Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: Pepen lista (Luettu 1317 kertaa)

Poissa Pepe

Asun Helsingissä, voidaan sopia vaihtoa myös livenä esim. turnauksien yhteyteen jos kiinnostaa.
3x Sulfur Falls
2x Breeding Pool
4x Sunpetal Grove
4x Temple Garden
3x Simic Charm
4x Selesnya Charm
3x Experiment One
1x Rapid Hybridization

Low:

3x Voice of Resurgence

Xx foil/fetch/zendikar landit

listoja
Land

1x Desert (FNM)
1x Faerie Conclave (Foil)
2x Desolate Lighthouse (1 Foil)
4x Urza's Tower (3x Chronicles, 1x 5th)
1x Grove of the Guardian (Prellu)
1x Watery Grave
1x Steam Vents
1x Stomping Ground
1x Woodland Cementery
1x Dragonskull Summit
1x Rootbound Crag

Faksit

3x Lotus Bloom (1 Prellu)
1x Myr Battlesphere
1x Lightning Greaves
1x Palladium Myr
1x Solemn Simulacrum(Mirrodin)
1x Sol Ring
2x Rakdos Keyrune
2x Golgari Keyrune
1x Selesnya Keyrune
1x Izzet Keyrune
1x Selesnya Keyrune
1x Pithing Needle

Blue

1x Sturmgeist
1x Tidings (Full Art)
1x Treasure Hunt (Full Art)
4x Trinket Mage
1x Grand Architect
1x Remove Soul (Full Art)
5x Telling Time
4x Sleight of Hand (Wb)
1x Truth or Tale
1x Confiscate
1x Deadeye Navigator
1x Rite of Replication
1x Volition Reins
1x Body Double
1x Clone

White

1x Angel of Serenity
1x Martial Law
2x Stony Silence (1 foil)
2x Soltari Priest (JSS)
1x Scourglass
2x Serra Angel (10th/M13)
3x Captain of the Watch
4x Oblivion Ring (M13)
2x War Priest of Thune
1x Hoofprints of the Stag
1x Sunblast Angel
2x Lingering Souls (FNM)

Black

1x Underworld Connections
2x Ultimate Price
1x Mutilate
1x Necrotic Ooze
1x Nameless Inversion (Full Art)
1x Knight of Infamy
2x Malakir Bloodwitch
1x Memoricide
2x Skithiryx, the Blight Dragon
3x Hypnotic Specter (4th)
1x Curse of Death's Hold

Red

1x Guttersnipe
4x Gut Shot (Ger)
2x Comet Storm (1 Prellu)
1x Pyroclasm (Full Art)
1x Greater Gargadon
2x Avalanche Riders (TS)
1x Seismic Assault (Foil)
2x Magmaquake
1x Avatar of Fury
1x Splinter Twin
1x Chancellor of the Forge
1x Conquering Manticore
1x Magmatic Force

Green

1x Deadbridge Goliath
1x Elvish Archdruid
1x Avacyn's Pilgrim (FNM)
1x Whirling Dervish (JSS)
1x Boundless Realms
1x Acidic Slime
1x Sakura-Tribe Elder (JSS)
1x Eternal Witness
1x Tooth and Nail
1x Explosive Vegetation
1x Avenger of Zendikar
3x Llanowar Elves (1 4th, 2 M10)
3x Slice in Twain
1x Somberwald Sage
2x Ezuri's Brigade
1x Regal Force
5x Recollect
1x Rampant Growth (7th)
1x Birds of Paradise
4x Avacyn's Pilgrim (FNM)

Multicolor

2x Dreadbore
1x Lothleth Troll
1x Archon of the Triumvirate (Prellu)
2x Hypersonic Dragon
1x Wayfaring Temple
1x Rakdos Charm
1x Isperia, Supreme Judge
1x Detention Sphere
1x Golgari Charm
1x Call of the Conclave
1x Dreg Mangler
1x Slitherhead
1x Nivmagus Elemental
2x Lightning Helix (Full Art)
1x Meddling Mage
1x Fire//Ice
5x Ashenmoor Gouger
1x Firespout
2x Demigod of Revenge
2x Tidehollow Sculler
1x Dominus of Fealty
1x Manamorphose
2x Coiling Oracle ( 1 Arena league)
1x Prophetic Bolt
1x Intet, the Dreamer
1x Animar, Soul of Elements
1x Vengeful Rebirth