Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: 16.1. W: Kaikenlaista H: 1 joka Unsanctioned foilibasicia, Polluted Delta ONS, Pari SLD-foil-PW:tä, Bitterblossom, 2xVengevine, misprint Corpse Knights, roipetta (Luettu 22424 kertaa)

Poissa SuperKessu

Tahdon laput tännepäin englanninkielisinä. Foilit ei varsinaisesti kiinnosta, poislukien promot, jotka erikseen mainittu. Omat laput ovat englanninkielisiä, jollei kortin perässä muuta mainita.

Want-listaan kuuluu myös seuraavat promot, lisäsin ne tähän ylempään kenttään, etteivät sotke hakukonetta. Haussa siis seuraavat "erikoisuudet", 1 jokaista:

WAR Stained Glass PWt Secret Laireista, yks jokaista: (tarvittaessa löytyy normiversio tilalle jokaisesta)
Ugin, the Ineffable
Jace, Wielder of Mysteries
Narset, Parter of Veils
Davriel, Rogue Shadowmage
Liliana, Dreadhorde General
Ob Nixilis, the Hate-Twisted
Chandra, Fire Artisan
Jaya, Venerated Firemage
Sarkhan the Masterless
Tibalt, Rakish Instigator
Arlinn, Voice of the Pack
Vivien, Champion of the Wilds
Huatli, the Sun's Heart
Kiora, Behemoth Beckoner
Nahiri, Storm of Stone
Saheeli, Sublime Artificer
Samut, Tyrant Smasher

Avacyn Restoredin Helvaultin Oversize laput:
Oversize Helvault Avacyn, Angel of Hope FOIL
Oversize Helvault Bruna, Light of Alabaster FOIL
Oversize Helvault Gisela, Blade of Goldnight FOIL
Oversize Helvault Griselbrand FOIL
Oversize Helvault Sigarda, Host of Herons FOIL

WPN:
#23 DCI (ei tietoa mikä lappu, tai onko edes olemassa)

Resale-promot:
A5 (ei tietoa mikä lappu, tai onko edes olemassa), saattaa olla Terra Stomper

Scolarship:
1/3 J08 Glorious Anthem
2/3 J08 Elvish Champion
3/3 J08 Mad Auntie

Junior Series (EU):
1/3 E08 Glorious Anthem
2/3 E08 Elvish Champion
3/3 E08 Mad Auntie

Junior APAC series:
1/2 U06 Sakura-Tribe Elder
2/2 U06 Shard Phoenix
1/2 U07 Soltari Priest
2/2 U07 Whirling Dervish

Guru Lands:
Swamp
Island
Forest
Mountain
Plains
Ja myös itse Guru-kortti

Haven puolelta löytyy seuraavia Oversize-kortteja, jos jotakuta kiinnostaa:
Comet Storm
Feral Hydra
Merchant of Secrets (isompi)
Sage of Lat-Nam (isompi)
Spellbreaker Behemoth
Sun Titan
Nahiri, the Lithomancer
Teferi, Temporal Archmage
Ob Nixilis of the Black Oath
Daretti, Scrap Savant
Freyalise, Llanowar's Fury
Daxos the Returned
Kalemne, Disciple of Iroas
Meren of Clan Nel Toth
Atraxa, Praetors' Voice
Kynaios and Tiro of Meletis
Saskia the Unyielding
Yidris, Maelstrom Wielder
Arahbo, Roar of the World
Edgar Markov
Inalla, Archmage Ritualist
The Ur-Dragon
Aminatou, the Fateshifter
Estrid, the Masked
Lord Windgrace
Saheeli, the Gifted
Anje Falkenrath
Ghired, Conclave Exile
Kadena, Slinking Sorcerer
Sevinne, the Chronoclasm
Gavi, Nest Warden
Jirina Kudro
Kalamax, the Stormsire
Kathril, Aspect Warper
Otrimi, the Ever-Playful
?xRaha (En oo kamalan innokas myymään, mut jos ei kortit mee päittäin, niin välissä raha kelpaa suuntaan tai toiseen.) Vaihto kiinnostaa aina enemmän kuin osto/myynti.

Zendikar Rising - prellut (lähes jokaisesta löytyy normiversio vaihdossa jos tarvetta, poikkeukset listattu) Puuttuu seuraavat:
Agadeem's Awakening // Agadeem, the Undercrypt (tästä ei normiversiota vaihdossa, ainakaan vielä)
Ancient Greenwarden (tästä ei normiversiota vaihdossa, ainakaan vielä) (tästä vaihdossa normifoili)
Angel of Destiny (tästä vaihdossa normifoili)
Ashaya, Soul of the Wild
Branchloft Pathway // Boulderloft Pathway
Brightclimb Pathway // Grimclimb Pathway (tästä ei normiversiota vaihdossa, ainakaan vielä)
Clearwater Pathway // Murkwater Pathway
Cragcrown Pathway // Timbercrown Pathway
Drana, the Last Bloodchief
Emeria's Call // Emeria, Shattered Skyclave (tästä ei normiversiota vaihdossa, ainakaan vielä)
Forsaken Monument (tästä ei normiversiota vaihdossa, ainakaan vielä)
Leyline Tyrant
Lithoform Engine
Nahiri, Heir of the Ancients
Nighthawk Scavenger
Nissa of Shadowed Boughs (tästä ei normiversiota vaihdossa, ainakaan vielä)
Omnath, Locus of Creation (tästä ei normiversiota vaihdossa, ainakaan vielä)
Riverglide Pathway // Lavaglide Pathway (tästä vaihdossa full-art foili)
Scourge of the Skyclaves (tästä ei normiversiota vaihdossa, ainakaan vielä)
Sea Gate Restoration // Sea Gate, Reborn
Sea Gate Stormcaller
Shatterskull Smashing // Shatterskull, the Hammer Pass (tästä ei normiversiota vaihdossa, ainakaan vielä)
Skyclave Apparition
Turntimber Symbiosis // Turntimber, Serpentine Wood

Core 21 - prellut (lähes jokaisesta löytyy normiversio vaihdossa jos tarvetta, poikkeukset listattu) Puuttuu seuraavat:
Azusa, Lost but Seeking
Baneslayer Angel
Chromatic Orrery
Fiery Emancipation
Heroic Intervention
Liliana, Waker of the Dead (tästä ei normiversiota vaihdossa, ainakaan vielä)
Massacre Wurm
Stormwing Entity
Teferi, Master of Time
Terror of the Peaks
Ugin, the Spirit Dragon

Ikoria: Lair of Behemoths - prellut (jokaisesta löytyy normiversio vaihdossa jos tarvetta) Puuttuu seuraavat:
Nethroi, Apex of Death
Rielle, the Everwise
The Ozolith
Winota, Joiner of Forces

Kaladesh Inventionit (jokaisesta löytyy normiversio vaihdossa jos tarvetta) Puuttuu seuraavat:
Champion's Helm
Painter's Servant
Planar Bridge
Staff of Domination
Sword of Body and Mind

Amonkhet Invocationit (jokaisesta löytyy normiversio vaihdossa jos tarvetta) Puuttuu seuraavat:
Austere Command
Oketra the True
Kefnet the Mindful
Pact of Negation
Mind Twist
Hazoret the Fervent
Armageddon
Desolation Angel
Diabolic Edict
No Mercy
Boil
Choke
The Locust God
Lord of Extinction

Ultimate Box Toppers (jokaisesta löytyy normiversio vaihdossa jos tarvetta) Puuttuu seuraavat:
Kozilek, Butcher of Truth
Ulamog, the Infinite Gyre
Temporal Manipulation
Bitterblossom
Demonic Tutor
Goryo's Vengeance
Reanimate
Through the Breach
Life from the Loam
Noble Hierarch
Leovold, Emissary of Trest
Maelstrom Pulse
Mana Vault
Ancient Tomb
Karakas
Urborg, Tomb of Yawgmoth

Double Masters Box Toppers nonfoilit (jokaisesta löytyy normiversio vaihdossa jos tarvetta) Puuttuu seuraavat:
Karn Liberated
Jace, the Mind Sculptor
Avacyn, Angel of Hope
Stoneforge Mystic
Brainstorm (tästä vaihdossa foili box topper)
Cyclonic Rift
Force of Will
Dark Confidant
Thoughtseize
Toxic Deluge
Blood Moon
Goblin Guide
Sneak Attack
Doubling Season
Exploration
Noble Hierarch
Atraxa, Praetor's Voice
Kaalia of the Vast
Batterskull
Blightsteel Colossus
Expedition Map (tästä vaihdossa foili box topper)
Mana Crypt
Mox Opal
Sword of Body and Mind
Sword of Feast and Famine
Sword of Fire and Ice
Sword of Light and Shadow
Sword of War and Peace
Wurmcoil Engine
Academy Ruins
Urza's Mine
Urza's Power Plant
Urza's Tower

Zendikar Rising Expeditions nonfoilit (jokaisesta löytyy normiversio vaihdossa jos tarvetta) Puuttuu seuraavat:
Flooded Strand
Bloodstained Mire
Wooded Foothills
Windswept Heath
Marsh Flats
Scalding Tarn
Verdant Catacombs
Misty Rainforest
Seachrome Coast
Darkslick Shores
Blackcleave Cliffs
Razorverge Thicket
Sea of Clouds
Morphic Pool
Luxury Suite
Spire Garden
Ancient Tomb
Celestial Colonnade
Horizon Canopy
Prismatic Vista
Strip Mine
Wasteland

Showcase-framella seuraavat laput nonfoilina: (lähes kaikista löytyy normi vaihdossa jos tarvetta)
Brazen Borrower ELD
Ugin, the Spirit Dragon M21
Teferi, Master of Time #290 M21
Teferi, Master of Time #291 M21
Teferi, Master of Time #292 M21
Teferi, Master of Time #293 M21

Borderless-versiot nonfoilina: (kaikista löytyy normi vaihdossa jos tarvetta)
1xUgin, the Spirit Dragon M21 #279
1xTeferi, Master of Time M21 #281
1xLiliana, Waker of the Dead M21 #282
1xGrim Tutor M21 #315
1xTevesh Szat, Doom of Fools CMR #512
1xJeska, Thrice Reborn CMR #513

Godzilla-laput nonfoilina: (jokaisesta löytyy normiversio vaihdossa jos tarvetta) Puuttuu seuraavat:
Mothra, Supersonic Queen (Luminous Broodmoth)
Spacegodzilla, Void Invader (Void Beckoner)
Godzilla, Doom Inevitable (Yidaro, Wandering Monster)
Bio-Quartz Spacegodzilla (Brokkos, Apex of Forever) (tästä vaihdossa normifoili)
Ghidorah, King of the Cosmos (Illuna, Apex of Wishes) (tästä vaihdossa normifoili)
Biollante, Plant Beast Form (Nethroi, Apex of Death)

Mystery Booster Convention edition playtest cards: (1 jokaista, puuttuu seuraavat)
Abian, Luvion Usurper
Aggressive Crag
Animate Spell
Banding Sliver
Baneslayer Aspirant
Barry's Land
Bear with Set's Mechanic
Bind // Liberate
Blood Poet
Bombardment
Bone Rattler
Bucket List
Buried Ogre
Celestine Cave Witch
Chimney Goyf
Command the Chaff
Control Win Condition
Corrupted Key
Cyclopean Titan
Do-Over
Domesticated Mammoth
Domesticated Watercourse
Enchanted Prairie
Enchantmentize
Enroll in the Coalition
Everlasting Lich
Evil Boros Charm
Form of the Mulldrifter
Frogkin Kidnapper
Frontier Explorer
Generated Horizons
Geometric Weird
Gold Mine
Golgari Death Swarm
Graveyard Dig
Growth Charm
Gunk Slug
High Troller
How to Keep an Izzet Mage Busy
Imaginary Friends
Impatient Iguana
Innocuous Insect
Inspirational Antelope
Interplanar Brushwagg
Jasconian Isle
Kaya, Ghost Haunter
Khod, Etlan Shiis Envoy
Lantern of Undersight
Largepox
Lazier Goblin
Learned Learner
Lightning Colt
Loopy Lobster
Louvaq, the Aberrant
Mana Abundance
Maro's Gone Nuts
Memory Bank
Mirrored Lotus
Noxious Bayou
One with Death
Patient Turtle
Personal Decoy
Pick Your Poison
Pithing Spyglass
Plane-Merge Elf
Priority Avenger
Problematic Volcano
Puresteel Angel
Queue of Beetles
Ral's Vanguard
Recycla-bird
Rift
Ruff, Underdog Champ
Sarah's Wings
Scaled Destruction
Seasoned Weaponsmith
Seek Bolas's Counsel
Siege Elemental
Sliv-Mizzet, Hivemind
Slivdrazi Monstrosity
Soulmates
Squidnapper
Stack of Paperwork
Start // Fire
Sunimret
Taiga Stadium
The Grand Tour
Throat Wolf
Tibalt the Chaotic
Time Sidewalk
Transcantation
Truth or Dare
Underdark Beholder
Unicycle
Vazal, the Compleat
Visitor from Planet Q
Waste Land
Whammy Burn
Witty Demon
Wizened Arbiter
Wrath of Sod
Xyru Specter
Yawgmoth's Testament
You're in Command
Zyym, Mesmeric Lord

Jumpstart-laput:
1xEmiel the Blessed
2xBruvac the Grandiloquent
1xCorsair Captain
1xInniaz, the Gale Force
1xKels, Fight Fixer
2xTinybones, Trinket Thief
2xWitch of the Moors
1xImmolating Gyre
2xMuxus, Goblin Grandee
1xSethron, Hurloon General
2xZurzoth, Chaos Rider
2xAllosaurus Shepherd
2xBranching Evolution
2xNeyith of the Dire Hunt
1xTowering Titan

Jumpstart-Basicceja, 1 jokaista, puuttuu seuraavat:
45 Plains Dogs
50 Island Mill
58 Swamp Phyrexians (Phyrexian script)

"Normaalit laput":

Toksut+Emblemit+Muut sellaiset:
2xBlue Shark Flying */* IKO
1xBasri Ket Emblem M21

Land:
2xBrightclimb Pathway // Grimclimb Pathway
1xCragcrown Pathway // Timbercrown Pathway
1xEye of Ugin Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xField of the Dead
2xFiery Islet
1xGaea's Cradle
2xIndatha Triome
1xKarakas Masters-versio, ei väliä kumpi
2xKetria Triome
1xNeedleverge Pathway // Pillarverge Pathway
2xNurturing Peatland
1xPrismatic Vista
1xRejuvenating Springs
1xSavai Triome
1xSerra's Sanctum
2xSunbaked Canyon
1xUndergrowth Stadium
1xVault of Champions
3xWaterlogged Grove
1xZagoth Triome

Artifact+Colorless:
1xAether Vial Qualifier-promo (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xCommander's Plate
1xCrucible of Worlds Worlds Weekend promo (löytyy normi väliin jos tarvetta)
2xDefense Grid BB
1xForsaken Monument
1xPhyrexian Triniform
1xSword of Truth and Justice
1xThe Rack TSP

Multicolor/Split/Guild Mana:
1xAtraxa, Praetors' Voice 2XM (löytyy foili vaihdossa jos tarvetta)
2xFiend Artisan
1xGeneral Kudro of Drannith
1xGodzilla, King of the Monsters // Zilortha, Strength Incarnate nonfoil (löytyy FRA BAB vaihdossa)
1xKorvold, Fae-Cursed King nonfoil (löytyy foili vaihdossa jos tarvetta)
1xNicol Bolas, the Ravager Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xNissa of Shadowed Boughs
1xOmnath, Locus of Creation
1xRiku of Two Reflections nonfoil
1xRin and Seri, Inseparable nonfoil (löytyy foili vaihdossa, jos tarve)
1xSliver Legion Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xSliver Overlord nonfoil (löytyy foili vaihdossa jos tarvetta)
1xSterling Grove Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xThe Gitrog Monster Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xThe Mimeoplasm nonfoil (löytyy foili vaihdossa jos tarvetta)
2xUmara Mystic
2xWrenn and Six

Black:
3xAgadeem's Awakening // Agadeem, the Undercrypt
1xCruel Bargain
1xDemonic Tutor Judge 2020-versio (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xInfernal Contract Mirage
1xInfernal Tutor Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xLiliana, Waker of the Dead
1xPlague Engineer
1xRankle, Master of Pranks
XxRat Colony (enemmän filleriosastoa)
3xScourge of the Skyclaves
XxShadowborn Apostle (enemmän filleriosastoa)
1xSurgical Extraction Qualifier-promo (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xTevesh Szat, Doom of Fools

Blue:
1xBrazen Borrower
1xCapture of Jingzhou Judge
1xCryptic Command Qualifier-promo (löytyy normi väliin jos tarvetta)
2xDiscontinuity
1xEcho of Eons
1xForce Spike BB
2xGlasspool Mimic // Glasspool Shore
1xJace, Mirror Mage
1xMaddening Cacophony
2xMana Drain IMA
1xMnemonic Deluge
XxPersistent Petitioners
1xRhystic Study Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xRuin Crab
1xSakashima of a Thousand Faces
2xSea Gate Stormcaller
1xShark Typhoon
1xSpellseeker Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
2xSphinx of the Second Sun
1xTeferi, Master of Time #75
1xTeferi, Master of Time #275
1xTeferi, Master of Time #277
1xTemporal Manipulation UMA tai The List
1xThassa, Deep-Dwelling
1xTransmute Artifact
2xUrza, Lord High Artificer

Green:
1xAllosaurus Rider
1xAncient Greenwarden
1xBirthing Pod Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
2xDryad of the Ilysian Grove
1xFood Chain Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xForce of Vigor
1xKamahl, Heart of Krosa
1xMirri's Guile Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xQuesting Beast
1xReshape the Earth
1xScute Swarm
XxSpawnwrithe (enemmän filleriosastoa)
1xSylvan Tutor Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
2xTurntimber Symbiosis // Turntimber, Serpentine Wood

Red:
1xChandra, Awakened Inferno
1xEmbercleave
1xGamble Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xGoblin Recruiter BB
1xHellkite Courser
1xJeska, Thrice Reborn
1xPort Razer
1xRukh Egg AN
1xSeasoned Pyromancer
3xShatterskull Smashing // Shatterskull, the Hammer Pass
1xValakut Awakening // Valakut Stoneforge
1xWheel of Fortune
2xWily Goblin

White:
1xAkroma, Vision of Ixidor
1xAkroma's Will
1xArena Rector Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xEmeria's Call // Emeria, Shattered Skyclave
1xHeliod, Sun-Crowned
2xLand Tax BBD, 2XM tai The List
1xMonastery Mentor Judge (löytyy normi väliin jos tarvetta)
1xRanger-Captain of Eos
1xRavages of War Judge
1xSanctum Prelate
1xSerra Ascendant
2xSkyclave Apparition

Keräilywant (1 jokaista lappua):
Ei syötyjä. Vain englanninkielisiä, ei italolegendsiä tai japsi/kinkkiportalia.

Arabian Nights:
Ali from Cairo
Guardian Beast
Juzam Djinn
Old Man of the Sea
Shahrazad

Legends:
All Hallow's Eve
Chains of Mephistopheles
Invoke Prejudice
Nether Void

Alpha/Beta/Unlimited:
Ancestral Recall
Chaos Orb
Forcefield
Gauntlet of Might
Lich
Mox Emerald
Mox Jet
Mox Pearl
Mox Ruby
Word of Command

Portal 3:
Riding the Dilu Horse

BB-Want (1 jokaista lappua):
Haussa mustareunainen, englanninkielinen, kohtuuhyväkuntoinen versio lapusta. Jokaisesta listan lapusta löytyy englanninkielinen, valkoreunainen versio vaihdossa, jos tarvetta.

Artifactit:
Ankh of Mishra (Alpha/Beta)
Cyclopean Tomb (Alpha/Beta)

Black:
Contract from Below (Alpha/Beta)
Demonic Attorney (Alpha/Beta)
Demonic Hordes (Alpha/Beta)

Blue:
Braingeyser (Alpha/Beta)
Copy Artifact (Alpha/Beta)
Stasis (Alpha/Beta)
Vesuvan Doppelganger (Alpha/Beta)

Green:
Fastbond (Alpha/Beta)
Natural Selection (Alpha/Beta)

Red:
Fork (Alpha/Beta)
Granite Gargoyle (Alpha/Beta)
Mana Flare (Alpha/Beta)
Roc of Kher Ridges (Alpha/Beta)
Rock Hydra (Alpha/Beta)
Sedge Troll (Alpha/Beta)
Two-Headed Giant of Foriys (Alpha/Beta)

White:
Blaze of Glory (Alpha/Beta)
Island Sanctuary (Alpha/Beta)
Kummallisempaa tavaraa (Kirjoja/Sarjiksia, UNH, Foileja) ensin, normaalit laput alempana.

Planechase Anthology Plane & Phenomena Set (avaamaton, bokseineen)

Magic Origins: Planeswalker Anthology (lukematon)

IDW - sarjikset, 1 jokaista (1-17) (linkissä esimerkinomaisesti sarjis 1, ei promoa / muoveja päällä)

1xStarter Kit decks Areena redemption code - toksu (saa mustan ja vihreän deckin Areenassa, käytetty kerran, toimii kahdesti)
1xBasri M21 PW-Deck Areena redemption code - toksu (saa MTG Areenassa Basri PW-deckin)
1xTeferi M21 PW-Deck Areena redemption code - toksu (saa MTG Areenassa Teferi PW-deckin)
1xLiliana M21 PW-Deck Areena redemption code - toksu (saa MTG Areenassa Liliana PW-deckin)
1xChandra M21 PW-Deck Areena redemption code - toksu (saa MTG Areenassa Chandra PW-deckin)
1xGarruk M21 PW-Deck Areena redemption code - toksu (saa MTG Areenassa Garruk PW-deckin)
1xAshiok THB PW-Deck Areena redemption code - toksu (saa MTG Areenassa Ashiok PW-deckin)
1xElspeth THB PW-Deck Areena redemption code - toksu (saa MTG Areenassa Elspeth PW-deckin)
2xELD-Prellu Areena redemption code - toksua (saa MTG Areenassa 6 ELD-boosteria)
1xOko ELD PW-Deck Areena redemption code - toksu (saa MTG Areenassa Oko PW-deckin)
1xRowan ELD PW-Deck Areena redemption code - toksu (saa MTG Areenassa Rowan PW-deckin)

1 kaikkia Duel Deck ja FTV-noppia. Kaivelen jos kiinnostaa.

UND-Raret:
Jack-in-the-Mox
Pointy Finger of Doom
Sword of Dungeons & Dragons
Water Gun Balloon Game
Who // What // When // Where // Why
Enter the Dungeon
Infernal Spawn of Evil
Infernal Spawn of Infernal Spawn of Evil
Avatar of Me
Chicken à la King
Johnny, Combo Player
Richard Garfield, Ph.D.
B-I-N-G-O
Old Fogey
Squirrel Farm
Blast from the Past
Infinity Elemental
Strategy, Schmategy
Yet Another Aether Vortex
Frankie Peanuts
Look at Me, I'm R&D
Look at Me, I'm the DCI
Staying Power
Lisäksi foilina:
Swamp
Island
Forest
Mountain
Plains

UNH-raret:
Aesthetic Consultation
Ambiguity
Avatar of Me
B-I-N-G-O
Collector Protector
Gleemax x2
Greater Morphling
Johnny, Combo Player
Letter Bomb
Look at Me, I'm R&D
Mox Lotus
Richard Garfield, Ph.D. x2
Staying Power
Time Machine x2
Topsy Turvy
Zzzyxas's Abyss

UST-raret:
By Gnome Means
Jackknight
Rules Lawyer
Animate Library
Clocknapper
Graveyard Busybody
Incite Insight
Masterful Ninja
Over My Dead Bodies
The Countdown Is at One
Steamflogger of the Month
Three-Headed Goblin
Serpentine x2
Better Than One
The Grand Calcutron
Grusilda, Monster Masher
Hot Fix
Phoebe, Head of S.N.E.A.K.
X
Mary O'Kill
Angelic Rocket
Handy Dandy Clone Machine
Kindslaver
Modular Monstrosity
Split Screen
Watermarket
Bee-Bee Gun
Deadly Poison Sampler x2
Dual Doomsuits
Duplication Device
Gift Horse
Goblin Slingshot x2
Guest List
Hypnotic Swirly Disc
Oaken Power Suit
Record Store x2

Lisäksi paljon unkkeja ja commoneita kyseisistä setistä, kysy jos kiinnostaa. Ei landeja.

Conspiracies:
Hymn of the Wilds
Sovereign's Realm x2
ja paljon muita, kysy jos kiinnostaa

Herot:
The Harvester
The Slayer

ZNR-Showcaset:
Akoum Hellhound
Canopy Baloth x2
Dreadwurm x2
Kazandu Nectarpot
Makindi Ox
Prowling Felidar x4
Skyclave Geopede
Skyclave Pick-Axe x2
Skyclave Squid
Spitfire Lagac x2
Territorial Scythecat
+Needleverge Pathway Art Card nimmarilla (27/81)

M21-Showcaset:
Basri's Acolyte x2
Basri's Lieutenant
Teferi's Protege x2
Teferi's Ageless Insight
Liliana's Steward x2
Chandra's Magmutt x2
Garruk's Gorehorn x2
Swamp x4
Island x5
Forest x2
Mountain x4
Plains x4

IKO-Showcaset:
Cavern Whisperer x2
Cloudpiercer x2
Dreamtail Heron x3
Huntmaster Liger
Migratory Greathorn
Necropanther
Vulpikeet

THB-Showcaset:
Anax, Hardened in the Forge
Callaphe, Beloved of the Sea
Daxos, Blessed by the Sun x2
Renata, Called to the Hunt
Tymaret, Chosen from Death

ELD-Showcaset:
Animating Faerie x2
Beanstalk Giant x3
Embereth Shieldbreaker
Faerie Guidemother
Flaxen Intruder
Foulmire Knight x2
Hypnotic Sprite x2
Oakhame Ranger x2
Shepherd of the Flock
Silverflame Squire

Evolving Wilds Tarkir Dragonfury - promo x4
Dragon Fodder Tarkir Dragonfury - promo x3
Dragonlord's Servant Tarkir Dragonfury - promo

Muutaman uusimman sarjan foilit:

CMR-foilit:
Alharu, Solemn Ritualist
Ambush Viper
Ancient Animus
Anointer of Valor
Apex Devastator
Armory of Iroas
Averna, the Chaos Bloom
Azure Fleet Admiral
Benevolent Blessing
Bitter Revelation
Boarding Party
Brass Herald
Brazen Freebooter
Burning Anger
Commander's Sphere
Confiscate
Court Street Denizen
Crimson Fleet Commodore
Daring Saboteur
Deranged Assistant
Dhund Operative x2
Dispeller's Capsule
Elvish Doomsayer
Elvish Visionary
Entourage of Trest
Fiery Cannonade
Filigree Familiar
Fire Diamond
Fleshbag Marauder
Flood of Recollection
Frenzied Saddlebrute
Galestrike
Goblin Trailblazer
Haunted Cloak
Ingenuity Engine
Kamahl's Will
Kodama of the East Tree
Kor Cartographer
Lys Alana Bowmaster
Maelstrom Colossus
Magus of the Order
Mana Confluence x2 BaB
Meteoric Mace
Miara, Thorn of the Glade
Nekusar, the Mindrazer Etched Foil
Null Caller
Omenspeaker
Opal Palace
Patron of the Valiant
Phyrexian Rager
Portent of Betrayal
Radiant, Serra Archangel Etched Foil
Rummaging Goblin
Sailor of Means
Sanitarium Skeleton
Scrapdiver Serpent
Sengir, the Dark Baron preview
Seraphic Greatsword
Skaab Goliath x2
Slaughter the Strong
Slith Ascendant
Soul's Fire
Soul's Might x2
Spark Harvest
Spectator Seating
Spectral Searchlight
Stingerfling Spider
Supernatural Stamina
Szat's Will
Thorn of the Black Rose
Trove Tracker
Trusty Packbeast
Undergrowth Stadium
Undying Rage
Valakut Invoker
Wild Celebrants

ZNR-foilit:
Riverglide Pathway // Lavaglide Pathway full-art
Canopy Baloth Showcase
Kazandu Nectarpot Showcase
Spitfire Lagac Showcase
Allied Assault
Ancient Greenwarden
Angel of Destiny
Anticognition
Cleansing Wildfire x2
Cleric of Chill Depths x2
Dauntless Survivor
Emeria Captain
Expedition Healer
Glacial Grasp
Grotag Bug-Catcher
Guul Draz Mucklord
Joraga Visionary x2
Kargan Intimidator
Kargan Warleader
Kazandu Nectarpot
Makindi Stampede // Makindi Mesas
Malakir Blood-Priest
Might of Murasa
Murasa Brute
Murasa Rootgrazer
Nimana Skydancer
Practiced Tactics
Reclaim the Wastes
Relic Axe
Risen Riptide
Roost of Drakes
Scale the Heights
Scute Swarm
Shell Shield
Sizzling Barrage
Skyclave Relic
Skyclave Sentinel
Skyclave Squid
Synchronized Spellcraft
Tormenting Voice
Umara Wizard // Umara Skyfalls
Utility Knife
Wayward Guide-Beast
Zulaport Duelist

2XM-foilit:
Brainstorm "Box Topper"-foil
Council's Judgment "Box Topper"-foil
Expedition Map "Box Topper"-foil

M21-foilit:
Alpine Watchdog
Chandra's Magmutt x2
Dismal Backwater
Finishing Blow
Garruk's Gorehorn
Heartfire Immolator
Library Larcenist
Rise Again
Shipwreck Dowser
Staunch Shieldmate
Thrashing Brontodon
Turret Ogre
Vodalian Arcanist
Vryn Wingmare
Waker of Waves
Warded Battlements
Swamp Showcase
Island Showcase
Forest Showcase
Mountain Showcase
Plains Showcase

IKO-foilit:
Vulpikeet Showcase
Dreamtail Heron Showcase
Barrier Breach
Bristling Boar
Brokkos, Apex of Forever
Cloudpiercer
Dismal Backwater
Footfall Crater
Fully Grown
Go for Blood
Heightened Reflexes
Helica Glider
Illuna, Apex of Wishes
Jubilant Skybonder
Kaheera, the Orphanguard
Keensight Mentor
Kogla, the Titan Ape
Light of Hope
Plummet
Ram Through
Spelleater Wolverine
Swiftwater Cliffs
Titans' Nest
Tranquil Cove x2
Unbreakable Bond x2
Unexpected Fangs
Zagoth Mamba
Zilortha, Strength Incarnate / Godzilla, King of Monsters Buy-a-box FRA x2

THB-foilit:
Full-Art Swamp
Full-Art Island x2
Full-Art Forest
Full-Art Plains x2
Normi-Art-foililandejä jonkin varran jokaista
Agonizing Remorse
Ashiok, Sculptor of Fears
Callaphe, Beloved of the Sea Showcase
Captivating Unicorn
Careless Celebrant
Daxos, Blessed by the Sun Showcase
Daybreak Chimera
Elspeth, Undaunted Hero
Eutropia the Twice-Favored
Final Death
Fruit of Tizerus
Funeral Rites
Furious Rise
Heliod's Pilgrim
Hero of the Pride
Impeding Doom
Inevitable End
Iroas's Blessing
Irreverent Revelers
Klothys's Design x2
Lampad of Death's Vigil
Medomai's Prophecy
Nessian Boar Promo pack
Nyxborn Brute
Omen of the Hunt
Pious Wayfarer
Rage-Scarred Berserker
Renata, Called to the Hunt Showcase
Scavenging Harpy
Setessan Training
Sleep of the Dead
Taranika, Akroan Veteran Promo pack
Temple of Abandon Promo pack
Traveler's Amulet
Triton Waverider
Underworld Rage-Hound
Vexing Gull

Modern Horizons-foilit:
Angel Token
Soldier Token x2
Zombie Token x3
Bear Token
Rhino Token
Spider Token
Squirrel Token

Headless Specter
Reprobation

Listan lopussa on pitkä lista vanhempia holoja aakkosjärjestyksessä, sieltä saattaa löytyä EDH-tauhkaa.

Muutama vanha hyväkuntoinen lappu:
Amulet of Kroog AQ
Apprentice Wizard DK
Ashnod's Battle Gear AQ
Atog AQ
Blazing Effigy LG
Blue Elemental Blast BETA
Chain Lightning LG x2
Cuombajj Witches AN
Energy Flux AQ
Erg Raiders AN
Ghost Ship DK
Giant Tortoise AN
Hell's Caretaker LG
Invisibility BETA
Oubliette AN
Reincarnation LG
Three Visits P3K
Urza's Mine AQ ver. 4
Urza's Power Plant AQ ver. 4
Urza's Tower AQ ver. 1
Wolverine Pack LG x2

Normaalit laput

Landit:
Ancient Amphitheater x5
Battlefield Forge x2
Canopy Vista x2
Castle Garenbrig x2
Cathedral of War
Celestial Colonnade
Cinder Glade x4
Command Beacon
Copperline Gorge
Creeping Tar Pit x2
Crucible of the Spirit Dragon x3
Crypt of Agadeem
Darkwater Catacombs x2
Desolate Lighthouse
Drownyard Temple x2
Endless Sands x2
Fabled Passage x2
Fetid Heath
Fire-Lit Thicket SHM
Gargoyle Castle x5
Grim Backwoods x7
Grove of the Burnwillows
Grove of the Guardian
Guildmages' Forum
Hellion Crucible x3
Hostile Desert x2
Inkmoth Nexus
Isolated Chapel
Karn's Bastion
Llanowar Wastes x2
Mobilized District x2
Mossfire Valley x2
Mystic Gate SHM
Needle Spires x2
Phyrexian Tower
Polluted Delta ONS
Raging Ravine
Ruins of Oran-Rief x2
Scattered Groves
Shivan Reef x2
Skycloud Expanse
Smoldering Marsh x2
Steam Vents
Stensia Bloodhall
Sungrass Prairie x4
Sunken Hollow x4
Sunken Ruins SHM
Temple of Deceit x2 (1xTHS)
Temple of Triumph
Thespian's Stage x2
Valakut, the Molten Pinnacle
Vesuva
Wooded Bastion SHM
Yavimaya Coast x2

Faksit+Colorless:
Abandoned Sarcophagus x2
Aetherflux Reservoir
All is Dust
Awakened Amalgam
Blade of the Bloodchief
Blight Herder x2
Bonehoard x3
Bosh, Iron Golem
Brittle Effigy
Captain's Hook x2
Chamber Sentry x2
Coat of Arms
Desolation Twin x2
Distended Mindbender
Elder Deep-Fiend x2
Fluctuator
Gilded Lotus x2
Golos, Tireless Pilgrim x2
Grafted Skullcap x2
Hammer of Nazahn
Hangarback Walker
Hedron Matrix
Helvault x2
Icon of Ancestry x2
Jalum Tome x3
Karn, the Great Creator x2
Lifecrafter's Bestiary x2
Magnetic Mine
Mage-Ring Responder
Masterwork of Ingenuity
Merchant's Dockhand x4
Millstone
Mimic Vat x4
Mishra's Self-Replicator x2
Molten-Tail Masticore x2
Multiform Wonder x3
Myriad Construct
Nevinyrral's Disk
Nyx Lotus x2
Obelisk of Urd x2
Pentavus x3
Pithing Needle
Precursor Golem x3
Predator, Flagship
Primal Clay
Prototype Portal x2
Razormane Masticore x2
Rings of Brighthearth
Sculpting Steel
Scuttling Doom Engine x2
Scytheclaw x2
Seer's Sundial x7
Shadowspear x2
Shield of the Avatar
Shimmer Myr
Solemn Simulacrum x6
Sphere of Resistance
Stitcher's Graft
Strionic Resonator x2
Sundering Titan
Surveyor's Scope
Sword of Vengeance
Tome of the Guildpact
Trinisphere
Triskelavus x2
Ugin, the Ineffable x2
Volatile Rig

Multit / Guildmana / Splitit:
Adriana, Captain of the Guard x2
Ajani's Aid x2
Allure of the Unknown
Angrath's Fury x2
Arashin Sovereign
Archon of Valor's Reach x2
Ashiok's Forerunner x2
Azor's Elocutors
Banish into Fable
Bedeck // Bedazzle
Bladewing the Risen x2
Blim, Comedic Genius
Blood Tyrant
Brightflame
Bronzehide Lion Promo pack
Brutal Expulsion
Butcher of the Horde
Carnival Hellsteed
Charnelhoard Wurm x2
Chevill, Bane of Monsters
Crackling Doom x2
Cryptborn Horror
Deadbridge Chant x2
Deafening Clarion x3
Debtors' Knell
Deflecting Palm x2
Djinn Illuminatus x2
Domri Rade
Domri's Nodorog x2
Dovescape
Dovin's Dismissal x2
Dromoka, the Eternal x2
Duskmantle Seer x2
Eerie Ultimatum x2
Elderwood Scion x2
Emergency Powers
Emmara Tandris x2
Enigma Sphinx
Enigmatic Incarnation
Epic Experiment x3
Experiment Kraj
Falkenrath Aristocrat
Fathom Mage x2
Firemane Angel x2
Fulminator Mage
Gaddock Teeg
Geist of Saint Traft
Ghost Council of Orzhova x2
Giant Solifuge
Grakmaw, Skyclave Ravager x2
Grave-Shell Scarab
Haktos the Unscarred x2
Havoc Festival
Hostage Taker x2
Huntmaster of the Fells
Isperia the Inscrutable
Isperia, Supreme Judge x2
Ivorytusk Fortress
Jor Kadeen, the Prevailer x2
Karametra, God of Harvests
Kaza, Roil Chaser x2
Last Stand
Lazav, Dimir Mastermind x2
Living Twister x2
Lord of Extinction
Maelstrom Nexus
Malfegor
Mardu Ascendancy
Master of Cruelties
Master Warcraft x2
Meddling Mage
Momir Vig, Simic Visionary
Murkfiend Liege x2
Mystic Genesis
Nahiri, the Harbinger x3
Nethroi, Apex of Death
Niambi, Faithful Healer x2
Nikya of the Old Ways
Niv-Mizzet, Parun
Niv-Mizzet, the Firemind x2
Nobilis of War
Notion Thief x2
Offspring's Revenge x2
Oko's Hospitality x2
Omnath, Locus of Rage x2
Omnibian
Oona, Queen of the Fae x2
Overgrown Estate
Pride of the Clouds
Rakshasa Deathdealer
Realm Razer
Reap Intellect
Response // Resurgence x2
Righteous Authority
Rubinia Soulsinger
Rumbling Slum
Sedraxis Specter
Seraph of the Scales
Silumgar's Command x2
Simic Sky Swallower x3
Sliver Hivelord x2
Soul Ransom
Spark Trooper
Sphinx Summoner
Spinal Embrace x2
Spitting Image x2
Sun-Blessed Mount x2
Sygg, River Cutthroat
Szadek, Lord of Secrets
Tamiyo, Collector of Tales Promo pack
Teferi, Time Raveler
Tezzeret's Betrayal x2
The Locust God x2
The Scarab God
Thought Hemorrhage
Thrash // Threat
Tibor and Lumia x2
Time Sieve
Tolsimir Wolfblood
Tymaret, the Murder King
Verazol, the Split Current
Voice of Resurgence
Voidslime
Vraska's Stoneglare x2
Vulturous Zombie x2
Wayfaring Temple x2
Widespread Brutality x2
Wort, the Raidmother x2
Wydwen, the Biting Gale x2
Yavimaya's Embrace
Zareth San, the Trickster
Zhur-Taa Ancient

Black:
Black Market
Blood Operative x2
Bogbrew Witch x2
Boneyard Parley x2
Bontu's Last Reckoning
Bridge from Below
Cairn Wanderer x2
Champion of Stray Souls x4
Cruel Sadist x2
Dark Hatchling x2
Dead Man's Chest
Deadly Tempest
Death's Shadow
Demon of Loathing x2
Demonic Embrace
Disciple of Bolas x2
Dispossess x2
Doomed Necromancer
Erebos's Titan
Fated Return x2
Fendeep Summoner
Ghastly Conscription x5
Ghoulcaller Gisa x2
Gilt-Leaf Winnower
Gloom Surgeon x3
Gonti, Lord of Luxury x2
Gravecrawler
Gruesome Menagerie
Haunting Echoes x2
Hunted Nightmare
In Garruk's Wake x2
Kaervek, the Spiteful x2
Kederekt Parasite
Knight of the Ebon Legion x2
Kuro, Pitlord
Liliana's Influence x2
Liliana's Mastery x2
Liliana's Scorn x2
Liliana's Spoils x2
Magus of the Abyss x4
Magus of the Will
Midnight Entourage
Mindwrack Demon x2
Murderous Rider x2
Nantuko Shade
Necroplasm
Necrotic Ooze
Nighthowler x2
Nightmare
Nightshade Harvester
Nullpriest of Oblivion
Ogre Slumlord
Pack Rat
Painful Truths x2
Phyrexian Infiltrator
Phyrexian Plaguelord x2
Pitiless Horde
Priest of Forgotten Gods x2
Rise of the Dark Realms x2
Rite of Belzenlok
Salvage Titan
Sepulchral Primordial
Shared Trauma
Skeletal Vampire
Skirsdag High Priest
Soul of Innistrad x7
Sorin's Guide x2
Soulflayer x2
Sutured Ghoul x2
Taborax, Hope's Demise
Thoughtseize LRW
Tomb Robber
Treacherous Blessing
Tymaret Calls the Dead x2
Underworld Sentinel x2
Vampiric Tutor
Vein Drinker x2
Vilis, Broker of Blood
Vraska's Scorn x2
Yawgmoth's Vile Offering

Blue:
Aether Gale x2
Agent of Treachery x2
Arbiter of the Ideal
Arcum Dagsson
Argent Sphinx
Artisan of Forms
Blizzard Elemental
Captain of the Mists
Chasm Skulker x2
Chromeshell Crab x2
Clever Impersonator x2
Coax from the Blind Eternities x2
Commence the Endgame
Conundrum Sphinx x2
Coralhelm Chronicler x2
Cyclonic Rift
Daring Saboteur
Daring Thief
Day of the Dragons
Desertion
Dig Through Time
Dragonlord's Prerogative
Dreamcaller Siren
Epiphany at the Drownyard
Fae of Wishes x3
Fraying Sanity
Grasping Current x2
Hour of Eternity
Hoverguard Sweepers x2
Induced Amnesia x2
Ixidron x2
Jalira, Master Polymorphist
Kira, Great Glass-Spinner x2
Laboratory Maniac
Leyline of Anticipation
Living Lore
Lumengrid Augur
Lunar Mystic x2
Lu Xun, Scholar General
Magus of the Bazaar x2
Master of Predicaments
Master Transmuter
Meloku the Clouded Mirror x2
Memory Erosion
Mercurial Pretender
Midnight Clock x2
Mindreaver
Mistform Skyreaver
Mizzium Meddler
Mu Yanling, Sky Dancer
Nezahal, Primal Tide x2
Notorious Throng x2
Pearl Lake Ancient
Portal Mage x2
Possessed Aven
Precognition Field
Precognitive Perception
Protean Thaumaturge x2
Pursued Whale x3
Realmwright
Rhythmic Water Vortex x2
River Kelpie
Scourge of Fleets x4
Search the City x2
Serra Sphinx
Sharding Sphinx x2
Shipbreaker Kraken x4
Shorecrasher Elemental
Sphinx of Jwar Isle x2
Sphinx of Uthuun x4
Stolen by the Fae
Stolen Goods x2
Stolen Identity x2
Stormtide Leviathan x2
Stormwing Entity x3
Sunken Hope
Supplant Form
Surrakar Spellblade
Swan Song
Teferi's Wavecaster x2
Temporal Mastery
Thassa's Intervention x2
Thryx, the Sudden Storm Promo pack
Traumatize x4
Tromokratis x3
Unesh, Criosphinx Sovereign
Uyo, Silent Prophet
Wavebreak Hippocamp
Whelming Wave x4
Windreader Sphinx x2
Yanling's Harbinger x2

Green:
Abundance x2
Anthousa, Setessan Hero
Architect of the Untamed x2
Avenger of Zendikar x3
Awakening of Vitu-Ghazi
Azusa, Lost but Seeking x4
Beast Whisperer x5
Birds of Paradise
Boon Satyr x2
Caller of the Untamed
Centaur Vinecrasher x2
Champion of Lambholt
Cloudthresher x2
Collective Voyage x2
Cragplate Baloth
Creeperhulk
Dubious Challenge x2
Epic Proportions
Ethereal Elk x2
Feasting Troll King x2
Gaea's Revenge
Garruk Relentless
Garruk, Primal Hunter
Garruk's Warsteed x2
Gelatinous Genesis
Genesis Hydra x2
Ghalta, Primal Hunger
Gilded Goose
Gladehart Cavalry
Goreclaw, Terror of Qal Sisma x3
Greenbelt Rampager x2
Greenwheel Liberator x2
Hero of Leina Tower
Heroic Intervention x2
Honored Hierarch
Immaculate Magistrate
Imperious Perfect
Ironscale Hydra
Ivy Elemental
Iwamori of the Open Fist
Jolrael, Mwonvuli Recluse x2
Journey for the Elixir x2
Kamahl's Will
Kazandu Tuskcaller x2
Krosan Colossus
Lhurgoyf
Life from the Loam
Lost in the Woods
Lotus Cobra ZEN x2
Lovestruck Beast x4
Majestic Myriarch x2
Manaplasm
Mantle of the Wolf
Molimo, Maro-Sorcerer x2
Multani, Yavimaya's Avatar
Mycoloth
Nessian Boar x3
Nightpack Ambusher
Nissa, Who Shakes the World
Nissa's Encouragement x2
Nissa's Renewal x2
Outland Colossus
Penumbra Wurm
Phantom Nantuko
Planewide Celebration
Plated Slagwurm
Predator Ooze x2
Predatory Urge
Prowling Serpopard x2
Quagnoth
Rampage of the Clans
Rampaging Baloths x4
Ramunap Excavator x2
Ravenous Baloth x4
Rhonas's Last Stand x2
Ripjaw Raptor x4
Scavenging Ooze x3
Seedborn Muse x2
Shifting Ceratops x4
Skullmulcher
Soul of Zendikar x2
Spawning Grounds x2
Sunbringer's Touch
Sylvan Advocate x2
Tajuru Paragon x2
Tempt with Discovery x2
Terastodon x3
The First Iroan Games
The Mending of Dominaria x2
Treeshaker Chimera
Troll Ascetic
Ulvenwald Hydra
Vastwood Hydra x2
Vengevine x2
Verdant Crescendo x2
Verdant Sun's Avatar x2
Vigor
Vivid Revival
Vivien, Champion of the Wilds
Vivien's Invocation
Vorapede
Waker of the Wilds x3
Wildborn Preserver x2
Worldly Tutor MIR
Wurmweaver Coil

Red:
Akoum Firebird
Alpha Brawl
Amplifire
Anger of the Gods
Arc-Slogger x2
Ashcloud Phoenix x2
Battle Squadron
Beacon of Destruction
Blasphemous Act
Blood Moon
Bonecrusher Giant x4
Burning Anger
Chandra, Acolyte of Flame
Chandra's Firemaw x2
Chandra's Flame Wave x2
Chandra's Outburst x2
Chaos Imps
Chaos Maw
Chaos Warp x7
Char
Comet Storm x2
Cragganwick Cremator SHM
Crater's Claws x2
Devil's Play
Dragon Mage
Dream Pillager
Dualcaster Mage
Etali, Primal Storm x2
Experimental Frenzy x3
Fiery Confluence
Fires of Invention x4
Firewing Phoenix
Flame-Wreathed Phoenix
Goblin Dark-Dwellers x2
Goblin Chieftain
Goblin Goon
Goblin Lackey
Goblin Piledriver
Goblin Razerunners
Goblin Sharpshooter
Godo, Bandit Warlord
Goldnight Castigator x2
Grenzo's Rebuttal
Grim Lavamancer
Haphazard Bombardment
Hazoret's Undying Fury
Hoard-Smelter Dragon
Hoarding Dragon x2
Howl of the Horde
Jaya's Immolating Inferno x2
Imperial Recruiter
Incite Rebellion
Ire Shaman
Labyrinth Champion
Liberating Combustion x2
Magma Phoenix
Magmaquake
Magmaw x2
Magus of the Arena
Mannichi, the Fevered Dream
Mindblaze
Mizzium Tank
Molten Disaster x2
Obsidian Fireheart
Opportunistic Dragon
Outpost Siege x2
Past in Flames
Pia Nalaar
Pyrewild Shaman
Quicksmith Rebel x2
Radiant Flames
Rakdos Pit Dragon x2
Relentless Assault
Rowan's Stalwarts x2
Runaway Steam-Kin x4
Sarkhan the Masterless x6
Sarkhan, Fireblood
Sarkhan's Dragonfire x2
Scoria Wurm
Shared Animosity x2
Shatterskull Charger x2
Skarrgan Firebird
Skirk Alarmist
Soul of Shandalar
Spikeshot Elder x3
Starstorm
Storm Herald
Tectonic Reformation x2
Terror of the Peaks
The Akroan War
Thunder Dragon
Thunderkin Awakener
Tilonalli's Skinshifter
Tooth and Claw
Torchling
Trash for Treasure
Tuktuk the Explorer
Urza's Rage x2
Volcanic Salvo x2
Widespread Panic
Wild Ricochet x2
Wolf of Devil's Breach
Word of Seizing x2
Worldheart Phoenix

White:
Acclaimed Contender
Admonition Angel
Ageless Sentinels
Ajani's Influence x2
Akroma's Vengeance x2
Angel of Finality
Angel of Sanctions x2
Angelic Arbiter
Armistice x2
Austere Command x3
Baneslayer Angel x2
Basri's Aegis x2
Call for Unity x2
Cataclysmic Gearhulk x2
Celestial Convergence
Champion of the Parish
Citadel Siege
Cleansing Nova x3
Council's Judgment x2
Daghatar the Adamant
Dawnbringer Charioteers
Decree of Justice x3
Descend upon the Sinful x2
Dictate of Heliod
Duelist's Heritage x2
Elspeth, Knight-Errant
Elspeth Conquers Death x2
Elspeth's Devotee x2
Emeria Angel x2
Emeria Shepherd x2
Eternal Dragon x2
Fated Retribution
Fiendslayer Paladin
Frontline Medic x2
General Tazri
Giant Killer x3
Gideon's Intervention
Gideon's Resolve x2
Gleam of Authority
Goldmane Griffin x2
Gustcloak Savior
Haazda Shield Mate
Happily Ever After
Hidden Dragonslayer
High Sentinels of Arashin x3
Hikari, Twilight Guardian
Hoofprints of the Stag x2
Idol of Endurance
Idyllic Tutor x4 (MOR)
Kenrith, the Returned King
Kirtar's Wrath
Knight of the White Orchid x2
Leyline of Sanctity M11 x2
Lightwielder Paladin
Linden, the Steadfast Queen x2
Linvala, Keeper of Silence
Loyal Sentry
Luminarch Aspirant
Lyra Dawnbringer
Magus of the Disk x2
Martial Coup x2
Master Trinketeer
Mikaeus, the Lunarch
Nomads' Assembly x2
Odric, Lunarch Mashal x4
Odric, Master Tactician x2
Oracle's Attendants
Path of Bravery
Phyrexian Rebirth x2
Planar Cleansing x2
Planar Outburst x2
Precinct Captain
Pristine Angel x2
Profound Journey
Quarantine Field x2
Relic Seeker x2
Rest in Peace
Reverse the Sands x2
Rhox Faithmender
Runed Halo
Seance
Serra's Guardian x2
Shatter the Sky x2
Sigarda's Aid x2
Sigil of the New Dawn
Slaughter the Strong
Solemn Recruit x2
Soul of Theros
Spirit of the Hearth x2
Spiritual Asylum
Sram, Senior Edificer x2
Sram's Expertise x2
Stonehewer Giant x2
Tempt with Glory x2
Thalia, Guardian of Thraben x2
Thraben Doomsayer
Together Forever x4
Touch of the Eternal x2
Venerated Loxodon Promo pack
White Sun's Zenith x2
Windborn Muse x2
Winds of Rath x2
Wingmate Roc x2
Zetalpa, Primal Dawn x2

Parempia unkkeja/commoneita:
Commander's Sphere x14
Cranial Plating
Lightning Greaves
Unstable Obelisk x2

Parempi Corpse Knight x2 (eli 2/3 misprint)
Terminate x2
Thopter Foundry

Ash Barrens x3
Command Tower x16
Path of Ancestry x8
Wastes x paljon (molempia kuvia)

Fatal Push
Gray Merchant of Asphodel Promo pack x2

Narset, Parter of Veils x2
Preordain x2

Eternal Witness x2
Wall of Blossoms x2

Flickerwisp x3

Ja karmee määrä huttua. Kysy jos tarvetta / tarjoan jos wantillasi näkyy näitä.

Foilit:
Basiclandejä, vähintään 10 jokaista basiclandtyyppiä, eri sarjoja.

Fullart-foililändit:
Plains #250 AMO
Swamp #187 HOU
Plains #185 HOU
non-foileja BFZ, AMO ja HOU-fullart-landeja jonkin verran
Abzan Advantage
Abzan Guide
Academy Journeymage
Accursed Spirit
Acolyte of Xathrid
Aeronaut Tinkerer
Affa Protector
Aid the Fallen
Air Servant
Alchemist's Greeting
Algae Gharial
Alley Strangler
Amass the Components
Angelic Guardian
Anya, Merciless Angel CM2
Apothecary Geist
Arcane Flight
Archers' Parapet
Artificer's Epiphany
Ashiok, Dream Render SLD-Drop Series
Assault Griffin
Assquatch
Auger Spree
Aven Sentry
Aven Skirmisher
Avian Changeling
Awaken the Bear x2
Azorius Guildgate
Ballynock Cohort
Bastion Enforcer
Bedevil Promo pack
Belligerent Whiptail
Bellows Lizard
Bewilder
Binding Mummy
Bishop's Soldier
Bitterblade Warrior
Blackblade Reforged SS2
Bladewing's Thrall
Blessed Light
Blightcaster
Blindblast
Blinding Mage
Blinding Souleater
Blood Ogre x2
Blood-Toll Harpy
Bloodmist Infiltrator
Bloom Hulk
Bone Splinters
Boros Guildgate
Borrowed Grace
Bosh, Iron Golem CM2
Bramble Creeper
Breya, Etherium Shaper
Briarpack Alpha x2
Briber's Purse
Brood Monitor
Brudiclad, Telchor Engineer
Built to Last
Burning Prophet x2
Butcher's Glee
Call of the Conclave
Call of the Full Moon
Campaign of Vengeance
Canal Courier
Canyon Minotaur
capital offense
Carbonize
Cardpecker
Carnivorous Moss-Beast
Carrion Imp
Cathodion
Caught in the Brights
Cenn's Enlistment
Challenger Troll
Chandra's Pyrohelix
Chaplain's Blessing
Charity Extractor
Child of Night
Cinder Wall
Citywatch Sphinx
Clear Shot
Cleaver Riot
Cleric of the Forward Order
Coalition Honor Guard
Coat with Venom
Cogworker's Puzzleknot
Collar the Culprit
Commencement of Festivities
Conclave Phalanx
Consign to the Pit x2
Consuming Sinkhole
Coral Merfolk
Courier Griffin x2
Court Homunculus
Cradle of the Accursed
Crash Through
Creeping Dread
Crippling Chill
Crop Sigil
Crowd's Favor
Cruel Finality
Crushing Canopy
Culling Drone
Cult of the Waxing Moon
Cunning Survivor
Damia, Sage of Stone
Daretti, Scrap Savant CM2
Daring Demolition
Darksteel Axe
Dead Weight
Deadeye Plunderers
Death Denied
Death Wind
Deem Worthy
Defective Detective
Desert's Hold
Desperate Castaways
Desperate Ravings
Destructive Tampering
Dictation Quillograph
Dirgur Nemesis
Dismal Backwater
Dissenter's Deliverance
Divination x2
Divine Verdict
Division Table
Dominator Drone
Domri, Anarch of Bolas SLD-Drop Series x2
Doorkeeper
Draconic Roar
Dragon Egg x2
Dragonlord's Servant
Dragonsoul Knight
Dreadhorde Twins
Dream Twist
Drifting Shade
Druid's Deliverance
Dukhara Scavenger
Durkwood Baloth
Dusk Feaster
Dutiful Attendant
Dutiful Return x2
Dutiful Servants
Echoes of the Kin Tree
Eddytrail Hawk
Efficient Construction
Eldrazi Aggressor
Elephant Guide
Embodiment of Insight
Embraal Bruiser
Embraal Gear-Smasher
Emcee
Empyreal Voyager
Enormous Baloth
Enter the Unknown x2
Equestrian Skill
Era of Innovation
Eternal Thirst
Evolving Wilds
Expedition Raptor x2
Extract from Darkness
Extremely Slow Zombie
Eyes in the Skies
Fairgrounds Warden
Faith of the Devoted
Faith Unbroken
Feather, the Redeemed Promo pack
Feldon of the Third Path CM2
Festergloom
Festering Newt
Field Creeper
Field of Souls
Fiery Fall x3
First Come, First Served
Fists of Ironwood
Flayer Husk
Force Away
Fortuitous Find
Foundry Hornet
Freejam Regent
Frenzied Arynx
Freyalise, Llanowar’s Fury
Funeral Pyre
Fury Charm
Garruk Wildspeaker
Ghitu Chronicler
Ghostly Flicker
Ghostly Wings
Giant Dustwasp
Gideon's Lawkeeper
Gideon's Reproach
Gift of Growth
Gift of Paradise
Gifts Ungiven SS1
Gisela, Blade of Goldnight CM2
Glacial Ray
Glint Hawk Idol
Glint
Goblin Piker x2
Goblin War Paint
Golgari Germination
Golgari Rotwurm
Gone Missing
Graceful Reprieve
Graf Mole
Grasp of Phantoms
Grasping Scoundrel
Grateful Apparition
Gray Merchant of Asphodel Promo pack x2
Greater Basilisk x2
Great-Horn Krushok
Griffin Sentinel
Grim Affliction
Grim Strider
Grisly Spectacle x2
Grixis Slavedriver
Ground Assault
Gruesome Fate
Guardian Shield-Bearer
Guardians of Meletis
Gust Walker
Hanweir Lancer
Harbor Serpent
Heavy Infantry
Heckling Fiends
Highspire Infusion
Highspire Mantis
Hinterland Logger / Timber Shredder
Hoarding Dragon
Hollowhenge Spirit
Holy Strength
Homarid Explorer
Humongulus
Hungry Spriggan
Hunt the Weak
Immortal Phoenix
Imperial Ceratops
Implement of Combustion
In Bolas's Clutches
In Oketra's Name
Incremental Growth
Inspired Charge
Intrepid Provisioner
Invoke the Divine
It That Gets Left Hanging
Ivy Elemental
Jaddi Offshoot
Jade Bearer
Jump
Jungle Hollow
Just the Wind
Justiciar's Portal
Kalastria Healer
Kalastria Nightwatch
Kalemne, Disciple of Iroas CM2
Kasmina, Enigmatic Mentor SLD-Drop Series
Keldon Champion
Keldon Marauders
Keldon Overseer
Kindslaver
Kitesail Scout
Kor Chant
Kor Skyfisher
Kozilek's Predator
Lathnu Sailback
Lay of the Land
Legion Conquistador
Lightform
Lightning Bolt Magicfest
Lizard Warrior
Lone Missionary
Lys Alana Huntmaster
Mad Prophet
Magmatic Chasm
Make Obsolete
Makindi Aeronaut
Makindi Sliderunner
Malakir Soothsayer
Man-o'-War
Man of Measure
Manakin
Marang River Skeleton
Mardu Heart-Piercer
Mardu Hordechief
Mardu Runemark
Markov Crusader
Mary O'Kill
Master the Way
Maulfist Revolutionary
Meadowboon
Memory Lapse
Merfolk Skyscout
Mesa Unicorn
Messenger Jays
Midnight Scavengers
Mighty Leap
Minotaur Abomination
Mist-Cloaked Herald
Mistral Charger
Mnemonic Wall
Mockery of Nature
Moldervine Cloak
Monk Idealist
Moonlit Strider
Morbid Hunger
Moroii
Mothdust Changeling
Mother of Goons
Mummy Paramount
Naga Eternal
Narnam Cobra
Nausea
Necromantic Thirst
Necropotence signed
Nest Invader
Nest Robber
Netcaster Spider
Nicol Bolas, Dragon-God SLD-Drop series
Nimble-Blade Khenra
Nissa, Who Shakes the World SLD-Drop Series
Nissa's Judgment
Numbing Jellyfish
Nylea's Presence
Ojutai's Summons
Olivia's Bloodsworn
Omenspeaker
Ondu Greathorn
Ondu Rising
Oona's Grace
Orazca Frillback
Orcish Cannonade
Ordinary Pony
Otherworldly Journey
Otherworldly Outburst
Outlaws' Merriment prellu
Ovalchase Daredevil
Path to Exile Magicfest
Patron of the Valiant
Pentarch Ward
Phantom Monster x2
Pharika's Disciple
Phyrexian Librarian
Pilfered Plans
Pinion Feast
Piper of the Swarm Bundle-promo
Pit Keeper
Plated Crusher
Plummet x3
Pointy Finger of Doom
Ponyback Brigade
Pride of Conquerors
Prowling Pangolin
Prying Eyes
Pyromancer's Assault
Rageform
Raise the Alarm
Rakdos Firewheeler
Rakshasa's Secret
Ral, Storm Conduit SLD-Drop series
Ravenous Intruder
Ravenous Leucrocota
Reach of Branches
Reave Soul
Reckless Rage
Recover
Red-Hot Hottie
Reduce in Stature
Relentless Hunter
Renegade Tactics
Renowned Weaponsmith
Resplendent Griffin
Restless Apparition
Retreat to Valakut
Return to the Earth
Revealing Wind
Ridgescale Tusker
Rise from the Tides x2
River Darter
Roiling Waters
Root Snare
Roots
Rubble Slinger
Rubblebelt Recluse
Run Amok
Runed Servitor x2
Sage of Lat-Nam
Sailor of Means x2
Scale Blessing
Scaled Wurm
Scion of the Wild
Scorchmark
Screaming Seahawk
Screeching Skaab
Scuttling Death
Sea Gate Oracle
Seagraf Skaab
Seal of Cleansing
Seal of Doom
Seal of Strength
Searing Light
Second Thoughts
Sedraxis Specter
Seek the Wilds
Seeker of the Way
Select for Inspection
Serra Angel
Servo Schematic x2
Shadows of the Past
Shard of Broken Glass
Shatter x2
Shefet Monitor
Shimmering Grotto
Shining Aerosaur x2
Shoe Tree
Shrewd Negotiation
Shrivel
Sickleslicer
Siege Wurm
Sigil Blessing
Silent Skimmer
Silumgar Butcher
Silumgar Spell-Eater
Silverchase Fox
Silvercoat Lion
Simic Guildgate
Sinuous Striker
Skulking Ghost
Sky Scourer
Skyknight Legionnaire
Skysnare Spider
Slime Molding
Smelt-Ward Ignus
Smoldering Efreet
Socketed Sprocketer
Solemn Offering
Soul Ransom x2
Soulcatcher
Spark Reaper
Spectral Reserves
Sphinx of New Prahv
Spire Monitor
Spitebellows
Spiteful Motives
Splendid Agony
Sporoloth Ancient
Spread the Sickness
Squirrel-Powered Scheme
Stampeding Horncrest
Start // Finish
Steadfast Sentinel
Steward of Valeron promo x3
Stingscourger
Strength in Numbers
Strength of the Pack
Stromkirk Patrol
Student of Ojutai
Subcontract
Sun-Collared Raptor
Supernatural Stamina
Surreal Memoir
Survival Cache
Sustainer of the Realm
Sworn Guardian
Sylvan Ranger
Syndicate Guildmage
Taigam's Scheming
Tajuru Stalwart x2
Tandem Lookout
Tatyova, Benthic Druid Prellu
Teleportal
Tenth District Veteran
Territorial Roc
Thallid
Thirst for Meaning Promo pack
Thornweald Archer
Thraben Standard Bearer
Thundering Giant
Tightening Coils
Tilonalli's Knight
Titanic Growth x2
Torch Fiend
Touch and Go
Tragic Lesson
Traumatic Visions
Tricks of the Trade
Tukatongue Thallid
Twisted Experiment
Typhoid Rats
Ukud Cobra
Ulcerate
Ulvenwald Mysteries
Umara Entangler
Unburden
Undercity's Embrace
Undying Rage
Unified Front
Unity of Purpose
Updraft Elemental
Urza's Tome
Valduk, Keeper of the Flame
Vampire Outcasts
Vedalken Dismisser
Verdant Haven
Vertigo Spawn
Vessel of Volatility
Veteran Armorer
Vigean Graftmage
Vildin-Pack Outcast x2
Vithian Stinger
Vizier of the Anointed
Volcanic Rush
Volcanic Strength
Voldaren Duelist
Voracious Null
Vorosh, the Hunter CM2
Vraska, Swarm's Eminence SLD-Drop Series x2
Wake the Reflections
Waking Nightmare
Wasteland Scorpion
Water Servant
Waterknot
Waterwhirl
Waxing Moon
Wayfarer's Bauble
Weakness
Whisk Away
Wild Instincts
Will-o'-the-Wisp
Wing Shards
Wingcrafter
Wispweaver Angel
Witch's Familiar
Woolly Loxodon
Workshop Assistant
Wrap in Flames
Wrecking Ball
Wretched Camel
Write into Being
Young Pyromancer SS3
Youthful Knight

Ei-englanninkieliset foilit:
Abzan Beastmaster FNM GER
Ballynock Cohort GER
Bident of Thassa release ITA
Centaur Healer ESP
Deathbringer Regent release POR
Fanatic of Xenagos FNM ESP
Frost Walker FNM POR
Glissa, the Traitor promo GER
Golem's Heart WPN GER
Ionize prellu GER
Magma Spray FNM FRA
Maze's End prellu POR
Plague Stinger WPN GER
Shamanic Revelation BAB POR
Siege Dragon prellu GER
Verduran Enchantress FRA
Liiterin takana on vielä halkoja.
http://mtgsuomi.fi/listat/SuperKessu/hw/