Poromagia

Kirjoittaja

Aihe: W: Jund, Legacy D&T H: Kaikkee (Luettu 1938 kertaa)

Poissa zoukka

Kortit EX+/NM kunnossa ellei toisin mainita, postitukset ykkösluokassa, oletan samaa sinulta. Preferoin aina vanhinta settiä missä kortti on ilmestynyt.
Oulu

Ostan joskus wanttia alimmalla järkevällä MCM myyntihinnalla.
Herkku Want:

FBB/UNL Dualit - tilalle revised dualeja ja välirahaa/lappuja.
Gaea's Cradle
Tolarian Academy
City of Traitors
Grim Monolith
Mox Diamond
Gilded Drake
Volcanic Island
Tropical Island
4 Brainstorm Mercadian Masques
3 Opt Invasion


Main Want:

4 Skyclave Apparition NORMI
1 Tarmogoyf FUT
3 Thoughtseize LRW
1 Alpine Moon
1 Collector Ouphe
1 Kolaghan's Command
1 Nurturing Peatland
1 Bloodstained Mire ONS

1 Blooming Marsh
1 Flooded Strand ONS

2 Veil of Summer

1 Relentless Dead

D&T Leka Want

1 Recruiter of the Guard
1 Sanctum Prelate
2 Karakas LG
1 Cavern of Souls AVA

2 Palace Jailer
3 Serra Avenger

Pioneer want:



Secondary Want:


3 Tormod's Crypt (Dark)

1 Bloodstained Mire ONS
1 Marsh Flats

2 Force of Will (ALL)


Low Want:

Throw inn:

Foil basicit Invasion, Mercadian Masques, Onslaught
DECKS:

Modern affis melkein kokonaisena, kysy pois.

Osittainen Pioneer Izzet Ensoul. Mieluiten koko läjä kerralla:

4 Hangarback Walker
3 Stonecoil Serpent (1 normi, 1 extras, 1 prellu)
4 Steel Overseer
1 Animating Faerie (extras)

2 Stubborn Denial
4 Darksteel Citadel
4 Shivan Reef APO
4 Spirebluff Canal
1 Steam Vents

1 Grafdigger's Cage
1 The Antiquities War
THB:

Dryad of the Ilysian Grove FOIL
Erebos, Bleak-Hearted Spessuversio
Aphemia, the Cacophony
Tectonic Giant

FOILS:


4 Delver of Secrets [ISD]
1 Lava Spike [UMA]
1 Young Pyromancer [UMA]
4 Aether Hub [FNM]
1 Mystical Dispute [ELD]
1 Overgrown Tomb [GRN]
1 Karakas [UMA]
1 Batterskull [NPH]
1 Path to Exile [WPN]
1 Sword of Fire and Ice [DST]
1 Sword of Feast and Famine [MBS]
1 Sword of Light and Shadow [DST]
1 Worship [7ED]
1 Phyrexian Altar [UMA]
1 Engineered Explosives [UMA]
1 Ulamog, the Infinite Gyre [UMA]
1 Bloodstained Mire [KTK]
1 Stirring Wildwood [UMA:BT]
1 Lava Dart [JUD]
1 Defense Grid [8ED]
1 Narset, Parter of Veils prellu
1 Dig Through Time [UMA]
1 Zur's Weirding [8ED]
1 Lightning Bolt [MFP]
1 Omnath, Locus of the Roil [PPM20]
2 Buried Alive [ODY]
1 Yixlid Jailer [FUT]
1 Duress [FNM]
1 Lord of the Undead [PLS]
1 Undead Warchief [TSB]
1 Norin the Wary [TSP]
4 Arcum's Astrolabe [MH1]
1 Brainstorm [FNM]
1 Blacklance Paragon (Extended Art) [ELD]
1 Lochmere Serpent (Extended Art) [ELD]
1 Once Upon a Time [ELD]
1 Kitchen Finks [UMA]
1 Eternal Witness [UMA]
1 Dreadhorde Arcanist [WAR]
1 Castle Locthwain (Extended Art) [ELD]
4 Adarkar Wastes [9ED]
4 Spellstutter Sprite [LRW]
1 Dryad of the Ilysian Grove [PPTHB]
1 Sorcerous Spyglass (Extended Art) [ELD]
Astral Drift
Hero of Precinct One
Dig Through Time UMA
Visions of Beyond UMA
Zur's Weirding 8th
Chainer's Edict UMA
Dreadhorde Arcanist
Young Pyromancer UMA
Lava Spike UMA
Lightning Bolt Magicfest19
2 Light Up the Stage FNM
Eternal Witness UMA
Kitchen Finks UMA



Lands:

2 Breeding Pool (uusin)
3 Stomping Ground (toiseksi uusin)
4 Underground Sea REV (ex-nm)
2 Nykthos, Shrine to Nyx
1 Yavimaya Hollow
1 Urborg LG
Hall of Heliod's Generosity
Shambling Vent
Golgari Rot Farm FOIL
Wooded Foothills Khans
Thespian Stage UMA
Stirring Wildwoods UMA





Artifact/Colorless:

4 Mox Opal
4 Hangarback Walker
1 Walking Ballista
Rings of Brighthearth LOR
Animation Module
Aetherflux Reservoir
4 Cranial Plating 5D
Kozilek, Butcher of Truth WWK


Blue:

1 Copy Artifact RV
Mausoleum Wanderer
Mission Briefing
Ancestral Vision TS
1 Remand
Thassa, God of the Sea


Black:

1 Rankle, Master of Pranks
2 Goryo's Vengeange UMA
Reanimate UMA
Tasigur, the Golden Fang UMA
Entomb UMA
Cordial Vampire MH
Death's Shadow WWK
2 Demonic Tutor RV
1 Underworld Dreams LG
Nether Spirit MH

Red:

Chandra, Pyromaster
Jaya Ballard
Eidolon of Great Revel 25
Finale of Promise
2 Blood Moon DARK


Green:


Life from the Loam UMA
4 Plow Under

White:

Elspeth Tirel
1 Daybreak Coronet
1 Sublime Archangel
1 Wall of Reverence

Multicolor:

4 Uro, Titan of Nature's Wrath
4 Saheeli Rai
4 Manamorphose SH

4 Baleful Strix Archenemy
Muldrotha, the Gravetide
2 Falkenrath Aristocrat
Narset, Enlightened Master
Deafening Clarion
Gruul Spellbreaker
Theater of Horrors
Lightning Skelemental
2 Kaya, Orzhov Usurper
1 Prized Amalgam
1 Unsettled Mariner
2 Knight of Autumn










Poissa zoukka

Iso päivitys

Poissa PateMeisteri

Myisitkö vampiric tutorin? Tarjoaisin 30e.