Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: Yabon Havet - jörssiä ja herkkua mm. JP foil Academy Rector, foil Replenish (Kortit myös myynnissä) - Lista päivitetty 14.8. Selailen listoja (Luettu 2996 kertaa)

Poissa Yabo

Perus hölinät näin alkuun

VAIHDOKIT:
- Korttini ovat vähintään EX jos ei muuta mainintaa (Jos huomaan virheen, niin ilmoitan).
- Oletan, että kortit joita tarjoat ovat vähintään EX (Ilmoita, jos näin ei ole) (Vanhemmat kortit tapauskohtaisesti)
- Foilit(kin) kelpaavat jos hinta on sopiva.
- Kielenä Lontoo. FBBt saavat puhua nipponia, koreaa, venäjää tai saksaa.
- Kalliimmista lapuista voin lähettää tarvittaessa valokuvaa tai scanneja.
- Palautteet määrittävät luottamuksen tason
- Molemmat maksavat omat kustinsa.
- Voin myös myydä vaihdossa olevia kortteja.
- Ei yritetä partaamista
- Yliviivatuista kaupat/vaihdot tekeillä tai en jostain muusta syystä hetkellisesti ole kiinnostunut
- Arvostan suuresti viesteihin vastaamista. Hyviin tapoihin kuuluu vastata ainakin "ei kiitos".
- Annetaan sitä palautetta

OBS! Kaikki listan kortit ovat myös myynnissä! MCM hinta refenä

Selailen mielelläni listoja.
Seteillä ei väliä.

2x Mox Opal
4x Monastery Mentor
4x Chalice of the Void
4x Cavern of Souls
3x Prismatic Vista
3x Ancient Tomb
4x Wrenn and Six

Selailen listoja
Kortit eivät ole listalla minkäänlaisessa järjestyksessä, ctrl+f auttaa.
Määrä/Nimi/Setti/*Spessut

High end (Nämä vaihtuvat vain dualeihin yms.)

01 Academy Rector 1500€ Japanese foil NM (Ei cutlineä) Kuvia saa pyytämällä
01 Replenish 250€ ENG Foil Good (Tässä cutline) Kuvia saa pyytämällä
01 Stoneforge Mystic 200€ ENG Foil NM


Red:


01 Sarkhan the Masterless
01 Chandra, Fire Artisan
01 Shivan Dragon M14 *foil
01 Shivan Dragon M14
02 Rakdos Pit Dragon DD2
01 Magma Phoenix
01 Scoria Wurm
02 Dictate of the Twin Gods *prefoil
02 Kruin Outlaw ISD
01 Mondronen Shaman DKA
02 Flameblast Dragon ALA
01 Flowstone Slide 10E
01 Possibility Storm DGM
01 Uthden Troll TSP
01 Clickslither LGN *ger
02 Fervor 7ED
01 Dragonspeaker Shaman SCG
01 Assault Strobe SOM
01 Pulse of the Forge DST *ger (good)
06 Jeering Instigator KTK
03 Ignition Team CNS
01 Arcbond FRF
02 Dragon-Style Twins KTK
04 Howl of the Horde KTK
04 Guild Feud RTR
03 Zada, Hedron Grinder BFZ
02 Flamerush Rider FRF
04 Five-Alarm Fire GTC
01 Bloodfire Colossus APO
01 Fall of the Titans OGW
01 Stand or Fall INV
01 Commune with Lava DTK
01 Flame Fusillade RAV
01 Shard Phoenix 9ED
03 Fated Conflagration BNG
01 Capricious Efreet M10
02 Labyrinth Champion THS *foil
02 Labyrinth Champion THS
02 Hellkite Tyrant GTC
03 Ember Shallower THS
02 Blood Oath MMQ
01 Crucible of Fire M15
02 Burning Anger M15
03 Goblin Razerunners BBD
01 Volcanic Vision DTK
01 Elemental Mastery SHM
01 Rageblood Shaman THS *foil
01 Ire Shaman DTK
01 Comet Storm MM2
01 Harness the Storm SOI
02 Burn from Within SOI
01 Satyr Firedancer BNG
01 Fateful Showdown KLD
01 Quicksmith Rebel AER
02 Kari Zev, Skyship Raider AER
01 Widespread Panic C13
01 Mob Rule FRF
01 Relentless Assault 6ED
01 Skyline Despot CN2
01 Shocker TMP
01 Two-Headed Dragon MMQ
01 Twinflame JOU
01 Flowstone Overseer NEM
01 Descent of the Dragons DTK
01 Avacyn's Judgment SOI
01 Bedlam USG
01 Heat Shimmer LRW
01 Radiant Flames BFZ
01 Hellkite Charger MM2
01 Impatience UDS *good
01 Latulla, Keldon Overseer PCY
02 Felhide Spiritbinder BNG
01 Titan of Eternal Fire THS
01 Grenzo's Rebuttal CNS
01 Hammerfist Giant
01 Oracle of Bones BNG *foil
01 Oracle of Bones BNG
01 Spawn of Thraxes JOU
01 Akoum Hellkite BFZ
01 Siege Dragon M15
01 War's Toll BBD
01 Devils' Playground SOI
01 Lightning Crafter MOR
01 Earthquake 5ED
01 Brand USG
02 The First Eruption DOM
02 Wrecking Ogre GTC
02 Jaya's Immolating Inferno DOM
01 Haphazard Bombardment DOM
01 Erratic Cyclops GRN
01 Tilonalli's Summoner
01 Bogardan Hellkite DDG *foil
01 Bogardan Hellkite IMA
02 Charmbreaker Devils ISD
01 Soul of Shandalar M15
01 Outpost Siege FRF
01 Scab-Clan Berserker ORI
01 Awaken the Ancient M14
01 Goblin King 8ED *GER
01 Ben-Ben, Akki Hermit CHK
01 Skirk Fire Marshal ONS
01 Goblin Marshal ULD
01 Dragonstorm SCG
02 Mindsparker M14
01 Thieves' Auction
01 Magmaquake M13
01 Goblin Goon LGN
01 Lightning Dragon USG
01 Goblin Assault ALA
01 Tectonic Reformation MH1
01 Khorvath's Fury BBD
01 Magmatic Force BBD
01 Wheel of Fate TPS
01 Bonus Round BBD
02 Force of Rage MH1
02 Aria of Flame MH1
01 Seismic Assault 7ED
01 Squee, Goblin Nabob MMQ
01 Fury of the Horde CSP
01 Tyrant of Discord AVR
02 Ash Zealot RTR
02 Gratuitous Violence CN2
01 Burning Earth M14
01 Furnace of Rath 10ED
01 Impending Disaster ULG

Green:


01 Awakening of Vitu-Ghazi
01 Vivien's Arkbow
01 God-Eternal Rhonas

White:


01 Ignite the Beacon
02 Tomik, Distinguished Advokist
01 Parhelion II
01 Single Combat
01 Precinct Captain RTR
01 Dawnbringer Charioteers JOU
01 Scion of Vitu-Ghazi DMZ
01 Pristine Angel CNS
02 Touch of the Eternal M13
01 Rally the Ancestors FRF
01 Archon of Justice M12
01 Kabira Evangel ZEN
01 Animate Wall 6ED
01 Ghosts of the Innocent RAV
01 Convalescent Care ONS
01 Dearly Departed ISD
01 Sigil of the New Dawn ONS
01 Riders of Gavony AVR
01 Invincible Hymn ALA
02 Cho-Manno, Revolutionary MMQ
02 Relic Seeker ORI
01 Hero of Goma Fada BFZ
01 Martial Law RTR
01 Luminous Angel MRD
01 Geist-Honored Monk ISD
01 Elite Inquisitor ISD
01 Renounce the Guilds DMZ *foil
01 Aetherstorm Roc KLD *foil
01 Field of Souls TMP
01 Herald of War AVR
01 Eidolon of Countless Battless BNG
01 Oracle's Attendants NEM
01 Gerrard Capashen APC
01 Orator of Ojutai *promofoil
01 Mark of Asylum ARB
02 Palisade Giant RTR
01 Angel of Deliverance SOI *prefoil
01 Launch the Fleet JOU
01 Jhovall Queen MMQ
01 Guardian Seraph M10
01 Balancing Act ODY
01 Mastery of the Unseen FRF
01 Gustcloak Savior ONS
01 Light of the Legion GRN
01 General Tazri OGW *prefoil SEALED!
02 Planar Outburst BFZ
01 Captured by the Consulate KLD
01 Teshar, Ancestor's Apostle DOM
01 Remorseful Cleric M19
04 Daghatar the Adamant FRF
01 Divine Visitation GRN
01 Sublime Archangel M13
01 Venerated Loxodon GRN
01 Kor Spiritdancer BBD
02 Astral Drift MH1
01 Land Tax BBD
01 Regna, the Redeemer BBD
01 Sisay, Weatherlight Captain MH1
01 Together Forever BBD
01 Resolute Archangel M15 *foil
01 Sanctifier of Souls EMN
01 Citywide Bust GRN
01 Mangara of Corondor BBD
01 Regna's Sanction BBD
02 Evra, Halcyon Witness DOM
01 Fall of the Thran DOM
01 Cathars' Crusade C14
01 Master of Pearls KTK
01 Opalescence ULD
01 Serra Avatar C14
03 Gift of Immortality THS
01 Djeru, With Eyes Open HOU
01 Windborn Muse 10ED
01 Ajani's Chosen M14 *portugese?
02 Custodi Soulbinders CNS
01 Gideon's Phalanx ORI
06 Fabled Hero THS
04 Fiendslayer Paladin M14
02 Loyal Sentry DDF
01 Celestial Archon THS
01 Puresteel Paladin NPH
03 Nevermore ISD *1german
01 Mirror Entity MM2
01 Silverblade Paladin AVR
01 Soldier of the Pantheon THS
03 Ivory Mask MMQ
02 Mageta the Lion PCY
01 Reverse Damage 6ED
01 Honor of the Pure M10
01 Lightwielder Paladin M10 *foil
01 Bounty Agent GRN
01 Vengeful Archon M11
01 Hundred-Handed One THS
01 Cho-Arrim Bruiser MMQ
01 Frontline Medic GTC
01 Hedron-Field Purists ROE
01 Arbiter of Knollridge
01 Gerrard's Battle Cry TMP
03 Hixus, Prison Warden ORi
02 Gleam of Authority DTK
01 Fountain Watch MMQ
02 Glorious Anthem 7ED, 9ED
02 Herald of Anafenza KTK
01 Divine Deflection AVR
02 Lantern Scout BFZ
04 Regal Caracal AKH
01 Battlegrace Angel MM2
01 Fated Retribution BNG
01 Sheltering Prayers PCY
01 Divine Presence INV
01 Increasing Devotion DKA
01 Eight-and-a-Half-Tails EMA
01 Felidar Sovereign BFZ
03 Approach of the Second Sun AKH
02 High Sentinels of Arashin KTK
01 Pariah CN2
01 Consulate Crackdown AER
01 Dragonscale General FRF


Black:

03 Deliver Unto Evil
01 Command the Dreadhorde
01 Bolas's Citadel
01 Dreadhorde Invasion
01 The Elderspell
01 Devouring Strossus INV
01 Pain's Reward SOK
01 Null Profusion PLC
02 Blood Scrivener DGM
01 Dread Slaver AVR
01 Call to the Grave SCG
01 In Garruk's Wake M15*prefoil
01 In Garruk's Wake M15 *foil
02 Fallen Angel 7ED, 6ED
01 Dispossess AMO *foil
01 Dispossess AMO
01 Midnight Oil KLD
02 Anowon, the Ruin Sage WWK
01 Divining Witch NEM
01 Stain the Mind M15 *foil
01 Gonti, Lord of Luxury KLD
01 Eliminate the Competition KLD
01 Grim Haruspex KTK
02 Cemetery Reaper M10
01 Zombie Apocalypse DKA *foil
01 Defiant Bloodlord BFZ *foil
02 Defiant Bloodlord BFZ
01 Crux of Fate FRF
01 Retribution of the Ancients KTK *foil
03 Retribution of the Ancients x3 KTK
02 Unbreathing Horde ISD
01 Nantuko Shade M11
01 Subversion ULG
01 Blood Tribute ZEN
01 Puppeteer Clique SHM
01 Knucklebone Witch LRW
01 Malakir Bloodwitch ZEN *foil
01 Monomania M12
01 Discordant Dirge USG *Good-
01 Dark Prophecy M12
01 Abhorrent Overlord THS *foil
03 Abhorrent Overlord THS
03 Reign of the Pit CNS
01 Corpseweft DTK
02 Nightmare x2 M10 *foil
02 Nightmare M14, 6ED
01 Hythonia the Cruel THS
01 Krav, the Unredeemed BBD
01 Magus of the Mirror CNS
01 Oath of Liliana EMN
06 Ill-Gotten Gains CNS, USG
01 Ascendant Evincar NEM
01 Graveblade Marauder ORI
01 Apocalypse Demon HOU
01 Josu Vess, Lich Knight DOM
01 Demon of Catastrophes M19
01 Gravewaker M19
01 Fathom Fleet Captain XLN
01 Yawgmoth's Vile Offering DOM
01 Liliana's Spoils M19
01 Togaar, Famine Incarnate DOM
01 Kazarov, Sengir Pureblood DOM
01 Gruesome Menagerie GRN
01 Ritual of Soot GRN
01 Deadeye Tracker XLN
01 Extinguish All Hope
01 Painful Quandary SOM
03 Killing Wave AVR
01 Underworld Connections DDM
01 Instigator MMQ
02 Unnatural Hunger MMQ
01 Thrashing Wumpus MMQ
02 Remorseless Punishment OGW
02 Body Snatcher ULD
01 Necropolis Fiend KTK
01 Hero's Downfall THS
02 Xathrid Necromancer M14
05 Deathbringer Regent DTK *prefoil
01 Pitiless Horde DTK
01 Fated Return BNG
01 Infinite Obliteration ORI
02 Dead of Winter MH1
01 Tainted Aether USG
01 Descent into Madness AVR
01 Nyxathid BBD
01 Archfiend of Despair BBD
01 Shadow of the Grave AKH
01 Virtus's Maneuver BBD
01 Mindblade Render BBD
01 Dread Summons C15
01 Noosegraf Mob BBD
01 Cruel Sadist M15
01 Conspiracy MMQ
01 Drakestown Forgotten CNS
02 Cateran Slaver MMQ
01 Guul Draz Overseer BFZ
01 Sudden Spoiling C13
03 Will-o'-the-Wisp 9ED
04 Soul Spike CSP
01 Eater of Hope BNG
01 Price of Knowledge C13
01 Sepulchral Primordial GTC
01 Desecration Demon RTR *poor *ger
01 Herald of Torment BNG
01 Champion of Stray Souls
03 Mad Auntie LRW
02 Pontiff of Blight DGM
01 Ob Nixilis, Unshackled M15
01 Extractor Demon MM3 *foil
01 King Macar, the Gold-Cursed JOU
02 Baleful Force C13
04 Agent of the Fates THS
03 Ancient Craving DDK
01 Bloodsoaked Champion KTK *foil
01 Ruinous Path BFZ *buy-a-box foil
01 Maralen of the Mornsong MOR
01 Cruel Reality AKH
01 Crovax the Cursed STH

Blue:

02 Spark Double
01 Finale of Revelation
01 Scatter to the Winds BFZ
01 Sphinx of Jwar Isle ZEN *foil
04 Chief Engineer M15
02 Monastery Siege FRF
02 Disciple of the Ring ORI
01 Saheeli's Artistry KLD
06 Search the City RTR
02 Drowned Secrets GRN
01 Supplant Form FRF
01 Mizzium Meddler ORI
01 Artisan of Forms THS *foil
02 Artisan of Forms THS
01 Master of Predicaments M15
01 Bazaar of Wonders EXO
01 Colossal Whale M14
01 Mindreaver BNG *asian
01 Mindreaver BNG
01 Daring Thief JOU
02 Soulblade Djinn ORI
01 Prism Array BFZ
01 Mist of Stagnation JUD
01 Living Lore DTK
01 Shifty Doppelganger ODY
02 Deflection 6ED
02 Academy Elite CNS
01 Sage-Eye Avengers FRF
02 Reins of Power CMD
03 Overtaker MMQ
02 Mana Short 4ED
03 Icefall Regent DTK
01 Induced Amnesia RIX
01 Metamorphic Alteration M19
01 Omnispell Adept GRN
01 Precognition Field DOM
01 Dragonlord's Prerogative DTK
01 Trait Doctoring DGM
02 Mercurial Pretender M15
01 Aetherspouts M15
01 Body Double DDK
01 Clone 3ED
04 Kheru Spellsnatcher KTK
01 Novijen Sages DIS
01 Seahunter NEM
01 Polymorphous Rush JOU
03 Icy Blast KTK
01 Scourge of Fleets JOU
02 Shu Yun, the Silent Tempest FRF
01 Void Stalker M13
01 Mizzium Meddler ORI
01 Captain of the Mists AVR
01 Inexorable Tide MM2
01 Exert Influence BFZ
02 Conjured Currency RTR
02 Thousand Winds KTK
01 Echo of Eons MH1
01 Memory Erosion CMD
01 Temporal Cascade MIR
01 Anthroplasm ULG
01 Shipbreaker Kraken THS
01 Meletis Charlatan THS
01 Saprazzan Heir MMQ
01 Counterlash DKA
01 Rootwater Matriarch 10ED
02 Mist-Syndicate Naga MH1
01 Mystic Confluence BBD *foil
01 Profaner of the Dead DTK
01 Spellseeker BBD
02 Tidespout Tyrant DIS, BBD
01 Sower of Temptation BBD
01 Archmage's Charm MH1
01 Karn's Temporal Sundering DOM
02 Jalira, Master Polymorphist M15
01 Jeskai Infiltrator FRF
04 Traumatize M10
01 Illusory Gains DTK
01 Polymorph 6ED
01 Denizen of the Deep 10ED
01 Surrakar Spellblade ROE
01 Plea for Power CNS
02 Knacksaw Clique SHM
01 Sphinx of the Chimes RTR *foil
01 Avatar of Will PRC
01 Ugin's Insight BFZ
01 Confiscation Coup KLD
02 Part the Waterveil BFZ
01 Time Reversal M12
01 Ambassador Laquatus TOR
04 Sand Squid MMQ
01 Rayne, Academy Chancellor ULD
01 Shapeshifter's Marrow FUT
01 Tunnel Vision RAV
01 Identity Thief EMN *prefoil
01 Collective Restraint INV
01 Increasing Confusion DKA
01 Fated Infatuation BGN
01 Trickbind TSP *foil
01 Control Magic EMA
01 Arcane Melee AVR
01 Battle of Wits M13
01 Keeper of Keys CN2
01 Jace's Archivist C13
01 Undead Alchemist ISD
01 Cackling Counterpart ISD
01 Realmwright GTC *foil
02 Rise from the Tides *promofoil
01 Misdirection CNS
01 Riptide Mangler LGN
01 Callous Oppressor ONS
01 Pearl Lake Ancient KTK

Multicolor:

01 Niv-Mizzet Reborn
01 Bioessence Hydra
01 Ravager Wurm
01 Nicol Bolas, Dragon-God
01 Feather, the Redeemed
01 Solar Blaze
01 Role Reversal
01 Storrev, Devkarin Lich
02 Ral, Storm Conduit
01 Tolsimir, Friend to Wolves
01 Tolsimir, Friend to Wolves *foil
01 Domri, Anarch of Bolas
01 Ajani, the Greathearted
01 Roalesk, Apex Hybrid
01 Living Twister
01 Widespread Brutality
01 Time Wipe

Artifact & Colorless:

01 Silent Submersible *prefoil
01 Silent Submersible
01 Hammer of Purphoros THS
02 Barrage Tyrant BFZ
01 Whip of Erebos THS
01 Salvage Titan ALA
01 Dread Defiler OGW
01 Scepter of Fugue CON
01 Bident of Thassa THS

[color=sAddlebrown]Land:[/color]

01 Blast Zone