Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: Peldzin Have / Want (Luettu 2554 kertaa)

Poissa Peldzi

- Ehdotukset YV:llä
- Tarvitsen vain englanninkielisiä versioita
- Hinnat tarkastan MCM:sta
- Mainitse korttien kunto vaihdon yhteydessä, tässä listatut kortit pääsääntöisesti NM kunnossa
- (F) kortin perässä tarkoittaa Foil-versiota
Ei foileja.

1x Auriok Champion
1x Ash Zealot
1x Dire Fleet Daredevil
1x Giver of Runes
1x Student of Warfare
1x Karakas [UM/EM]
1x Mox Tantalite
2x Collector Ouphe
1x Seasoned Pyromancer
1x Smuggler's Copter
1x Oko, Thief of Crowns



RED

2x Akroma, Angel of Fury
3x Avalanche Riders (FNM F)
Ball Lightning [M10]
Blazing Shoal (F)
4x Blistering Firecat
2x Braid of Fire
4x Burning Inquiry
Cavalier of Flame
Chandra, Acolyte of Flame
Decree of Annihilation (F)
Devastation [P1]
2x Dragonspeaker Shaman [SCO] (F)
Dreadhorde Arcanist
Fiery Gambit (F)
Flamekin Harbinger (F)
Galvanic Blast (F)
2x Glorybringer [AKH]
Hammer of Purphoros
2x Hellkite Tyrant
9x Lava Spike [CHK]
Lightning Bolt [M10]
Lightning Bolt [M11]
2x Magus of The Moon [FUT] (Light Played)
Satyr Firedancer
Satyr Firedancer (F)
Stone Rain [FNM] (Light Played)
3x Stone Rain [MMQ] (F)
2x Stone Rain [CHK] (F)
Through The Breach
Volcanic Fallout [CON]
3x Wildfire [US]
Wildfire [9th] (F)

BLACK

Abyssal Persecutor
Ad Nauseam [ALA] (F)
Black Sun's Zenith (GD Foil)
Cabal Therapy (FNM F)
Cruel Edict [9th] (F)
Cruel Edict [10th] (F)
Crypt Breaker (F)
2x Dark Petition (PRE F)
Dawn of The Dead (F)
Demonic Tutor [UM]
Drana, Liberator of Malakir
Erebos, God of The Dead
3x Geralf's Messenger
2x Gravecrawler [DKA]
1x Gravecrawler [Duel Decks]
Grave Pact [9th] (F)
Grave Pact [STH]
Grave Titan [M11]
Hypnotic Specter [M10] (F)
Ill-Gotten Gains [CONS] (F)
Knight of The Ebon Legion (PRE F)
Kokusho, The Evening Star (Good)
2x Liliana, Death's Majesty
Liliana of The Dark Realms [M13] (F)
Liliana Vess [LRW] (F)
Liliana Vess [M15] (F)
Pack Rat [RTR]
Scheming Symmetry
Sepulchral Primordial
2x Sidisi, Undead Vizier
2x Smother (FNM F)
Sorin, Imperious Bloodlord
Sorin Markov [M12]
Tombstalker
Vampire Nocturnus (PRE F)
Vault Skirge (FNM F)
Zombie Infestation [ODY] (F)

BLUE

Brineborn Cutthroat (F)
Clever Impersonator
Complicate [ONS] (F)
3x Curious Obsession
Energy Flux [MMQ] (F)
Gigadrowse (F)
Intruder Alarm [8th] (F)
Lorthos, The Tidemaker (F)
3x Master of Etherium (1x Planechase, 1x Duel Decks, 1x C2016)
Mental Note (F)
Pemmin's Aura (F)
Quicken [M14] (F)
Retract (F)
2x Serum Visions
Shark Typhoon
Siren Stormtamer
Sleight of Hand [7th] (F) (Played)
4x Sleight of Hand [7th]
5x Sleight of Hand [9th] (3x eng, 1x ger, 1x rus)
Spreading Seas
2x Syncopate [ODY] (F)
Temporal Trespass
Thassa, Deep-Dwelling [XTHB] Alt Art
2x Thassa, God of The Sea [THS]
Treachery
Visions of Beyond
Voidmage Prodigy (F)
Whir of Invention (F)
Zur's Weirding [8th] (F)


WHITE

2x Aegis of Honor
Ajani, Strength of the Pride
2x Auriok Steelshaper (F)
Aven Brigadier (F)
Baneslayer Angel [M10]
Cavalier of Dawn
Daru Spiritualist (F)
Day of Judgment [M11]
2x Disenchant (DCI F)
Elspeth, Sun's Champion
Elspeth Tirel
Gideon, Champion of Justice
Gisela, The Broken Blade
7x Hyena Umbra
Leyline of Sanctity [M20]
Marble Titan [9th] (F)
Mastery of the Unseen [Prerelease Foil]
2x Mother of Runes (FNM F)
Mother of Runes [EMA]
Seal of Cleansing [EMA] (F)
Shalai, Voice of Plenty
Teshar, Ancestor's Apostle
2x Thalia's Lieutenant
Wall of Omens (FNM F)
Worship [9th] [Russian]

GREEN

Arasta of the Endless Web (PRE F)
Asceticism
Biorhythm [ONS] (F)
Birds of Paradise [CN2]
Dosan The Falling Leaf (F)
Dwynen, Gilt-Leaf Daen (Prerelease Foil)
Elvish Mystic [M14] (F)
Garruk, Caller of Beasts
2x Garruk, Primal Hunter [M12 & M13]
Garruk Wildspeaker [M11] (F)
Golgari Brownscale [RAV] (F)
Growing Rites of Itlimoc
Heir of the Wilds [Full Art Promo]
Joraga Warcaller (Release Foil)
Llanowar Elves (DCI F)
Llanowar Elves [DOM] (F)
3x Might of Old Krosa
Nissa, Vastwood Seer
Nylea, God of The Hunt (F)
Oracle of Mul Daya
Rowen [7th] (F)
Scavenging Ooze [M14]
Shifting Ceratops
Spreading Algae [8th] (F)
4x Sylvan Caryatid [THS]
Sylvan Caryatid [Buy a box promo]
4x Sylvan Messenger [APO]
Sylvan Primordial (F)
Time of Need (F)
Tornado Elemental (F)
2x Traverse The Ulvenwald
2x Wellwisher (F)
Wood Elves [9th] (F)

COLORLESS ARTIFACTS

Black Vise (FtV)
2x Chromatic Lantern [GRN]
Chromatic Star [TS] (F)
Conjurer's Closet [AVR]
Cryptic Gateway (F)
Darksteel Plate
Distended Mindbender (Prerelease Foil)
Door to Nothingness [M13] (F)
Dream Chisel [ONS] (F)
Duplicant [MRD] (F)
2x Ensnaring Bridge [8th] (F)
2x Etched Champion [SoM]
Gilded Lotus [DOM]
Grinding Station (F)
2x Ichor Wellspring (F)
Isochron Scepter [FtV]
Mask of Memory [MRD] (F)
Memory Jar (FtV)
4x Mind Stone (Gateway F)
Mox Opal (F)
Myr Retriever (F)
Nim Deathmantle
Oblivion Stone (F)
2x Painter's Servant
Possessed Portal (F)
Scrabbling Claws (F)
Sculpting Steel [MRD] (F)
Signal Pest (F)
Spellbook [8th] (F)
Spire Golem (F)
Springleaf Drum (F)
Sundering Titan [DS]
Sundering Titan [FtV]
Thorn of Amethyst (F)
Treasure Map (BaB Foil)
Vedalken Orrery (F)
Void Winnower (Prerelease F)
Weatherlight
Zuran Orb (FtV)

MULTICOLOR

Anafenza, the Foremost
Boros Charm [GTC]
Breya, Etherium Shaper (F)
Cauldron Dance (F)
2x Darkheart Sliver (F)
Deathbringer Liege
Demigod of Revenge (PRE F)
Destructive Flow [PS] (F)
Dragon Broodmother (PRE F)
2x Dragon Broodmother
Dralnu's Crusade (F)
Edgewalker (F)
Elenda, The Dusk Rose
Flame-Kin Zealot (F)
Fracturing Gust [SHM]
Ghor-Clan Rampager (F) (Chinese)
Grand Arbiter Augustin IV
Hindering Light (F)
Huatli, Radiant Champion
Huntmaster of The Fells
Kaalia, Zenith Seeker
Knight of Autumn
2x Karona, False God (F)
Karrthus, Tyrant of Jund
Kunoros, Hound of Athreos (F)
3x Manamorphose
Merciless Eviction
Nemesis of Reason
Olivia Voldaren
Phyrexian Tyranny (F)
Pyrrhic Revival (F)
Raff Capashen, Ship's Mage (F)
Rafiq of The Many
Rhys The Redeemed
Saheeli Rai
Sapling of Colfenor
Sarkhan The Mad
Shivan Reef [ORI]
Sidisi, Brood Tyrant (F)
2x Tezzeret, Agent of Bolas
The Gitrog Monster
Thopter Foundry [C2016]
Thousand-Year Storm
Zameck Guildmage [Full Art]

LANDS

Boros Garrison (F)
2x Brushland [9th]
Brushland [9th] (F)
Buried Ruin [M12] (F)
Caves of Koilos [M15]
Cephalid Coliseum (F)
Choked Estuary
Cinder Glade
2x Concealed Courtyard
Crucible of the Spirit Dragon
Dragonskull Summit [XLN]
2x Drowned Catacomb [M13]
Field of The Dead
Flagstones of Trokair
Foreboding Ruins
Foreboding Ruins (F)
Forgotten Cave [ONS] (F)
Game Trail
2x Goblin Burrows (F)
Godless Shrine [GTC]
Gruul Turf (F)
Island #257 [BFZ] (F)
Island #259 [BFZ] (F)
Island #258 [BFZ] (F)
Khalni Garden [WWK] (F)
Llanowar Wastes [M15]
Mountain #266 [BFZ] (F)
Nykthos, Shrine to Nyx
Phyrexia's Core (F)
Port Town
Riftstone Portal (F) (Good)
Seaside Haven (F)
Shizo, Death's Storehouse
Simic Guildgate (F)
Sliver Hive [M15]
2x Smoldering Marsh
Sunhome, Fortress of The Legion (F)
Tainted Peak (F)
Tarnished Citadel (F)
2x Temple Garden [GRN]
Temple of Epiphany [M20]
Temple of Malady [M20]
Temple of Mystery [M20]
Temple of Silence [M20]
Temple of Triumph [M20]
Terrain Generator (F) [NEM]
Thespian's Stage
Tranquil Thicket (F)
Wandering Fumarole
Woodland Cemetery (F)
Yavimaya Hollow [UD]