Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: deFreak vaihtaa kaikkea hassua (Luettu 2220 kertaa)

Poissa deFreak

Haussa muun muassa Pro Player -kortteja sekä Player Reward -ohjelmasta saatuja textless- ja token-kortteja. Myös muut promot ja erikoisuudet kiinnostavat. Vaihdossa takaisin samanmoisia tai jotain muuta hassua, tavan kortteja sekä rahaa.

Kortit sijaitsevat Tampereella. Lisätietoja saa kyselemällä tässä viestiketjussa tai yksityisviestillä.
2006 Pro Player Cards
Jon Finkel
Tommi Hovi
Carlos Romão
Olivier Ruel
Kenji Tsumura

2007 Pro Player Cards
Gabriel Nassif
Makihito Mihara
Raphael Levy
Sebastian Thaler
Takuya Osawa

2001 Player Reward tokens
001 Bird Token Michael Sutfin 2001-05
002 Elephant Token Terese Nielsen 2001-05
003 Goblin Soldier Token Ron Spears 2001-05
004 Saproling Token Jeff Laubenstein 2001-05
005 Spirit Token John Matson 2001-05
006 Bear Token Heather Hudson 2001-09

2002 Player Reward tokens
002 Squirrel Token Ron Spencer 2002-01
004 Zombie Token Dana Knutson 2002-05

2004 Player Reward tokens
001 Angel Token Scott M. Fischer 2004-01

2010 Player Rewards
Lightning Bolt (foil, alternate art, textless)

Other Player Rewards
Wasteland / 2001-05
Voidmage Prodigy / 2003-01
Powder Keg / 2003-09

PRERELEASE
Lu Bu, Master-at-Arms / Portal Three Kingdoms prerelease Japan / 1999-04-29
Lu Bu, Master-at-Arms / Portal Three Kingdoms prerelease Singapore / 1999-07-04

RELEASE
Ghost-Lit Raider / Saviors of Kamigawa Release Event / 2005-06-03
Shivan Dragon / Ninth Edition Release Event Russia / 2005-09-24
生けるものの洞窟 (Zoetic Cavern) / Future Sight / May 4, 2007
樹上の村 (Treetop Village) / 10th Edition / July 14, 2007
Ancient Hellkite / Magic 2011 / July 16, 2010
Mondronen Shaman / Dark Ascension / February 4, 2012
Staff of Nin / Magic 2013 / July 13, 2012

BUY A BOX
Day of Judgment / Zendikar / September 11, 2009
Celestial Colonnade / Worldwake / January 21, 2010
Guul Draz Assassin / Rise of the Eldrazi / April 10, 2010
Birds of Paradise / Magic 2011 / July 02, 2010
Memoricide / Scars of Mirrodin / September 22, 2010
Surgical Extraction / New Phyrexia / April 27, 2011
Chandra's Phoenix / Magic 2012 / July 8, 2011
Nightveil Specter / Gatecrash / February 1, 2013
Render Silent / Dragon's Maze / May 3, 2013
Ratchet Bomb / Magic 2014 / July 19, 2013

CHAMPS
Niv-Mizzet, the Firemind / CHAMPS 2006 Top8 / 2006-03-18

PLANECHASE
Tazeem
Horizon Boughs
Mirrored Depths
Stairs to Infinity

ARCHENEMY
Plots That Span Centuries

Grand Prix -foilit
Grand Prix 2012 — Goblin Guide

Pro Tour -foilit
Pro Tour 2007 — Eternal Dragon
Pro Tour 2008 — Mirari's Wake
Pro Tour 2009 — Treva, the Renewer
Pro Tour 2010 — Avatar of Woe

Judge Reward -foilit
Lightning Bolt
Gaea's Cradle
Counterspell
Vampiric Tutor
1/3 G03 Intuition
2/3 G03 Argothian Enchantress
1/6 G04 Armageddon
3/6 G04 Time Warp
5/6 G04 Deranged Hermit
4/4 G05 Mishra's Factory
5/5 G07 Decree of Justice
04/10 G09 Survival of the Fittest
05/10 G09 Burning Wish
07/10 G09 Flooded Strand
08/10 G09 Polluted Delta
2/8 G10 Natural Order
7/8 G10 Wheel of Fortune

Friday Night Magic Promo -foilit
2/00: River Boa
3/00: Terror
4/00: Longbow Archer
5/00: Volcanic Geyser
6/00: Mind Warp
7/00: Shock
8/00: Giant Growth
9/00: Prodigal Sorcerer
10/00: Stone Rain
12/00: Staunch Defenders
6/01: Swords to Plowshares
7/01: Ophidian
8/01: Jackal Pup
9/01: Quirion Ranger
10/01: Carnophage
11/01: Impulse
12/01: Fireblast
1/02: Soltari Priest
2/02: Albino Troll
3/02: Dissipate
4/02: Black Knight
5/02: Wall of Blossoms
6/02: Fireslinger
7/02: Drain Life
8/02: Aura of Silence
9/02: Forbid
11/02: Mogg Fanatic
12/02: White Knight
2/03: Muscle Sliver
4/03: Capsize
5/03: Priest of Titania
6/03: Goblin Bombardment
7/03: Scragnoth
Disenchant
8/03: Smother
9/03: Whipcorder
10/03: Sparksmith
12/03: Withered Wretch
1/04: Willbender
2/04: Slice and Dice
3/04: Silver Knight
6/04: Carrion Feeder
7/04: Treetop Village
8/04: Accumulated Knowledge
9/04: Avalanche Riders
10/04: Reanimate
1/05: Rancor
2/05: Seal of Cleansing
7/05: Juggernaut
7/07: Engineered Plague
1/09: Magma Jet
8/09: Lightning Greaves
9/09: Watchwolf
10/09: Browbeat
11/09: Oblivion Ring
12/09: Sakura-Tribe Elder
1/10: Tidehollow Sculler
3/10: Ancient Ziggurat
6/10: Elvish Visionary
7/10: Anathemancer
1/11: Everflowing Chalice
8/11: Cultivate
9/11: Teetering Peaks
10/11: Contagion Clasp
11/11: Go for the Throat
12/11: Savage Lands
1/12: Glistener Elf
2/12: Despise
3/12: Tectonic Edge
5/12: Ancient Grudge
6/12: Acidic Slime
8/12: Avacyn's Pilgrim
9/12: Lingering Souls
1/13: Searing Spear
2/13: Reliquary Tower
3/13: Farseek
5/13: Judge's Familiar
6/13: Izzet Charm
7/13: Rakdos Cackler
8/13: Dimir Charm
9/13: Experiment Ooze

Helvault (oversized)
Griselbrand
Gisela, Blade of Goldnight

9th Edition box-topper (oversized)
Clone
Force of Nature
Hell's Caretaker
Jester's Cap
Llanowar Elves
Rathi Dragon
Verdant Force

Avaamattomat tuotteet (myös avatut, mutta muuten täydelliset)
Duel Decks: Elves vs. Goblins
Duel Decks: Divine vs. Demonic
Anthologies
Battle Royale
Beatdown

TAVALLISET KORTIT
3 Tarmogoyf
2 Marsh Flats
1 Misty Rainforest
1 Polluted Delta
1 Wooded Foothills
Lista päivittyy sitä mukaa, kun saan arkistojen saloja dokumentoitua.

2005 Pro Player Cards
Kaikkia muita, paitsi Kai Buddea, löytyy.

2006 Pro Player Cards
Alan Comer
Olle Råde
Antonino De Rosa
Gerard Fabiano
Tsuyoshi Fujita
Sam Gomersall
Mark Herberholz
Rich Hoaen
Craig Jones
Tomohiro Kaji
Frank Karsten
Shu Komuro
Masashi Oiso
Geoffrey Siron
Jonathan Sonne

2007 Pro Player Cards
Willy Edel
Mark Herberholz
Mike Hron
Quentin Martin
Jan-Moritz Merkel
Gabriel Nassif
Antoine Ruel
Helmut Summersberger
Kenji Tsumura

9th Edition box-topper (oversized)
Icy Manipulator
Kird Ape
Mahamoti Djinn
Paladin en-Vec

2004 Player Reward tokens
1 Pentavite Token Greg Staples 2004-01
3 Myr Token Wayne England 2004-05
3 Spirit Token Hugh Jamieson

2005 Player Rewards
1 Reciprocate (alternate art, textless)

2006 Player Rewards
7 Hinder (alternate art, textless)
3 Pyroclasm (alternate art, textless)
2 Giant Growth (alternate art, textless)
6 Putrefy (alternate art, textless)
1 Lightning Helix (alternate art, textless)

2007 Player Rewards
2 Wrath of God (foil, alternate art, textless)
2 Mortify (alternate art, textless)
2 Psionic Blast (alternate art, textless)
3 Cruel Edict (alternate art, textless)
3 Disenchant (alternate art, textless)
3 Recollect (alternate art, textless)

Gateway
4 Syphon Mind
4 Sylvan Ranger
4 Fling
4 Path to Exile
4 Hellspark Elemental

Judge Promot
1 - 02/10 G09 Maze of Ith — 2009 Judge's Reward Card (Alternate art)
1 - 10/10 G09 Wooded Foothills — 2009 Judge's Reward Card
1 - 1/8 G10 Sinkhole — 2010 Judge's Reward Card (Alternate Art, New Foil)
1 - 6/8 G10 Morphling — 2010 Judge's Reward Card (New Foil)
1 - 2/8 G11 Sword of Fire and Ice — 2011 Judge's Reward Card (Old Frame)
1 - 3/8 G11 Vendilion Clique — 2011 Judge's Reward Card (Alternate Art)
2 - Stifle
1 - Regrowth

Muut promot
1 Umezawa's Jitte (Grand Prix 2010)
2 Djinn Illuminatus (Guildpact pre-release)
1 Gruul Guildmage (Guildpact release)
4 Allosaurus Rider (Coldsnap pre-release)
4 Rakdos Guildmage (Champs 2006)
4 Gerrard's Verdict (FNM)
4 Shard Phoenix (Junior Series)
4 Sakura-Tribe Elder (Junior Series)
1 Perhaps You've Met My Cohort (Archenemy)
1 Celestine Reef (Planechase)
1 Tember City (Planechase)

TAVALLISET KORTIT

2 Meditate (TMP)
1 Ad Nauseam (ALA)
1 Goblin Lackey (USG)
1 Atog (ATQ)
1 Birds of Paradise (M11)
1 Chord of Calling (RAV)
1 Glimpse the Unthinkable (RAV)
1 Helm of Awakening (VIS)
1 Sacred Foundry (RAV)

Magic 2011
1 Reverberate

Zendikar
1 Devout Lightcaster
3 Vampire Hexmage

Magic 2010
1 Djinn of Wishes

Shards of Alara
1 Memory Erosion
2 Archdemon of Unx
1 Cunning Lethemancer
3 Salvage Titan
2 Spearbreaker Behemoth
3 Clarion Ultimatum

Time Spiral
1 Mangara of Corondor
1 Weathered Bodyguards
2 Reiterate
1 Spike Tiller
2 Thelon of Havenwood
2 Unyaro Bees
2 Dralnu, Lich Lord
2 Gauntlet of Power
1 Candles of Leng
5 Stuffy Doll
3 Swarmyard

Planar Chaos
3 Crovax, Ascendant Hero
1 Detritivore
3 Volcano Hellion
1 Vorosh, the Hunter

Future Sight
3 Narcomoeba
3 Dryad Arbor

Coldsnap
3 Darien, King of Kjeldor

Ravnica
4 Blazing Archon
6 Concerted Effort
3 Loxodon Gatekeeper
6 Three Dreams
4 Cerulean Sphinx
1 Dream Leash
1 Followed Footsteps
3 Hex
1 Empty the Catacombs
2 Breath of Fury
1 Exruciator
1 Hammerfist Giant
2 Golgari Grave-Troll
1 Hunted Troll
1 Ursapine
5 Chorus of the Conclave
1 Dimir Cutpurse
1 Glare of Subdual
1 Searing Meditation
4 Sisters of Stone Death
1 Tolsimir Wolfblood
2 Master Warcraft
4 Bloodletter Quill
4 Bottled Cloister
3 Cloudstone Curio

Guildpact
1 Leyline of the Meek
1 Leyline of Singularity
2 Glint-Eye Nephilim

Dissension
1 Sprouting Phytohydra

Champions of Kamigawa
1 Konda, Lord of Eiganjo
1 Takeno, Samurai General
1 Myojin of Infinite Rage
1 Ryusei, the Falling Star
1 Heartbeat of Spring
3 Kodama of the North Tree
2 General’s Kabuto
1 Moonring Mirror
1 Orochi Hatchery

Betrayers of Kamigawa
2 Mirror Gallery

Mirrodin
1 Loxodon Punisher
4 Dross Harvester
2 Promise of Power
5 Grid Monitor
1 Sculpting Steel
3 Tangleroot
1 Worldslayer

Darksteel
1 Steelshaper Apprentice
2 Rebuking Ceremony
1 Myr Matrix
2 Thought Dissector

Fifth Dawn
1 Bringer of the Blue Dawn
2 Beacon of Destruction
1 Door to Nothingness
1 Salvaging Station

Onslaught
1 Words of War
2 Gigapede
1 Silklash Spider

Legions
1 Glowrider
1 Krosan Cloudscraper

Odyssey
3 Nantuko Shrine

Invasion
1 Aura Mutation
2 Captain Sisay

Planeshift
3 Phyrexian Scuta

Apocalypse
2 Bloodfire Colossus
1 Death Grasp
1 Overgrown Estate

Nemesis
1 Parallax Wave
1 Ramosian Sky Marshal
3 Flowstone Overseer
1 Keldon Firebombers
1 Shrieking Mogg

Urza's Saga
1 Shivan Hellkite (kulumaa reunoissa)

Urza's Destiny
1 Thran Golem