeepers(foil)
Weapon Surge(foil)
White:
Boros Mastiff(foil)
Renounce the Guilds x 3
Rior Control(foil)
Scion of Vitu-Ghazi
Multi/Split:
Advent of the Wurm x 3
Ascended Lawmage(foil)
Beck // Call x 4
Blaze Commando(foil)
Blood Baron of Vizkopa
Boros Battleshaper
Breaking // Entering(foil)
Carnage Gladiator(foil)
Catch // Release x 3
Council of the Absolute x 2
Debt to the Deathless x 5
Deputy of Acquittals(foil)
Dragonshift x 6
Emmara Tandris x 3
Exava, Rakdos Blood Witch x 3
Far // Away x 5
Feral Animist(foil)
Flesh // Blood x 3
Gaze of Granite x 2
Korozda Gorgon(foil)
Legion's Initiative
Maw of the Obzedat(foil)
Melek, Izzet Paragon
Mirko Vosk, Mind Drinker
Notion Thief x 2
Obzedat's Aid x 2
Plasm Capture x 3
Profit // Loss x 5(yksi foil)
Putrefy x 5
Ready // Willing x 3
Reap Intellect
Render Silent
Rot Farm Skeleton(foil)
Ruric Thar, the Unbowed
Savageborn Hydra
Sin Collector x 2
Sire of Insanity x 3
Spike Jester x 4
Tajic, Blade of the Legion x 3
Teysa, Envoy of Ghosts
Tithe Drinker x 13(yksi foil)
Toil // Trouble x 5
Turn // Burn x 3
Unflinching Courage x 4
Vorel of the Hull Clade x 4
Warleader's Helix x 3
Warped Physique
Wear // Tear
Woodlot Crawler x 5
Zhur-Taa Ancient x 4
Zhur-Taa Druid x 9
Artifact:
Dimir Cluestone(foil)
Land:
Azorius Guildgate x 2(foil)
Boros Guildgate(foil)
Selesnya Guildgate(foil)

Modern Masters:/color]

Black:
Absorb Vis(foil)
Drag Down(foil)
Death Cloud x 9(7 x foil)
Death Denied(foil)
Earwig Squad x 2
Extirpate
Horobi's Whisper(foil)
Kokusho, the Evening Star
Peppersmoke(foil)
Phthisis(foil)
Rathi Trapper(foil)
Skeletal Vampire
Stinkweed Imp x 2
Street Wraith x 6
Syphon Life(foil)
Tombstalker
Blue:
Echoing Truth x 7
Errant Ephemeron(foil)
Erratic Mutation(foil)
Esperzoa(foil)
Faerie Mechanist(foil)
Glen Elendra Archmage
Latchkey Faerie(foil)
Mothdust Changeling(foil)
Pact of Negation
Peer Through Depths x 6
Petals of Insight(foil)
Reach Through Mists(foil)
Scion of Oona x 5
Spell Snare x 5
Spellstutter Sprite x 4
Traumatic Visions(foil)
Green:
Durkwood Baloth(foil)
Eternal Witness x 4(yksi foil)
Giant Dustwasp(foil)
Hana Kami(foil)
Imperiosaur(foil)
Kitchen Finks x 2
Kodama's Reach x 3
Moldervine Cloak(foil)
Rude Awakening x 2
Sylvan Bounty(foil)
Thallid Germinator(foil)
Thallid Shell-Dweller(foil)

Red:
Countryside Crusher x 3
Crush Underfoot(foil)
Dragonstorm
Empty the Warrens x 6
Fiery Fall(foil)
Grapeshot x 5
Mogg War Marshal x 4
Molten Disaster x 3(yksi foil)
Pyromancer's Swath x 3(yksi foil)
Rift Bolt x 4
Rift Elemental(foil)
Ryusei, the Falling Star
Squee, Goblin Nabob x 2
Thundercloud Shaman(foil)
Thundering Giant(foil)
Tribal Flames x 5
Torrent of Stone(foil)
War-Spike Changeling(foil)
White:
Amrou Scout(foil)
Angel's Grace
Auriok Salvagers
Bound in Silence(foil)
Cenn's Enlistment(foil)
Court Homunculus(foil)
Dispeller's Capsule(foil)
Gleam of Resistance(foil)
Kataki, War's Wage
Otherworldly Journey(foil)
Pallid Mycoderm(foil)
Path to Exile x 2
Reveillark
Saltfield Recluse(foil)
Sandsower(foil)
Stonehewer Giant
Test of Faith(foil)
Terashi's Grasp(foil)
Veteran Armorer(foil)
Multi/Split:
Cold-Eyed Selkie x 2
Demigod of Revenge
Figure of Destiny x 2
Grand Arbiter Augustin IV
Jhoira of the Ghitu
Kitchen Finks
Knight of the Reliquary
Lightning Helix
Manamorphose x 2
Mind Funeral(foil)
Oona, Queen of the Fae x 2
Plumeveil(foil)
Progenitus
Sarkhan Vol
Trygon Predator x 4
Worm Harvest(foil)
Artifact:
AEther Spellbomb(foil)
Arcbound Stinger(foil)
Bonesplitter(foil)
Engineered Explosives
Etherium Sculptor x 3
Ethersworn Canonist
Epochrasite(foil)
Pyrite Spellbomb(foil)
Skyreach Manta(foil)

Land:

Academy Ruins
Terramorphic Expanse(foil)
Vivid Creek(foil)


Magic 2014:
Black:
Vile Rebirth(foil/italian)
Green:
Howl of the Night Pack(foil)
Kalonian Hydra(foil)
White:

Artifact:
-
Land:
-

From the Vault: Twenty

Jace, the Mind Sculptor x 2

Theros:

Black:
Abhorrent Overlord x 2
Nighthowler

Blue:
Artisan of Forms
Coastline Chimera(foil)
Griptide(foil)
Meletis Charlatan
Prognostic Sphinx
Shipbreaker Kraken
Green:
Arbor Colossus
Boon Satyr
Centaur Battlemaster(foil)
Defend the Hearth(foil)
Mistcutter Hydra
Sylvan Caryatid
Red:
Ember Swallower
Labyrinth Champion
Rageblood Shaman
Titan of Eternal Fire
White:
Celestial Archon
Chained to the Rocks
Gift of Immortality x 2
Heliod, God of the Sun
Multi/split:

Steam Augury(foil)
Xenagos, the Reveler

Artifact:
Akroan Horse
Bident of Thassa
Burnished Hart(foil)
Colossus of Akros
Hammer of Purphoros
Opaline Unicorn(foil)
Land:
Temple of Abandon(foil)
Temple of Mystery x 9
Emblem:
Elspeth, Sun's Champion
Garruk, Caller of Beasts
Liliana of the Dark Realms
Token:
Wolf

Commander 2013:

Black:
Famine
Phyrexian Delver
Phyrexian Gargantua
Reckless Spite
Sanguine Bond
Tempt with Immortality
Blue:
Order of Succession
Raven Familiar
Stormscape Battlemage
Tidal Force
True-Name Nemesis

Green:
Rampaging Baloths x 2
White:

Darksteel Mutation
Kongming, "Sleeping Dragon"
Razor Hippogriff
Serene Master
Serra Avatar

Multi/Split:

Augury Adept
Death Grasp
Derevi, Empyrial Tactician(vers. 2)
Jeleva, Nephalia´s Scourge(vers. 2)
Lim-Dül's Vault
Nekusar, the Mindrazer(vers. 2)
Roon of the Hidden Realm(vers. 2) x 2
Rubinia Soulsinger(vers. 2)
Spinal Embrace
Thraximundar(vers. 2)
Vizkopa Guildmage

Artifact:

Azorius Keyrune
Filigree Angel
Myr Battlesphere
Nevinyrral's Disk
Nihil Spellbomb
Pristine Talisman
Sharding Sphinx
Sol Ring
Sphinx of the Steel Wind
Swiftfoot Boots x 2
Thopter Foundry
Tidehollow Strix
Tower Gargoyle

Land:

Command Tower
Mosswort Bridge
Opal Palace

Born of the Gods:

Black:

Doomwake Giant

Green:

Unravel the AEther

Red:

Forgestoker Dragon x 2(toinen foil)

White:

Plea for Guidance

Modern Event Deck 2014:

White:

Intangible Virtue

Journey into Nyx:

Red:

Prophetic Flamespeaker x 4(kaksi foil)

Land:

Conspirac'y:

Blue:
Misdirection(foil)
Muzzio, Visionary Architect x 8

Green:
Exploration x 5
Terastodon

Multi:

Mortify

Magic 2015:

Green:

Phytotitan

Artifact:
Staff of the Mind Magus

Land:


Khans of Tarkir:

Green:
See the Unwritten

Artifact:
Ugin's Nexus

Land:

Polluted Delta

Duel Decks: Anthology

Blue:

Ancestral Vision

Commander 2014:

Blue:
Reef Worm x 4

Green:
Freyalise, Llanowar's Fury

Artifact:

Land:
Emeria, the Sky Ruin

Fate Reforged:

Artifact:

Dragon's of Tarkir:

Modern Masters 2015 edition:

Black:

Puppeteer Clique(foil)

Blue:

Guile


White:

Skyhunter Skirmisher

Artifact:

Etched Champion

Multi/split:

Electrolyze

Magic Origins:

Black:
Gilt-Leaf Winnower

Green:
Dwynen, Gilt-Leaf Daen
Dwynen's Elite

Multi:

Thunderclap Wyvern

Artifact:
Helm of the Gods

Battle for Zendikar:

Black:

Drana, Liberator of Malakir

Blue:

Prism Array

Green:

Plummet

White:

Hero of Goma Fada
Lantern Scout

Multi/split:

Angelic Captain
Brood Butcher

Artifact:

Conduit of Ruin

Land:

Forest(full-art) x 4
Island(full-art) x 7
Lumbering Falls x 3(2 x foil ja yksi foil/espanjaa puhuva)
Mountain(full-art) x 4
Plains(full-art)
Prairie Stream
Shambling Vent x 3(foil)
Swamp(full-art) x 3(2 puhuu italiaa)
Wastes(full-art) x 2

Oath of the Gatewatch:

Green:

Ruin in Their Wake(foil)
Vile Redeemer

White:

Oath of Gideon

Artifact:

Captain's Claws
Thought-Knot Seer

Land:

Hissing Quagmire x 4(2 x foil)
Needle Spires x 5(4 x foil)
Wandering Fumarole x 2(foil)


Eldritch Moon:

Black:

Dark Salvation(foil)
Noosegraf Mob
Voldaren Pariah

Blue:

Imprisoned in the Moon
Summary Dismissal

Red:

-

White:

Collective Effort
Ironclad Slayer(foil)

Multi/split:

Ulrich of the Krallenhorde

Artifact:

Lupine Prototype

Conspiracy: Take the Crown:

Artifact:
Horn of Greed x 3

Shadows over Inistrad:

Blue:

Engulf the Shore
Epiphany at the Drownyard

Green:

Second Harvest
Tireless Tracker

White:

Paranoid Parish-Blade(foil)

Artifact:

Slayer's Plate

Multi/split:

Arlinn Kord
Elusive Tormentor
Prized Amalgam


Eternal Masters:

Black:

Tragic Slip

Blue:

Mystical Tutor

Green:

Harmonize(foil)

White:

Mistral Charger
Pacifism
Raise the Alarm
Wall of Omens

Land:

Blossoming Sands
Maze of Ith
Tranquil Cove

Token:

Elf Warrior

Conspiracy: Take the Crown:

Kaladesh:


Commander 2016:

Green:

Beastmaster Ascension
Realm Seekers
Veteran Explorer

Artifact:

Land:

Reliquary Tower


Aether Revolt:


Iconic Masters:

White:

Austere Command

Modern Masters 2017 edition:

White:

Gideon's Lawkeeper
Pitfall Trap

Land:

Marsh Flats
Scalding Tarn

Guilds of Ravnica:

White:

Divine Visitation
Land:

Overgrown Tomb x 2
Sacred Foundry
Watery Grave
Steam Vents

Commander 2018:

Swiftfoot Boots x 4


Ravnica Allegiance:

White:

Smothering Tithe


Multi:

Ethereal Absolution
Teysa Karlov

War of the Sparks:

Multi:

Time Wipe x 2

Commander 2019:

Merciless Rage deck
Mystic Intellect deck
Primal G'enesis deck

Land:

Sanctum of Eternity x 8


Throne of Eldraine:

Blue:

Gadwick, the Wizened x 4
Mirrormade(foil)

Green:

Wildborn Preserver

Multi:

Alela, Artful Provocateur
Drown in the Loch

Land:

Castle Garenbrig
Castle Locthwain

Promotional/Prelease:

Black:

Damnation(PR)
Nighthowler x 2(GD)

Blue:

Cancel(PR)
Jace's Ingenuity(FNM)
Negate(PR) x 8(2 ex loput nm)
Ponder(PR) x 9

Green:
Deadbridge Goliath(Prellu)
Dungrove Elder(GD)
Hedge Troll(Prellu)

Red:

Imperial Recruiter(JR) x 3

White:
Angel of Glory's Rise x 7(Wallmart)
Auramancer(GW)
Hero of Bladehold x 3(Prellu)
Wrath of God x 3(PR)
Multi:
Ajani Vengeant(Prellu)
Carnival Hellsteed(prellu)
Flame Javelin
Mortify(PR)
Vindicate(JR) vers. 2
Watchwolf(FNM)
Arifact:
Door of Destinies(Prellu)
Emrakul, the Aeons Torn(Prellu) x 2
Soul Separator(Espanjaa puhuva prellu)
Wurmcoil Engine(Prellu)
Land:

Forest(Aren´a ver. 2) x 10
Forest(Arená vers. 6) x 2
Island(Aren´a ver. 2) x 10
Island(Arená ver. 6) x 2
Mountain(Aren´a ver. 2) x 7(yksi ex)
Plains(Are´na ver. 2) x 9
Plains(Arená ver. 6) x 4
Swamp(Are´na ver. 2) x 12
Treetop Village(GW) ex
Zoetic Cavern" target="_blank">Su-Chi[/card x 2
Tablet of Epityr x 7(4 x nm, ex+ ja good)
Urza's Chalice x 4(ex-, good ja played x 2)
Yotian Soldier x 6


Land:

Mishra's Factory(ver. 2, l.played ja nm x 3) x 4
Urza's Mine x 5(kaikki erillaisia/ex tai parempia, yksi damaged)
Urza's Miter
Urza's Power Plant x 4(kaikki erillaisia/ex tai parempia)
Urza's Tower x 4(kaikki erillaisia/ex tai parempia)

Revised:

Black:
Animate Dead
Bad Moon (ex)
Black Knight x 4(good ja 3 x ?)
Bog Wraith(ex- x 2) x 4
Contract from Below x 2
Cursed Land x 3
Dark Ritual x 15 w(l.played - ex väliltä kunnot)
Darkpact x 2
Deathgrip x 8
Deathlace
Demonic Attorney x 3
Demonic Tutor x 3 (ex- (yksi misprint))
Dingus Egg x 2
Drain Life x 23(nm ja l.palyed x 2)
Drudge Skeletons x 20(nm x 2, nm-, l.plyed x 2, good-
El-Hajjâj x 6(2 x good ja 4 x ?)
Erg Raiders x 18(ex-, nm x 2 ja 2 x ?)
Evil Presence x 5(ex ja ex+)
Fear x 20(nm x 2, nm-, ex+ x 2, good+ ja good x 2)
Frozen Shade x 20(nm x 3, nm-, ex+, good x 2)
Gloom
Howl from Beyond x 11(nm, nm- x 2, good, l.played ja 2 x ?)
Hypnotic Specter x 3(ex, ex- ja good)
Mind Twist(H.Played)
Nettling Imp x 3)nm, good- ja ?)
Paralyze x 19(nm x 2, nm-, ex, ex-, good+ x 3, good ja good-)
Pestilence x 12(nm x 2, ex, good x 3)
Plague Rats x 17(?, nm x 3, ex x 2, ex-, good+, good x 2)
Raise Dead x 14(? x 3, nm x 4, ex-, good x 4)
Sacrifice x 4
Scathe Zombies x 17(nm x 2, ex, ex-, good)
Scavenging Ghoul x 4
Sengir Vampire x 2(ex- ja good)
Simulacrum(good-) x 5
Sorceress Queen x 4(good ja 3 ?)
Terror x 9(3 x ?, ex, ex-, good x 3)
Unholy Strenght x 18(nm x 2, ex, good x 4)
Wall of Bone x 7(ex x 2)
Weakness x 16(good+ x 3, good x 2)
Zombie Master x 2

Blue:

Air Elemental x 6(5 x ?, ex)
Animate Artifact x 3
Blue Elemental Blast x 21(nm x 3 ja ex)
Clone x 2
Control Magic
Creature Bond x 17(nm x 4)
Drain Power x 3
Energy Flux x 3
Feedback x 7
Flight x 15(?, nm x 2)
Island Fish Jasconius
Jump x 16(nm x 6)
Lifetap x 6
Mahamoti Djinn x 2
Merfolk of the Pearl Triden x
Phantasmal Forces(nm) x 6
Phantasmal Monster(nm) x 9
Phantasmal Terrain x 29(nm x 6)
Power Leak x 17(nm x 5, nm-)
Power Sink x 12(nm x 5)
Prodigal Sorcerer x 21(nm x 7)
Psychic Venom x 18(nm x 2)
Reconstruction(nm) x 20
Sea Serpent x 23(nm x 3)
Sirens Call(nm) x 5
Sleight of Mind x 2
Spell Blast x 15(? x 2, nm x 2)
Steal Artifact x 6(nm x 2)
Thoughtlace
Unstable Mutation x 14(nm x 4)
Unsummon x 13(nm x 4)
Volcanic Eruption x 2
Wall of Air
Wall of Water(nm) x 4
Water Elemental x 5

Green:

Aspect of Wolf
Channel
Cockatrice x 2
Craw Wurm x 16
Crumble x 4
Desert Twister x 3
Elvish Archers
Fog x 10
Force of Nature x 2
Fungusaur x 2
Gaea's Liege x 3
Giant Growth x 17
Giant Spider x 16
Grizzly Bears x 17
Hurricane x 5
Instill Energy x 10
Ironroot Treefolk x 11
Kudzu
Ley Druid x 8
Lifeforce x 4
Living Artifact
Living Lands x 3
Llanowar Elves x 7
Lure x 4
Regeneration x 15
Regrowth
Scryb Sprites x 15
Serendib Efreet
Shanodin Dryads x 13
Stream of Life x 19
Thicket Basilisk x 3
Timber Wolves x 3
Tranquility x 15
Tsunami x 8
Verduran Enchantress x 4
Wall of Brambles x 3
Wall of Ice
Wall of Wood x 16
Wanderlust x 5
War Mammoth x 16
Web x 2
Wild Growth x 12

Red:

Atog x 17
Burrowing x 7
Chaoslace x 2
Disintegrate x 13
Dragon Whelp x 4
Dwarven Warriors x 6
Dwarven Weaponsmith x 3
Earthbind x 22
Earth Elemental x 2
Fireball x 4
Firebreathing x 7
Flashfires x 4
Fork
Goblin Balloon Brigade x 6
Goblin King x 2
Gray Ogre x 16
Hill Giant x 12
Hurloon Minotaur x 14
Keldon Warlord
Kird Ape x 8
Lightning Bolt x 10(yksi damaged)
Magnetic Mountain
Manabarbs
Mana Flare
Mijae Djinn x 2
Mons's Goblin Raiders x 12
Orcish Artillery x 3
Orcish Oriflamme x 5
Red Elemental Blast x 7
Rock Hydra x 3
Shatter x 5
Shatterstorm x 3
Smoke x 2
Stone Giant
Stone Rain x 9
Tunnel x 3
Uthden Troll x 2
Wall of Fire x 2
Wall of Stone

White:

Animate Wall
Armageddon
Balance
Benalish Hero x 13
Blessing
Black Ward x 3
Blue Ward x 4
Castle x 4
Circle of Protection: Black x 18
Circle of Protection: Blue x 17
Circle of Protection: Green x 17
Circle of Protection: Red x 16
Circle of Protection: White x 22
Conversion x 5
Death Ward x 14
Disenchant x 23
Farmstead
Green Ward x 5
Guardian Angel x 14
Healing Salve x 19
Holy Armor x 18
Holy Strenght x 22
Island Sanctuary
Karma x 4
Lance x 3
Mesa Pegasus x 14
Northern Paladin
Pearled Unicorn x 19
Personal Incarnation x 2
Purelace
Red Ward x 4
Resurrection x 5
Reverse Polarity x 7
Samite Healer x 21
Savannah Lions
Serra Angel x 5
Swords to Plowshares x 5
Wall of Swords x 10
White Knight x 5
White Ward x 3
Wrath of God

Artifact:
Aladdin's Lamp
Aladdin's Ring x 2
Armageddon Clock x 3(2 x nm ja ex-)
Ankh of Mishra x 2
Basalt Monolith x 4
Black Vise x 3(nm x 2 ja ex-)
Bottle of Suleiman x 2(nm ja ex-)
Clockwork Beast
Conservator(l.played)
Crystal Rod x 3(nm, ex ja good)
Dancing Scimitar
Dingus Egg
Dragon Engine
Flying Carpet
Glasses of Urza(ex-)
Helm of Chatzuk x 2
Howling Mine x 4 (nm, ex, good+, good)
Iron Star(ex-)
Ivory Cup x 3(good x 2 ja good+)
Jade Monolith(ex)
Jandor's Saddlebags x 2
Juggernaut x 3(nm, l.played ja played)
Library of Leng
Living Wall(ex)
Mishra's War Machine x 2
Nevinyrral's Disk(singned)
Onulet x 3(nm x 2, good)
Ornithopter x 5
Primal Clay x 2(nm ja good)
Sol Ring x 2
Soul Net(ex)
Sunglasses of Urza
The Hive
The Rack x 4
Throne of Bone(ex)
Wooden Sphere x 2(nm ja ex)

Land:

Badlands(l.played-)
Bayou x 2(good+)
Forest x 15
Island x 31
Mountain x 17
Plains x 93
Plateau x 5(ex, ex-, nm-, nm x 2)
Savannah x 2(good ja nm++)
Scrubland x 3(nm-, nm, nm+)
Swamp x 60
Taiga x 3(2 x nm ja ex)
Tropical Island(lp)
Tundra(played)
Underground Sea(nm)
Volcanic Island(ex)

Legends:

Black:
Cyclopean Mummy x 6
Darkness x 2(yksi italian kielinen)
Ghosts of the Damned x 11
Giant Slug x 8
Glyph of Doom x 8
Headless Horsemann
Hell Swarm x 3
Lost Soul x 11
Pit Scorpion x 8
Spirit Shackle x 9
Syphon Soul x 11
Transmutation x 6
Underworld Dreams x 3(good-l.played väliltä)
Vampire Bats x 8
Walking Dead x 4
Wall of Shadows x 2
Whirling Dervish x 3

Blue:

Anti-Magic Aura x 3
Boomerang x 3
Devouring Deep x 11
Enchantment Alteration x 6
Energy Tap x 11
Flash Counter x 16(yksi italo)
Flash Flood x 9
Force Spike x 4
Gaseous Form x 3
Glyph of Delusion x 3
Psychic Purge x 6
Remove Soul x 9
Venarian Gold x 6
Wall of Vapor x 7
Zephyr Falcon x 6

Green:

Aisling Leprechaun x 4
Arboria(ex-)
Avoid Fate
Barbary Apes x 5
Cat Warriors x 12
Durkwood Boars x 10
Emerald Dragonfly x 7
Fire Sprites x 10
Giant Turtle x 7
Glyph of Reincarnation x 4
Hornet Cobra x 5
Moss Monster x 12
Pixie Queen
Rabid Wompat x 4(played ja 3 x nm-)
Rust x 7
Shelkin Brownie x 5
Subdue x 4
Typhoon
Wolverine Pack x 9(nm ja played)

Red:

Active Volcano x 10
Blazing Effigy x 5
Crimson Kobolds x 9
Crookshank Kobolds x 7
Feint x 2
Firestorm Phoenix
Giant Strenght x 6
Glyph of Destruction x 10
Immolation
Kobolds of Kher Keep x 5(nm, ex+, ex)
Pyrotechnics x 3
Raging Bull x 5
The Brute x 3
Wall of Earth 3
Wall of Heat x 2

White:

Alabaster Potion x 8
Amrou Kithkin x 8
Angelic Voices(italy)
Clergy of the Holy Nimbus x 8(ex x 2)
DAvenant Archer x 10
Divine Offering x 7
Enchanted Being x 6
Equinox
Glyph of Life x 9
Indestructible Aura x 7
Keepers of the Faith(good-)
Osai Vultures x 5
Rapid Fire
Remove Enchantments
Tundra Wolves(good) x 6
Wall of Caltrops(good) x 7

Multi/Split:

Hunding Gjornersen
Halfdane
Kasimir the Lone Wolf
Lady Orca
Lord Magnus
Marhault Elsdragon x 2
Princess Lucrezia x 2
Ramses Overdark
Riven Turnbull
Sivitri Scarzam
Tor Wauki

Artifact:

North Star
Knowledge Vault

Lands:

Urborg

The Dark:[/b]

Black:
Ashes to Ashes x 4
Banshee
Bog Imp x 2
Bog Rats x 6
Curse Artifact
Eater of the Dead
Frankenstein's Monster
Grave Robbers
Inquisition x 3
Marsh Gas x 5
Murk Dwellers x 5
Nameless Race
Rag Man
Season of the Witch
The Fallen x 2
Uncle Istvan
Word of Binding x 5
Worms of the Earth x 2
Blue:
Amnesia x 8
Apprentice Wizard
Dance of Many
Deep Water x 4
Drowned x 2
Electric Eel
Erosion x 4
Flood
Ghost Ship x 6
Giant Shark x 4
Leviathan
Mana Vortex
Merfolk Assassin
Mind Bomb
Psychic Allergy
Riptide x 2
Sunken City x 4
Tangle Kelp
Water Wurm x 5
Green:
Carnivorous Plant x 6
Elves of Deep Shadow
Gaea's Touch x 4
Hidden Path
Land Leeches x 3
Lurker
Marsh Viper x 5
Niall Silvain x 2
People of the Woods
Savaen Elves x 5
Scavenger Folk x 7
Scarwood Bandits
Scarwood Hag x 2
Spitting Slug x 2
Tracker
Venom x 6
Whippoorwill
Wormwood Treefolk
Red: