Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: HAVE: fetsejä, herkkuja, hunajaa, pahvia, kaikkea. WANT: jokaisella on minulle jotain (Luettu 13091 kertaa)

Poissa xapanthe

Jos vaihtokumppanillani on paljon neutraalia tai negatiivista palautetta, pidätän oikeuden lähettää oman osuuteni vaihdosta vasta kun olen saanut saatavani. Korttini ovat pääasiassa vanhempaa/alkuperäistä painosta kyseisestä kortista ellei toisin mainittu (esim. Goblin Welder = Urza's Legacy). Sama koskee toisinpäin, eli vaihdan itselleni mieluiten vanhempaa painosta.

Kaikki korttini ovat pääosin NM-, ellen toisin mainitse.

Isommissa kaupoissa voidaan sopia tapaaminen pääkaupunkiseudulla nopeallakin aikataululla. Asun Espoo 02630 alueella.[/color]
HUOM! Tällä hetkellä HIGH WANT on ehdottomasti kaikki kiinnostavat ja kivannäköiset basic/non-basic ländit: Dualit, Alpha/Beta, fetchit, kaikki Zendikar Expeditions ländit, full artit, Unhinged/Unglued/Unstable landit jne

Aina kiinnostaa:
Xx Unglued kaikki laput
Xx Alpha kortit
Xx Beta kortit
Xx Unlimitedin kiinnostavat laput (dualit, powerit, BoP jne)
Xx Unglued tokenit
Xx Zendikar FULL ART basic land
Xx Daru Cavalierit throw-inninä, varsinki FOIL
Xx Unhinged landit
Xx Unglued landit
XX Unstable landit
Xx Dualit

Cyling deck:
2x Fluctuator
1x Astral Slide
2x Gilded Light
4x Marshaling Cry

Planeswalker:
1x Tezzeret, Agent of Bolas
1x Jace, the Mind Sculptor
1x Nicol Bolas, Dragon-God
2x Teferi, Time Raveler
1x Ral, Storm Conduit
2x Saheeli, Sublime Artificer
1x


Land:
Xx Unglued basic land
Xx Unhinged basic land
Xx Unstable basic land
Xx Alpha / beta basic land
Xx Zendikar FULL ART basic land
4x Prismatic Vista
4x Fetid Pools
4x Irrigated Farmland
1x Command Tower
2x Kjeldoran Outpost
1x Volrath's Stronghold
4x Mishra's Workshop
4x Rishadan Port
4x Tundra (A/B/U/RV)
4x Bayou (A/B/U/RV)
4x Tropical Island (A/B/U/RV)
4x Scrubland (A/B/U/RV)
4x Taiga (A/B/U/RV)
2x Savannah (A/B/U/RV)
4x Underground Sea (A/B/U/RV)
4x Volcanic Island (B/U/RV)
4x Plateau (A/B/U/RV)
2x Tolarian Academy
3x Mishra's Factory (AQ, eniten kiinnostaa Winter, Summer, Autumn)
5x Verdant Catacombs
4x Polluted Delta
4x Flooded Strand
4x Wooded Foothills
4x Windswept Heath
4x Bloodstained Mire
4x Misty Rainforest
4x Marsh Flats
4x Scalding Tarn
2x Watery Grave
4x Steam Vents
1x Serra's Sanctum
2x Kor Haven
1x Phyrexian Tower
2x The Tabernacle at Pendrell Vale (tästä tarjoan rahaa ja/tai kortteja)
2x Wasteland
2x Karakas
1x Moat
4x Treetop Village (UL)
4x Kher Keep
1x Urborg, Tomb of Yawgmoth
4x Strip Mine (kaikki kiinnostaa, harvinaisemmista maksan kyllä markkinahinnan)
4x Dryad Arbor
4x Rakdos Carnarium
4x Simic Growth Chamber
4x Azorius Chancery
4x Boros Garrison
4x Dimir Aqueduct
2x Golgari Rot Farm
4x Gruul Turf
1x Izzet Boilerworks
4x Orzhov Basilica
1x Selesnya Sanctuary
4x Teetering Peaks
Artifact:
4x Altar of the Brood
2x Lich's Mirror
2x Grafdigger's Cage
2x Master Transmuter
1x Cursed Scroll
1x Mox Jet
1x Mox Sapphire
3x Mox Opal
2x Isochron Scepter
3x Baleful Strix
4x Cloudstone Curio
3x Dragon's Claw (Miel. Darksteel)
4x Skullclamp
1x Salvaging Station
4x Crucible of Worlds
1x Sol Ring (A/B/U)
3x Myr Retriever
4x Shield Sphere
2x Paradise Mantle
2x Tangle Wire (arvostan Nemesistä enemmän)
2x Spellskite
4x Mishra's Bauble
4x Dark Sphere
1x Lion's Eye Diamond
2x Lotus Petal
1x Mana Crypt
2x Mox Opal
4x Urza's Bauple
2x Horn of Greed
4x Double Stroke

Green:
4x Ramunap Excavator
4x Courser of Kruphix
2x Oracle of Mul Daya
2x Fastbond
4x Channel (1x revised tai 1-4x vanhempaa)
4x Summoner's Pact
3x Protean Hulk
4x Birds of Paradise (A / B / U)
4x Restore
4x Spoils of Victory
2x Burgeoning
4x Sylvan Library (Legends tai Commander's Arsenal)
2x Argothian Enchantress
3x Eternal Witness
4x Burgeoning
2x Genesis
3x Land Grant
4x Lotus Cobra
3x Green Sun's Zenith
3x Blurred Mongoose
2x Tarmogoyf
3x Sylvan Caryatid
4x Hermit Druid
1x Rogue Elephant
3x Strangleroot Geist
4x Noble Hierarch
4x Rancor (UL pelkästään, FOILit kelpaa kanssa)
XX Bear creature

Blue:
Xx Morphling (altered, signed, huonokuntoiset, kaikki kiinnostaa)
4x Drake Haven
4x Dig Through Time
4x Rhystic Study
4x Snapcaster Mage
4x Flash
8x Preordain
4x Strategic Planning
4x True-Name Nemesis
4x Hedron Crab
1x Drafna's Restoration
4x Counterspell (A/B)
1x Ancestral Recall
1x Standstill
4x Mana Drain (italo/enkku kelppa)
2x Intuition
3x Brain Freeze
4x Ovinize
3x Kira, Great Glass-Spinner
3x Mind Sculpt
3x Hurkyl's Recall
4x Rebuild
4x Daze (miel. Nemesis)
4x Circular Logic
4x Vapor Snag
1x Archive Trap
4x Force of Will (M/NM ainoastaan)
3x Illusions of Grandeur
3x Donate
4x Laboratory Maniac
3x Future Sight
4x Visions of Beyond
4x Jace's Phantasm

Red:
4x Harsh Mentor
4x Collateral Damage
4x Fiery Conclusion
4x Lightning Bolt (A/B kiinnostaa eniten, muutkin käy)
4x Satyr Firedancer
Xx Kobold kortteja
4x Braid of Fire
4x Searing Blood
4x Earth Rift
4x Simian Spirit Guide
2x Wheel of Fortune
3x Grapeshot
4x Volcanic Awakening
1x Furnace of Rath
2x Curse of Bloodletting
4x Sneak Attack
4x Guttersnipe
4x Searing Blaze
3x Browbeat (mielellään Judgement/Time Spiral)

White:
4x Mandate of Peace
2x Brimaz, King of Oreskos
4x Balance
4x Land Tax
1x Commander Eesha
Xx Daru Cavalier (Foileja arvostan! 4x tai isommat määrät katotaan tradessa, yksittäiset throw-inninä)
2x Shared Triumph
2x Cho-Manno, Revolutionary (MM)
1x Grand Abolisher
1x Akroma, Angel of Wrath
4x Savannah Lions (A/B/U high want, RV low want)
2x Ajani's Pridemate
2x Thalia, Guardian of Thraben
4x White Knight (A/B)
2x Knight of Dawn
4x Knight of the White Orchid
4x Swords to Plowshares (kaikki käy, eniten haen A/B/U)
1x Crusade (A/B/U)
1x Kinsbaile Cavalier
4x Steelshaper's Gift
2x Outrider en-Kor
2x Warrior en-Kor
2x Elspeth, Knight-Errant
4x Orim's Chant
2x Weathered Wayfarer (ONS)
4x Soul's Grace
2x Emeria Angel
2x Admonition Angel
7x Wall of Hope
2x Luminarch Ascension
4x Mana Tithe (PR Promo)
Xx Flanking ablitiyn omaavat valkoiset Knightit.
XX Knight tokenit
Xx Soldier tokenit (kaikki käy mut mieluiten Unglued / Scars of Mirrodin)

Black:
4x The Elderspell
4x Waste Not
2x Nether Void
2x Cabal Therapy (Judgement)
2x Terror (Alpha/Beta)
4x Sinkhole (A/B/U)
3x Black Knight (A/B)
3x Hypnotic Specter (A/B)
4x Duress (US)
4x Diabolic Edict
2x Yawgmoth's Will
4x Reaping the Graves
4x Tendrils of Agony
2x Demonic Consultation
2x Thoughtseize
3x Hero's Downfall
4x Surgical Extraction
4x Dark Ritual (A/B/U, foilit ja muut kiinnostavat)
4x Chainer's Edict

Muut:
1x All is Dust
4x Abrupt Decay
3x Dreadbore
1x Mishra, Artificer Prodigy
2x Glimpse the Unthinkable
4x Vindicate
4x Dovin's Veto
Xx Käytännössä kaikki Urza Blockin laput
XX Dragon's Maze rare, uncommon & common, kysele erikseen
Xx Unhinged
Xx Unglued
LL 3 Tundra (2x RV, 1x U)
LL 3 Volcanic Island (RV)
LL 6 Underground Sea (RV, NM/EX kuntoisia)
LL 3 Bayou (2x RV, 1x U)
LL 5 Flooded Strand (4x ONS)
LL 8 Polluted Delta (3x ONS singed, 3x ONS, 1x ZE foil, 1x KtK)
LL 3 Verdant Catacombs
LL 2 Scalding Tarn
LL 1 Dust Bowl
LL 1 Wasteland (Ger, EX-)
LL 4 Treetop Village (UL, 1x German)
LL 4 Mishra's Factory (1x AQ spring EX, 3x 4th)
LL 5 Strip Mine (1x AQ ver. 3 / 1x AQ ver. 2 ita / 1x Renaissance Ger / 2x 4th)
LL 2 Windswept Heath (KoT, 1x FOIL, vaihdan mieluusti toisiin fetseihin)
LL 1 Shambling Vent (FOIL)
LL 1 Cinder Glade (BfZ)
LL 1 Thran Quarry
LL 1 Shivan Gorge (US, Signeerattu 1999)
LL 2 Darkwater Catacombs
LL 2 Coastal Tower (Invasion)
LL 4 Quicksand (Visions)
LL 2 Tolarian Academy
LL 1 Gaea's Cradle
LL 3 Emeria, the Sky Ruin
LL 1 Academy Ruins (MMa)
LL 2 Nephalia Drownyard
LL 1 Kessig Wolf Run (FtVT)
LL 1 Pendelhaven
LL 3 Temple of Deceit
UU 1 Illusions of Grandeur
UU 1 Donate
UU 3 Standstill
UU 1 Jace, the Mind Sculptor (FtVT)
UU 1 Kira, Great Glass-Spinner (MMa)
UU 1 Clever Impersonator
UU 1 Dig Through Time
UU 1 Fact or Fiction (FtVT)
UU 1 Venser, Shaper Savant (FtVT)
UU 8 Force of Will (M/NM) (ALL)
UU 1 Future Sight (Asia)
UU 1 Jace, Architect of Thought
UU 2 Jace, Memory Adept (M13)
UU 6 Tinker (UL)
UU 2 Stroke of Genius
UU 1 Trade Routes (MM)
UU 3 Traumatize (M10)
UU 2 Somnophore
UU 2 Sunder
UU 4 Morphling (1x Signed)
UU 1 Broodstar (MRD)
UU 1 Opposition (UD)
UU 4 Divert
UU 1 Stifle (CNS)
UU 1 Braingeyser (RV)
UU 4 Intruder Alarm (2 ST (1x GER) / 2 8TH 1x (GER))
UU 2 Wonder (Judgement, 1 Asia)
UU 5 Thirst for Knowledge (MRD, 1x MMa)
UU 3 Trait Doctoring
UU 1 Hurkyl's Recall (4th)
UU 2 Cyclonic Rift
UU 1 Swan Song
UU 3 Dismiss into Dream
UU 2 Quicken
UU 2 Ætherling
UU 2 Search the City
UU 2 Domestication
UU 1 Elite Arcanist
UU 1 Galerider Sliver
UU 1 Clone
UU 1 Captain of the Mists
UU 1 Master of Waves
UU 1 Shipbreaker Kraken
AA 3 Crucible of Worlds (5D 1x Asia)
AA 8 Isochron Scepter
AA 4 Arcbound Ravager (3x DS, 1x MMa)
AA 2 Fluctuator
AA 1 Mox Opal
AA 3 Thran Dynamo (1x FtVT, 2x UD M/NM+)
AA 2 Tangle Wire (1x FtVT, 1x Nemesis)
AA 2 Sol Ring (RV, NM/EX+)
AA 2 Spellskite
AA 3 Metalworker
AA 1 Phyrexian Colossus
AA 2 Horn of Greed
AA 2 Masticore
AA 1 Gilded Lotus (FtVT)
AA 1 Grim Monolith
AA 1 Powder Keg
AA 1 Mana Vault (4th)
AA 1 Bosh, Iron Golem
AA 4 Solemn Simulacrum
AA 3 Steel Overseer (1x German)
AA 1 Platinum Angel (MRD)
AA 1 Baleful Strix (Planechase)
AA 1 Master of Etherium
AA 2 Etherium Astrolabe
AA 2 Fountain of Youth
AA 2 Phyrexian Walker
AA 4 Ornithopter
AA 2 Pithing Needle (RtR)
AA 1 Salvaging Station
AA 2 Urza's Incubator (1x FOIL)
AA 1 Pyromancer's Gauntlet
AA 1 Strionic Resonator
AA 1 Darksteel Forge (M14)
AA 1 Colossus of Akros
AA 1 Whip of Erebos
AA 1 Glaring Spotlight
AA 1 Pyxis of Pandemonium
AA X Affinity pakan lappuja
RR 4 Goblin Welder
RR 1 Ashcloud Phoenix
RR 1 Tibalt, the Fiend-Blooded
RR 1 Fork (RV)
RR 4 Relentless Assault (2x Portal 2nd age, 1x 7th, 1x 6th)
RR 1 Stormbreath Dragon
RR 1 Covetous Dragon
RR 1 Lightning Dragon
RR 3 Shivan Dragon (3x 4th)
RR 3 Awaken the Ancient (1x FOIL)
RR 1 Chaos Imps
RR 2 Wild Ricochet (M14)
RR 1 Ember Swallower
RR 1 Titan of Eternal Fire
RR 1 Char (FtVT)
RR 1 Ogre Battledriver
RR 1 Firedrinker Satyr
RR 1 Felhide Spiritbinder
GG 2 Fastbond (RV)
GG 4 Elvish Spirit Guide (M/NM)
GG 4 Berserk (Unlimited, 1x signed, EX/EX-)
GG 1 Hooded Hydra
GG 1 Green sun's Zenith (FtVT)
GG 1 Chameleon Colossus (FtVT)
GG 1 Witchstalker
GG 1 Woodfall Primus (MM)
GG 1 Terravore
GG 1 Living Wish
GG 1 Savage Summoning
GG 7 Birds of Paradise (4x Ravnica, 1x RV, 2x U)
GG 1 Renegade Krasis
GG 1 Sylvan Caryatid
GG 1 Elvish Piper
GG 1 Boon Satyr
GG 1 Multani, Maro-Sorcerer
GG 1 Thorn Elemental (UD)
GG 1 Priest of Titania
GG 2 Ravenous Baloth (ONS)
GG 1 Time of Need
GG 1 Giant Adephage
GG 1 Death's Presence (FOIL)
GG 1 Mayor of Avabruck
GG 1 Mana Bloom
GG 1 Garruk, Primal Hunter (M13)
GG 1 Eternal Witness (IvG)
GG 2 Exploration
GG 2 Arbor Colossus
GG 1 Vastwood Hydra
GG 1 Protean Hulk
BB 6 Hymn to Tourach
BB 2 Terror (B, NM-/EX+)
BB 2 Cabal Therapy (judgement)
BB 1 Demonic Tutor (RV, NM-)
BB 1 Ink-Eyes, Servant of Oni (FtVT)
BB 1 Hero's Downfall
BB 2 Hypnotic Specter (1x Beta EX, 1x 4th)
BB 1 Pack Rat FOIL
BB 2 The Abyss (1 Italo M/NM, 1 enkku NM- edestä, EX+ takaa)
BB 4 Agent of the Fates (1x FOIL)
BB 1 Persecute
BB 1 Lethal Vapors
BB 2 Sanguine Bond
BB 1 Vampiric Tutor
BB 1 Unholy Strength (B, NM)
BB 1 Undercity Plague
BB 1 Pontiff of Blight
BB 1 Blood Scrivener
BB 1 Nightmare (M14)
BB 1 Rise of the Dark Realms
BB 1 Liliana's Reaver
BB 1 Dark Prophecy
BB 2 Demonlord of Ashmount
BB 1 Fate Unraveler
WW 4 Orim's Chant
WW 12 Swords to Plowshares (1x FtVT 1x U, 4x IA, 4x RV, 1x 4th italo, 1x EvT kysy kunnot erikseen)
WW 2 Mother of Runes (UL)
WW 1 Grand Abolisher
WW 2 Field Marshal (1x CS, 1x 10th)
WW 1 Reveillark (MMa)
WW 1 Fabled Hero
WW 2 Weathered Wayfarer (ONS, 1x FOIL)
WW 3 Academy Rector
WW 2 Angel's Grace (1x TS, 1x MM)
WW 1 Akroma's Vengeance (FtVT)
WW 2 Soldier of the Pantheon (1x FOIL)
WW 1 Champion of the Parish
WW 1 Serra Angel (FOIL 10th)
WW 2 Exalted Angel
WW 1 Archangel of Thune
WW 2 Serra Avenger (TS)
WW 1 Pariah (US)
WW X Rebeleitä ja niihin liittyviä kortteja XX määrä
WW 1 Abeyance
WW 1 Bonescythe Sliver (FOIL)
WW 2 Precinct Captain
WW 4 Northern Paladin (1x U, 1x RV, 1x 4th)
WW 1 Shared Triumph
WW 1 Commander Eesha
WW 1 Lin Sivvi, Defiant Hero
WW 1 Golden Wish
WW 1 Scion of Vitu-Ghazi
WW 2 Knight Exemplar
WW 2 Honor of the Pure (M10)
WW 1 Renounce the Guilds
WW 2 Blind Obedience
WW 1 Imposing Sovereign
WW 2 Elite Inquisitor
WW 1 Serra Avatar (US)
WW 1 Leyline of Sanctity
WW 1 Martial Law
WW 2 Fiendslayer Paladin
WW 2 Path of Bravery
MM 4 Spiritmonger
MM 4 Pernicious Deed
MM 2 Ral Zarek
MM 4 Psychatog (2xDCI foil)
MM 4 Fire // Ice (AP)
MM 4 Meddling Mage (PS)
MM 1 Cruel Ultimatum (FtVT)
MM 1 Nicol Bolas, Planeswalker (AvNB FOIL)
MM 2 Glimpse the Unthinkable
MM 1 Voice of Resurgence
MM 1 Ashiok, Nightmare Weaver
MM 2 Anax and Cymede
MM 1 Dimir Cutpurse (EX-/GD+)
MM 1 Nicol Bolas (Legends Italo)
MM 2 Absorb (1 kinkki)
MM 1 Whispering Madness
MM 1 Countersquall
MM 1 Havoc Festival
MM 1 Rubblehulk
MM 1 Catch // Release
MM 1 Council of the Absolute
MM 1 Mirko Vosk, Mind Drinker
MM 1 Lavinia of the Tenth
MM 2 Tajic, Blade of the Legion
MM 2 Render Silent
MM 1 Dragonshift
MM 1 Obzedat's Aid
MM 2 Azor's Elocutors (1x FOIL)
MM 1 Mercurial Chemister
MM 1 Detention Sphere
MM 1 Isperia, Supreme Judge
MM 1 Archon of the Triumvirate
MM 1 Nivmagus Elemental
MM 2 Mind Grind
MM 1 Zhur-Taa Ancient
MM 1 Triad of Fates
MM 1 Foundry Champion
MM 1 Unexpected Results
MM 1 Elemental Augury (mint)
MM 1 Polis Crusher
MM 4 Fleecemane Lion
MM 1 Medomai the Ageless
MM 1 Oona, Queen of the Fae (MMa)
MM 1 Mishra, Artificer Prodigy
MM 2 Consuming Aberration (1x Promo FOIL)
MM 1 Utter End
MM 1 Melek, Izzet Paragon
MM 1 Dreadbore
MM 1 Jeskai Ascendancy
MM 1 Surrak Dragonclaw
MM 1 Savage Knuckleblade
MM 1 Anafenza, The Foremost

+ hirvee lista lappuja mitä ei oo jaksanu listailla. Käytännössä kaikennäköistä schaibaa Kamigawa settiin asti voi kysellä varsinkin Mercadian / Urza blockin ajoilta (toki kiinnostavimmat raret yms on jo laitettu listaan).
xapan Have/want