Tie 1 Tie 2 Tie 3 Matches
Rank No. Name Points OMW% PGW% OGW% P/W/D/B
1 29 Soloviev, Valentin 16 54,6296 73,3333 53,9920 6/5/1/0
2 17 Hopponen, Juha 14 66,6667 76,9231 60,4009 6/4/2/0
3 18 Myllykoski, Tuomas 14 56,4815 76,9231 55,4006 6/4/2/0
4 32 Tuhkanen, Mikko 13 62,9630 58,9744 61,7323 6/4/1/0
5 28 Ranta, Teemu J 13 59,2593 71,4286 55,2175 6/4/1/0
6 9 Grönlund, Mikko 13 53,7037 64,2857 53,4290 6/4/1/0
7 40 Hamalainen, Olli W 13 48,1481 57,7778 52,1085 6/4/1/0
8 46 Ylioja, Ilkka-Aleksi 12 60,1852 61,5385 55,7143 6/4/0/0
9 14 Ohtonen, Jani 12 59,4444 58,8235 57,4537 6/4/0/0
10 11 Ahvenainen, Miro 12 52,0370 69,2308 52,6714 6/4/0/0
11 7 Tynkkynen, Esko 12 50,9259 56,2500 52,8075 6/4/0/0
12 30 Teittinen, Mikael 12 46,2963 64,2857 49,0346 6/4/0/0
13 20 Vuorinen, Riku 11 46,2963 64,2857 44,4261 6/3/2/0
14 38 Tiinus, Joona 10 56,4815 58,9744 54,1046 6/3/1/0
15 35 Heikkilä, Markku 10 54,6296 64,1026 54,2041 6/3/1/0
16 27 Ahonen, Teo 10 46,2963 58,9744 46,8435 6/3/1/0
17 26 Tuomas, Matti 9 62,0370 46,6667 61,8063 6/3/0/0
18 2 Lehtonen, Mika 9 59,2593 46,6667 56,7498 6/3/0/0
19 41 Moisio, Erkka I 9 55,7407 46,6667 55,2131 6/3/0/0
20 31 Plommer, Raoul S 9 55,5556 52,0833 52,9871 6/3/0/0
21 5 Piirainen, Tuomas 9 53,7037 53,3333 49,1023 6/3/0/0
22 43 Jantunen, Aapo 9 52,7778 60,0000 47,9884 6/3/0/0
23 37 Nevalainen, Ville 9 50,0000 42,8571 50,2353 6/3/0/0
24 45 Sundberg, Kalle 9 47,2222 42,8571 49,8397 6/3/0/0
25 15 Vilen, Aki 9 37,9630 40,0000 39,1005 6/3/0/0
26 44 Ahokas, Jussi 8 45,3704 48,8889 46,4484 6/2/2/0
27 34 Laitinen, Ville 8 45,3704 45,2381 49,1634 6/2/2/0
28 25 Kokkonen, Jarno 7 52,7778 41,0256 53,3516 6/2/1/0
29 21 Rantsi, Juha 7 48,1481 42,2222 48,8258 6/2/1/0
30 6 Nousiainen, Janne 7 44,4444 42,2222 46,5914 6/2/1/0
31 1 Muurinen, Mikko 6 50,9259 42,8571 49,7652 6/2/0/0
32 13 Ripatti, Jani 6 49,3333 45,4545 48,2584 5/2/0/0
33 24 Hirvonen, Samuli 6 49,0741 46,6667 46,7013 6/2/0/0
34 23 Haapa, Mikko 6 47,9167 50,0000 50,0000 4/2/0/0
35 22 Hirvonen, Henri 6 44,4444 38,4615 46,5751 6/2/0/0
36 10 Tarkiainen, Petteri 6 44,4444 33,3333 42,0452 6/2/0/0
37 39 Pulze, Aarne 4 54,6296 39,5833 53,5226 6/1/1/0
38 16 Karila, Tommi 4 52,0833 37,5000 53,1481 4/1/1/0
39 3 Friman, Jari J 3 51,8519 28,5714 49,8148 6/1/0/0
40 33 Tukiainen, Ari 3 44,4444 33,3333 49,2063 3/1/0/0
41 19 Sipiläinen, Juuso 3 41,8519 26,6667 44,4419 6/1/0/0
42 8 Hietala, Teppo 3 37,7778 33,3333 37,4701 5/0/0/1
43 4 Karjalainen, Pekka 1 39,5833 22,2222 44,7222 4/0/1/0
44 12 Tavast, Henri 0 50,0000 20,0000 50,0000 2/0/0/0
45 42 Tapola, Jarno 0 50,0000 0,0000 55,0000 2/0/0/0
46 36 Pekurinen, Antti 0 48,1481 14,2857 47,6190 3/0/0/0
Top8:
Soloviev (Bant Survival) - Ylioja (UB Merfolk) 0-2
Ranta (BG Pox) - Tuhkanen (UGB Loam Control) 0-2
Myllykoski (Merfolk) - Grönlund (Aeon Bridge) 2-1
Hämäläinen (4c Countertop) - Hopponen (Bant Survival) 2-1
Top4:
Yliajo - Tuhkanen 2-0
Myllykoski - Hämäläinen 0-2
Yliajo ja Hämäläinen splittasivat finaalin. Hölynpölyä, pelaavat sittenkin. Dekkilistat tulossa tänään tai huomenna.
Finaali:
Yliajo - Hämäläinen 2-0